Preskočiť na hlavný obsah

Pes je priateľ a nie jedlo


Zlý sen. Presne to som si pomyslel ako prvé, keď som v médiách zaregistroval informáciu, že na východnom Slovensku miznú obyvateľom z domov zvieratá, najmä psy. A kde končia? ...nuž v hrnci. Pre mňa ako psíčkara a milovníka zvierat je to niečo nepredstaviteľné.
Veď psa si ľudia domestikovali ako spoločníka a ochrancu majetku, obydlia. Nešľachtili sme ich na to, aby končili v našich hrncoch a na pekáčoch. A motív ako nemáme, čo jesť u mňa neobstojí. Je predsa kopec iných možností ako sa nasýtiť. Niekto si povie je to len pes a aspoň zmiznú túlavé psy z ulíc. Niečo také môže, ale povedať len človek, ktorý sa nikdy nepozrel do tých veľkých, oddaných očí. Práve pes je tým stvorením, ktoré miluje svojho pána viac než seba. Koľkí z nás sú schopní niečoho takého. Pes nerozlišuje, či je niekto biely, čierny, žltý ani to, či je majetný alebo bezdomovec. Stále nás miluje takých akí sme a to všetko len za pohladenie a milé slovo.
Asi dva dni dozadu som zaregistroval článok, že v jednej dedine v Sabinovskom okrese robia miestny rómovia „nájazdy“ na hospodárske zvieratá. Domáci tvrdia, že si musia psov zamykať do domu, aby im nezmizli. Je to teda paradox a vynára sa otázka, kto vlastne koho chráni. Pri jednom takom pokuse o rabovanie, sa im do cesty postavila 11 ročná fenka. To nevinné stvorenie skončilo s mačetou v hlave od niekoho kto sa nazýva človekom. Pýtam sa teda, kde sú hranice, keď niekto beztrestne kradne, napáda ľudí, zabíja psov. To máme fakt také slabé zákony, ktoré viac chránia páchateľa, než postihnutého? Kde je tá spomínaná spravodlivosť? Asi otočená chrbtom tváriac sa, že nič nevidí a nepočuje. A presne tak sa správajú aj naši zákonodarcovia, ktorí „nám slúžia“ .Väčšinou len pred voľbami, keď nasľubujú všetko čo im príde vhod.

Napätie medzi rómami a majoritou sa len stupňuje. Veď aj takéto momenty prilievajú olej do ohňa a dávajú extrémistom esá do rúk. Slušný ľudia už majú dosť terorizovania od niekoho, kto sa nevie a zrejme ani nechce prispôsobiť. V predchádzajúcom článku som písal, že sa proti rómom často vedie negatívna kampaň. Áno, je to pravda, ale pravdou je aj to, že tu kampaň mnoho krát vedieme MY sami.

Na záver si ešte položím otázku prečo vláda nerieši kritickú situáciu, ktorá nám tu postupne vzniká. Čo sa týka odpovedí tie bohužiaľ nepoznáme. Bolo by, ale fajn dostať ich od našich „vyvolených (volených)“ .Rastislav Bartoš 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Nevera u Šarköziovcov z Cigánskych diablov

V partii Cigánskych diablov v týchto dňoch dujú poriadne vetriská. Podľa informácií Nového Času je na pretrase nevera a intrigy. Zdroj Nového Času tvrdí, že manželka Ernesta Šarköziho Silvia má mať až podozrivo blízko k prvému huslistovi Štefanovi Banyákovi, ktorý má s manželkou Katkou dvoch synov.


Podľa Silvie Šarköziovej ide však o výmysel, ktorý má jej rodine uškodiť.„Nie, nie je to pravda,“ vyhlásila Silvia, no pripustila, že práve v domácnosti u Banyákovcov nebolo vždy všetko s kostolným poriadkom a v ich domácnosti plnej hádok sa riešili otázky nevery. „Dôvodom ich hádok mala byť nevera Banyákovej manželky Katky,“ vyjadrila sa opatrne Silvia Šarköziová. Podľa jej slov práve Banyák upodozrieval svoju manželku z nevery. „Ja neriešim, či to bola alebo nebola pravda, ja sa do ich manželstva absolútne nestarám ani nechcem. Mňa sa to netýka,“povedala Šarköziová.


Nevera, alebo len novinárska kačica?

Jeden z komentárov ma však doslova šokoval: "Reálne, Sylvia je krásna žena a Ernest…

Zborov : Video ktoré zachytáva ako policajti bijú Rómov v osade, zachytáva scénu ako z hororu, kde policajti bijú ľudí hlava nehlava...

***RTVS má k dispozícii video, na ktorom policajti bijú obuškami Rómov v osade*** Video, ktoré sa podarilo získať European Roma Rights Centre (Centrum pre práva Rómov), zachytáva scénu v Zborove, okres Bardejov, keď podvečer 16. apríla 2017 privolali policajnú hliadku pre šarvátku medzi Rómami. Niekoľko policajtov sa zaháňa obuškami aj na deti, jeden z nich surovo sotí do staršej ženy, ktorá stojí pokojne bokom a zrazí ju na zem. Policajti sa na videu opakovane zaháňajú na ľudí, ktorí nekladú žiaden aktívny odpor. Rómovia tvrdia, že zásah si natočili viacerí, zachovalo sa však len toto jediné video. Pracovníkom Centra pre práva Rómov povedali, že večer po zásahu sa totiž policajti vrátili a donútili ich ostatné videá z telefónov vymazať. Video sme ukázali aj policajnému prezidentovi Tiborovi Gašparovi. „Viaceré z tých zákrokov sa mi zdajú zjavne neprimerané. Na môj podnet som video preposlal na policajnú inšpekciu, ktorá okamžite začne konanie, aby sa celý zásah vyšetril,“ povedal ná…

Kráľ rómskych piesní Kamil Polakovič z City Boys z Trnavy zase oklamal ľudí, zobral zálohu a neprišiel hrať...

Kto z nás by nepoznal Kamila, úžasného speváka, hudobníka, skladateľa rómskych piesní. Právom sa označuje za kráľa rómskych piesní. No to je jeho jedna stránka, druhú stránku jeho života len málo Rómov pozná a tí čo mali možnosť Kamila spoznať aj inak mi určite dajú za pravdu...


Tvrdí, že jej pokazil najkrajší deň v živote. Renáta Čonková (36) z Kokavy nad Rimavicou (okr. Poltár) si plánovala svoju svadbu mesiace dopredu, chcela, aby bola dokonalá.

Klasický scenár, ktorý Kamil urobil vo svojom živote nie jedenkrát, zobral zálohu, dohodol sa termín kedy príde hrať a v deň termínu Kamila nikde... To bol prípad aj Renáty Čonkovej.

Ešte vo februári oslovila kráľa rómskych piesní Polakoviča. „Dohodli sme sa, že vystúpi so svojou kapelou za honorár 1 000 eur. Päťsto som mu poslala dopredu ako zálohu. Navyše, sľúbil mi, že nám zloží svadobnú pieseň, tak som mu dala ďalších 260 eur,“ vysvetľuje Čonková.