Preskočiť na hlavný obsah

Cigáni v nepráve a nacisti na čele zákona

V Maďarsku slobodné nosenie hákového kríža, červenej hviezdy a iných nacistických a komunistických znakov je dnes veľmi moderné. Moderné sa to zdalo aj pre maďarský ústavný súd, ktorý rozhodol beztrestné nosenie znakov.
Už v máji tohto roku sa presne ukáže, kto je skínom, nacistom, fašistom podľa ich oblečenia a symbolov. Možno nimi budú moji susedia, alebo ich deti. V škole nimi môžu byť učitelia a zamestnanci škôl, kde chodia aj moje deti. Alebo aj predavačka v obľúbenom obchode. Kto vie, kde presne a u koho sa to prejaví? Určite si povedia, že ak slobodne a beztrestne, tak otvorene na plno!
Môžme kričať, nadávať, hádať sa, či žalovať hocikde a hocikomu. Právo je na ich strane. Hitler žil a bol v práve. Skíni začali zabíjať, prepadávať a sú a budú v práve. Fašisti stále žijú a neonacisti sa hrajú, že idú s módou v nevraživosti a neľudskosti. A to všetko robia na naše adresy a s právom.
 Zbytočne tu začnem rozpisovať ako my Rómovia trpíme pre nedostatok slobody, bezprávia... To sa tu už o tom toľko rokov píše, medializuje, rieši a stále ten istý bod. Nacisti sú v práve a my Rómovia v zajatí neznášanlivosti.


Koľko veľa projektov, programov, filmov, správ a mnoho organizácii proti rasizmu, za ľudské práva a slobody, nadácie za rovnosti medzi ľudmi pracovalo proti ním? A stále sa musíme obávať o naše životy. Podľa môjho poznania a rečí mojich rodičov a známych ide o 20 rokov. Story o ich cestovaní do Čiech za prácou, kedy boli plní obáv a strachu na staniciach. Alebo keď išli na nákupy a mladí skinheadi im vyhodili z nákupných tašiek nakúpený tovar... A pri takýchto skutočných storkách môžem pokračovať do rána. Raz môj otec rozprával, že celú noc sa skrýval v Poprade na staničnom WC, len aby ho skinheady nezbili. Nespal celú noc, krčil sa na WC so strachom o život.
Teraz sa tu v Maďarsku budú krčiť od strachu pri každom pohľade na hákový kríž, červenú hviezdu, kladivá... Majorita nechce rómskeho suseda. Veľa giet, osád, segregácií na školách,rasistických útokov, diskriminácii na trhu práce...Je toho veľa pre nás Rómov a Židov. Teraz aj slobodné nosenie hákového kríža, nacistických symbolov, červenej hviezdy ako aj kosáka a kladiva.
 Ani Európska únia, Európska komisia, NATO ani nikto iný nie je schopný zastaviť fašistické procedúry na ničenie Rómov a Židov už tak dlho. Prišla aj Maďarská garda a takmer polovičke Maďarov sa zapáčili. Keďže boli politicky aj právom zakázaní, zostali iba ako Politická strana JOBBIK. Tento zákon ich určite posilní, už iba pre ich zbavenie o slobodnom nosení ich uniformy pred pár rokmi. Jedno viem, že keď uvidím v autobuse osobu s hákovým krížom, tak hneď pri prvej zastávke spolu s deťmi vystúpim a ďalej pôjdem peši. Ak moje deti budú hladné a v obchode pri nákupe bude osoba s podobnými znakmi, tak radšej nechám deti hladujúce, lebo sa budem báť o seba a deti, aby nás nenapadli. Takže vždy bez rozdielu kde a kedy, či bude pršať alebo snežiť tak radšej s deťmi pôjdem von z autobusu, vlaku, obchodu, alebo sa skryjem, ako keby som prežila napadnutie a útoky.
 Ak Maďarský súd dovolil nacistom nosenie hákových krížov, tak neskôr im môže dovoliť aj napádať, zabíjať a vraždiť. A čo my Rómovia zmôžeme? Nič! Ako doteraz, vôbec nič nezmôžeme proti takýmto ľuďom, taktikám, nenávisti, diskriminácii...

Lucia Čurejová.

Komentáre

 1. ja sa vam cudujem, ved romov je viacej ako nacistov, tak co sa nezorganizujete, vyberte si tiez nejaky symbol, ste predsa v pocetnej prevahe, ich je par tisic, vas je par stovak tisic, ukazte im, ze su sraci. lebo su.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. ano su sraci ale bohuzial oni sa vedia zorganizovat aj po stovky ale nasi romovia bohuzial sa nevedia ta zorganizovat to je velka chyba romou ved ras verym ze romovia budu spolu a pojdu za svoje prava aj ked......

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nato nebudú mať čas niečo obhajovať...:D takto to je správne keď sloboda prejavu tak pre všetkých nie len pre negerské menšiny....

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…