Preskočiť na hlavný obsah

GorilaPráve Gorila zapľňa všetky média tiež námestia a zahraničné periodiká. O čo v tej kauze ide rozoberať nechcem. Snáď napíšem len toľko, že na verejnosť sa dostali informácii, ktoré sme už všetci tušili a to, že politici hrejú polievku najmä sebe a zabudli na tých, ktorí im dávajú svoj hlas. Niekedy fakt neviem, či sa mám smiať alebo zaplakať nad tým v akých pomeroch fungujeme. Keď človek, ktorý nemá čo jesť niečo ukradne tak ide do väzenia (čo je spravodlivé za krádež) . No ak rozkráda štát politik, ktorého riadi jeho „dobrodinec“ všetko je v poriadku. Žiadny trest, žiadne väzenie. Pýtam sa prečo je to tak? Platí na Slovensku dvojaký meter pre nás obyčajných ľudí a pre tých „vyvolených“ ? Takto spravodlivosť nemá fungovať . Pár dní dozadu som videl na sociálnej sieti transparent, na ktorom stálo: „KEĎ CHCETE IMUNITU PITE ACTIMEL, SMRADI“ ..po pravde veľmi ma to pobavilo, pretože to bolo viac než trefné a aktuálne. Jediné pozitívum na celej kauze vidím len v tom, že konečne pretiekol pohár trpezlivosti voči tým, ktorí náš až príliš dlho klamali a zavádzali. Ukázali sme, že v jednote je sila a keď sa spojíme nepoznáme prekážky a musia s nami rátať
Blížia sa voľby, čas kedy môžeme zmeniť veci k lepšiemu. Nie pre zbohatlíkov, ale pre nás tvrdo pracujúcich ľudí, ktorí nemajú na luxusné autá a dovolenky. Ak zvažujete isť voliť pýtate sa zrejme to isté čo aj ja a to, koho mám voliť, keďže je vysoká pravdepodobnosť , že kradnúť sa bude aj naďalej. Vymenia sa len pozície na ministerstvách a poslanci, ale kradnúť sa bude veselo ďalej. Otázkou je, či sa už konečne nájde niekto, kto nám bude chcieť pomôcť. Zrejme som naivný, ale stále verím, že sa raz nájde politik, ktorý nezabudne na tých, ktorí mu dali svoj hlas. A bude tu pre nás, pre naše potreby a záujmy, aby sa nám všetkým ľahšie žilo.
Mám na Vás prosbu. Choďte voliť a dajte najavo, že máte záujem o zmenu. Ale voľte tak, aby ste mohli v noci kľudne spávať.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Budú Kotlebovci zabíjať ľudí?

Skôr než si odpovieme na túto otázku, mali by sme si vlastne definovať, čo je fašizmus a ako prejavuje v ĽSNS Mariána Kotlebu   

5 dôvodov, prečo sú kotlebovci fašisti.
(podľa Jakuba Drábika)

1. Fašizmus je forma radikálneho nacionalizmu snažiaca sa o „očistu“ národa, ktorý je podľa fašistov v kríze. Takto nám dnešný stav prezentujú aj kotlebovci: „zvrátenosti v médiách“, „degenerovaná spoločnosť“, „paraziti“, „kríza“ a podobne. Svet sa rúti do záhuby a len oni vedia, ako ho zachrániť 

2. Fašizmus potrebuje nepriateľa, ktorého môže obviniť z problémov národa, démonizovať ho a nakoniec národ od neho „očistiť“. Strach zároveň mobilizuje masy – u kotlebovcov sú to ako vnútorní (Rómovia, Židia, Maďari, skorumpovaní politici), tak vonkajší (utečenci, islam) nepriatelia. 
3. Fašisti tvrdia, že moderná kultúra je dekadentná a zvrátená a chcú ju nahradiť tou „pravou“ národnou. Prejavy kotlebovcov i ich program je plný „dekadentného moderného umenia“ a „nízkou úrovňou kultúry“. Preto Kotleba zatvá…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…