Preskočiť na hlavný obsah

Serie vás váš sused? Zastreľte ho !


Asi takto nejako to v poslednom čase u nás vyzerá. Napadlo ma to, keď som videla, aký mini trest dostal policajt Milan Juhász za tri  úkladné vraždy a dve vážne zranenia. Ale poďme pekne po poriadku, podľa výsledkov vyšetrovania a priznania obvineného, Juhászovi v hlave preplo, keď si jeho kolegovia nemohli dať rady s neprispôsobivou rodinou a tak sa tento pánko, vzorný policajt, jedného pekného slnečného rána zobudil a povedal si ,, idem pomôcť kolegom, urobím poriadok!,, a obul papuče, vzal zbraň, sadol do auta a vydal sa upratovať a upratal dôkladne, to sa musí nechať !

Ale dosť srandy, ja viem, že žartovať o takom niečom je morbídne a neospravedlniteľné. Vŕta mi neustále v hlave, ako sa to mohlo celé skutočne odohrať...pamätám si, na prvý scenár, ktorý niekto predniesol a nemôžem sa zbaviť pocitu, že toto bolo správne, toto bola pravda. Aký bol ten scenár? Nuž posúďte sami, či to skutočne nemohlo byť takto : olašská rodina bola neprispôsobivá a skutočne policajti u nich niekoľkokrát robili poriadky, no táto rodina bola známa aj tým, že to boli kšeftári, čo obchodovali so všetkým možným, a v jednom, možno jednom takomto kšefte im bol partnerom aj Milan Juhász, vzorný to policajt a občan. Ako to už u olašských Rómov býva, pravdepodobne sa pokúsili svojho spoločníka Juhásza obtiahnuť o peniaze a keď sa mu nepodarilo po dobrom dohodnúť sa s nimi, vybavil si to takto.Neviem ako vám, mne sa dá toto najpravdepodobnejšie a aj najlogickejšie...neverím na náhle pominutie mysle, ani na to, že chrabrý policajt chcel iba pomôcť svojmu mestu. Možno keby to urobil Dobrovodský, tak by som tomu aj uverila, pretože ten má 40 bordelárov rovno vedľa seba a nervy mu už praskli určite dávno, inak by nevznikli tie humusácke videá a pohľadnice.


Rozmýšľam nad tým, čo nám môže tento ľahký trest pre Juhásza, ako ho nazývajú ,,strelca z Hurbanova,, priniesť do budúcnosti. Dostal  deväť rokov a tri roky psychiatrický dohľad. Väčšinu tohto trestu si odsedí v špeciálnej psychiatrickej liečebni, za vzorné chovanie mu polovicu trestu odpustia a potom ešte tri roky bude pravidelne chodiť k psychiatrovi. Je to vlastne trest? Mne to skôr znie ako odmena. V dnešnom uponáhľanom svete si často povzdychneme, že by sa nám zišiel pobyt na psychiatrii aspoň na nejaký čas a ambulantne dnes navštevuje psychiatra minimálne každý piaty človek na Slovensku.


Zabudnime chvíľu na to, že to bola rómska rodina a zamyslite sa nad tým, koľkí z vás majú v činžiaku, na ulici otravného suseda. Hlučne sa vadia, trieskajú všeličím nad vašou hlavou, vŕtajú vtedy, keď ukladáte k spánku vaše dieťa, ogrcávajú výťah, alebo v ňom necháva voňavý pozdrav ich psí miláčik, ich deti obchádzajú autá mincami, rozbíjajú okná a nad ránom sa hlučne vracajú z diskoték...teraz, keď už vieme, ako ľahko nám to môže prejsť, vezmeme spravodlivosť do vlastných rúk a vybavíme si takúto dovolenku. 
Za tri úkladné vraždy deväť rokov, ak zabijem len jedného suseda, tak možno dostanem tri roky, lebo zistia, že mi v hlave totálne preplo, lebo ja pedant nezamknem za sebou dvere a možno vyjdem na poschodie za susedom bosá.  Oddýchnem si nejaký rok na psychiatrii a potom sa budem s radosťou aj ambulantne liečiť, veď to dnes nie je hanba, nie som predsa blázon, iba mi raz preplo...
 

