Preskočiť na hlavný obsah

Aký bol Rómsky rok 2012 ?


Nebojím sa toho, že svet končí v roku 2012, obávam sa toho, že všetko bude pokračovať bez zmien. Aký bol rok 2012 ? Bol to rok plný sľubov, megalomanských plánov a prázdnych rečí.... Ale taký bol aj rok pred tým a taký bude zrejme aj rok 2013.

Mňa osobne zaujíma čo urobím ja, mám niekoľko plánov, ale viete ako sa to hovorí " keď chceš Boha rozosmiať, povedz mu o svojich plánoch..."
Rok 2012 sa niesol v znamení veľkej rómskej reformy, bola predmetom širokej diskusie aj zo strany rómov. Celá rómska reforma bola postavená na postihoch avšak už neriešila postavenie rómov v spoločnosti, zamestnanosť, ako by aj mohla, keď na Slovensku je 420 tisíc nezamestnaných. A tak reforma je z veľkej časti postavená na represivných základoch. Nikdy represie nepriniesli nič dobré a ani nič neriešili a rómska reforma bude taká, nebude nič riešiť....

Boli sme svedkami nezákonných adopcií, kedy do zahraničia boli dané deti na adopciu zo Slovenska. Zistilo sa, že to také čisté s adopciami deti nebolo. Prevažná časť adoptovaných deti do zahraničia boli rómske deti z detských domov. Slovenské úrady nezisťovali do akých rodín deti vôbec dávajú, ďalej sa zistilo že tam hrali úlohu aj nemalé finačné prostriedky zo strany tých, ktorí adopcie do zahraničia riešili, doslova taká malá adopčná mafia.... Naše úrady boli radi, že sa zbavujú rómských deti a adopčná mafia bola rada, že takýmto spôsobom sa dostanú k deťom....

Celé to vypuklo, keď Ivane Borovej z nejakých nevyjasnených okolností britské úrady odobrali jej dve deti. Do toho potom prišli ďalšie deti, ktoré boli odobraté rómským rodinám žijúcim v Británii a mediálny kolotoč sa mohol začať krútiť... A začal sa poriadne krútiť, pretože to otriaslo aj slovenskými úradmi.... Adopcie deti do zahraničia ešte stále nie sú vyjasnené, uvidíme koľko svetla do týchto udalostí prinesie rok 2013.
Rok 2012 sa niesol aj v duchu protestov za život slušných občanov. Za tých slušných občanov sa u nás považujú ľudia v čiernych košeliach zo znakmi pripominajúcimi prvý Slovenský štát počas tretej velkej nemeckej ríše. Kotleba s hrdosťou Slováka, zo srdcom germánskeho nemca "zatrúbil" na útok a poslušní psy plní predsudkov vyšli do útoku. Námestia boli plné, ulicami sa kričalo " my sme tu doma " a smiešne manévre policajtov tomu dodávali iskru nepokoja v slovenskej duši. Pritom každý rok si pripomíname víťazstvo nad fašizmom, ale ja sa pýtam na čo toto všetko je, keď Kotlebovcom dovolíme, aby sa verejne prejavovali...??! Aby vôbec mali možnosť nahlas hovoriť svoje nenávistné myšlienky,  usporiadavať rasistické pochody, rozširovať nenávisť, zlobu a živiť myšlienky o čistej rase a krvi.


A tak, nebojím sa toho, že svet končí v roku 2012, obávam sa toho, že všetko bude pokračovať bez zmien. Aký bol rok 2012 ? Bol to rok plný sľubov, megalomanských plánov a prázdnych rečí.... Ale taký bol aj rok pred tým a taký bude zrejme aj rok 2013.


Štastný nový rok 2013, veľa zdravia, lásky a pevných nervov....


Jozef Kmeťo

Komentáre

 1. Co urobili romovia ,dobre pre Slovensko? Nepoznaju ine nic ,len daj,daj. Je za co? Cest vynimkam ktorych je malo.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. A čo urobilo Slovensko pre Rómov okrem ponizovanya, utlacania, a urazok. Keby im umožnili prácu a vivoja ako normálneho človeka bez predsudkov. Ale nie je to možné lebo sami svolaci nemajú zamestnanie tak ako potom, racej zvalit vinu na Rómov za všetko. Keby bola práca tak by romovia nerobili daj daj.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. tento clanok hovori o pravde,nie o vymysloch,taka je realita na Slovensku. A dodam nieco pre tych ktory sa stale stazuju ze cigan nechcde robit radsej lenosi a bere socialky. Uz jedno storocie od zaniku rakuskouhorska romovia boli ponizovani,utlacani a vyuzivany,ked trebalo zahrat na zabavach tak volai romov,ked trebalo opravit hrnce tak volali romov,ked trebalo kut potkovi volali romov,ked trebalo kopat jamy volai romov, ked trebalo pratat mesta od spiny volali romov,ked trebalo prepustat z prace prvy boli romovia,ked cigan ukradol zemiaky bol v televizii ale ked poslanec nahrabal miliony kazdy mlcal.AK VAM TAK vadia romovia vymente si ich zivot za svoj budte rom ktory sa narodil v osade,jedol ked mal a ked nemal tak hladoval,ked hladal pracu tak ho nezobrali lebo nebol dost neromsky. Vidite len jednu stranu mince!!!! Jaz som rom,som vystudoval,pracoval som od 13 rokov,rozpravam piatimi recami, a vobec nepochadzam s bohatej rodiny ale z romskej chudoby! vsetci ty ktory sa stale stazuju my nesiahaju ani po clenky! Som rom,cigan,gipsy,sinty ako len chces ale v prvom rade som clovek!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. čest vynimke !!!!

  a čo tí ostatní romovia, ktorí nemaju zaujem o slušny život?? prečo neučia svoje deti v osadach ako sa chodí na zachod, a nie niekde za chatrčou. prečo rodicia neucia svoje deti ze hadzať odpadky by sa nemalo???? a je toho vela prečo mí slovaci musíme trpieť kriminalitu zo strany romov??? pamatam si ze ako dieta som bola velmi smutna a nechapala som prečo cigani kradnu a preco nevychovavaju svoje deti slusne ako nas?? neskôr som pochopila ze tých 85 percent ciganov uz nema zaujem slušne zit lebo keby slusne zili nedostali by socialne davky a ostatne vyhody.

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…