Preskočiť na hlavný obsah

Translate

DA VINCIHO KÓD,Mária Magdaléna a blbnutie spoločnosti.


Ćím viac dospievam,tým viac sa stotožňujem s tvrdením,že,blbnutie spoločnosti je periodicky a cyklicky sa opakujúci jav. Prečo máme takú blbú vládu? Prečo politici tak kradnú? Prečo aj ja nemôžem odoberať elektrinu zadarmo a predávať radiátory do zberu? Prečo sa sústavne objavuje nová a nová "deforma"školstva,ktorá produkuje čoraz viac sprostejších jednotlivcov? Prečo ľudia nečítajú,alebo čítajú blbé knihy,ked´ existuje množstvo dobrých kníh? Blbnutie spoločnosti sa nedá zastaviť,je to ako chrípka - neliečená trvá sedem dní,liečená trvá týždeň. Jedným z prejavov blbnutia spoločnosti je podľa môjho názoru aj úspech knihy Da Vinciho kód,kráčajúci ruka v ruke s úspechom talentmánie,seriálu Hannah Montana a pod.
Hoci neverím,že by dnes na Slovensku existoval človek,ktorý by nevedel o existencii románu Da Vinciho kód,stále však môžu existovať jedinci,ktorí si tento skvost neprečítali.

Dej knihy sa začína v Louvri,kde bol zavraždený kurátor múzea Sauniére.K mŕtvemu telu privolajú Roberta Landgona, Harvardského špecialistu na symboliku,aby rozlúštil záhadnú šifru pri zavraždenom.Kryptologicko-intelektuálne sekvencie sa striedajú s akčnými naháňačkami,dej sa začne gradovať, ked´ dvojica hlavných hrdinov objaví tajomstvo grálu, ktorým,samozrejme, nie je Ježišov kalich z poslednej večere,alebo nádoba, do ktorej bola zachytená Kristova krv, ale posvätné ženstvo a bohyňa,ktorej uctievanie cirkev potlačila už vo svojich zárodkoch, čo úzko súviselo aj s upaľovaním bosoriek.
Samozrejme,kult Panny Márie,Márie Magdalény,bohyne Káli i bohyne Isis sa nakoniec zlieva v jedno posvätné ženstvo a vaginálny princíp sa konkretizuje v Ježišovej svadbe s Máriou Magdalénou. "Ultraortodoxný machisticko - tmársky prúd" v katolíckej cirkvi symbolizuje hnutie Opus Dei, ktoré má k dispozícii fanatických zabijakov a z pozadia usmerňuje celé dianie v katolíckej cirkvi a cez cirkev aj presadzuje svoje vplyvy vo svete.

Podľa Dana Browna ušla Mária Magdaléna po Ježišovom odsúdení do Francúzka,kde sa kráľovskí potomkovia presadili cez kráľovskú merovejovskú dynastiu a potomkom Márie Magdalény je hlavná hrdinka -Sophie Neveu.
Kresťanstvo a biblia pôsobili a pôsobia na mnohých ľudí značne negatívne,takže,je samozrejmé,že sa v histórii objavovali a v budúcnosti aj budú objavovať nové útoky voči nim.Tieto útoky môžu mať rôznu podobu,napríklad, že "Súdruh Gagarin" vyletel do vesmíru a žiadneho Boha nevidel.
Mnohí tvrdia,že román je napísaný zaujímavo a pútavo,ale zaujímavo a pútavo je napísané aj dielo Petra Jilemnického Kus cukru a zaujímavo a pútavo sú spracované aj seriály Odsúdené,alebo už spomenutý seriál Hannah Montana.

V knihe sa zdôrazňuje,že všetky teórie a tvrdenia sú podporené vedeckým výskumom odborníkov.Realita je však odlišná.Dan Brown má,podobne ako celý Hollywood,zmysel pre efekt a fantáziu,ako historik dejín Európy a cirkevných dejín však nestojí za nič,čo by malo byť zrejmé každému človeku so štipkou zdravého rozumu.

Tajný spolok Priorstvo Sionu,je hodnoverný asi natoľko,ako príbehy štyroch tankistov a ich psíka Śarika,ktorí úspešne bili fašistickú hydru po jej zákerných hlavách a nebyť ich, bohvie ako by to v druhej svetovej vojne nakoniec dopadlo.


Eva Kmeťová Makišová
Spracované podľa autora
Branislav Krasnovský
Hist.Revue.

Komentáre

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rádio Roma a Romata skončili v osade, aké je však pozadie?

Aktuality.sk vydali minulý týždeň článok "Rómske rádio zobralo dotácie za 190-tisíc eur, skončilo prepísané v osade." Pred dvoma rokmi som prostredníctvom Sme.sk a Redakcie R1 publikoval článok "Rádio ROMA  A ROMATA, projekty za viac ako 200 tisíc € končia..." Hneď ako som článok publikoval, dotknuté osoby sa ma prostredníctvom svojich právnikov snažili zatlačiť do kúta. Po porade s právnikom sa mi podarilo nátlak zo strany dotknutých osôb umierniť za odplatu, že články stiahnem, a nebudem o nich písať... Napriek tomu som však články uverejnil 

Projekty rádia Roma a Rómskej tlačovej agentúry Romata sa ma osobne dotýkali. Veril som, že projekty za ktorými stál Ján Konček, Milan Nemček, budú projekty ktoré dokážu vytvoriť tvorivé prostredie ako pre rómskych novinárov tak aj pre blogerov. Malo to byť prvé rómske rádio na Slovensku, ktoré by vysielalo v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a v Prahe. Rómska tlačová agentúra Romata zase mala združovať rómskych novinárov…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…