  

Ako vám to všetko znie? Nedala som vám náhodou návod?...ale pozor !!! to nie ja, tento návod vám, či nám dalo naše skorumpované súdnictvo.
   

Ano viem, mnohí Slováci sympatizovali s Juhászom a boli schopní ho vyhlásiť doslova za hrdinu, no v tomto kontexte, s týmito dôsledkami aké to všetko môže mať, ten človek nemal doživotne vyjsť z basy. Už len preto, aby každý druhý človek, ktorého naserie jeho sused, nebral ,, spravodlivosť,, do vlastných rúk s vidinou nízkeho trestu, ktorý skôr môže vyzerať ako odmena, ako trest.

Helena Kmeťová


 
Komentáre

 1. jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva.
  Bylo by dobre, kdyby tak postupovali vsichni proti lidem, kteri nam ublizuji.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Schyzofrénia sa dá liečiť,potom už nebudeš mať pocit,že ti chcú ubližovať.

   Odstrániť
 2. Skvelý článok, s ktorým absolútne súhlasím do bodky!!! Naozaj v prvých správach o tomto prípade sa jasne hovorilo o možných nevybavených osobných účtoch, o tom, že vrah Juhasz mal akýchsi známych na ktorých zaútočili jeho obete. Dokonca jedna z obetí počas hospitalizácie v nemocnici hovorila o vyhrážaní sa jej rodine a jej osobe. Nikto sa nad tým nepozastavil? Vyšetrovalo sa to? Skutočný motív trojnásobnej vraždy nepozná nikto. Vlastne predsa len niekto: VRAH JUHASZ, ale ten z pochopiteľných dôvodov o nich mlčí a tak verejnosti aj pred súdom motív vraždy ostáva : "vzal spravodlivosť do vlastných rúk, lebo chcel pomôcť..."

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Musím sa pridať skvelý článok, tento článok doporučím a budem zdielať ....

  Marika

  OdpovedaťOdstrániť
 4. nikto sa nedozvieme ako to bolo , no pre všetkých nás by bolo lepšie čítať to, že vystrielal celý parlament a oslobodili ho :D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Výborný článok. Policajti aj sudca vedia,ako to v skutočnosti bolo,ale nie je záujem o pravdu,médiá dostali zákaz informovať o kšeftoch,ktoré mal.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. konecne dakto urobil poriadok. Dakedy treba aj poupratovat! V Devinskej tez bol upratovaci den, mat takeho suseda? nevaham tiez! Ale to nie su len cigani...Vzdy to bolo, aj bude. Ked niekomu rupnu nervy tak neberie ohlad na nikoho, vyberie si toho, kto mu robi zle...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A viete o tom, že v Devínskej bolo viac obetí bielych ako Rómov? Je choré porovnávať čin magora s človekom čo bol pri zdravom rozume a sám mal maslo na hlave. Ak schvaľujete cestu násilia, mali by ste sa nad sebou zamyslieť...násilie plodí násilie a nikdy nič dobré neprinieslo !!! Len dúfam, že nie ste veriaci človek, lebo potom Boh sa nad vami zmiluj...

   Odstrániť
 7. bože,takého magora,no 9 rokov je málo,ale v kľude,raklo si pomaličku výjde von zo žalára,vlastne bývalého pionierskeho tábora,kde z neho urobia tý kotlebovci chudáka,ale zároveň hrdinu,možno to po druhej stránke zas bude znieť nejak inak,ale zase sa nedivím,niektorý naši romovci sú fakt špiny,bez chrbtovej kosti,len mi vrta v hlave,pretože to nebol skrat,ale proste vzal si do palice to,že on to všetko zariadi a bude konečne kľud,no,čo už,aspoň štát zase zalatí veškeré výdaje za obete,apod...takže p.Juházs vybabral sám so sebou,nakoľko veškeré výdaje bude musieť zaplatiť...

