Odmena za nákup na ZľavaDňa

pondelok 15. apríla 2013

Spravodlivosť made in Slovakia, alebo, J’accuse /ŽALUJEM! ! ! .

Po dlhom čase si opäť sadám k počítaču, nakoľko nemôžem mlčať a súhlasiť s tým čo sa deje v našej spoločnosti. Napriek vážnym zdravotným problémom mojej mamy, ktoré ma absolútne za posledný mesiac pohltili si musím nájsť čas a opäť sa ti prihovoriť milý čitateľ. Viem, že niektorí sa mojim slovám a názorom potešia iní ma budú za ne preklínať a posielať do horúceho pekla.
V marci sa konal súd s hurbanovským vrahom Milanom Juhászom, na ktorí sme všetci netrpezlivo čakali. Rozsudok tohto súdu však bol výsmechom spravodlivosti. Deväť rokov za úkladnú vraždu troch ľudí v ich vlastnom dome a pokus o vraždu ďalších dvoch ľudí, ktorých vážne zranil. Tak tento rozsudok nemožno označiť inak než absolútnou nespravodlivosťou.


 
Vraj spravodlivosť má byť slepá, no v tomto prípade bola aj hluchá a nemá. Psychiatri aj sudcovia sa vzájomne zhodli na tom, že Milan Juhász konal v stave takmer nulovej príčetnosti a tak tri roky strávi na psychiatrii a po ďalších troch rokoch, ktoré strávi v pohodlí najľahšej nápravnovýchovnej skupiny sa s najväčšou pravdepodobnosťou vráti domov. Škoda, že sa domov už nikdy nevrátia jeho obete, že už ich nikto z ich rodiny neobjíme, neuvidia svoje deti a nebudú sa môcť s nimi už nikdy potešiť. Prečo museli umrieť? Prečo boli popravení? Prečo? Vraj boli problémoví… No, aké problémy títo ľudia museli robiť, keď si za ne zaslúžili smrť? Vraj kradli v zberných surovinách a mali viacero priestupkov voči zákonom. Zaslúžili si za to smrť? Pre väčšinu Slovákov asi áno. Stačí si pozrieť niektoré diskusie na internete a o mojich slovách nebudete pochybovať. Vrah z Hurbanova je pre väčšinu z nich nevinný a mali by ho oslobodiť. Dokonca takéto akcie voči Rómom niektorí navrhujú zopakovať po celom Slovensku a to v pravidelných termínoch. Ja viem opäť niektorým správnym HejSlovákom pri týchto slovách vrie krv v žilách a stúpa adrenalín. 

Ale, radím zachovať pokoj a pozrieť si mnou už spomínané diskusie. Za bezpečne skrytou identitou sa neboja vyjadriť svoje skutočné názory z ktorých slušnému človeku behá mráz po chrbte a dvíha mu žalúdok nad tým čoho je človek schopný. V tejto všeobecnej atmosfére mal „nezávislý“ súd spravodlivo rozhodnúť. Výsledok už všetci poznáme a nazvať ho spravodlivosťou by bola drzá lož!!! V USA pri podobných prípadoch, ktoré sa stali na juhu sa konal súd na severe, aby sa proces konal v prostredí, ktoré ho neovplyvní. U nás však tento princíp určite nemôžeme uplatniť. Prečo? Lebo je jedno či by sa súd konal na juhu, severe, západe, alebo východe Slovenska všade by to bolo rovnaké. Celá spoločnosť od robotníkov, cez inteligenciu až po takzvanú elitu národa o tomto rozsudku mlčí. Nikto necíti potrebu vysloviť svoj názor. Nikto nevidí za motívom vraždy rasový motív, aj keď všetci vieme, že keby obete neboli Rómovia tak by ešte žili. Rovnaké to bolo aj pri devínskom masakry, kde ďalší masový vrah Harman postrieľal rómsku rodinu. Dnes to už priznávajú aj médiá. 

