Odmena za nákup na ZľavaDňa

streda 25. mája 2011

"Ja som alfa"....


 ...tvrdí o sebe s dávkou humoru rómsky český aktivista, ktorý o sebe tvrdí, že nie je politik, Ivan Veselý. Za humorom sa však skrýva tvrdá realita povyšeneckého, sebaistého, hlúpeho vystupovania tohto róma, pre ktorého sú ostatní iba hmyz...V lete tohto roku som uverejnil článok pod názvom: Náš život"rómsky" II.- naše osobnosti... Naozaj osobnosti? (ČR)- V článku sa zamýšľam nad správaním niektorých rómskych osobností v Čechách. Odozva na seba nenechala dlho čakať, hneď po uverejnení môjho článku sa na mňa spustila vlna kritiky zo strany rómov, ktorí nedajú na spomínané osobnosti v článku dopustit.

Jedna zo spomínaných osobností rómskeho života v Čechách bol aj Ivan Veselý. V článku som o ňom napísal: "Tento rokmi preverený rómsky aktivista, ktorý navonok vystupuje ako zástupca českého rómstva, dobre vie, že práca pre rómsku komunitu, vytváranie rôznych nadácií, ktoré v konečnom dôsledku nič pre róma neurobili, je dobrý biznis... Jednoducho povedané, zo štátne Českej pokladnice, dostane nemalý finančný príspevok na činnosť nadácie, alebo iný projekt, do ktorého v skutočnosti investuje iba desatinu z celkového finančného príspevku, a ostatok už nejako vydokladuje pre štátnu pokladnicu, a on si žije svoj pohodlný život podnikateľa, zátupcu českého rómstva, ktorý do širokého sveta vykrikuje, ako českí rómovia ťažko žijú, ako sa im ubližuje, a pritom on sám pre to nič neurobil"...

Chodím na facebook, požiadal som tohto pána o priateľstvo, priateľstvo prijal a ja potešený, že si s týmto pánom pokecám som mu napísal prvú spravu: " Dobrý večer, som rád, že ste ma prijal medzi svojich priteľov, už dlhšie sledujem vašu prácu, a preto som rád, že si môžeme pokecať"... Jeho odpoveď stála za to: "ďekuji" V tom jednom slove "ďekuji", sa ukázala jeho pýcha, nadutosť, sebavedomosť, hlúposť, asertivita... Bol som prekvapený, ale chcel som pokračovať... neúspešne...Tento, za rómov bojujúci aktivista, nemá v sebe ani toľko, aby sa skutočne zaujímal o druhých ľudí. Nakoniec, keď som videl, že tento človek nemá záujem o kominukáciu, nie len so mnou, vyradil som ho z priateľov...

Ak takýto človek zastupuje české rómstvo, tak ľutujem českých rómov, a v konečnom dôsledku aj Čechov.

"A Ty si kdo Kmeť z kteorej diery si vyšiel, že 25 rokov ťa nebolo
počutť, Winetu posledný kar Vám daql odpoveď na Vaše trepanie
somrin, ale tomu odkazu porozumie iba inteliget a nie dilino kar "

Na Facebooku sa otvorila nová skupina pod názvom: "MY ROMOVIA - STOP pasívnemu prístupu k veciam verejným", ktorú založil Ivan Hricko, bývaly novinár a riaditeľ RPA, ktorý sa v súčastnosti venuje rôzným projektom. K tejto skupine funguje aj skupinový chat, kde si sympatizanti tejto myšlienky môžu vymeniť názory. Do skupiny sa prihlásil aj Ivan Veselý...

Ivan Veselý hneď po príchode do skupinového chatu, zosmiešňoval celú myšlienku, ako aj diskutujúcich. Jedna s účastníčok skupinového chatu, vyzvala p. Veselého, aby namiesto zosmiešňovania radšej poradil, či prispel svojím názorom k danej téme.

Po tejto vete, ktorú napísala jedna zo zúčastnených skupinového chatu, som napísal: "Nečakajte že pán Ivan Veselý nám poradí, či prispeje nejakou myšlienkou. P. Veselý vystupuje ako "veľký hovorca, kráľ, veľký vajda" Českého rómstva, ktorému sú rómovia v skutočnosti ukradnutí.

Po tejto vete p. Veselý ukázal kto je naozaj.... Keď zistil kto som, že som o ňom napísal článok, spustil a naplno ukázal svoju "inteligenciu"... Téma, kvôli ktorej vznikla skupina a skupinový chat, ostala bokom...

