Preskočiť na hlavný obsah

ACH, TEN FACEBOOK ALEBO DEMOKRACIA PO SLOVENSKY


Pamätáte si ešte, keď ste  prvý krát, prišli na Facebook? Ja si spomínam, zaregistrovala som sa, skôr na nátlak, mojich priateľov, totiž nič iné, nebolo počuť, si na Facebooku? Dáš mi priateľstvo? Po dlhšom váhaní som vstúpila, nerozhodne na scénu. Hneď po zaregistrovaní som si všimla, že moja známa má až 1000 priateľov, krútila som  len hlavou, každopádne som si rýchlo zvykla na pravidlá a v ničom som nezaostávala. Len nemám chuť, pridávať si priateľov, ktorých nepoznám, som  totiž nedôverčivá, aj keď novým priateľstvám sa nebránim. Vo väčšine mám priateľov z mesta, kde bývam  a osobne sa poznáme, ako aj z našej ulice, potom rodinu, spolužiačky, priateľstvá z mladosti a tiež som vďačná za nové skutočné priateľstvá a za vzájomné povzbudenie a súdržnosť.

Facebook rastie na popularite, sú aj takí, ktorí odmietajú tento Social network z rôznych dôvodov, ako napríklad strata času, boja sa o bezpečnosť vlastných údajov, čo nie je málo, viacerí sú absolútne nedôverčiví, voči tejto spoločnosti, mnohí odmietajú byť zaplnení správami, pozvánkami do rôznych aplikácií a rôznorodých stránok.

Už v polovičke septembra 2012 tento najpopulárnejší Social network dosiahol jednu miliardu aktívnych členov a naďalej rastie, teší sa zakladateľ Facebooku  Mark Zuckerberg. A vyzerá to tak, že  sa popularita a  nárast členov, tak ľahko  nezastaví. Na porovnanie Twitter má asi približne 555 miliónov zaregistrovaných členov a You Tube 490 miliónov.


Každý viete to svoje, prečo používate a ako používate Facebook. Každopádne treba si preštudovať pozorne, čo nám tento Social network ponúka a naopak, ako nám môže uškodiť. Všimla som si, že mnohí používatelia majú otvorené profily pre všetkých, čo je veľmi zlé, ak nechcete,  aby vás, kde- kto očumoval...dajte si tú námahu, stojí to za to a nie je to vôbec zložité, zmeniť. Hlavne pozor, aby ste to neprehnali a nedali do vášho profilu veľa osobných a profesijných údajov, náš profil totiž, nie je curriculum.

Facebook, ako taký, má svoje pravidlá a zásady. Je proti akémukoľvek násiliu a diskriminácií voči pohlaviu, náboženstvám, rasám, záleží mu na ochrane osobnosti každého užívateľa, atď. Mnohí ste si mohli všimnúť, že môžete tieto fakty nahlásiť a upozorniť  priamo túto " Spoločnosť", že ste objavili skutočnosti, kedy sú porušované buď vaše alebo iné, menované pravidlá . Aj napriek tomu, že tento Social network si nepraje šíriť rasizmus a akúkoľvek diskrimináciu, zakladajú sa dokonca s jasnými provokačnými názvami, profilové stránky, ako huby, po daždi. V slovenčine som ich narátala niekoľko a naďalej sa pokračuje s obľubou. Neviem si to vysvetliť, prečo si Slováci zakladajú tieto stránky a priam sa vyžívajú v pestovaní zloby, emotívnych vášní a nenávisti, proti politikom, Maďarom, Židom, homosexuálom a k Rómom, ktorí sú na prvom mieste, v nenávistnom rebríčku.

Na stránke „ Ľudia proti rasizmu“, by som očakávala, že túto stránku, budú navštevovať a budú na nej diskutovať ľudia, ktorí boli nejako poškodení a viac menej utrpeli  a trpia diskrimináciou. Často som na túto stránku chodila. Moje prekvapenie však bolo, že som našla osoby, ktoré drzo osočovali túto organizáciu a tých, ktorí pre ňu pracujú. Záludné a vypočítavé otázky, ktoré vôbec nedávajú zmysel a mám zvláštny pocit, že sa ešte k tomu zabávajú a ako. Všimla som si tiež, že nával ustane v momente, keď padne v práci, to znamená, že v práci sa používa Facebook a to veľmi hojne, načo dám krk a v mnohých veciach pre ktoré napadajú na tejto stránke je, že cigáni, pardon, Rómovia kradnú a pretože to robia v malom, prečo sa to toleruje. A vám vážení, ktorí sedíte na zadku v práci a ste na Facebooku v pracovnej dobe, tak výprask po holej, by nezaškodil, totiž vy, neokrádate túto spoločnosť?