V čase po vražde však rasový motív všetky médiá striktne popreli, rovnako, ako vtedajšia premiérka Iveta Radičová. Chcel by som sa otvorene pani Radičovej spýtať, aký má teraz po rokoch zo svojho postoja k devínskemu masakru zo seba pocit? Či sa ráno dokáže pozrieť do zrkadla a povedať si konala som správne a v mene dobra? Rovnaká situácia je aj v prípade hurbanovského vraha. Vyšetrovateľov ani súd nezaujímal motív vraha, doteraz nikto nevie čo M. Juhásza viedlo k tomuto hroznému činu. Prečo sa o to nezaujímajú médiá? Prečo rozsudok nad trojnásobným vrahom, ktorý je extrémne nízky médiá prešli s minimálnym záujmom? Dokonca médiá M.Juhásza ani nenazývajú vrahom, ale strelcom. Akoby ani nevykonal vraždu, ale bol asi len nejaký športový strelec či poľovník na love divej zveri. Pýtam sa bolo by to tak aj vtedy, keby nejaký Róm vykonal podobný čin, ako M. Juhász? To teda určite nie!!! Keby obeťami boli etnický Slováci a vrahom Róm tak tu máme masové pogromy. Spisovali by sa petície za obnovenie trestu smrti a vrah by dostal trojnásobné doživotie. Obeťami však boli „cigáni“ tak nad čím sa rozčuľovať. Vrah dostal deväť rokov pre mnohých je aj tento trest privysoký a žiadali by oslobodenie. Celému etablishmentu sa to takmer podarilo, no aby Slovensko nezožalo kritiku zo zahraničia tak mu predsa nejaký ten trest dali a spravodlivosti z dielne made in Slovakia bolo učinené za dosť. Spravodlivosti, ktorá je očividne hrubou nespravodlivosťou.

A tak, ako Emil Zola volám svoje J’accuse / Žalujem. Rovnako, ako veľký spisovateľ nemôžem mlčať, keď vidím nespravodlivosť a zlo. Emil Zola sa zastal kapitána Dreyfusa, ktorý sa stal obetným baránkom preto, že bol Žid. Za svoj postoj si od predsudkami kŕmenej francúzskej spoločnosti vyslúžil nadávky, preklínanie a opovrhovanie. Ja nečakám nič iné. No Emil Zola sa dočkal aj podpory zo strany slušných ľudí a politikov, akými boli G. Clemenceau a iní. So zármutkom musím konštatovať, že ja sa takejto podpory nedočkám s pravdepodobnosťou rovnajúcou sa istote. Pýtam sa kde sú všetci slušní ľudia z našej spoločnosti? Vymizli? Vyhynuli, ako dinosaury? Prečo mlčia spisovatelia, herci, umelci, novinári, prečo mlčia všetci? Pretože ich spravodlivosť pre nejakých „cigáňov“ nezaujíma. A tak kričím svoje ŽALUJEM, aj keď viem, že k nemu zostane táto spoločnosť hluchá a slepá, tak ako vždy. Tak ako mlčala, keď upálili Mária Gorala v Žiari nad Hronom a vinníci dostali tresty vo výške 7 rokov, 27 mesiacov, 8 mesiacov a podmienečné tresty. Tak ako spoločnosť mlčala, keď fašisti ubili Anastáziu Balážovú bejzbalovou pálkou v jej vlastnom dome a vinník opäť dostal „drastický trest“ v podobe 7 rokov. Tak, ako spoločnosť mlčala, keď policajti, ktorí krutým spôsobom umučili Karola Sendreia, tak najvyšší udelený trest bol 8 rokov. Rozsudok nad hurbanovským vrahom teda nie je ojedinelým zjavom v slovenskej justícii, ale dlhodobým trendom, ktorý sa len opäť potvrdil. Tento rozsudok by mal byť odstrašujúci pre každého kto by chcel konať podobne, no naopak je niečím čo v ďalšom chorom mozgu môže vzbudiť zdanie, že za vraždu „cigáňa“ sa mi až tak veľa nestane. Kde takýto trend bude viesť? K ďalším masovým vraždám Rómov? Kde speje takáto spoločnosť? K novému holokaustu či genocíde? Každý nech si odpovie sám… Braňo Oláh

