Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Koniec sveta sa nekonal...

Takmer celý svet hovoril o konci sveta, zemskej katastrofe  veľkej tmy a o podobných proroctvách. Ja osobne som sa veľmi obávala, hlavne kvôli deťom, rodičom, bratom a sestrám.

 Z biblie vieme, že takzvaný koniec sveta bol dávno, pradávno, keď Boh sa rozhodol svet zničiť veľko potopou. Zachránil iba Noema a jeho rodinu. Spolu s nimi zvieratá a vtáctvo. Boh prikázal postaviť veľkú loď, do ktorej mal naložiť svoju rodinu a zvieratá. No aj to vieme z Biblie, že podobnej katastrofy sa báť nemusíme.

Keď Boh videl, aká bola veľká škoda na zemi, prisľúbil nám ľuďom, že už nikdy nezatopí svet. Na dodržanie sľubu vždy po daždi posiela farebnú dúhu, ktorá je znakom jeho zmluvy a sľubu. Podľa mnohých prorokov, zjavení z neba, proroctiev a odkazov od Boha môžme očakávať všetko, okrem potopy sveta.

Podľa starých Mayov sa koniec sveta mal uskutočniť dnes 21.decembra,  iný zasa predpovedajú  koniec sveta  v roku 2013.  Dnes je 21 decembra, vďaka Bohu ráno som vstala, vypila kávu. Naraňajkovala som sa s deťmi a pripravujem sa na vianoce. Jedno viem, že bez vetra sa lístok nepohne. Isté je, že iba Boh vie a pozná svoje úmysel s nami a s touto zemou.Svetové média nám priniesli že  viacerí sa na koniec sveta zásobili jedlom, pitnou vodou,  sviečkami... Otvorili staré pivnice, podzemné bunkri a pripravili sa na dnešný koniec sveta. Koniec sveta je však aj dobrý   biznis s ktorého profitovali najmä obchodníci. Zásoby jedla, vody to všetko prinášalo obchodníkom peniažky do ich vreciek.   Boli aj takí špekulanti ktorí predávali lístky do neba.

Niekto je bohatý, iný zas chudobný. Niekto je dobrý, iný zasa zlý. Ale koniec sveta?  Koniec sveta je pre každého iný... Taký chudobný človek  si nemôže dovoliť sa predzásobiť jedlom a vodou a tak čakal iba s modlitbami na dnešný koniec sveta. Pritom v kútiku srdca veril že žiadna prírodná katastrofa nebude.

Veriaci hovoria, že koniec sveta nastane pre hriechy a zlobu ľudstva. Ale predstavte si úspešného ale aj priemerného človeka,  prečo má byť koniec sveta, keď práve som si kúpil dom, auto, vyhral v bingu, či dostal novú prácu, mám kariéru, narodili sa mi dvojičky...

Určite mnohí si kladieme podobnú otázku. Prečo by som mal zomrieť nikomu som nikdy neurobil nič zlé, neukradol, nezabil... Mám zomrieť tak ako človek ktorý má v sebe nenávisť, zlobu,  diskriminuje, rozdeľuje podla farby, príslušnosti k národu a nenávidí aj svoju vlastnú rodinu ?  Mám zomrieť ako vrah, pedofil, rasista a človek ktorý ničí túto zem ? Mám zomrieť ako človek ktorý je mocný tohto sveta a svojím konaním napáda na vojny, ničenie a pre peniaze sa nepozerá na zem pod vlastnými nohami ?

Život  je tak krásny plní možností, krásy, nádhernej prírody, miest, ľudí, zvierat, skvelej techniky, moderných áut...  Je toho toľko čo som ešte neskúsila, neochutnala, nezažila, nespoznala. Nechcem zomrieť a nevidieť ako moje deti rastú, nevidieť a nepoznať život okolo seba.  Nechcem vidieť  ako sa tento nádherný svet končí, kvôli zlobe iných.

O roku 2000 boli podobné predpovede a proroctvá. Mnohí ľudia z obáv si siahli na život  aby nemuseli prežiť katastrofu  Už je rok 2012, mesiac december a deň 21 a svet stále funguje...  Možno že raz príde koniec, ale myslím si že to nebude koniec zeme, skôr to bude koniec zlých ľudí o čom nakoniec aj Biblia hovorí...