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Nevera u Šarköziovcov z Cigánskych diablov

V partii Cigánskych diablov v týchto dňoch dujú poriadne vetriská. Podľa informácií Nového Času je na pretrase nevera a intrigy. Zdroj Nového Času tvrdí, že manželka Ernesta Šarköziho Silvia má mať až podozrivo blízko k prvému huslistovi Štefanovi Banyákovi, ktorý má s manželkou Katkou dvoch synov.


Podľa Silvie Šarköziovej ide však o výmysel, ktorý má jej rodine uškodiť.„Nie, nie je to pravda,“ vyhlásila Silvia, no pripustila, že práve v domácnosti u Banyákovcov nebolo vždy všetko s kostolným poriadkom a v ich domácnosti plnej hádok sa riešili otázky nevery. „Dôvodom ich hádok mala byť nevera Banyákovej manželky Katky,“ vyjadrila sa opatrne Silvia Šarköziová. Podľa jej slov práve Banyák upodozrieval svoju manželku z nevery. „Ja neriešim, či to bola alebo nebola pravda, ja sa do ich manželstva absolútne nestarám ani nechcem. Mňa sa to netýka,“povedala Šarköziová.


Nevera, alebo len novinárska kačica?

Jeden z komentárov ma však doslova šokoval: "Reálne, Sylvia je krásna žena a Ernest…

Zborov : Video ktoré zachytáva ako policajti bijú Rómov v osade, zachytáva scénu ako z hororu, kde policajti bijú ľudí hlava nehlava...

***RTVS má k dispozícii video, na ktorom policajti bijú obuškami Rómov v osade*** Video, ktoré sa podarilo získať European Roma Rights Centre (Centrum pre práva Rómov), zachytáva scénu v Zborove, okres Bardejov, keď podvečer 16. apríla 2017 privolali policajnú hliadku pre šarvátku medzi Rómami. Niekoľko policajtov sa zaháňa obuškami aj na deti, jeden z nich surovo sotí do staršej ženy, ktorá stojí pokojne bokom a zrazí ju na zem. Policajti sa na videu opakovane zaháňajú na ľudí, ktorí nekladú žiaden aktívny odpor. Rómovia tvrdia, že zásah si natočili viacerí, zachovalo sa však len toto jediné video. Pracovníkom Centra pre práva Rómov povedali, že večer po zásahu sa totiž policajti vrátili a donútili ich ostatné videá z telefónov vymazať. Video sme ukázali aj policajnému prezidentovi Tiborovi Gašparovi. „Viaceré z tých zákrokov sa mi zdajú zjavne neprimerané. Na môj podnet som video preposlal na policajnú inšpekciu, ktorá okamžite začne konanie, aby sa celý zásah vyšetril,“ povedal ná…

Kráľ rómskych piesní Kamil Polakovič z City Boys z Trnavy zase oklamal ľudí, zobral zálohu a neprišiel hrať...

Kto z nás by nepoznal Kamila, úžasného speváka, hudobníka, skladateľa rómskych piesní. Právom sa označuje za kráľa rómskych piesní. No to je jeho jedna stránka, druhú stránku jeho života len málo Rómov pozná a tí čo mali možnosť Kamila spoznať aj inak mi určite dajú za pravdu...


Tvrdí, že jej pokazil najkrajší deň v živote. Renáta Čonková (36) z Kokavy nad Rimavicou (okr. Poltár) si plánovala svoju svadbu mesiace dopredu, chcela, aby bola dokonalá.

Klasický scenár, ktorý Kamil urobil vo svojom živote nie jedenkrát, zobral zálohu, dohodol sa termín kedy príde hrať a v deň termínu Kamila nikde... To bol prípad aj Renáty Čonkovej.

Ešte vo februári oslovila kráľa rómskych piesní Polakoviča. „Dohodli sme sa, že vystúpi so svojou kapelou za honorár 1 000 eur. Päťsto som mu poslala dopredu ako zálohu. Navyše, sľúbil mi, že nám zloží svadobnú pieseň, tak som mu dala ďalších 260 eur,“ vysvetľuje Čonková.