Odmena za nákup na ZľavaDňa

štvrtok 30. mája 2013

Duchcovský masaker. . .

Po dlhej odmlke, zapríčinenej stratou najbližšej osoby v mojom živote, si opäť sadám za svoj comp a prihováram sa ti milí čitateľ. Viem, že mnohí z vás už pri prečítaní môjho mena si o mne urobia svoj názor, ktorý asi nezmením, no nemôžem mlčať.
Tento týždeň sa susednou ČR prevalila známa vlna anticigánskej nenávisti. Toto nenávistné cunami malo tentoraz centrum v mestečku Duchcov, kde istý čas na miestnom zámku žil aj najznámejší milovník a dobrodruh G. Casanova. Minulú sobotu sa tam odohral kriminálny čin, kedy partia opitých Rómov napadla manželský pár. 
Žena skončila s ľahšími zraneniami a šokom v nemocnici. Páchatelia boli zadržaní políciou a vzatý do väzby. Samozrejme odsúdeniahodný čin za ktorý si páchatelia zaslúžia trest. Takýchto a podobných prípadov sa však udeje desiatky no ani jeden z nich nevyvolá vlnu nenávisti demonštráciu niekoľko stoviek rozhnevaných ľudí a zmobilizovanie policajných ťažkoodencov. Pýtam sa prečo? Prečo aj iné kriminálne trestné činy nevyvolajú podobnú občiansku nespokojnosť? Prečo nebola demonštrácia v Jihlave, kde traja mladí páchatelia brutálne zavraždili 15 ročnú Petru Vondrákovú? 

Brutálna vražda a ublíženie na zdraví sa mi zdajú, ako diametrálne odlišné trestné činy. Jediný rozdiel bol v tom, že vraždu spáchali etnický Česi a ten druhý trestný čin Rómovia. Ja viem už počujem nenávistné argumenty, že obhajujem cigánskych násilníkov, lebo som cigáň. No milí nespokojní čitatelia, mňa etnicita páchateľa ani obetí absolútne nezaujíma. Páchatelia si zasluhujú ten najprísnejší trest bez rozdielu!!! No prehliadnuť fakt, že po vražde je verejnosť ticho a nevyjde do ulíc, no po ublížení na zdraví sa zaplní duchcovské námestie stovkami nahnevaných občanov na čele ktorých stoja neonacisti, tak to je jasný prípad etnickej nenávisti. Princíp kolektívnej viny opäť a znovu zvíťazil. Páchateľov „duchcovského masakru“ bolo 5, no davom sa niesol pokrik „vyvraždiť je ty černí zmrdy“. Svoje hrozby chcel rozvášnený dav aj vykonať v čom im zabránila polícia. 
Napriek tomu sa snažili k obydliam Rómov dostať aspoň skupinky vedené neonacistami, ktorí kričali na policajtov „pusťte nás na ne“, vyzbrojení boli bejzbalovými pálkami a tyčami. Kde sú títo rytieri brániaci spravodlivosť a obete kriminality vtedy, keď sa dejú vraždy, znásilnenia, predaj drog deťom? Ak sú páchateľmi príslušníci majority, tak zdá sa, že ich tieto trestné činy nezaujímajú. Kde sú demonštrácie a pochody? Ako som písal páchateľov napadnutia manželov v Duchcove bolo 5, no lynčovať sa mali všetci Rómovia v Duchcove bez výnimky. To akože ak nejaký kriminálny čin spácha príslušník majority bývajúci napríklad vo štvrti XY tak by mali byť zlynčovaní všetci obyvatelia štvrte XY? Alebo budem konkrétnejší, ak je páchateľ Moravan tak by sa mali lynčovať všetci Moravania bez výnimky? Ja viem absolútna hlúposť. Ale prečo potom tento absurdný princíp platí na sto percent, ak ide o Rómov??? Je nad slnko jasnejšie, že nikdy predtým ani po tomto incidente nebude platiť princíp kolektívnej viny, ak pôjde o príslušníkov majority, táto zvrátená spravodlivosť platí len ak ide o cigáňov. Prečo? Lebo takéto prípady len odhalia to čo je skryté, to čo je pod pokrievkou spoločnosti. A to skryté je etnická nenávisť. ANTICIGANIZMUS!!! Toto slovo najlepšie a najpresnejšie vystihuje stav spoločnosti v ktorom žijeme. Tí ktorí, boli kričať a chceli lynčovať v Duchcove sú len špičkou ľadovca. Väčšina týchto ľudí si totiž o sebe myslí, že v žiadnom prípade nie sú rasisti iba nenávidia cigáňov a to je predsa normálne, keď títo (citujem) „čierni zmrdi“ sa správajú ako správajú, jedným dychom dodajú, že síce poznajú aj slušných cigáňov, ale to na ich postoji nič nemení. A tak je potom úplne logické, že napriek tomu, že  trestný čin nespáchali všetci duchcovskí Rómovia, vyvraždiť ich však treba všetkých. Logika pripomínajúca nacizmus!!! Organizátor duchcovskej demonštrácie sa pred kamerami televízií dušoval, že on je mierumilovný človek a aj demonštrácia je a bude mierumilovná, no na svojom FB profile písal o „vyvraždení čiernych zmrdov“ a o tom, že si ide nabrúsiť nože. 
Verejnosť je vždy šokovaná mierou kriminality, keď páchateľmi sú Rómovia, ak nie, tak si kriminalitu nevšímajú. Prečo? Volá sa po čo najtvrdších trestoch, ja som všetkými desiatimi za!!! Kto bráni majorite, aby sa prijali čo najtvrdšie tresty pre páchateľov kriminality? Cigáni? Nemyslím. Rómovia nie sú ani policajtmi, ani vyšetrovateľmi, ani prokurátormi, ani sudcami, ani tými kto prijíma zákony!!! Nebránim ani neobhajujem žiadnych páchateľov trestných činov!!! Spravodlivosť pre každého. Etnicita nesmie hrať žiadnu úlohu pri posudzovaní trestných činov a to ani pozitívnu ani negatívnu. Prečo sa to nedeje ak páchateľmi sú Rómovia? Na to nech si už dá odpoveď každý sám.  


