Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Serie vás váš sused? Zastreľte ho !


Asi takto nejako to v poslednom čase u nás vyzerá. Napadlo ma to, keď som videla, aký mini trest dostal policajt Milan Juhász za tri  úkladné vraždy a dve vážne zranenia. Ale poďme pekne po poriadku, podľa výsledkov vyšetrovania a priznania obvineného, Juhászovi v hlave preplo, keď si jeho kolegovia nemohli dať rady s neprispôsobivou rodinou a tak sa tento pánko, vzorný policajt, jedného pekného slnečného rána zobudil a povedal si ,, idem pomôcť kolegom, urobím poriadok!,, a obul papuče, vzal zbraň, sadol do auta a vydal sa upratovať a upratal dôkladne, to sa musí nechať !

Ale dosť srandy, ja viem, že žartovať o takom niečom je morbídne a neospravedlniteľné. Vŕta mi neustále v hlave, ako sa to mohlo celé skutočne odohrať...pamätám si, na prvý scenár, ktorý niekto predniesol a nemôžem sa zbaviť pocitu, že toto bolo správne, toto bola pravda. Aký bol ten scenár? Nuž posúďte sami, či to skutočne nemohlo byť takto : olašská rodina bola neprispôsobivá a skutočne policajti u nich niekoľkokrát robili poriadky, no táto rodina bola známa aj tým, že to boli kšeftári, čo obchodovali so všetkým možným, a v jednom, možno jednom takomto kšefte im bol partnerom aj Milan Juhász, vzorný to policajt a občan. Ako to už u olašských Rómov býva, pravdepodobne sa pokúsili svojho spoločníka Juhásza obtiahnuť o peniaze a keď sa mu nepodarilo po dobrom dohodnúť sa s nimi, vybavil si to takto.Neviem ako vám, mne sa dá toto najpravdepodobnejšie a aj najlogickejšie...neverím na náhle pominutie mysle, ani na to, že chrabrý policajt chcel iba pomôcť svojmu mestu. Možno keby to urobil Dobrovodský, tak by som tomu aj uverila, pretože ten má 40 bordelárov rovno vedľa seba a nervy mu už praskli určite dávno, inak by nevznikli tie humusácke videá a pohľadnice.


Rozmýšľam nad tým, čo nám môže tento ľahký trest pre Juhásza, ako ho nazývajú ,,strelca z Hurbanova,, priniesť do budúcnosti. Dostal  deväť rokov a tri roky psychiatrický dohľad. Väčšinu tohto trestu si odsedí v špeciálnej psychiatrickej liečebni, za vzorné chovanie mu polovicu trestu odpustia a potom ešte tri roky bude pravidelne chodiť k psychiatrovi. Je to vlastne trest? Mne to skôr znie ako odmena. V dnešnom uponáhľanom svete si často povzdychneme, že by sa nám zišiel pobyt na psychiatrii aspoň na nejaký čas a ambulantne dnes navštevuje psychiatra minimálne každý piaty človek na Slovensku.


Zabudnime chvíľu na to, že to bola rómska rodina a zamyslite sa nad tým, koľkí z vás majú v činžiaku, na ulici otravného suseda. Hlučne sa vadia, trieskajú všeličím nad vašou hlavou, vŕtajú vtedy, keď ukladáte k spánku vaše dieťa, ogrcávajú výťah, alebo v ňom necháva voňavý pozdrav ich psí miláčik, ich deti obchádzajú autá mincami, rozbíjajú okná a nad ránom sa hlučne vracajú z diskoték...teraz, keď už vieme, ako ľahko nám to môže prejsť, vezmeme spravodlivosť do vlastných rúk a vybavíme si takúto dovolenku. 
Za tri úkladné vraždy deväť rokov, ak zabijem len jedného suseda, tak možno dostanem tri roky, lebo zistia, že mi v hlave totálne preplo, lebo ja pedant nezamknem za sebou dvere a možno vyjdem na poschodie za susedom bosá.  Oddýchnem si nejaký rok na psychiatrii a potom sa budem s radosťou aj ambulantne liečiť, veď to dnes nie je hanba, nie som predsa blázon, iba mi raz preplo...
 

  

Ako vám to všetko znie? Nedala som vám náhodou návod?...ale pozor !!! to nie ja, tento návod vám, či nám dalo naše skorumpované súdnictvo.
   

Ano viem, mnohí Slováci sympatizovali s Juhászom a boli schopní ho vyhlásiť doslova za hrdinu, no v tomto kontexte, s týmito dôsledkami aké to všetko môže mať, ten človek nemal doživotne vyjsť z basy. Už len preto, aby každý druhý človek, ktorého naserie jeho sused, nebral ,, spravodlivosť,, do vlastných rúk s vidinou nízkeho trestu, ktorý skôr môže vyzerať ako odmena, ako trest.