9 komentárov:

 1. A žalujete aj za tie tisíce zavraždených, znásilnených, zmlátených a okradnutých slovákov? Alebo ako správny Hejcigáň vidíte obete len na svojej stran?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áno žalujem za všetky obete a žiadam čo najprísnejšie tresty pre vinníkov. Etnicita obetí, ani páchateľov ma absolútne nezaujíma. Na rozdiel od vás a vám podobných. A slovo Hejcigáň neexistuje, ale HejSlovák áno!!! HejSlováci boli tí čo vytvorili fašistický slovenský štát, tí ktorí arizovali a posielali vlaky plné slovenských občanov na smrť do koncentračných táborov.

   Odstrániť
  2. Inu, ak slovo Hejcigáň doteraz neexistovalo, tak už existuje (asi podobne ako slovo "vybývať"). Označuje cigánskych jedincov neschopných sebareflexie, ktorí majú tendenciu vyniť za problémy svojeho etnika zásadne vždy niekoho iného.

   A rozprávočku o tom, ako vás neyaujíma etnicita obetí si nechajte pre niekoho, kto tomu uverý. Ako by ste reagovali, v opačnom garde? Reagovali by ste vobec? Reagovali ste niekedy na útoky cigáňov na slovákov?

   Odstrániť
 2. kdo seje vitr, nech neni prekvapeny, ze sklidi bouri.
  Ja se jen divim treba p. Dobrovodskemu, ze nevzal kalasnikov a ze nepostrilel nespratne a odporne sousedy. A dal bych mu odmenu a ne trest. Az tak daleko dospela verejna mienka o prismahnutych.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vôbec ste ma neprekvapili už som si zvykol na to, že táto krajina je plná fašistov a rasistov, ktorí pripravujú nový holokaust. No nezabudnite palica má dva konce a nebude to také ľahké. Tak, ako sa vzbúrili Židia vo varšavskom ghete tak sa vzbúrime aj my, voči takým, ako ste vy!!! NO PASARAN!!! Smrť fašizmu!!!

   Odstrániť
  2. Typická cigánska reakcia, ak si niekto dovolí kriticky hovoriť o kriminalite cigáňov hneď je rasista a fašista ( to je vždy posledný argument týchto humanistov ). Pán Oláh vaši súkmeňovci sa v relatívnych číslach podieľajú na páchaní kriminality v najväčšej miere zo všetkých skupín obyvateľstva, tak si pre istotu zistite u svojho kamaráta Miľa ( pracuje ako odborník na prevenciu na MV SR-žiaľ)mieru kriminality podľa etnickej príslušnosti, a radšej budťe ticho. takéto drísty si nechajte pre naivkov z ĽPR a ich pätolízačov typu Ďurkovič, Oravec, Beňová, Chmelár, Chmelár a podobne. Bežní občania, ktorí sú dennodenne vystavení násilnostiam, obťažovaniu a urážkam z staryny cigáňov majú troch iný názor. P.S. Nevyhrážajte sa nepokojmi, veľmi dobre viete že by to skončilo pre vás veľmi, veľmi zle.

   Odstrániť
  3. Ja sa nevyhrážam nepokojmi!!! Náš národ nikdy proti nikomu neviedol vojnu nearizoval, neposielal ľudí do plynových komôr, nepodieľal sa na genocíde. Ja som len napísal, že tí, ktorí pre nás pripravujú nový holokaust nech sa netešia, že to pôjde tak ľahko. Môj starý otec a jeho bratia bojovali v SNP, ako partizáni priniesli aj obete dvaja z nich boli zajatí a skončili v koncentračnom tábore Mathausen jeden z nich sa nikdy nevrátil. No ostatní vytrvali v boji a pomohli poraziť fašizmus. To isté urobím aj ja a som mnou tisíce ďalších. Smrť fašizmu!!! NO PASARAN!!!

