Preskočiť na hlavný obsah

Serie vás váš sused? Zastreľte ho !


Asi takto nejako to v poslednom čase u nás vyzerá. Napadlo ma to, keď som videla, aký mini trest dostal policajt Milan Juhász za tri  úkladné vraždy a dve vážne zranenia. Ale poďme pekne po poriadku, podľa výsledkov vyšetrovania a priznania obvineného, Juhászovi v hlave preplo, keď si jeho kolegovia nemohli dať rady s neprispôsobivou rodinou a tak sa tento pánko, vzorný policajt, jedného pekného slnečného rána zobudil a povedal si ,, idem pomôcť kolegom, urobím poriadok!,, a obul papuče, vzal zbraň, sadol do auta a vydal sa upratovať a upratal dôkladne, to sa musí nechať !

Ale dosť srandy, ja viem, že žartovať o takom niečom je morbídne a neospravedlniteľné. Vŕta mi neustále v hlave, ako sa to mohlo celé skutočne odohrať...pamätám si, na prvý scenár, ktorý niekto predniesol a nemôžem sa zbaviť pocitu, že toto bolo správne, toto bola pravda. Aký bol ten scenár? Nuž posúďte sami, či to skutočne nemohlo byť takto : olašská rodina bola neprispôsobivá a skutočne policajti u nich niekoľkokrát robili poriadky, no táto rodina bola známa aj tým, že to boli kšeftári, čo obchodovali so všetkým možným, a v jednom, možno jednom takomto kšefte im bol partnerom aj Milan Juhász, vzorný to policajt a občan. Ako to už u olašských Rómov býva, pravdepodobne sa pokúsili svojho spoločníka Juhásza obtiahnuť o peniaze a keď sa mu nepodarilo po dobrom dohodnúť sa s nimi, vybavil si to takto.Neviem ako vám, mne sa dá toto najpravdepodobnejšie a aj najlogickejšie...neverím na náhle pominutie mysle, ani na to, že chrabrý policajt chcel iba pomôcť svojmu mestu. Možno keby to urobil Dobrovodský, tak by som tomu aj uverila, pretože ten má 40 bordelárov rovno vedľa seba a nervy mu už praskli určite dávno, inak by nevznikli tie humusácke videá a pohľadnice.


Rozmýšľam nad tým, čo nám môže tento ľahký trest pre Juhásza, ako ho nazývajú ,,strelca z Hurbanova,, priniesť do budúcnosti. Dostal  deväť rokov a tri roky psychiatrický dohľad. Väčšinu tohto trestu si odsedí v špeciálnej psychiatrickej liečebni, za vzorné chovanie mu polovicu trestu odpustia a potom ešte tri roky bude pravidelne chodiť k psychiatrovi. Je to vlastne trest? Mne to skôr znie ako odmena. V dnešnom uponáhľanom svete si často povzdychneme, že by sa nám zišiel pobyt na psychiatrii aspoň na nejaký čas a ambulantne dnes navštevuje psychiatra minimálne každý piaty človek na Slovensku.


Zabudnime chvíľu na to, že to bola rómska rodina a zamyslite sa nad tým, koľkí z vás majú v činžiaku, na ulici otravného suseda. Hlučne sa vadia, trieskajú všeličím nad vašou hlavou, vŕtajú vtedy, keď ukladáte k spánku vaše dieťa, ogrcávajú výťah, alebo v ňom necháva voňavý pozdrav ich psí miláčik, ich deti obchádzajú autá mincami, rozbíjajú okná a nad ránom sa hlučne vracajú z diskoték...teraz, keď už vieme, ako ľahko nám to môže prejsť, vezmeme spravodlivosť do vlastných rúk a vybavíme si takúto dovolenku. 
Za tri úkladné vraždy deväť rokov, ak zabijem len jedného suseda, tak možno dostanem tri roky, lebo zistia, že mi v hlave totálne preplo, lebo ja pedant nezamknem za sebou dvere a možno vyjdem na poschodie za susedom bosá.  Oddýchnem si nejaký rok na psychiatrii a potom sa budem s radosťou aj ambulantne liečiť, veď to dnes nie je hanba, nie som predsa blázon, iba mi raz preplo...
 

