Preskočiť na hlavný obsah

Vianočné pozdravy Rómskych osobností našim čitateľom.
 Poznáte ten pocit, keď po tom všetkom predvianočnom zhone, zháňaní darčekov, nákupov, upratovania, alebo aj leňošenia pred TV, zasadneme za slávnostne prestretý stôl a povieme si  ,, konečne,, . Pri spoločnej modlitbe, alebo pri prípitku, si spomenieme na všetkých našich blízkych, priateľov, ktorí tu už medzi nami nie sú a pozerajú sa na nás iba z neba, alebo pre diaľku nemôžu byť s nami a v duchu im venujeme krátku spomienku, pozdrav a s láskou si pripomenieme tie okamihy, keď tu s nami boli...


Ja som požiadala niekoľko našich významných Rómskych osobností, aby aj Vám, našim milým čitateľom a všetkým našim sympatizantom , všetkým Rómom, ale aj všetkým nerómom, venovali krátky pozdrav a želanie k Vianociam :

Radoslav Banga- Gipsy.cz- jeden z najznámejších českých hudobných reprezentantov vo svete. Momentálne sa fanúšikovia tejto kapely tešia na nový album, ktorý vyjde dúfame čoskoro. 

Dobrý den. Přeji všem lidem mnoho dobrého do nového roku, ať se všem daří ve všem a hlavně ať každému slouží zdraví. R


Richard Ricco Šarkozi - mladý talentovaný rómsky spevák.

Všetkým vašim čitateľom prajem krásne požehnané Vianoce plné pokoja a lásky a aby si pod stromčekom našli to po čom najviac oni a aj ich srdce túži,a v Novom roku veľa zdravia ,šťastia, Božieho požehnania a správny krok a úspešný rok 


Arpád Patkolo - husľový virtuóz, koncertný majster, Opera Bratislava.

Samozrejme k Vianociam prajem všetkým ľuďom dobrej vlôe veľa zdravia, šťastia, pohodu a príjemné prežité chvile s ľuďmi ktorých majú radi.
Chcel by som všetkých povzbudiť,nech nevíimajú reakcie zlých a primitívnych ľudí, aby boli naďalej všetci veľmi vnímaví a úprimní, pretože dobro a úprimnosť vždy víťazí nad zlom a nenávisťou. Ukážme tým ostatným, že máme svoje hodnoty, a práve tým sme iní.

Janette Heráková Maziniová - spisovateľka, pred pár mesiacmi jej vyšiel debutový román ,, Cigánka ,, a okamžite sa stal knižným hitom.

Krásne sviatky prajem všetkým, ktorí veria v dobro človeka. Želám nám mnoho energie prekonávať prekážky, ktoré nám vchádzajú do života a veľa malých radostí, ktoré nám dávajú dôvod tešiť sa z každého prežitého dňa.

Ľubo Virág - spevák a šíriteľ klasických krásnych rómskych piesní.

Všetko dobré v Novom roku s úctou LV.Jarmila Vaňová - rómska žurnalistka, programová riaditeľka MECEM ( rómske mediálne centrum ) 

Milí priatelia, s blížiacimi sa vianočnými sviatkami mi dovoľte, aby som Vám z úprimného srdca zaželala pokojné a šťastné Vianoce. Prajem našim rodinám, aby sme na našich stoloch mali vždy dostatok jedla a aby naše deti spali v teplých domovoch. Prajem nám všetkým veľa vzájomnej lásky, úcty, porozumenia a najmä zdravia. V čase hojnosti a veselosti nezabúdajme na tých, ktorí strádajú alebo nemôžu byť so svojimi blízkymi. Určite si spomeniete tiež na svojich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami. Prichádza čas lásky, preto ho v láske aj prežime. Bohatstvo Vianoc nie je v darčekoch, či vo vyberaných jedlách, bohatstvo Vianoc je v ľudskosti, ktorú človek dokáže prejaviť druhému človeku. Mangav savore Romenge pre sasťi luma, vi savore manušenge bachtaľi Karačoňa!

Janko Rigo - spevák, kráľ rómskych piesní a skvelý človek.

Želám všetkým čitateľom krásne Vianočné sviatky plné rodinnej pohody a láskou bohatého Ježiška. Saste tej bastale sveci mangav savore Romenge !


Klaudia Farkašová - Gitanas - Dve skvelé speváčky s nádhernými hlasmi, okrem pozdravu dali svojim fanúšikom krásny darček v podobe ich debutového albumu s názvom ,, O krok vpred ,,

Prajeme krásne sviatky,veľa pohody a hlavne veľa lásky.nič nie je dôležitejšie ako láska a keď ju budeme rozdávať, dostane sa to k nám späť čo dáš, to dostávaš. ešte raz nádherne sviatky, šťastné a veselé !!!!!Igor Kmeťo starší - Kmeťoband - jedna z najpopulárnejších rómskych skupín v Slovenskej aj Českej republike.

Prajem všetkým krásne prežitie Vianočných sviatkov a šťastlivý Nový rok, tešíme sa na vás v roku 2013, pripravujeme super muziku buďte zdraví, s pozdravom Kmeťoband. 
Barbora Botošová - husľová virtuózka, primáška kapely Behémiens

Všetkým čitateľom Redakcie 1 prajem veľa pohody, radosti a oddychu a najmä, aby sa každý z nás pokúšal takto zastaviť a vychutnať teplo domova a lásky najbližších aj vo všedné dni počas celého roka Mangav tumenge savorenge bachtali Karačoňa, le Devlestar Bacht the Sastipen.

František Rigo mladší- Romano Stilo - úspešná trochu netradičná cimbalová kapela.


Všetkým želá kapela ROMANO STILO krásne Vianočné sviatky plné zdravia,lásky,dobrého jedla a toto všetko v kruhu najbližších - teda rodiny. Boh Vám žehnaj.

Ja chcem za Vás milí naši čitatelia poďakovať všetkým naším týmto umelcom a osobnostiam poďakovať za milé slová a zaželať Vám tiež v mene našej redakcie krásne Vianočné sviatky, veľa zdravia, šťastia, rodinnej pohody a lásky, nech si každý nájde pod stromčekom to, po čom najviac túži..a nemusí to byť ani nič hmotné....Helena Kmeťová.


foto : zdroj internet.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…