Odmena za nákup na ZľavaDňa

piatok 28. októbra 2011

Pes je priateľ a nie jedlo


Zlý sen. Presne to som si pomyslel ako prvé, keď som v médiách zaregistroval informáciu, že na východnom Slovensku miznú obyvateľom z domov zvieratá, najmä psy. A kde končia? ...nuž v hrnci. Pre mňa ako psíčkara a milovníka zvierat je to niečo nepredstaviteľné.
Veď psa si ľudia domestikovali ako spoločníka a ochrancu majetku, obydlia. Nešľachtili sme ich na to, aby končili v našich hrncoch a na pekáčoch. A motív ako nemáme, čo jesť u mňa neobstojí. Je predsa kopec iných možností ako sa nasýtiť. Niekto si povie je to len pes a aspoň zmiznú túlavé psy z ulíc. Niečo také môže, ale povedať len človek, ktorý sa nikdy nepozrel do tých veľkých, oddaných očí. Práve pes je tým stvorením, ktoré miluje svojho pána viac než seba. Koľkí z nás sú schopní niečoho takého. Pes nerozlišuje, či je niekto biely, čierny, žltý ani to, či je majetný alebo bezdomovec. Stále nás miluje takých akí sme a to všetko len za pohladenie a milé slovo.
Asi dva dni dozadu som zaregistroval článok, že v jednej dedine v Sabinovskom okrese robia miestny rómovia „nájazdy“ na hospodárske zvieratá. Domáci tvrdia, že si musia psov zamykať do domu, aby im nezmizli. Je to teda paradox a vynára sa otázka, kto vlastne koho chráni. Pri jednom takom pokuse o rabovanie, sa im do cesty postavila 11 ročná fenka. To nevinné stvorenie skončilo s mačetou v hlave od niekoho kto sa nazýva človekom. Pýtam sa teda, kde sú hranice, keď niekto beztrestne kradne, napáda ľudí, zabíja psov. To máme fakt také slabé zákony, ktoré viac chránia páchateľa, než postihnutého? Kde je tá spomínaná spravodlivosť? Asi otočená chrbtom tváriac sa, že nič nevidí a nepočuje. A presne tak sa správajú aj naši zákonodarcovia, ktorí „nám slúžia“ .Väčšinou len pred voľbami, keď nasľubujú všetko čo im príde vhod.

Napätie medzi rómami a majoritou sa len stupňuje. Veď aj takéto momenty prilievajú olej do ohňa a dávajú extrémistom esá do rúk. Slušný ľudia už majú dosť terorizovania od niekoho, kto sa nevie a zrejme ani nechce prispôsobiť. V predchádzajúcom článku som písal, že sa proti rómom často vedie negatívna kampaň. Áno, je to pravda, ale pravdou je aj to, že tu kampaň mnoho krát vedieme MY sami.

Na záver si ešte položím otázku prečo vláda nerieši kritickú situáciu, ktorá nám tu postupne vzniká. Čo sa týka odpovedí tie bohužiaľ nepoznáme. Bolo by, ale fajn dostať ich od našich „vyvolených (volených)“ .Rastislav Bartoš 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...