  

Ako vám to všetko znie? Nedala som vám náhodou návod?...ale pozor !!! to nie ja, tento návod vám, či nám dalo naše skorumpované súdnictvo.
   

Ano viem, mnohí Slováci sympatizovali s Juhászom a boli schopní ho vyhlásiť doslova za hrdinu, no v tomto kontexte, s týmito dôsledkami aké to všetko môže mať, ten človek nemal doživotne vyjsť z basy. Už len preto, aby každý druhý človek, ktorého naserie jeho sused, nebral ,, spravodlivosť,, do vlastných rúk s vidinou nízkeho trestu, ktorý skôr môže vyzerať ako odmena, ako trest.

Helena Kmeťová


 
Komentáre

 1. jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva.
  Bylo by dobre, kdyby tak postupovali vsichni proti lidem, kteri nam ublizuji.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Schyzofrénia sa dá liečiť,potom už nebudeš mať pocit,že ti chcú ubližovať.

   Odstrániť
 2. Skvelý článok, s ktorým absolútne súhlasím do bodky!!! Naozaj v prvých správach o tomto prípade sa jasne hovorilo o možných nevybavených osobných účtoch, o tom, že vrah Juhasz mal akýchsi známych na ktorých zaútočili jeho obete. Dokonca jedna z obetí počas hospitalizácie v nemocnici hovorila o vyhrážaní sa jej rodine a jej osobe. Nikto sa nad tým nepozastavil? Vyšetrovalo sa to? Skutočný motív trojnásobnej vraždy nepozná nikto. Vlastne predsa len niekto: VRAH JUHASZ, ale ten z pochopiteľných dôvodov o nich mlčí a tak verejnosti aj pred súdom motív vraždy ostáva : "vzal spravodlivosť do vlastných rúk, lebo chcel pomôcť..."

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Musím sa pridať skvelý článok, tento článok doporučím a budem zdielať ....

  Marika

  OdpovedaťOdstrániť
 4. nikto sa nedozvieme ako to bolo , no pre všetkých nás by bolo lepšie čítať to, že vystrielal celý parlament a oslobodili ho :D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Výborný článok. Policajti aj sudca vedia,ako to v skutočnosti bolo,ale nie je záujem o pravdu,médiá dostali zákaz informovať o kšeftoch,ktoré mal.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. konecne dakto urobil poriadok. Dakedy treba aj poupratovat! V Devinskej tez bol upratovaci den, mat takeho suseda? nevaham tiez! Ale to nie su len cigani...Vzdy to bolo, aj bude. Ked niekomu rupnu nervy tak neberie ohlad na nikoho, vyberie si toho, kto mu robi zle...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A viete o tom, že v Devínskej bolo viac obetí bielych ako Rómov? Je choré porovnávať čin magora s človekom čo bol pri zdravom rozume a sám mal maslo na hlave. Ak schvaľujete cestu násilia, mali by ste sa nad sebou zamyslieť...násilie plodí násilie a nikdy nič dobré neprinieslo !!! Len dúfam, že nie ste veriaci človek, lebo potom Boh sa nad vami zmiluj...

   Odstrániť
 7. bože,takého magora,no 9 rokov je málo,ale v kľude,raklo si pomaličku výjde von zo žalára,vlastne bývalého pionierskeho tábora,kde z neho urobia tý kotlebovci chudáka,ale zároveň hrdinu,možno to po druhej stránke zas bude znieť nejak inak,ale zase sa nedivím,niektorý naši romovci sú fakt špiny,bez chrbtovej kosti,len mi vrta v hlave,pretože to nebol skrat,ale proste vzal si do palice to,že on to všetko zariadi a bude konečne kľud,no,čo už,aspoň štát zase zalatí veškeré výdaje za obete,apod...takže p.Juházs vybabral sám so sebou,nakoľko veškeré výdaje bude musieť zaplatiť...

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…