Preskočiť na hlavný obsah

Malé, nejen velikonoční snění ...Zavři oči a nebo ne? A Není to jedno ? Snění – spřádaní krásných myšlenek, možná i přání, pohoda na duši. Tep srdce se zpomaluje, úsměv na tvář se vkrádá. Za svitu slunce a hřejivého paprsku je to jako lázeň na bolavou duši každodennosti a snad proto snění je lék a myšlenka mýjí druhou aby jak nit navazovala sama na sebe, a přinášela onen pocit naplněni touhy kam kolikrát

dosáhnout nelze.

Sněni je prožitek jako každý a přináší momentální uspokojeni. Momentální ? Často se dá i sen naplnit. Může se změnit ve skutečnost a pak je unášející. Kdo ale má to štěstí?
A tak raději sníme a přejeme si často to, čeho dosáhnout nemůžeme.


Jestli sním ? Ano, jako každý jiný a proč to nepřiznat: no protože to tak je a patři to k životu. Je krásné se rozhlížet ve snu kolem sebe, nebo snad nikoliv ? O čem sníš ty ? Nehledáš ve svém nitru klid ,když se ti něco nedaří či nejsi spokojeny? Není to snad přirozené?


Dětské snění , na to si vzpomeneme i o mnoho let
později

Jak vlastně pohádka vznikala ? Nebyl to sen ? Fantazie ? Spojená s realitou něco z ni vycházející ?
Snít znamená i používat slova, která si člověk v duchu říká a nevysloví je. Jsou to obrazy a tvary ať už známé či neznámé a snít o někom či o něčem je hmatatelné , někdy nedosažitelné, ale sněním se aspoň na chvilku , na okamžik dosažitelnost naplňuje.

Nemluvím tu o snu ve spánku, avšak o snu který si můžeme navodit sami tím ze se ponoříme do myšlenek. Několikrát jsem se přistihl, že ono sněni může přijít
samo a stačí tak málo, třeba pohled na hezký obraz, procházka přírodou a pak bloudím krok za krokem a nechám se pocity příjemného naplňovat a je mi dobře. Mysl se vyčistí a úsměv mnou prostoupí .
Víte co? Pojďte se mnou snít něco krásného, né hned ale až pocítíte potřebu, až budete chtít utéct před vším kolem. Až si budete chtít odpočinout, až pocítíte nutkání něco změnit, co třeba změnit nejde, až si budete myslet, že chcete před něčím prostě utéct , prostě až se vám bude chtít…

Pojďme hledat tu chvilku kdy jste jen vy a vaše snění a kolem vás je jen krásno a vaše malá pohádka vstupuje pomalu k vám.

Václav Zástěra

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Nevera u Šarköziovcov z Cigánskych diablov

V partii Cigánskych diablov v týchto dňoch dujú poriadne vetriská. Podľa informácií Nového Času je na pretrase nevera a intrigy. Zdroj Nového Času tvrdí, že manželka Ernesta Šarköziho Silvia má mať až podozrivo blízko k prvému huslistovi Štefanovi Banyákovi, ktorý má s manželkou Katkou dvoch synov.


Podľa Silvie Šarköziovej ide však o výmysel, ktorý má jej rodine uškodiť.„Nie, nie je to pravda,“ vyhlásila Silvia, no pripustila, že práve v domácnosti u Banyákovcov nebolo vždy všetko s kostolným poriadkom a v ich domácnosti plnej hádok sa riešili otázky nevery. „Dôvodom ich hádok mala byť nevera Banyákovej manželky Katky,“ vyjadrila sa opatrne Silvia Šarköziová. Podľa jej slov práve Banyák upodozrieval svoju manželku z nevery. „Ja neriešim, či to bola alebo nebola pravda, ja sa do ich manželstva absolútne nestarám ani nechcem. Mňa sa to netýka,“povedala Šarköziová.


Nevera, alebo len novinárska kačica?

Jeden z komentárov ma však doslova šokoval: "Reálne, Sylvia je krásna žena a Ernest…

Zborov : Video ktoré zachytáva ako policajti bijú Rómov v osade, zachytáva scénu ako z hororu, kde policajti bijú ľudí hlava nehlava...

***RTVS má k dispozícii video, na ktorom policajti bijú obuškami Rómov v osade*** Video, ktoré sa podarilo získať European Roma Rights Centre (Centrum pre práva Rómov), zachytáva scénu v Zborove, okres Bardejov, keď podvečer 16. apríla 2017 privolali policajnú hliadku pre šarvátku medzi Rómami. Niekoľko policajtov sa zaháňa obuškami aj na deti, jeden z nich surovo sotí do staršej ženy, ktorá stojí pokojne bokom a zrazí ju na zem. Policajti sa na videu opakovane zaháňajú na ľudí, ktorí nekladú žiaden aktívny odpor. Rómovia tvrdia, že zásah si natočili viacerí, zachovalo sa však len toto jediné video. Pracovníkom Centra pre práva Rómov povedali, že večer po zásahu sa totiž policajti vrátili a donútili ich ostatné videá z telefónov vymazať. Video sme ukázali aj policajnému prezidentovi Tiborovi Gašparovi. „Viaceré z tých zákrokov sa mi zdajú zjavne neprimerané. Na môj podnet som video preposlal na policajnú inšpekciu, ktorá okamžite začne konanie, aby sa celý zásah vyšetril,“ povedal ná…

Kráľ rómskych piesní Kamil Polakovič z City Boys z Trnavy zase oklamal ľudí, zobral zálohu a neprišiel hrať...

Kto z nás by nepoznal Kamila, úžasného speváka, hudobníka, skladateľa rómskych piesní. Právom sa označuje za kráľa rómskych piesní. No to je jeho jedna stránka, druhú stránku jeho života len málo Rómov pozná a tí čo mali možnosť Kamila spoznať aj inak mi určite dajú za pravdu...


Tvrdí, že jej pokazil najkrajší deň v živote. Renáta Čonková (36) z Kokavy nad Rimavicou (okr. Poltár) si plánovala svoju svadbu mesiace dopredu, chcela, aby bola dokonalá.

Klasický scenár, ktorý Kamil urobil vo svojom živote nie jedenkrát, zobral zálohu, dohodol sa termín kedy príde hrať a v deň termínu Kamila nikde... To bol prípad aj Renáty Čonkovej.

Ešte vo februári oslovila kráľa rómskych piesní Polakoviča. „Dohodli sme sa, že vystúpi so svojou kapelou za honorár 1 000 eur. Päťsto som mu poslala dopredu ako zálohu. Navyše, sľúbil mi, že nám zloží svadobnú pieseň, tak som mu dala ďalších 260 eur,“ vysvetľuje Čonková.