Preskočiť na hlavný obsah

Nesúďme, spoznávajme !!!


Tento príspevok je pokračovaním toho môjho posledného. Dnes sa budem snažiť poukázať aj na to , že nie všetci Rómovia sú asociáli, ktorí sa nechcú zaradiť do spoločnosti.
Veľa ľudí vyznáva názor, že my Rómovia len kradneme, klameme, množíme sa, pijeme, fetujeme, páchame incest a vyciciavame tento štát. Že odkiaľ mám tieto silné slová?..Stačí si prečítať pár diskusií a sami zistíte aké „výhodné“ a ľahké postavenie máme. Čo tak sa zamyslieť nad tým aké to asi je, byť hodení do jedného vreca s tými ktorými pohŕdame napríklad aj my. Aké to je dostať nálepku skôr ako sa niekde ukážeš a niečo povieš. Ako ľahko sa hľadá práca a často krát uznanie a pochopenie majority. Mojou jedinou negatívnou skúsenosťou je tá, keď som si hľadal prácu. Poslal som životopis na uvedený email. Po pár dňoch mi zvonil telefón, že som vhodný adept na pracovnú pozíciu a že sa mám ukázať na formálnom konkurze. Dotyčný mal evidentný záujem, to bolo očividné. Všetko teda prebiehalo tak ako má a to až do momentu kedy som otvoril dvere na kancelárií kompetentného. Zrazu pracovná pozícia nebola istá a že musí čakať na ďalšie žiadosti. Bolo evidentné, že bol v šoku z toho že Róm, Cigán má vzdelanie vie sa vyjadrovať a má aj dobrú prax. Keďže ma jeho reakcia prekvapila (podotýkam v negatívnom zmysle) , slušne som sa pozdravil a odišiel a to bez záujmu pracovať v jeho firme. Aspoň mám o skúsenosť viac. Momentálne mám dobrú prácu, fajn kolegov a ten incident je len pripomienkou, že odlišnosť je často príťažou. Ale ten, čo to nezažije nepochopí, taká je pravda a takí sme my ľudia. Ďalšou skutočnosťou je aj to, že ako nás ma niekto chápať, poznať, keď v médiách sa prezentuje len to zlé. Čo tak reportáž o slušnom človeku, ktorý poctivo pracuje, platí dane, pomáha svojim blížnym a rozumie si s majoritou. O hudobníkovi, umelcovi , čo prešiel celý svet a robí Slovensku dobré meno. Alebo učitelia, asistenti, ktorí sa snažia pozdvihnúť vzdelanie a tiež ducha detí. Takých reportáži spočítam na jednej ruke a dôvod? ..sledovanosť. Je predsa jednoduchšie urobiť reportáž z osád ako sa tam „žúruje“ po vyplatení dávok, než hľadať aj to dobré a poukázať na to. Dať niekomu nálepku je také jednoduché, ťažšie je spoznávať a hľadať dôvody prečo to tak asi je a aký mal na to dôvod, prečo sa snaží, nesnaží.
Takže pozor, nie všetci sme neprispôsobiví. Každý z nás je iný, jeden chce, druhý nie a tretí napríklad nemôže. Nesúďte nás preto ako národ, ale pozerajte na nás ako na jednotlivca. Veď ani Nemci neboli za vojny všetci nacisti. Mám ich teraz všetkých súdiť kvôli tomu´, že je Nemec?.. To je absurdné nenávidieť niekoho pre jeho národnosť farbu pleti, vierovyznanie, orientáciu. Do tohto sveta sa všetci rodíme, dýchame jeden vzduch, pijeme tu istú vodu, tak isto sa usmievame a tiež aj umierame. A navyše, šancu si zaslúži každý. Nech sa prejaví a ukáže, čo v ňom je.
Tento príspevok nie je výčitkou len túžbou ukázať Vám pohľad aj s tej druhej strany rieky.
Rastislav Bartoš


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…