Možno ľudia z obáv o svoj život  sľúbili Bohu že sa polepšia , aj ja si dám ten záväzok že sa polepším. Urobím radosť druhým a pomôžem v núdzi. Možno to pomôže a svet sa neskončí. Pridáte sa aj vy a spolu možno ten svet zachránime.   Vianoce a Šťastný Nový Rok.
Lucia Curejova

Komentáre

 1. Je mi ľúto, že ste mali obavy o život svojich blízkych. Viem, aké je to nepríjemné. Zbytočne ste sa stresovali.

  Bohužiaľ fámy o "konci sveta" boli ničím nepodložené. Médiá ich napriek tomu šírili ako samozrejmosť. Topky a Nový čas mali dokonca online spravodajstvo z konca sveta, ktoré ilustrovali vymyslenými fotomontážami rôznych katastrof.

  Podľa môjho názoru tým bol na občanoch spáchaný trestný čin šírenia poplašnej správy.

  Vy ste sa celý deň (bezdôvodne) obávala. Iní - psychicky labilnejší - si mohli siahnuť na život, minúť úspory a pod.

  http://tech.sme.sk/c/6630298/sav-koniec-sveta-v-roku-2012-nebude.html

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Či zažijeme koniec sveta, to je vo hviezdach. Isté je, že každý z nás zažije koniec toho svojho sveta - teda života tu na zemi. Oplatí sa teda žiť zodpovedne, tak, aby sme sa tohto dňa nemuseli príliš báť. Rovnako ako prípadného konca celého sveta.

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Sheffield: Bitka Rómov si vyžiadal troch hospitalizovaných

Situácia s nezvládnuteľnými Rómami zo Slovenska je obzvlášť neznesiteľná v štvrti Page Hall anglického mesta Sheffield. Takto som písali o Sheffielde v roku 2018 na stránke môjho blogu Redakcie R1. A zdá sa, že sa nič za tie dva roky v tomto meste nezmenilo. 25 Júla v sobotu vo štvrti Page Hall sa strhla bitka dvoch znepriatelených rodín, lietali stoličky, tyče, nadávky a krik sa ozýval celou štvrťou. Zasahovali záchranári a Polícia ktorá do neskorej noci celú štvrť aj monitorovala. Prečo sa bitka strhla nieje celkom známe, sú rôzne teórie a verzie ale nie sú potvrdené.... Udajne malo isť o bicykel s ktorým sa hrali deti, a iná verzia zase hovorí, že to bol stred medzi rómami zo Slovenska a z Rumunska.  Spôsobom akým sa však bitka odohrala je aj vecou vyšetrovania polície....  
Hoci mnohí z Rómov, ktorí prišli za lepším životom do Británie sa normálne zaradili do miestnej komunity, našli si prácu a deti poslali do škôl, veľká časť prišelcov zo segregovaných osád východného Slovenska te…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Rómske noviny kričia "Kmeťo klameš" ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa povedať, svoju históriu blogovania. Vďaka tomu som spoznal úžasnú ženu a dušu týchto novín. Pani Daniela Hivešová Šilanová, bola prvou dámou rómskej žurnalistiky, a aj vďaka nej poznáme dnes zvučné mená rómskej žurnalistiky. Nebudem tu všetky mená vypisovať, aby som sa náhodou niekoho nedotkol, že som ho opomenul. A aj preto ma mrzí v akom stave Rómske noviny/ Romano Nevo ľil/ sú, a že tí ktorí by mali pamiatku pani Šilanovej chrániť, a tým chrániť aj podstatu Rómskych novín a ich zachovanie, si z toho urobili len svoj biznis...

Dlhodobo som sa snažil o kontakt z Romanom Čonkom, ktorý zato v akom stave Rómske noviny sú nesie plnú zodpovednosť, pretože po smrti pani Šilanovej, to bol práve on, ktorý celú redakciu prebral, a teda sa od neho čakalo, že tieto noviny povedie minimálne tak ako pani Šilanová. Kontaktoval som ho aj keď som mal cestu do Koš…