Odmena za nákup na ZľavaDňa

piatok 13. mája 2011

DA VINCIHO KÓD,Mária Magdaléna a blbnutie spoločnosti.


Ćím viac dospievam,tým viac sa stotožňujem s tvrdením,že,blbnutie spoločnosti je periodicky a cyklicky sa opakujúci jav. Prečo máme takú blbú vládu? Prečo politici tak kradnú? Prečo aj ja nemôžem odoberať elektrinu zadarmo a predávať radiátory do zberu? Prečo sa sústavne objavuje nová a nová "deforma"školstva,ktorá produkuje čoraz viac sprostejších jednotlivcov? Prečo ľudia nečítajú,alebo čítajú blbé knihy,ked´ existuje množstvo dobrých kníh? Blbnutie spoločnosti sa nedá zastaviť,je to ako chrípka - neliečená trvá sedem dní,liečená trvá týždeň. Jedným z prejavov blbnutia spoločnosti je podľa môjho názoru aj úspech knihy Da Vinciho kód,kráčajúci ruka v ruke s úspechom talentmánie,seriálu Hannah Montana a pod.
Hoci neverím,že by dnes na Slovensku existoval človek,ktorý by nevedel o existencii románu Da Vinciho kód,stále však môžu existovať jedinci,ktorí si tento skvost neprečítali.

Dej knihy sa začína v Louvri,kde bol zavraždený kurátor múzea Sauniére.K mŕtvemu telu privolajú Roberta Landgona, Harvardského špecialistu na symboliku,aby rozlúštil záhadnú šifru pri zavraždenom.Kryptologicko-intelektuálne sekvencie sa striedajú s akčnými naháňačkami,dej sa začne gradovať, ked´ dvojica hlavných hrdinov objaví tajomstvo grálu, ktorým,samozrejme, nie je Ježišov kalich z poslednej večere,alebo nádoba, do ktorej bola zachytená Kristova krv, ale posvätné ženstvo a bohyňa,ktorej uctievanie cirkev potlačila už vo svojich zárodkoch, čo úzko súviselo aj s upaľovaním bosoriek.
Samozrejme,kult Panny Márie,Márie Magdalény,bohyne Káli i bohyne Isis sa nakoniec zlieva v jedno posvätné ženstvo a vaginálny princíp sa konkretizuje v Ježišovej svadbe s Máriou Magdalénou. "Ultraortodoxný machisticko - tmársky prúd" v katolíckej cirkvi symbolizuje hnutie Opus Dei, ktoré má k dispozícii fanatických zabijakov a z pozadia usmerňuje celé dianie v katolíckej cirkvi a cez cirkev aj presadzuje svoje vplyvy vo svete.

Podľa Dana Browna ušla Mária Magdaléna po Ježišovom odsúdení do Francúzka,kde sa kráľovskí potomkovia presadili cez kráľovskú merovejovskú dynastiu a potomkom Márie Magdalény je hlavná hrdinka -Sophie Neveu.
Kresťanstvo a biblia pôsobili a pôsobia na mnohých ľudí značne negatívne,takže,je samozrejmé,že sa v histórii objavovali a v budúcnosti aj budú objavovať nové útoky voči nim.Tieto útoky môžu mať rôznu podobu,napríklad, že "Súdruh Gagarin" vyletel do vesmíru a žiadneho Boha nevidel.
Mnohí tvrdia,že román je napísaný zaujímavo a pútavo,ale zaujímavo a pútavo je napísané aj dielo Petra Jilemnického Kus cukru a zaujímavo a pútavo sú spracované aj seriály Odsúdené,alebo už spomenutý seriál Hannah Montana.

V knihe sa zdôrazňuje,že všetky teórie a tvrdenia sú podporené vedeckým výskumom odborníkov.Realita je však odlišná.Dan Brown má,podobne ako celý Hollywood,zmysel pre efekt a fantáziu,ako historik dejín Európy a cirkevných dejín však nestojí za nič,čo by malo byť zrejmé každému človeku so štipkou zdravého rozumu.

Tajný spolok Priorstvo Sionu,je hodnoverný asi natoľko,ako príbehy štyroch tankistov a ich psíka Śarika,ktorí úspešne bili fašistickú hydru po jej zákerných hlavách a nebyť ich, bohvie ako by to v druhej svetovej vojne nakoniec dopadlo.


Eva Kmeťová Makišová
Spracované podľa autora
Branislav Krasnovský
Hist.Revue.

1 komentár:

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...