Staň sa naším fanúšikom na facebookuhttps://www.facebook.com/redakcia1

Braňo Oláh. 

13 komentárov:

 1. Skvele napísaný článok a každý normálny človek musí len súhlasiť s týmto článkom Jozef Kmeťo

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ale no tak Oláh, teraz buď úmyselne klamete, alebo ste tak neskutočne hlúpy, že vám nedochádza to podstatné.

  Zhromaždenie v Duchcove nebolo zorganizované LEN kvoli tomu napadnutiu na videu. To už bola iba posledná kvapka, po ktorej pomyselný pohár pretiekol. To je celá séria lúpeží, prepadnutí a inej zločinnosti, keď nasrdení ľudia už odmietajú ďalel len nečinne sa prizerať. Životný štýl vás cigáňov a nás belochov je jednoducho nekompatibilný.

  SitňaN

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. "P.SitňaN", v diskusii na iných článkoch ste sa vyjadril, že "rómami pohŕdate", sme pre Vás "podľudia", sme pre Vás "živočíšny druh", môžete mi vysvetliť, prečo svoj čas trávite na rómskom blogu? Váš čas je tak lacný, že sa nami zapodievate? Mám tomu rozumieť, že si potvrdzujete svoje pohŕdanie s nami, alebo pri tom Vašom malom rozmernom mozgu, ktorý chápe svet, ako kôň s klapkami na očiach, nechápete, že keď sme pre Vás "podúrovňoví" ľudia, že nie ste vítaný na tomto blogu? Nikto nie je zvedavý na Vaše prízemné názory. V opačnom prípade, ak s tým neprestanete, budem nútený pristúpiť k moderovaniu diskusie, to znamená, že Vaše prízemné názory nebude nikto čítať, a myslím, že to Vám najviac uškodí, pretože nebudete môcť nikoho urážať, pretože to je vlastne Vaším cieľom. Apropó, nepochopím Vás prízemných ľudí, Vás "rasistov"! Nemusíte cigánov, neznášate nás, ale vyhľadávate naše články, naše blogy, naše videá... Nie je nič lepšie na "ukájanie sa"??? Čo nemáte manželku, máte málo sexuálneho vyžitia???? Tak si potom vezmite do rúk napr. knihu Mein Kampf, teóriu o čistej rase, najlepšia je Eugenika, históriu koncentračných táborov a na týchto dielach môžte ukájať svoju nenávisť do nemoty... A ak Vám to nebude stačiť, hold, ostáva už len trhanie mokrého papiera... Jozef Kmeťo

   Odstrániť
  2. Tento komentár bol odstránený správcom blogu.

