sobota 2. júla 2011

Slová Viktora Orbana ostávajú zatiaľ iba slovami


Maďarskí Rómovia si na zamestnávanie podľa všetkého ešte budú musieť počkať. Podľa rámcovej dohody medzi maďarským premiérom Viktorom Orbánom a predsedom Celoštátnej rómskej samosprávy (ORÖ) Flóriánom Farkasom o zamestnávaní Rómov, sa voľné pracovné miesta ešte nezačali hľadať. Rómovia čakajú a veria, že si nájdu prácu a nebudú závislí na aktivačných prácach.

Predseda rómskej menšinovej samosprávy Balogh Imre z mesta Barcs sa priznal, že aj on sám čaká na poštu, ktorá mu zaklope na dvere a podá správu o možnosti zamestnania Rómov v lokalite. Taktiež sa priznal, že začiatkom júla bude rád, že môže zamestnať 27 Rómov v rámci aktivačných prác. V podstate momentálne sa čaká iba na to!Žiaľ zo sľubu Viktora Orbana, že už v júni bude niečo viditeľné a začne sa niečo hýbať, nebude nič. Už je takmer koniec júna a ešte nikto nevie nič.

Bogdán Péter, vedúci kabinetu krajskej rómskej menšinovej samosprávy sa vyjadril, že je to ťažká práca. Spomenul, že podľa slov Farkasa Floriana, by sa skutočne malo začať s otvorením pracovného trhu pre Rómov niekedy v jeseni. Podľa jeho slov Orbán taktiež prisľúbil, že cez letné prázdniny nikto z parlamentu nebude prázdninovať, ale budú pracovať aj pre poskytovanie voľných miest pre Rómov.
Lucia Curejová  Zaujal vás tento článok? Čítajte ďalšie naše články, ktoré nájdete v našom archíve. Redakcia 1 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...