Preskočiť na hlavný obsah

Sterilizácie, mužská záležitosť?Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny, navrhlo bezplatnú sterilizáciu a antikoncepciu pre sociálne slabšie vrstvy žien. No a kto sa postavil proti tomu? Samozrejme SDKU a KDH. Dokonca bola spísaná petícia, ktorú podpísalo 1200 ľudí, medzi nimi 40 kňazov. Zaujímavé je, že iniciátori petície nešli priamo medzi sociálne slabšie vrstvy žien, spýtať sa priamo ich, ako by vnímali tento zákon, ako sa ich dotkne a čo by im priniesol. To ich samozrejme s typicky mužským šovinizmom nezaujíma.
Ako môže kňaz, alebo vôbec nejaký muž rozhodovať o práve žien? Žijeme v stredoveku, alebo v modernej, kultúrnej dobe? Zamyslela som sa nad našimi duchovnými. Pracujem v ženskom kolektíve, kde prevládajú ženy z vidieka. Často rozprávajú aj o svojich duchovných pastieroch, ako sa v jednej dedine starajú o svoje ovečky a v tretej dedine sa ich priateľka stará o ich telesné potreby a často aj o deti. Nikoho to nepohoršuje, skôr každý odsudzuje celibát ako niečo prehnité a neprirodzené. A doba nám dáva za pravdu, veď po celom svete vychádzajú na svetlo božie prípady pedofílie, alebo znásilnení kňazov.
Koľko detí majú členovia KDH, SDKU a rôznych organizácii čo odsudzujú sterilizácie ako niečo nemorálne a neetické. Rada by s
om ich napojila na detektor lži a položila im otázku, či majú sexuálny styk iba za účelom plodenia , tak ako to káže božie prikázanie, alebo ich ženy rodia ako jablone. Prestaňte už páni rozhodovať o našom živote, dajte týmto chudobným ženám možnosť výberu, tak ako to majú vaše manželky, priateľky, milenky. Zostúpte z výšky vašej mužskej nadradenosti a spýtajte sa týchto obyčajných žien, čo by im priniesol tento zákon, ako by radi skvalitnili život deťom ktoré už majú.
S radosťou ste v parlamente odklepli zníženie sociálnyc
h dávok, priškrtili ste príjmy týmto rodinám, pretože tvrdíte, že deti sú pre nich zárobková činnosť. No aký je v tom rozdiel, keď tieto deti budú zomierať od hladu, alebo sa vôbec nenarodia? Rómski aktivisti sa väčšinou stavajú proti sterilizáciám, no akosi nemôžem pochopiť prečo. Každý predsa chce, aby sa zlepšil život v chudobných Rómskych komunitách a kontrolovaná pôrodnosť k tomu značne prispeje.
V
minulosti sa vyskytli prípady násilne robených sterilizácií, no myslím že práve tieto prípady sú dostatočnou zárukou aby sa predchádzalo takýmto prípadom. Nemyslím si, že prijatie tohto zákonu by spôsobilo nejaký boom sterilizácií, veď možnosť bezplatnej sterilizácie mali už ženy za bývalého totalitného režimu. Ide iba o možnosť výberu. Ak žena uzná, že nieje schopná postarať sa finančne o ďalšie dieťa, môže sa slobodne rozhodnúť bez toho, aby ju obmedzovala zlá finančná situácia.
No ale zdá sa, že polemika, ktorú vyvolal tento návrh zákona bola zbytočná, pretože pán minister práce, sociálnych vecí a rodiny svoj návrh stiahne, lebo by tým ohrozil iné zákony, ktoré sú súčasťou tohto návrhu. Aj to je typicky mužské.
Kmeťová Helena
Zaujal vás tento článok? Pozrite si aj ostatné články v našom archíve.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…