Odmena za nákup na ZľavaDňa

piatok 21. decembra 2012

Koniec sveta sa nekonal...

Takmer celý svet hovoril o konci sveta, zemskej katastrofe  veľkej tmy a o podobných proroctvách. Ja osobne som sa veľmi obávala, hlavne kvôli deťom, rodičom, bratom a sestrám.

 Z biblie vieme, že takzvaný koniec sveta bol dávno, pradávno, keď Boh sa rozhodol svet zničiť veľko potopou. Zachránil iba Noema a jeho rodinu. Spolu s nimi zvieratá a vtáctvo. Boh prikázal postaviť veľkú loď, do ktorej mal naložiť svoju rodinu a zvieratá. No aj to vieme z Biblie, že podobnej katastrofy sa báť nemusíme.

Keď Boh videl, aká bola veľká škoda na zemi, prisľúbil nám ľuďom, že už nikdy nezatopí svet. Na dodržanie sľubu vždy po daždi posiela farebnú dúhu, ktorá je znakom jeho zmluvy a sľubu. Podľa mnohých prorokov, zjavení z neba, proroctiev a odkazov od Boha môžme očakávať všetko, okrem potopy sveta.

Podľa starých Mayov sa koniec sveta mal uskutočniť dnes 21.decembra,  iný zasa predpovedajú  koniec sveta  v roku 2013.  Dnes je 21 decembra, vďaka Bohu ráno som vstala, vypila kávu. Naraňajkovala som sa s deťmi a pripravujem sa na vianoce. Jedno viem, že bez vetra sa lístok nepohne. Isté je, že iba Boh vie a pozná svoje úmysel s nami a s touto zemou.Svetové média nám priniesli že  viacerí sa na koniec sveta zásobili jedlom, pitnou vodou,  sviečkami... Otvorili staré pivnice, podzemné bunkri a pripravili sa na dnešný koniec sveta. Koniec sveta je však aj dobrý   biznis s ktorého profitovali najmä obchodníci. Zásoby jedla, vody to všetko prinášalo obchodníkom peniažky do ich vreciek.   Boli aj takí špekulanti ktorí predávali lístky do neba.

Niekto je bohatý, iný zas chudobný. Niekto je dobrý, iný zasa zlý. Ale koniec sveta?  Koniec sveta je pre každého iný... Taký chudobný človek  si nemôže dovoliť sa predzásobiť jedlom a vodou a tak čakal iba s modlitbami na dnešný koniec sveta. Pritom v kútiku srdca veril že žiadna prírodná katastrofa nebude.

Veriaci hovoria, že koniec sveta nastane pre hriechy a zlobu ľudstva. Ale predstavte si úspešného ale aj priemerného človeka,  prečo má byť koniec sveta, keď práve som si kúpil dom, auto, vyhral v bingu, či dostal novú prácu, mám kariéru, narodili sa mi dvojičky...

Určite mnohí si kladieme podobnú otázku. Prečo by som mal zomrieť nikomu som nikdy neurobil nič zlé, neukradol, nezabil... Mám zomrieť tak ako človek ktorý má v sebe nenávisť, zlobu,  diskriminuje, rozdeľuje podla farby, príslušnosti k národu a nenávidí aj svoju vlastnú rodinu ?  Mám zomrieť ako vrah, pedofil, rasista a človek ktorý ničí túto zem ? Mám zomrieť ako človek ktorý je mocný tohto sveta a svojím konaním napáda na vojny, ničenie a pre peniaze sa nepozerá na zem pod vlastnými nohami ?

Život  je tak krásny plní možností, krásy, nádhernej prírody, miest, ľudí, zvierat, skvelej techniky, moderných áut...  Je toho toľko čo som ešte neskúsila, neochutnala, nezažila, nespoznala. Nechcem zomrieť a nevidieť ako moje deti rastú, nevidieť a nepoznať život okolo seba.  Nechcem vidieť  ako sa tento nádherný svet končí, kvôli zlobe iných.

O roku 2000 boli podobné predpovede a proroctvá. Mnohí ľudia z obáv si siahli na život  aby nemuseli prežiť katastrofu  Už je rok 2012, mesiac december a deň 21 a svet stále funguje...  Možno že raz príde koniec, ale myslím si že to nebude koniec zeme, skôr to bude koniec zlých ľudí o čom nakoniec aj Biblia hovorí...

Možno ľudia z obáv o svoj život  sľúbili Bohu že sa polepšia , aj ja si dám ten záväzok že sa polepším. Urobím radosť druhým a pomôžem v núdzi. Možno to pomôže a svet sa neskončí. Pridáte sa aj vy a spolu možno ten svet zachránime.   Vianoce a Šťastný Nový Rok.
Lucia Curejova

2 komentáre:

 1. Je mi ľúto, že ste mali obavy o život svojich blízkych. Viem, aké je to nepríjemné. Zbytočne ste sa stresovali.

  Bohužiaľ fámy o "konci sveta" boli ničím nepodložené. Médiá ich napriek tomu šírili ako samozrejmosť. Topky a Nový čas mali dokonca online spravodajstvo z konca sveta, ktoré ilustrovali vymyslenými fotomontážami rôznych katastrof.

  Podľa môjho názoru tým bol na občanoch spáchaný trestný čin šírenia poplašnej správy.

  Vy ste sa celý deň (bezdôvodne) obávala. Iní - psychicky labilnejší - si mohli siahnuť na život, minúť úspory a pod.

  http://tech.sme.sk/c/6630298/sav-koniec-sveta-v-roku-2012-nebude.html

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Či zažijeme koniec sveta, to je vo hviezdach. Isté je, že každý z nás zažije koniec toho svojho sveta - teda života tu na zemi. Oplatí sa teda žiť zodpovedne, tak, aby sme sa tohto dňa nemuseli príliš báť. Rovnako ako prípadného konca celého sveta.

  OdpovedaťOdstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...