Prvé čo mi p. Veselý napísal bolo: " A Ty si kdo Kmeť z kteorej diery si vyšiel, že 25 rokov ťa nebolo
počutť, Winetu posledný kar Vám daql odpoveď na Vaše trepanie
somrin, ale tomu odkazu porozumie iba inteliget a nie dilino kar" Keď som mu napísal, že všetky jeho vyjadrenia kopírujem, a uverejním, spustil ešte viac...


"Dupkona, chas tradake andale minč, kaha tu des duma, ulilal sar dilino
kar the merehA SAR DILINO KAR"

"Napiš že ši podzigal macer tu chuju, taku papuli dostaneš že"

"Blbci se vždycki vymezuji to nevíš, až potkam toho blbce s tak ho
necham strčit jho mame do minči nazptek a nebude si hrat na
inteligenta"


"čo ste si uvarili cigáni to si aj zjedzte, impotentné kecy tým
ľUĎOM nepomožu to už by ste mali pochopiť, AKCIA nie radoby
intelektualne slintať o veciacich, ktoré su už viac ako 15 rokov
známe"

"Tak si so mnou nehraj, pretože až si začnem ja tak bude boliet hlava"

Vyhrážky, zosmiešnovanie, podceňovanie, to je p. Ivan Veselý. Všimli ste si, p Veselý svoje invektíva písal v množnom čísle, nepatrili iba mne, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Na to čo písal Ivan Veselý reagovali, aj iní účastníci skupinového chatu.

Po slovách, ktoré napísal, som sa neudržal, a spustil som tiež, prečo by som sa mal nechať urážať len preto, že Ivan Veselý neznesie kritiku.... Nastala tvrdá výmena urážok, invektív plných vulgarizmov na jeho, aj moje strane.

Ivan Veselý - rómsky aktivista, politik, alebo kšeftár - zbohatlík, ktorý sa vyškriabal hore po chrbte tzv. rómskej spolupatričnosti...!?!

Ivan Veselý sa narodil v roku 1965 v rómskej osade na východnom Slovensku. Mne však tvrdil, že je pražák, a mňa nazval hlúpim cigánom z osady z východu Slovenska. Tým chcel ukázať, že on je niekto viac, ako ja a iní rómovia, pritom ja pochádzam z Bratislavy, kde som sa narodil a žijem doteraz.

Vyhlásil o sebe, že nie je politik, pritom je místopredseda rómskej politickej strany "Romské občanské iniciativy". Je zakladateľom nadácie "Dženo" (Nadácie na obnovu a rozvoj tradičních rómských hodnot), ktorú založil spoločne s manželkou Klárou Veselou.

Vytváranie rôzných nadácií, ktoré v konečnom dôsledku nič pre róma neurobili, je dobrý biznis... Som presvedčený, že je to dobrý biznis aj pre Ivana Veselého. Podniká, ma dve obchodné spoločnosti, je aktívny v politke, rozbieha a je činný aj v ďalších aktivitách... že by to robil pre blaho rómskeho spoločenstva?

Ivan Veselý sa formoval za "kráľa" českého rómstva, v spoločnosti sa rád necháva vidieť a fotografovať okrem známych osobnosti českého života, aj v "nóbl kvádru" ( samozrejme najlepšej značky), klobúku, ktorý symbolizuje "rómske vajdovstvo", a tak sa aj správa voči všetkým rómom, čo bolo vidieť aj v skupinovom chate na facebooku.

Ivan Veselý svojím správaním, svojou politikou patrí v dnešných dňoch otvorenej Európy, medzi starých politických "dinosaurov"... Netvrdím, a ani nepopieram, že Ivan Veselý urobil pre České rómstvo dosť podstatných krokov, avšak s rokmi slávy zabudol napredovať vo svojom zmýšľaní, začal si budovať kult osobnosti (čo tu už bolo), a zakrpatel vo vývoji politika európskeho formatu.

Ivan Veselý o sebe napísal "Ja som alfa"... Možno to myslel z humorom, no za humorom sa skrýva skutočná a skrytá povaha človeka Ivana Veselého. Nebojím sa doslova napísať, že keby rómovia mali svoj štát, Ivan Veselý by zohral možno krvavú históriu rómskej štátnosti, podobnej sovietskej tyranie za Stalina.Jozef Kmeťo
Článok bol publikovaný v Novembri 2010 na stránkách, kmeto.blog.iDNES.cz

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...