Preskočiť na hlavný obsah

Nenávidení Rómovia


Dnes si pripomíname Svetový deň Rómov

Sme nenávidení. 
 
Boli sme v Indii a boli sme nenávidení
Prišli sme k vám a boli sme nenávidení
Zabíjali ste nás, naše deti a ženy predávali do otroctva, vešali ste nás nás na hraniciach, alebo upaľovali naše ženy ako bosorky, pretože
sme poznali to čo vám bolo ukryté

Vyhnali ste nás za mestá a dediny, nedovolili ste nám žiť medzi vami.
Našich dedov ste hnali do koncentrákov, na našich deťoch ste robili pokusy experimenty v mene vedy, v plynových komorách ste nás zabíjali
Vašu kultútu sme šírili po svete, vaše piesne, zatial čo naše piesne boli zahrabané v prachu.Nedovolíte nám pracovať, cigánov neberieme, nechceme vás, choďte preč, nech vás nevidíme.
V práci sa k nám chováte ako k psom, ako by sme mali blchi, dva krát musíme dokázať že vieme pracovať a aj tak nad nami ohrnujete nos.
Na naše deti kríčíte " negri " cigánčatá spradlavé " a to dieta sa napriek tomu na vás usmeje.

Každú našu chybu nám viete vykričať, pritom sa neviete pozrieť na vaše hriechy, na vaše správanie a zlobu ktorú máte v srdci, vy ľudia plný predsudkov, vy sudcovia hlúpi...
Vytvorili ste getá plné špiny zmarených životov, naše deti dávate medzi debilov. Lunik sa vám smeje a je svedkom vašej nenávisti a vy kričíte čo budeme robiť ?
Sme národ zrkadla vášho, do ktorého sa nedokážete pozrieť lebo sme svedkami vašej nenávisti, zloby ktorú nosíte v srdci, sme svedkami vašej minulosti aj prítomnosti.
Boli sme nenávidení, sme nenávidení, trápili ste nás, zabíjali ste nás a my sme prežili. Aj po tej tisícke rokov sme a budeme, lebo svedectvo nášho národa musí spoznať celý tento svet. 


 

Jozef Kmeťo 

Komentáre

 1. Jedina vec, ktoru robite je obvinovanie vsetkych dookola, bez toho aby ste si priznali svoje chyby. Je vo vas viac zla, ako v ludoch ktorych odsudzujete.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Pravda pravdúca...každé jedno slovo, ktoré je v tomto článku napísané. Len ten spochybňuje slová autora článku, ktorý neprežil a nevyskúšal na vlastnej koži, čo je to byť Róm - nenávidený a nechcený! Medzinárodný deň Rómov je deň, kedy sa zišli Rómovia zo 14 krajín, spojili sa a vyjadrili nahlas, že žiadajú rešpekt vlastného pomenovania, prijali svoju hymnu a vlajku, tak ako iné národy!! My sme národ, nie sme zver!! UPRE ROMA!!!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Odcitujem:
  "Boli sme v Indii a boli sme nenávidení
  Prišli sme k vám a boli sme nenávidení"

  Otázkou ostáva, prečo ste boli nenávidený. Autor tu podsúva konšpiračnú teóriu o tom, ako sa celý svet dohodol že bude nenávidieť a diskriminovať cigáňov (v skutku, všade kde sa vyskytujete sú s vami len problémy). Bez štipky reflexie tu autor tak isto obvyňuje ľudí, ktorý jeho etnikum živia (bez ostatných by ste pošli hladom)a v rámci možností skultúrňujú, zo zloby a zákernosti. Asi si predstavuje že slováci rozbili Lunik a navozili tam odpad.

  Z tohoto a podobných textov jasne vyplýva nepochopenie pojmu práca v jeho podstate. Ostatne, etniku ktoré vnútorne neprešlo neolitickou revolúciou a zostáva na úrovni lovcov - zberačov (dnes však lovia ľudí a zbierajú cudzí majetok)je to ťažké vysvetliť, že práca nepadá len tak z neba, že o prácu sa treba pričiniť a pracovné miesta vytvárať. Okolo každej jednej osady je bordel a smetisko. Prečo to neupracú a nenasadia tam zeleninu a ovocné stromy? Prečo sú v osadách vši potkany a šváby namiesto sliepok, zajacov a prasiat? Kým niekto bude žiť na smetisku a bude mi do očí tvrdiť, že chce pracovať - neuverím mu, kým to smetisko neodprace. Ako nezamestnaný má na to dosť času. A kým nenaučí svoje deti základným návykom, nemôže sa čudovať, že svoje deti nedám do jednej triedy s tímy jeho.

  SitňaN

  OdpovedaťOdstrániť
 4. tri dni som uvažoval až so sa rozhodol nedá mi nereagovať na tento "cigánsky plač" večne nenávidených Rómov. Bude otázka. Rozmýšľali niekedy Rómovia prečo je to tak? Lebo kto si prečíta Vaše dejiny to vidí jasne. Svet okolo seba nezmeníte musíte sa zmeniť Vy. Tak to už konečne skúste za tie storočia čo ste v Európe

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Chudáčikovia, už vyše 800 rokov vám každý európsky národ iba robí zle, všade vás bezdôvodne prenasledujú a ubližujú vám...a pritom vy všade od nepamäti poctivo pracujete, snažíte sa žiť slušne, udržiavať poriadok, čistotu, desať božích prikázaní nelúpite , nevraždíte, nekradnete - sám nechápem čo proti vám tí hnusný biely rasisti stále majú počnúc cisárom Žigmundom Luxemburským a končiac 99 % chudobných bielych gadžov ( Slovákov, Maďarov, Čechov...) pracujúcich za minimálnu mzdu a poctivo platiacich dane, aby ste vy mohli každého 18 teho mať tri dni bašavel, hrať automaty, chlastať drahé pálenky ( lebo Borovička je pre gadžov ), z nudy sem tam skopať a okradnúť a prizabiť nejakých dôchodcov, znásilniť 80 ročnú babku, olúpiť deti na ceste do školy...ČO JE NA TOM ZLÉ ????????

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…