Preskočiť na hlavný obsah

Translate

GorilaPráve Gorila zapľňa všetky média tiež námestia a zahraničné periodiká. O čo v tej kauze ide rozoberať nechcem. Snáď napíšem len toľko, že na verejnosť sa dostali informácii, ktoré sme už všetci tušili a to, že politici hrejú polievku najmä sebe a zabudli na tých, ktorí im dávajú svoj hlas. Niekedy fakt neviem, či sa mám smiať alebo zaplakať nad tým v akých pomeroch fungujeme. Keď človek, ktorý nemá čo jesť niečo ukradne tak ide do väzenia (čo je spravodlivé za krádež) . No ak rozkráda štát politik, ktorého riadi jeho „dobrodinec“ všetko je v poriadku. Žiadny trest, žiadne väzenie. Pýtam sa prečo je to tak? Platí na Slovensku dvojaký meter pre nás obyčajných ľudí a pre tých „vyvolených“ ? Takto spravodlivosť nemá fungovať . Pár dní dozadu som videl na sociálnej sieti transparent, na ktorom stálo: „KEĎ CHCETE IMUNITU PITE ACTIMEL, SMRADI“ ..po pravde veľmi ma to pobavilo, pretože to bolo viac než trefné a aktuálne. Jediné pozitívum na celej kauze vidím len v tom, že konečne pretiekol pohár trpezlivosti voči tým, ktorí náš až príliš dlho klamali a zavádzali. Ukázali sme, že v jednote je sila a keď sa spojíme nepoznáme prekážky a musia s nami rátať
Blížia sa voľby, čas kedy môžeme zmeniť veci k lepšiemu. Nie pre zbohatlíkov, ale pre nás tvrdo pracujúcich ľudí, ktorí nemajú na luxusné autá a dovolenky. Ak zvažujete isť voliť pýtate sa zrejme to isté čo aj ja a to, koho mám voliť, keďže je vysoká pravdepodobnosť , že kradnúť sa bude aj naďalej. Vymenia sa len pozície na ministerstvách a poslanci, ale kradnúť sa bude veselo ďalej. Otázkou je, či sa už konečne nájde niekto, kto nám bude chcieť pomôcť. Zrejme som naivný, ale stále verím, že sa raz nájde politik, ktorý nezabudne na tých, ktorí mu dali svoj hlas. A bude tu pre nás, pre naše potreby a záujmy, aby sa nám všetkým ľahšie žilo.
Mám na Vás prosbu. Choďte voliť a dajte najavo, že máte záujem o zmenu. Ale voľte tak, aby ste mohli v noci kľudne spávať.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…