   Odstrániť
  3. To souhlasi pani Šitna.Bylo to posledni kapkou.Ale ti kapky předtim nebyli přímo Romve a jejich cini.Ale nekvalitní prace našeho soudu a justice.Například prapodivné rozhodnutí soudu v případu Patrika z Krupky,atd.Kde padl za brutali zmaceni 5 leti test,atd.Pavel

   Odstrániť
 3. Pán Sitňan ja nemám problém s vašou rétorikou už som si na Slovensku zvykol, a prosím Jožka Kmeťa nech vás nemaže aspoň každý môže vidieť aký ste hlúpy a obmedzený človek. Je jasné, že namiesto argumentov a kritiky sa uchyľujete k invektívam. A oveľa jasnejšie je, že ste rasista a to asi nespochybníte ani vy, ale musím sa opraviť. Vy ste taký pokrytec, že mi napíšete, že nie ste rasista, veď všetcí tí z námestia v Duchcove si tiež o sebe nemyslia, že sú rasisti, oni len nenávidia cigáňov, myslia si o nich , že sú zvieratá a malo by s s nimi rázne skoncovať a to predsa rasizmus určite podľa vašej logiky nie je, však? Ak páchajú trestnú činnosť príslušníci majority tak to vám nevadí, to nepochodujete a neprotestujete. Tomu hovorím spravodlivý prístup. Plačete nad cigánskou kriminalitou a pritom vy sami ste najväčší zlodeji a podvodníci, ktorí rozkradli miliardy eur a tento štát priviedli na mizinu. Ak chcete bojovať s kriminalitou, kto vám bráni? Vy ste policajti, sudcovia a politici, ktorí prijímajú zákony, alebo vám v tom bránia cigáni? Asi ťažko. Jozef nemaž ani takého rasistu ako je Sitňan, na invektívy treba odpovedať argumentami a vymazávať odporcov by nebolo dobré tým by naša redakcia sa stala jednostrannou záležitosťou a obvinili by nás z toho, že neposkytneme priestor aj iným názorom, ktoré sa nám nehodia.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Oláh, kde ste vzali že tvrdím, že nie som rasista? Od určitého obdobia svojho života ním som a nikdy a nikde som netvrdil že ním nie som. A keď chcete argumentovať, argumentujte. Myslíte si že jedna cigánska bitka stačí na to, aby sa ľudia vybrali do ulíc? Však to by sme nerobili už nič iné, len pochodovali, pretože cigáni niekoho zmlátia, prepadnú a okradnú každý deň. A nepodsúvajte mi myšlienku, že neodsudzujem zločinnosť z našej strany. Samozrejme ju odsudzujem. Ale toto je cigánsky blok, nie je pravda? To akože keď sa budeme baviť o korupcii v politike a ja budem argumentovať, že "aj cigáni kradnú", bude to podľa vás všetko v poriadku? Otázkou tak isto ostáva percentuálny podiel zločinnosti vo vašom a v našom druhu. Ten nepomer nemožete poprieť, pretože je to jednoducho empirický fakt.

   Pan pavel, práve naopak, práve cigáni a ich činy boli rozbuškou. Súdy tomu už dali iba "třešničku na dortík".

   SitňaN

   Odstrániť
 4. je jasne že cigan bude obhajovat svojich,aj besnenie aj vraždy a potom sa čudujú že hadžeme všetkých do jedného vreca-nie my važený ciganský blogery vaá hadžeme do jedného vreca ale vy ste sa natlačili do tohto vreca tým že svojím etnickým bratom ospravedlnujete velmi tvrdo asocialné spravanie,nasilie,brutalné útoky,dokonca vraždu,teraz schvalujete prepad bezbranného manželského paru-vy sa škodoradostne tešite zo všetkej agresie cigánov voči bielým,falošne a zlomyselne klamete že vám je jedno kto pácha násilie,pritom je to cigánske nehorázne klamstvo-ani jediný raz ste nikdy neudsúdili spravanie a nasilné činy neprisobivých cigánov,naopak opravnený hnev ste dehonestovali a uražali ste obete a opravnené emocie primitivným onalepkovaním rasistov-vy podnecujete ešte viac hnev a emocie a za to vám dakujem-nuž a to váše poravnavanie je na smiech cez slzy,nasilie proti cigánom je kvapka v mori oproti opačnému garde a ostava tvrdo potrestané,na rozdiel od mnohých nepotrestaných trestných činov cigánov ako vyhražanie,nasilie,ubliženie na zdravi a podobne-zaujimavé že my sme taký strašný rasisti a pritom cigán môže sa bez obáv pohybovat po každom kúsku krajiny na rozdiel od necigánov,ktorý musia niektoré lokality obchádzat ak nechcú riskovat zdravie a život

