Preskočiť na hlavný obsah

Pes je priateľ a nie jedlo


Zlý sen. Presne to som si pomyslel ako prvé, keď som v médiách zaregistroval informáciu, že na východnom Slovensku miznú obyvateľom z domov zvieratá, najmä psy. A kde končia? ...nuž v hrnci. Pre mňa ako psíčkara a milovníka zvierat je to niečo nepredstaviteľné.
Veď psa si ľudia domestikovali ako spoločníka a ochrancu majetku, obydlia. Nešľachtili sme ich na to, aby končili v našich hrncoch a na pekáčoch. A motív ako nemáme, čo jesť u mňa neobstojí. Je predsa kopec iných možností ako sa nasýtiť. Niekto si povie je to len pes a aspoň zmiznú túlavé psy z ulíc. Niečo také môže, ale povedať len človek, ktorý sa nikdy nepozrel do tých veľkých, oddaných očí. Práve pes je tým stvorením, ktoré miluje svojho pána viac než seba. Koľkí z nás sú schopní niečoho takého. Pes nerozlišuje, či je niekto biely, čierny, žltý ani to, či je majetný alebo bezdomovec. Stále nás miluje takých akí sme a to všetko len za pohladenie a milé slovo.
Asi dva dni dozadu som zaregistroval článok, že v jednej dedine v Sabinovskom okrese robia miestny rómovia „nájazdy“ na hospodárske zvieratá. Domáci tvrdia, že si musia psov zamykať do domu, aby im nezmizli. Je to teda paradox a vynára sa otázka, kto vlastne koho chráni. Pri jednom takom pokuse o rabovanie, sa im do cesty postavila 11 ročná fenka. To nevinné stvorenie skončilo s mačetou v hlave od niekoho kto sa nazýva človekom. Pýtam sa teda, kde sú hranice, keď niekto beztrestne kradne, napáda ľudí, zabíja psov. To máme fakt také slabé zákony, ktoré viac chránia páchateľa, než postihnutého? Kde je tá spomínaná spravodlivosť? Asi otočená chrbtom tváriac sa, že nič nevidí a nepočuje. A presne tak sa správajú aj naši zákonodarcovia, ktorí „nám slúžia“ .Väčšinou len pred voľbami, keď nasľubujú všetko čo im príde vhod.

Napätie medzi rómami a majoritou sa len stupňuje. Veď aj takéto momenty prilievajú olej do ohňa a dávajú extrémistom esá do rúk. Slušný ľudia už majú dosť terorizovania od niekoho, kto sa nevie a zrejme ani nechce prispôsobiť. V predchádzajúcom článku som písal, že sa proti rómom často vedie negatívna kampaň. Áno, je to pravda, ale pravdou je aj to, že tu kampaň mnoho krát vedieme MY sami.

Na záver si ešte položím otázku prečo vláda nerieši kritickú situáciu, ktorá nám tu postupne vzniká. Čo sa týka odpovedí tie bohužiaľ nepoznáme. Bolo by, ale fajn dostať ich od našich „vyvolených (volených)“ .Rastislav Bartoš 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…