Odmena za nákup na ZľavaDňa

piatok 26. augusta 2011

Jeseň Cigánskych Diablov.
Orchester Cigánski Diabli má za sebou rušné letné mesiace. Absolvovali sériu veľmi úspešných koncertov v Nemecku a Rakúsku s Rakúskym klaviristom Paulom Guldom, pod názvom ,,Roma Rhabsody,, venované tvorbe Franza Liszta, koncerty s Českým virtuóznym huslistom Jaroslavom Svěceným a so spevákom Robom Grigorovom. Práve s Robom zažili nedávno atmosféru ako na koncertoch rockových hviezd, v amfiteátri v Galante si ich vypočulo cez 7 tisíc divákov.
Posledný z koncertov s Jaroslavom Svěceným sa konal 25. augusta na Bratislavskom hradnom nádvorí a zaznamenal obrovský úspech. Kľudne by sme ho mohli považovať za vyvrcholenie letnej sezóny orchestra. Bola to jedna z mála príležitostí vidieť a počuť našich obľúbených ,, Diablov ,, pretože ich jeseň sa bude niesť v znamení prevažne koncertov v Nemecku, Rusku a Českej republike.Prinášame vám list manažéra Cigánskych Diablov Daniela Rabinu a z neho sa dozviete o jeseni Diablov viac.
Nemecká jeseň Cigánskych diablov sa začne koncertom medzi absolútnou svetovou špičkou!

Cigánski diabli budú počas jesenných mesiacov na Slovensku iba výnimočne. Ich neprítomnosť
v domovskej krajine sa dá vysvetliť jednoducho – od septembra do novembra absolvujú až 25 vystúpení v zahraničí a to konkrétne v Nemecku, Rusku a v Českej republike.

Práve Nemecko bude z hľadiska ich zahraničného pôsobenia kľúčové, v jednej z kultúrne najvyspelejších krajín sveta odohrajú až 18 koncertov, čo možno považovať za skutočný
prienik na nový hudobný trh.

Hneď prvý koncert bude doslova skúškou ohňom, 17.9. čaká Cigánskych diablov vystúpenie na
Beethovenfeste v Bonne. Tento festival patrí medzi do topkategórie svetových hudobných festivalov o čom svedčia aj mená interpretov, ktorý sa zúčastnia najbližšieho ročníka. V Bonne bude v septembri vystupovať napríklad legendárny dirigent Zubin Mehta, huslistka Anne-Sophie Mutter klaviristka Helene Grimaud alebo Goran Bregovič so svojim Wedding & Funeral Orchestra.

„Je pre nás nesmiernou cťou vystúpiť na tomto Beethovenfeste.Mená ostatných účinkujúcich
naznačujú, že v tom čase sa v Bonne stretne absolútna hudobná špička. Nemecké publikum
považujem za nesmierne vzdelané, no zároveň zvedavé čo sa týka hudobných inovácií. Presvedčili sme sa o tom nielen pred tromi rokmi, keď sme vystúpili v Berlínskej filharmónii, ale aj na desiatkách iných koncertoch, ktoré sme za posledné štyri roky v Nemecku odohrali“ prezradil umelecký šéf Cigánskych diablov Ernest Šarközi.

Tak ako v Bonne, aj na ďaľších jesenných koncertoch v Nemecku vystúpia Cigánski diabli spolu
s rakúskym klavírnym virtuózom Paulom Guldom s ktorým predstavia mimoriadne úspešný projekt Roma Rhapsody, venovaný 250 výročiu narodenia Franza Liszta.

V septembri Cigánski diabli s Paulom Guldom odohrajú ešte vystúpenie v nemeckom Pirmasense a začiatkom novembra sa začne trojtýždňové turné počas ktorého spolu absolvujú vystúpenia v mestách ako Ratingen, Iserlohn, Kleve, Paderborn, Unna, Bottrop, Hamm a v ďaľších.

V Bratislave 23.8.2011 Daniel Rabina. Foto Jakub Klimo.
Helena Kmeťová.

1 komentár:

  1. CD sú excelentní, vynikajúci hudobníci a môžeme povedať, že ich vystúpenia po svete robia veľmi dobré meno rómskej komunite a nielen im, ale SLOVÁKOM, a ja z nich mám obrovskú radosť...

    OdpovedaťOdstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...