   Odstrániť
 3. Olah vy ste čierný fašista,vyhražate sa tým ktorý vas živia aj celú bandu vašich priživnických bratov-ako sa vam tu darí množit v takej nepravnej fašistickej a rasistickej krajine-vy podnecujete k nasilu svoje etnikum,stotožnujete sa z asocialným spravaním-keby bielý robili ciganom toto čo cigáni im,tak by ste už žiadali bombardovanie tejto krajiny americkými lietadlami-nevyhražajte sa nikomu,lebo práve sa modlite aby sa Slováci nezobudili a nepovedali dost klamstiev a špinavého prekrucania-len potom mám važné obavy že na to doplatia nevinný na obidvoch stranach.
  zaujimavé ked polícia nerieši romské vytžnosti,lupeže,násilie-vtedy vám to absolútne nevadí,ste ticho ked roky šikanujú Dobrovodského,ked ohrozujú učitelov a pod vtedy cudne mlčite a v duchu si škodoradostne hovoríte tak im treba gadžom sprostým,ale nedajbože ked niekto v krajnej núdzi zoberie spravodlivost do vlastných ruk,keby sa to stalo opačne keby cigán pobil gadžov,vtedy by ste sa ešte v duchu tešili,ešte by ste kričal aby ho oslobodili,že si nezaslúži žiadný trest
  pan Kmeto,Olah a vam podobný plačete na nesprávno hrobe-v prvom rade by ste mali tvrdo žiadat nulovú toleranciu k prietupkom a trestným činom bez ohladu na etnicitu pachatela,ak také bude riešit polícia a tvrdo trestat,tak nebude dôvod na také zufalé činy samospravodlivosti-ale vy to nikdy neurobite,lebo neviete prekročit tien vlastnej etnicity a tým sa zbytočne hneváte že vas hadžeme všetkých do jedného vreca.
  poznám slušných romov ktorý robia v cudzine a tam nabrali slušné maniere,spravajú sa lepšie ako mnohý neromovia,odsudzujú asocialov a neplačú že sú obete rasizmu,nemajú problém vychadzat s každým slušným človekom-vybrali si naročnú cestu a sú uspešný vo všetkom-toto je cesta a nie vyplakavanie a hadzanie fraz ako fašisti,rasisti a pod-ale toto je jednoduchšia cesta,nalepkovat všetkých z iným nazorom,všetkých obvinovat slepo a žit z falošných a neobjektivných obvinení-nuž týmto sami vytvarate rasistov a fašistov

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Drahý anonym, na rozdiel od vás ja mám odvahu písať a reagovať pod svojim pravým občianskym menom, prečo túto odvahu a slušnosť nemáte aj vy? Ja som to už viackrát zdôraznil v samotnom blogu aj v reakciách pod ním mňa etnicita páchateľa ani obeti nezaujíma. Žiadam čo najprísnejšie tresty pre porušovateľov zákona. Vyplakávate vy!!! Sťažujete sa na nečinnosť orgánov činných v trestnom konaní na činnosť justície. Lenže drahý pán anonym uvedomte si, že tieto inštitúcie sú plne v rukách Slovákov!!! Alebo Rómovia ovládajú tento štát? Oni rozhodujú o tom, aké budú tresty pre páchateľov kriminality? NIE!!! Takže skôr, ako začnete niečo tvrdiť utrite si nenávistnú penu z "huby" popremýšľajte ak sa dá a potom niečo píšte. A apropo ja tiež poznám veľa slušných Slovákov bez predsudkov a nenávisti ba dokonca ich mám aj v rodine takže mňa je len veľmi ťažko označiť za rasistu či dokonca za fašistu. Ja som telom a dušou antifašista!!!

   Odstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...