Odmena za nákup na ZľavaDňa

pondelok 17. októbra 2011

"Nevinný študenti!"


Krimi noviny zo dňa.14.10.2011. Ma doslova zdvihli zo stoličky. "Nevinných študentov" so strednej školy v Žiline napádajú len tak "cigáni". "To je hrozné" – toto znie pre mňa ironicky. Chúdence len tak ich napádajú cigani z miestnej osady.
Toje ale!
Všimla som si, že na záberoch redakcie tvJOJ študenti nechodia po jednom ale v tlupe. No len tak sa miestny "cigáni" odvážia napadnúť ich. Vraj ich opľúvajú a hádžu do nich kamene. Jednu študentku vraj ťahala jedna "cigánka" za vlasy tak, že si  odrela kolená a udrela si hlavu o obrubník. Prečo tá chuderka študentka nešla na ošetrenie do nemocnice? Tomu snáď neuverila ani redaktorka tv JOJ. Preto sa snažila o stretnutie a vysvetlenie pani riaditeľky školy, keďže sa jej študenti zverili s tým, že ich napádajú "cigáni" zneďalekej osady. Ani len polícia nevedela o tomto incidente, no najzaujímavejšie je, že o protestnom pochode polícia vedela, Vôbec nechápem o čo študentom  vlastne ide. Aj pred 22 rokmi všetko začali študenti, aj teraz chcú urobiť niečo také ako PUČ, ale voči rómom? Alebo nedaj Boh druhé Kosovo?
Čo s tým vlastne sledujú? Média majú veľkú moc a dokážu aj nemožné. No samozrejme dokážu aby nás Rómov majoritná spoločnosť ešte viac nenávidela.
Prečo nemajú média záujem keď malé rómske osemročné dieťa napadnú dvaja sedemnásť ročný výrastkovia (gadžovia)? Prečo sa takého malého dieťaťa nezastane nikto ani na autobusovej zastávke?
Keď nedávno na východnom Slovensku dospelý ľudia napadli, len tak vystúpili z auta dve malé deti prečo po tom média nedychtili? Nešli po šetrení!
Nenávisť nešíria ľudia medzi sebou ale media, ktoré nás Rómov vykresľujú ako zveri .
Zveri, ktoré nemajú konca kraja, ktoré nevedia čo so sebou. Prečo to takto musí byť? Keď máme byť pre nich atrakcia, tak nech robia reportáže aj o tom aké dobré veci vedia romáci robiť. Aj takýto "cirkus"  dokážu rómovia robiť...Ivana Cicková  
Dopisovateľka  Redakcie 1

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...