Odmena za nákup na ZľavaDňa

sobota 2. júla 2011

Slová Viktora Orbana ostávajú zatiaľ iba slovami


Maďarskí Rómovia si na zamestnávanie podľa všetkého ešte budú musieť počkať. Podľa rámcovej dohody medzi maďarským premiérom Viktorom Orbánom a predsedom Celoštátnej rómskej samosprávy (ORÖ) Flóriánom Farkasom o zamestnávaní Rómov, sa voľné pracovné miesta ešte nezačali hľadať. Rómovia čakajú a veria, že si nájdu prácu a nebudú závislí na aktivačných prácach.

Predseda rómskej menšinovej samosprávy Balogh Imre z mesta Barcs sa priznal, že aj on sám čaká na poštu, ktorá mu zaklope na dvere a podá správu o možnosti zamestnania Rómov v lokalite. Taktiež sa priznal, že začiatkom júla bude rád, že môže zamestnať 27 Rómov v rámci aktivačných prác. V podstate momentálne sa čaká iba na to!Žiaľ zo sľubu Viktora Orbana, že už v júni bude niečo viditeľné a začne sa niečo hýbať, nebude nič. Už je takmer koniec júna a ešte nikto nevie nič.

Bogdán Péter, vedúci kabinetu krajskej rómskej menšinovej samosprávy sa vyjadril, že je to ťažká práca. Spomenul, že podľa slov Farkasa Floriana, by sa skutočne malo začať s otvorením pracovného trhu pre Rómov niekedy v jeseni. Podľa jeho slov Orbán taktiež prisľúbil, že cez letné prázdniny nikto z parlamentu nebude prázdninovať, ale budú pracovať aj pre poskytovanie voľných miest pre Rómov.
Lucia Curejová  Zaujal vás tento článok? Čítajte ďalšie naše články, ktoré nájdete v našom archíve. Redakcia 1 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...