Preskočiť na hlavný obsah

DA VINCIHO KÓD,Mária Magdaléna a blbnutie spoločnosti.


Ćím viac dospievam,tým viac sa stotožňujem s tvrdením,že,blbnutie spoločnosti je periodicky a cyklicky sa opakujúci jav. Prečo máme takú blbú vládu? Prečo politici tak kradnú? Prečo aj ja nemôžem odoberať elektrinu zadarmo a predávať radiátory do zberu? Prečo sa sústavne objavuje nová a nová "deforma"školstva,ktorá produkuje čoraz viac sprostejších jednotlivcov? Prečo ľudia nečítajú,alebo čítajú blbé knihy,ked´ existuje množstvo dobrých kníh? Blbnutie spoločnosti sa nedá zastaviť,je to ako chrípka - neliečená trvá sedem dní,liečená trvá týždeň. Jedným z prejavov blbnutia spoločnosti je podľa môjho názoru aj úspech knihy Da Vinciho kód,kráčajúci ruka v ruke s úspechom talentmánie,seriálu Hannah Montana a pod.
Hoci neverím,že by dnes na Slovensku existoval človek,ktorý by nevedel o existencii románu Da Vinciho kód,stále však môžu existovať jedinci,ktorí si tento skvost neprečítali.

Dej knihy sa začína v Louvri,kde bol zavraždený kurátor múzea Sauniére.K mŕtvemu telu privolajú Roberta Landgona, Harvardského špecialistu na symboliku,aby rozlúštil záhadnú šifru pri zavraždenom.Kryptologicko-intelektuálne sekvencie sa striedajú s akčnými naháňačkami,dej sa začne gradovať, ked´ dvojica hlavných hrdinov objaví tajomstvo grálu, ktorým,samozrejme, nie je Ježišov kalich z poslednej večere,alebo nádoba, do ktorej bola zachytená Kristova krv, ale posvätné ženstvo a bohyňa,ktorej uctievanie cirkev potlačila už vo svojich zárodkoch, čo úzko súviselo aj s upaľovaním bosoriek.
Samozrejme,kult Panny Márie,Márie Magdalény,bohyne Káli i bohyne Isis sa nakoniec zlieva v jedno posvätné ženstvo a vaginálny princíp sa konkretizuje v Ježišovej svadbe s Máriou Magdalénou. "Ultraortodoxný machisticko - tmársky prúd" v katolíckej cirkvi symbolizuje hnutie Opus Dei, ktoré má k dispozícii fanatických zabijakov a z pozadia usmerňuje celé dianie v katolíckej cirkvi a cez cirkev aj presadzuje svoje vplyvy vo svete.

Podľa Dana Browna ušla Mária Magdaléna po Ježišovom odsúdení do Francúzka,kde sa kráľovskí potomkovia presadili cez kráľovskú merovejovskú dynastiu a potomkom Márie Magdalény je hlavná hrdinka -Sophie Neveu.
Kresťanstvo a biblia pôsobili a pôsobia na mnohých ľudí značne negatívne,takže,je samozrejmé,že sa v histórii objavovali a v budúcnosti aj budú objavovať nové útoky voči nim.Tieto útoky môžu mať rôznu podobu,napríklad, že "Súdruh Gagarin" vyletel do vesmíru a žiadneho Boha nevidel.
Mnohí tvrdia,že román je napísaný zaujímavo a pútavo,ale zaujímavo a pútavo je napísané aj dielo Petra Jilemnického Kus cukru a zaujímavo a pútavo sú spracované aj seriály Odsúdené,alebo už spomenutý seriál Hannah Montana.

V knihe sa zdôrazňuje,že všetky teórie a tvrdenia sú podporené vedeckým výskumom odborníkov.Realita je však odlišná.Dan Brown má,podobne ako celý Hollywood,zmysel pre efekt a fantáziu,ako historik dejín Európy a cirkevných dejín však nestojí za nič,čo by malo byť zrejmé každému človeku so štipkou zdravého rozumu.

Tajný spolok Priorstvo Sionu,je hodnoverný asi natoľko,ako príbehy štyroch tankistov a ich psíka Śarika,ktorí úspešne bili fašistickú hydru po jej zákerných hlavách a nebyť ich, bohvie ako by to v druhej svetovej vojne nakoniec dopadlo.


Eva Kmeťová Makišová
Spracované podľa autora
Branislav Krasnovský
Hist.Revue.

Komentáre

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…