Takto by som mohla pokračovať ďalej a ďalej. Videla som výroky kultivovaných ľudí, ako písali na tému „prečo sa volajú Rómovia, keď sú cigáni“, môžete si byť istý, že sú dokonca veľmi populárny. A výroky „všetci do plynu“ , nič nové pod slnkom, veď sa poznáme. Ďalej sú na rade, osobné útoky voči iným, ktorých máme v žalúdku, ktovie, prečo? Osobné útoky, urážky, keď už je to neznesiteľné, jednoducho zablokujeme, takúto osobu, často však vidím, že ľudská zloba nemá hraníc a dokonca si nájdu aj spojencov, aby vám, znechutili vášu pokojnú navigáciu.

Sme na Facebooku, aby sme relaxovali, chatovali s priateľmi, hrali hry, no veď viete, všetko možné, veď preto sa stále a radi vraciame, na naše profilové stránky. Sú tu už všetci, politici, rôzne politické subjekty, rôznorodé organizácie, novovzniknuté strany, kňazi, rehoľné sestry, rôzne cirkvi, novinári, spisovatelia, kapely, speváci, podniky, školy, spoločenstvá, my ostatní ......celý rozmanitý svet. Je načase, aby Slovensko pochopilo, že touto cestou to nejde a je rozumné rešpektovať pravidlá alebo ste o nich nevedeli?

V krajine, v ktorej  žijem, používajú Facebook, ako dôkazový materiál proti daňovým únikom a  proti rasovým útokom a diskriminácií, stále čakám, kedy Slovensko prejde na správnu cestu. Ono to vyzerá, že sa dožaduje dodržiavanie práv, ale každý, podľa svojich osobných predstáv a keď sa nemôže slobodne vyjadrovať, dokonca posielať niekoho do plynu, údajne, to nie je demokracia. Ako, aj niekto za porušovanie práv pokladá, že bol urazený, ale predtým urazil zopár ľudí, ale už si to nepamätá a ešte sa sťažuje, ako malé dieťa, keď mu vezmú jeho obľúbenú hračku.

 „Občiansky zákonník garantuje právo na ochranu osobnosti. Fyzická osoba má právo na ochranu svojej osobnosti, najmä života a zdravia, občianskej cti a ľudskej dôstojnosti, ako aj súkromia, svojho mena a prejavov osobnej povahy“.

Bolo by načase keby Európska Únia, prijala potrebné ochranné zákony, pred nebezpečenstvami, ktoré sú už tak viditeľné a mnohí si sťažujú a bez úspechu. Je načase prijať nové, funkčné zákony a Polícia SR bude musieť spolupracovať s týmto Social networkom ruka v ruke, ono totiž, toľko ľudí pokope, nerobí vždy dobrotu.Zdroj: InternetBlanka di Carbini

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Budú Kotlebovci zabíjať ľudí?

Skôr než si odpovieme na túto otázku, mali by sme si vlastne definovať, čo je fašizmus a ako prejavuje v ĽSNS Mariána Kotlebu   

5 dôvodov, prečo sú kotlebovci fašisti.
(podľa Jakuba Drábika)

1. Fašizmus je forma radikálneho nacionalizmu snažiaca sa o „očistu“ národa, ktorý je podľa fašistov v kríze. Takto nám dnešný stav prezentujú aj kotlebovci: „zvrátenosti v médiách“, „degenerovaná spoločnosť“, „paraziti“, „kríza“ a podobne. Svet sa rúti do záhuby a len oni vedia, ako ho zachrániť 

2. Fašizmus potrebuje nepriateľa, ktorého môže obviniť z problémov národa, démonizovať ho a nakoniec národ od neho „očistiť“. Strach zároveň mobilizuje masy – u kotlebovcov sú to ako vnútorní (Rómovia, Židia, Maďari, skorumpovaní politici), tak vonkajší (utečenci, islam) nepriatelia. 
3. Fašisti tvrdia, že moderná kultúra je dekadentná a zvrátená a chcú ju nahradiť tou „pravou“ národnou. Prejavy kotlebovcov i ich program je plný „dekadentného moderného umenia“ a „nízkou úrovňou kultúry“. Preto Kotleba zatvá…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…