Helena Kmeťová


 
Komentáre

 1. jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva.
  Bylo by dobre, kdyby tak postupovali vsichni proti lidem, kteri nam ublizuji.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Schyzofrénia sa dá liečiť,potom už nebudeš mať pocit,že ti chcú ubližovať.

   Odstrániť
 2. Skvelý článok, s ktorým absolútne súhlasím do bodky!!! Naozaj v prvých správach o tomto prípade sa jasne hovorilo o možných nevybavených osobných účtoch, o tom, že vrah Juhasz mal akýchsi známych na ktorých zaútočili jeho obete. Dokonca jedna z obetí počas hospitalizácie v nemocnici hovorila o vyhrážaní sa jej rodine a jej osobe. Nikto sa nad tým nepozastavil? Vyšetrovalo sa to? Skutočný motív trojnásobnej vraždy nepozná nikto. Vlastne predsa len niekto: VRAH JUHASZ, ale ten z pochopiteľných dôvodov o nich mlčí a tak verejnosti aj pred súdom motív vraždy ostáva : "vzal spravodlivosť do vlastných rúk, lebo chcel pomôcť..."

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Musím sa pridať skvelý článok, tento článok doporučím a budem zdielať ....

  Marika

  OdpovedaťOdstrániť
 4. nikto sa nedozvieme ako to bolo , no pre všetkých nás by bolo lepšie čítať to, že vystrielal celý parlament a oslobodili ho :D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Výborný článok. Policajti aj sudca vedia,ako to v skutočnosti bolo,ale nie je záujem o pravdu,médiá dostali zákaz informovať o kšeftoch,ktoré mal.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. konecne dakto urobil poriadok. Dakedy treba aj poupratovat! V Devinskej tez bol upratovaci den, mat takeho suseda? nevaham tiez! Ale to nie su len cigani...Vzdy to bolo, aj bude. Ked niekomu rupnu nervy tak neberie ohlad na nikoho, vyberie si toho, kto mu robi zle...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A viete o tom, že v Devínskej bolo viac obetí bielych ako Rómov? Je choré porovnávať čin magora s človekom čo bol pri zdravom rozume a sám mal maslo na hlave. Ak schvaľujete cestu násilia, mali by ste sa nad sebou zamyslieť...násilie plodí násilie a nikdy nič dobré neprinieslo !!! Len dúfam, že nie ste veriaci človek, lebo potom Boh sa nad vami zmiluj...

   Odstrániť
 7. bože,takého magora,no 9 rokov je málo,ale v kľude,raklo si pomaličku výjde von zo žalára,vlastne bývalého pionierskeho tábora,kde z neho urobia tý kotlebovci chudáka,ale zároveň hrdinu,možno to po druhej stránke zas bude znieť nejak inak,ale zase sa nedivím,niektorý naši romovci sú fakt špiny,bez chrbtovej kosti,len mi vrta v hlave,pretože to nebol skrat,ale proste vzal si do palice to,že on to všetko zariadi a bude konečne kľud,no,čo už,aspoň štát zase zalatí veškeré výdaje za obete,apod...takže p.Juházs vybabral sám so sebou,nakoľko veškeré výdaje bude musieť zaplatiť...

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Neslávne slávny "krutý" exekútor si vymáha peniaze od buka do buka, ako sa mu zachce... Robí to roky a nikto voči nemu nezakročí. Prečo??!

Polícia vyšetruje, či exekútor Rudolf Krutý neprekročil svoje právomoci a nezneužil právomoc verejného činiteľa.

Telefonáty z jeho čísel, resp. automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého, otravuje ľuďom niekoľkokrát dennodenne život, aj keď napr. svoj dlh už máte dávno splatený.

To je aj prípad pani Jany. Približne v polovici februára tohto roku pani Jane začal niekto vyvolávať z neznámych čísel. Na niektoré nestačila zareagovať a nedvihla ich. V iných jej zas automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého oznamoval, že má uhradiť exekúciu.

Keďže si bola vedomá toho, že žiadne dlžoby nikdy nemala a vždy všetko uhradila, tak tomu nevenovala pozornosť. Telefonáty od Krutého ale neprestávali.

„Neustále ma vyzývali k zaplateniu. Nikdy v živote som neprišla do styku s exekútormi, pretože vždy všetko platím načas. Na tomto si dávam záležať. Preto ma to najskôr začalo urážať, potom ma to začalo otravovať a postupom času som telefonáty začala vnímať ako hrubý nátlak,“ vysvetľuje Jana.

P…