Preskočiť na hlavný obsah

Demonštrácia Rómov trochu inak...O tom, že sa konala v Bratislave demonštrácia Rómov za prácu a dôstojný život, sme sa mohli dočítať na každom spravodajskom portáli, videli sme šoty vo všetkých spravodajských programoch v TV a o význame tejto demonštrácie poriadanej Františkom Tankom a jeho Stranou rómskej únie pochybuje máloktorý Róm. Snáď iba pán splnomocnenec pre Rómske komunity nevidí jej význam a obviňuje pána Tanka zo snahy zviditeľniť sa. Nuž, ak táto demonštrácia pomohla aspoň v tom, že dala vedieť našej vláde a vrchnosti, že nie sme ovce, že nebudeme ticho, keď sa na Slovensku pácha krivda na ľuďoch, splnilo to očakávania. Na demonštrácii sa nezúčastnilo veľa ľudí ( asi 80), aj keď sa to mnohým môže zdať smiešne málo, no bohužiaľ, taká je doba a nie každý má na to, aby sadol na autobus, alebo vlak a dopravil sa do Bratislavy, ale stovky Rómov vyjadrovali solidaritu s pánom Tankom, veľa Rómov mu písalo, alebo telefonovalo, že stoja pri ňom a sú radi, že niekto háji ich záujmy.Čo ma skutočne zaráža, sú reakcie majoritného obyvateľstva. Keď som čítala rôzne diskusie pod článkami o rómskom proteste, bolo mi do plaču. Toľko nadávok, urážok, výsmechu vidieť pokope, to zamáva s každým a kladiem si otázku....je tento národ slovenský tak hlúpy?

Lebo čo si mám už myslieť o tom, keď Rómovia vyslovia nahlas to, čo si oni doma potichu šepkajú, lebo nemajú odvahu zdvihnúť hlavu a povedať to nahlas?

Je na posmech to, že Rómovia chcú sľubované istoty, pracovné miesta a stabilitu?

Je na posmech to, že Rómovia nechcú žiť z dávok  v hmotnej núdzi, ale tiež chcú pracovať a živiť svoje rodiny?

Je na posmech to, že ak aj niektorí prácu majú, nechcú prácu na dohodu, ani prácu na pár mesiacov za minimálnu mzdu?Zamyslite sa nad tým milí bieli spoluobčania, či by skôr nebolo dobré pridať sa k Rómskym protestom, vyjsť do ulíc a hájiť svoje práva. Veď keď sa lepšie zamyslíte, trpíte rovnako ako my, aj medzi vami sa prehlbuje chudoba, rastie nezamestnanosť, za rovnaký nákup v obchode platíte stále viac a ste nútení jesť všetok lacný odpad dovážaný z krajín EU, lebo za 23 rokov od revolúcie naše vlády a nenažraní politici zlikvidovali poľnohospodárstvo, priemysel a urobili nás krajinou závislou na dovoze odpadu zo západnej Európy.
Ano viem, momentálne nás Rómov viníte za to, že ruinujeme túto ekonomiku, politici vás kŕmia týmito lžami, upriamujú pozornosť na nás, rovnaké obete tohto režimu, ako ste vy. Ale keď sa lepšie zamyslíte, viete dobre, že skutoční vinníci nežijú v osadách, ale vlastnia miliónové vily, nosia hodinky v hodnote 8 tisíc eur, sedia v parlamente ako koalícia, či opozícia, ich rodinní príslušníci sedia v správnych radách najbohatších podnikov, bánk, stavebných firiem...toto sú skutoční vinníci, pijavice, čo nás 23 rokov nútia uťahovať opasky, dostávajú nás s ohnutými chrbtami na kolená a smejú sa nám z výšky svojich postov do ksichtu...

Takže milí naši majoritní spoluobčania, ak budete počuť, čítať o najbližšom proteste Rómov za právo na prácu a dôstojný život, nechovajte sa ako hlúpe ovce, čo nemajú odvahu vybočiť zo stáda, aby nedostali ranu bičom, ale pridajte sa k nám, veď všetkým nám ide o to isté. Dôstojný život v tejto krajine, ktorá je tak vaša, ako aj naša.Helena Kmeťová

 

Komentáre

 1. Výborne Helenka!Kde sa v tej tvojej hlavičke berie také skvelé analytické myslenie?Mohla by si robiť školenia pre tkz. rómskych novinárov o tom,ako sa robí kvalitná žurnalistika.Toto je pre mňa už druhý článok,po Jozefovom o špeciálnych školách,po prečítaní ktorého som civel na písmenka v nemom úžase,ako toto niekto dokáže.Fakt výborné,gratulujem! Fero Ferenc

  OdpovedaťOdstrániť
 2. ďakujem veľmi pekne Ferko, snažím sa iba písať objektívne, pravdivo a hlavne premýšľať o tom, čo píšem, aby to bolo zrozumiteľné a niečo si z toho čitateľ odniesol.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. len tak dalej, pani kmetova! mate uplnu pravdu.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. a dakujem panu tankovi. klobuk dolu!!! drzim vam vsetkym, romom, palce, aj v dalsich aktivitach. nedajte sa. nevzdavajte sa. zviditelnujte sa. protestujte. nemusite cestovat az do blavy, lebo je to drahe z vychodu, protestujte v tych mestach, kde zijete. pred uradom prace, napriklad. len tak dalej :) a slovaci nezamestnani by sa tiez mali konecne zobudit a protestovat.

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…