Odmena za nákup na ZľavaDňa

štvrtok 12. apríla 2012

Gipsy World so slávnym husľovým virtuózom Aleksandrom Jazztone a skvelým orchestrom Romano Stilo.Orchester Romano Stilo som vám už raz predstavila. Toto pomerne mladé zoskupenie (vzniklo v roku 2006 ) klasicky vzdelaných a nadaných hudobníkov ma očarilo svojou všestrannosťou. Nie je to klasická cimbalová ľudová hudba, ale príznačná je pre nich štýlová, aj zvuková rozmanitosť, a preto sa na ich koncertoch nikdy nebudete nudiť a neprestanú vás udivovať. Charakteristický je pre nich široký repertoár.
V ich podaní si môžete vypočuť diela svetoznámych klasických autorov, skladby s prvkami jazzu, ale aj pravú rómsku a ľudovú klasiku.
Po veľmi úspešnom projekte Gipsy Way, s Českým husľovým virtuózom Pavlom Šporclom, s ktorým zožali úspech po celom svete, prichádzajú s novým projektom Gipsy World, ktorý vychádza zo spoločného CD s husľovým viruózom Aleksandom Jazztone.
Hlavnou postavou tohto projektu je slávny, mladý, svetový husľový virtuóz Aleksander Jazztone, ktorý účinkuje po celom svete s rôznymi orchestrami a formáciami. Momentálne spolupracuje výlučne s orchestrom Romano Stilo, ktorý hrá v tomto senzačnom zložení :
František Rigo- cimbal,
Ladislav Onodi- viola, gitara ,

František Rigo ml. -klavír,
Zoltán Onodi- kontrabas,
Július Váradi- klarinet.
Projekt Gipsy World po úspešnej premiére v Českých mestách si môžu na vlastné uši a oči vypočuť a pozrieť aj fanúšikovia dobrej a kvalitnej hudby u nás na Slovensku v týchto mestách :
16.4. Humenné - MsKS -vstupenky MsKS.,
19.4. Bratislava - Kostol Najsvätejšieho Spasiteľa - vstupenky Ticketportal.,
24.4. Liptovský Mikuláš - Dom Kultúry- vstupenky DK.,
25.4. Dubnica nad Váhom - Mestský dom kultúry- vstupenky DK.

Toto sú koncerty iba na tento mesiac, ale samozrejme koncertov na Slovensku a vlastne po celom svete bude oveľa viac. Chlapci sa spolu s husľovým virtuózom Aleksandrom Jazztone chystajú aj do Číny, kde minulý rok odohrali dva veľmi úspešné koncerty.
Ak ste zvedaví na toto senzačné prepojenie svetoznámeho husľového virtuóza a skvelého cimbalového orchestra, radi vás privítajú na svojich
koncertoch, určite nebudete ľutovať a budete odchádzať z koncertu plní jedinečných zážitkov.
Helena Kmeťová

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...