  OdpovedaťOdstrániť
 5. a tie vaše dookola omielané ospravedlnenia že ked tu niekto rozkradol republiku,tak cigáni môžu mrzačit,lúpit a vraždit to je úbohe a choré,keby to platilo,tak čo ked si bielý povedia ked nás cigáni môžu prepadavat a terorizovat,tak môžme aj my im to isté robit,to by sa vám nepačilo-nuž a tie protesty sú práve preto že súdy a policia nekonajú a že paraziti terorizujú svojích hostitelov-inak ste tak diskriminovaný zlými rasistami že vám platia za písanie nenavistných klamstiev na blogu-pričom mnohý bielý pišú ovela uspešnejšie a zmysluplnejšie blogy a nik im za to nedá ani cent z výnimkou reklamných zárobkov-pritom niekomu stači ta spravná farba pokožky kydat dookola na rasistov a diskrimináciu a hned biznis a kšefty su zaistené,ale okrem toho neviem či ste pohli prstom pre svojích bratov,však pre istotu nežijete v blízkosti osád,lebo robit osvetu je omnoho tažšie ako písat dookola bludy ,paušalizovat a nalepkovat a vyplakavat a požadovat-gadžo si rasista,ale daj love,daj nový byt,daj ochranu,daj zadarmo obedy,daj zadarmo energie,daj školky a ked ta dokopeme nepindaj qa drž hubu ty rasistický smrad

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. K tomu čo napísal Anonim Blog Redakcia 1 nieje hradený nikým a ničím.... Tento blog som založil a platím z vlastných prostriedkov a čo platím prenájom domény, emailové schránky... ... Autori článkov píšu svoje články bez nároku na honorár, pretože na vyplácanie honoráru nemáme financie a ja som rád že dokážem zaplatiť chod redakcie... Takže takto vznikajú bludu a klamstvá, nemáte nič zistené milý Anonim ale vypisujete že sme dotovaný štátom.... Naši blogeri sú riadny ľudia, ktorý chodia do práce a popritom sa venujú našej Redakcii 1 Takže by som si najprv zistil info a potom by som písal bludy a klamstvá o dotáciách na Redakciu 1 Jozef Kmeťo zakladateľ blogu Redakcia 1

   Odstrániť
 6. Vážený pán Olah v prvom rade dovolte mi vysloviť úprimnú sústrať nad úmrtim v rodine. článok je dobrý a v svojej podstate pravdivý je dvojitý meter na majoritu a minoritu.Môj názor je, že ten iný pohľad nás gadžov spočíva nie v tom, že či róm, alebo gadžo urobil ten istý trestný čin, ale je to vlastne taký ekonomický pohľad. trestný čin spáchaný gadžom, kde rodičia pracuju, on pracuje prípadne chodí do školy, teda sú ekonomicky činný. No a na druhej strane/aj keď sa to presne netýka Duchcova, tí romovia pracujú v zahraničí/ sú páchatelia trestných činov, ktorí z pohľadu majority nemajú žiaden ekonomický prínos pre štát, ale iba odliv peňazí. To si myslím, že je tiež jedna z príčin týchto demonštrácii voči Rómom. No a samozrejme extrémistické skupiny si na tom prihrejú svoju polievočku.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. a tu je besnenie romskych bestii,ktore je nie ojedinelym javom a tieto besne zvery ktore su ludsky odpad ako este aj besne zvierata je urazka pre tie nevinne zvery a toto obhajuju cigansky blogery a este maju drzost vynadat slusnym ludom do rasistov,toto keby biely urobili ciganom tak taky cirkus by tu robili vsetci podplateny aktivisti este 10 rokov,jasne ked to cigani robia bielym,tak cigansky blogeri este spinia obete a spravodlivy hnev,ciganiska za toto besnenie vyjdu z podmienkov maximalne 2 roky basy,bielym by nasili rasizmus a 15 rokov na tvrdo-nuž slusny clovek toto zhovadile besnenie odsudi,r romsky blogeri jasne,pre nich su utocnici hrdinovia a ludia ktorych to ako posledna kvapka ciganskeho teroru nahnevalo ze isli protestovat,su rasisti a este tu spinia ich spravodlivy hnev-len neviem co by ty blogery povedali na to keby ty ludia zobrali namiesto demonstracie spravodlivost do svojich ruk a takto zlyncovali a terorizovali oni ciganov alebo co keby takto dokatoval niekto tych blogerov a ich rodiny,no sak oni sa nemusia bat nicoho,lebo dobre vedia ze rasizmus existuje len v ich klamstvach a pausalizovanych frazach a slova empatia je im cudzia,ved nikdy a zdoraznujem slovo nikdy neodsudili ziaden bestialny cin asocialov a nieto aby mali naznak kritiky k neprisobivej casti svojho etnika,mam dojem ze oni priam skodoradostne sa tesia z kazdeho lyncovania bielych http://beo.sk/multikulturalizmus/1703-napadnutie-v-duchcove-to-co-vam-media-neukazu

  OdpovedaťOdstrániť
 8. http://beo.sk/multikulturalizmus/1703-napadnutie-v-duchcove-to-co-vam-media-neukazu

  OdpovedaťOdstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...