Preskočiť na hlavný obsah

Zázrak, alebo jednoducho povedané, sila jednej myšlienky


Jeden môj veľmi dobrý priateľ, mi asi pred týždňom odporučil skvelý dokument o sile myšlienky. Hneď v prvých minútach dokumentu som sa cítila úžasne. Počas celého sledovania tohto umeleckého skvostu (dovolím si ho tak nazvať, pretože mi zmenil život) som sa usmievala bez príčiny. Viete v čom je celá pointa? Vôbec som si to neuvedomovala, bolo to tak prirodzené, ako ranná káva (nechcem tým povedať, že úsmev spadá práve do tejto kategórie). Nesmiala som sa už dlho. Verte, či nie, tiež som len človek a robím chyby. Po záverečných titulkách si vaše myšlienkové pochody zrazu uvedomia silu jednej jedinej myšlienky. V jeden moment, môžte to nazvať aj okamihom, pochopíte všetko, čo pochopiť máte. Zas cítite, že žijete, pochopíte, že svet je gombička. Dokážete zmeniť seba, ľudí, svet. Viete kto ste, kam patríte. Myšlienky sa zcelia, vy sa ich dotýkate, usmerňujete, učíte ich novým pocitom. Mnoho ľudí ešte stále ani len netuší, akú silu a moc majú ľudské myšlienky. Mňa tak zarazila tá sila. Človek si priťahuje do života to, na čo myslí. Naše myšlienky majú obrovskú moc a neskutočnú silu, ktorú si asi ťažko vie niekto predstaviť v realite. Môžte sa sami rozhodnúť, či si zvolíte tmu alebo svetlo. V tom spočíva to tajomstvo. Sila, láska, šťastie, zdravie, dobro a bohatstvo to všetko je v nás, v našich myšlienkach. Využite ich vo svoj prospech a v prospech ľudí, ktorí to potrebujú. Pošlite toto bohatstvo ďalej.

"Vykroč vo viere, nemusíš vidieť celé schodisko, stačí ti urobiť prvý krok". (M.Luther.King)

Úsmev nech zdobí Vaše srdce..

PS: Ďakujem MajkoLucia Vaňová

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kto je vlastne Róm, ktorý sa vo videu priznáva, že bude voliť Kotlebu?!

V poslednom čase sa na sociálnej sieti objavili videa malého drobného mužíka v spoločnosti priaznivcov ĽSNS, ktorý odkazuje, že bude voliť Ľudovú stranu Naše Slovensko a hovorí aj o tom, že sa hanbí za asociálov, ktorí aj jemu robia hanbu. Ďalej odkazuje všetkým, aby na ĽSNS neútočili a zobudili sa.

Kto je muž z videa? 

Je to Miroslav Didiaš, skrachovanec, ktorý to nikam v živote nedotiahol, ako k metle a k lopate. V nedávnej minulosti sa snažil na seba upozorniť tým, že pár krát vystúpil v reality show "Čo na to Mojsejovci", v ktorej vystupoval ako ich obdivovateľ a na plné ústa hovoril o sebe, že je gay, má za sebou veľmi pestrý sexuálny život, a že sa za to nehanbí, ani za to, že je cigán. 
Je to človek, ktorý vie využiť každú možnosť ako na seba upozorniť. Predpokladám, že jeho riťka toho hodne aj zažila a jedno obdobie než zaparkoval pri metle a lopate, bola jeho riťka hlavným nástrojom obživy.  Škoda, že tej inteligencie sa mu moc nedostalo, ale ani šarmu, pretože ak by m…

Norbert Hmilansky: Idiot, herec, youtuber, zlodej, alebo onanista na "fejzbuku"?

Sociálne siete sú pre mnohých z nás doslova centrom života. Pomáhajú nám byť v kontakte s priateľmi a známymi, môžu byť nápomocné aj pri našej práci, sledujeme cez ne najnovšie správy. Vďaka sociálnym sietiam sa vieme rýchlo navzájom informovať, ale aj rozhnevať, či dokonca sa navzájom ovplyvniť. 

A teraz dovoľte, budem hovoriť, alebo skôr písať, sám za seba. S mojím názorom nemusíte a môžete súhlasiť, je to môj vlastný pohľad a nikomu ho nevnucujem. Mám 46 rokov a celý môj život robím, a žijem ako väčšina ľudí. Mne nikto nepostavil byt a nikto mi nič nedal zadarmo. Na všetko čo mám som si musel sám zarobiť. Keď nebudem pracovať, nebudem mať na lieky, nájom, či jedlo. 
Sloboda slova, či názoru je tu aj preto, že nám umožňuje nahlas si povedať svoj názor a  "fejzbuk" jeden z prostriedkov kde ten svoj názor môžeme povedať. To je aj prípad Norberta Hmilanského. 
Ja mu jeho názor neberiem, ale pýtam sa, kto mu dal právo hovoriť za všetkých Rómov? Ja som mu ten mandát, aby hovoril z…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…