Odmena za nákup na ZľavaDňa

pondelok 20. mája 2013

Ťažký život nevidiaceho Róma v obci Unín.

Volám sa Miroslav Daniel. Mám 41 rokov som ženatý, mám 6 ročného syna. Od narodenia som nevidiaci, preto som musel navštevovať školské zariadenie pre nevidiacich v Levoči. Samozrejme som rómskeho pôvodu. O nás Rómov sa zaujímam už asi 20 rokov. Pracoval som v občianskom združení Romano jilo na Zahorí. O Rómov som sa začal zaujímať preto, že ma trápia problémy ktoré sú okolo nás. Najviac ma trápi, keď chudáci Rómovia sú potláčaní, ich ľudská dôstojnosť je pošliapaná. Sám som zažil na vlastnej koži útoky skinheadov. No boli aj horšie prípady, ktoré sa stali  tejto v krajine. Bol som svedkom ako príslušník mestskej polície v meste Holíč na Silvestra v noci asi pred 22mi rokmi zastrelil matku  dvoch malých detí. Podotýkam, išlo o Rómku. Samozrejme sa to obišlo bez potrestania.


V roku 2005 som sa spolu s rodičmi odsťahoval z mesta Holíč, do obce Unín ktorá sa nachádza na Zahorí v okrese Skalica. Hneď po nasťahovaní nám gádžovia dali pocítiť že tu nie sme vítaní. Nebrali sme to na vedomie. Sme tu asi tri – štyri Rómske rodiny. No situácia v dedine je tu taká, že Rómov tu nemajú radi, aj keď sú Rómovia čisto oblečení, správajú sa slušne, aj tak sú pre nich iba hajzli čierni. Asi po troch mesiacoch som si našiel v obci slabozrakú priateľku, gádžovku, a oheň začal pomaly horieť. Vždy keď som sa za tmy vracal od nej domov, mladí chlapci po mne hádzali kamene, drevené polená, a škaredo mi nadávali, do čiernych slepých, hajzlov. 

Keď sa mama priateľky dozvedela, že spolu chodíme, vyhodila ju z domu. Vraj ona nemá dcéru ktorá sa vláči s Cigánom. Tak som ju zobral bývať k nám, do rodičovského domu. Asi po dvoch mesiacoch otehotnela, a tak sme sa museli vziať. Podotýkam, máme krásneho syna. No hneď po narodení nastali ďalšie problémy. Naši majú starší dom, kde sa kúri drevom. Vzhľadom k tomu, že sme obaja zrakovo postihnutí, tak sme mali sťažene podmienky. 


Tak som jedného dňa požiadal starostu o nájomný byt v dedine. Asi po roku a pol sme spolu s manželkou a synčekom dostali v obci nájomný byt. A tak sa začali problémy so susedmi. Asi po troch týždňoch od nasťahovania som si jedno ráno našiel pred vchodovými dverami do bytu, porezané svoje topánky nožom. Neriešil som to, myslel som že ide o detský žartík. No situácia sa opakovala asi po troch týždňoch znova. Prišiel som večer od našich domov, nechal som topánky a bielu paličku pred dverami v skrinke na topánky. Ráno som chcel ísť do Skalice do nemocnice na vyšetrenie, na zlosť som mal znovu porezané topánky, a ešte bielu paličku zlomenú na niekoľko častí. 


Riešil som to so starostom, no výsledok žiadny. Vraj sa nemám rozčuľovať. To bola starostova odpoveď. A takto to pokračuje ďalej. Pred Vianočnými sviatkami som zase našiel vo dverách do bytu v zámke napchaté zápalky. A starosta mlčí. Zrejme s nimi v tichosti súhlasí. Tak to by som mohol pokračovať, no myslím že to úplne stačí. Každý normálny človek si z toho urobí úsudok sám. 
Miroslav Daniel. 

 

 57 komentárov:

 1. No gadze volaju romov cigan a co su oni potom ,kysle mlieko ,lebo ksichty maju stale kysle ,,,,,,,,,,,,,;)
  nic v zlom ale takym ,ktory to uznavaju a ziju tak ,ze nenavidia romakov ale to su chory ludia nic viac,rozumny clovek zije svojim sposobom a clovek ktory je zalozeny bohom pomaha kazdemu bliznemu ,nehladiac akej pleti je ,lebo pred bohom sme si kazdy stejny ,,,,,,,,,nikto neni hore ani dolu ,takze jedine tam sme roznopravnyyyyyyyyyyyyyyyyy

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Hloupost a nenavist sou bouzel zakladni lisky vlasnosti.A to bež rozdylu rasi,atd.Znam případ kdy Degeš ukrat auto vořickazoví,kteryho dobře znal.A jel smim na Romskou zabavu.Tak se seznamil s krasnou ženou.A nabydl ji. Ze ji vene domu autem.Ta bouzel měla taky přípito.A tak souhlasila.Jedni zatasve plni rychlosti auto nápalil do stromu.A skody byli děsivé.Vozickaš přísel o auto.Ta žena o nohy a tak skoncila na voziku taky.A sam Degeš přísel o život.Pavel:-((((((

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Toto je dobre klamstvo nebudem sa račej vyjadrovať iba sa zasmejem :D :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Pani Kmeťová, vyprosujem si, aby ma nieto nazyval hyenou. Preco si nevypocujete aj druhu stranu, preco tu pisete neobjektivne? Ano v dedine byvaju este dalsie rodiny romov, preco tieto rodiny, ktore tu ziju x rokov nemaju podobne problémy s nami "hyenami"?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Súhlasím, budťe objektívna a spýtajte sa tých "kvázi" hyen, čo si o tom myslia oni? Je na siahodlhú diskusiu, kto je tu vlastne diskriminovaný!
   Niekedy mám pocit, že diskriminácia rómov je aj to, že my biely vôbec dýchame.

   Odstrániť
  2. Musím sa k tomuto článku vyjadriť, lebo kto býva v Uníne, tak dobre vie, prečo ľudia, ktorí bývajú s pánom Danielom boli nútení robiť tie veci, o ktorých sa sťažuje, že boli robené, treba prísť na exkurziu a vôbec netreba ísť priamo do bytovky kde pán Daniel býva, ale stačí ísť po ulici, kde je bytovka situovaná, už zďaleka by bol počuť silné hranie varhanov, akoby človek bol v kostole od ráno do večerných hodín, pána muzikanta Daniela nezaujímalo po mnohonásobných sťažností, že na bytovke a v okolí bytovky bývajú ľudia, ktorí chodia zarábať peniaze a chodia na nočné a vďaka pánovi Danielovi sa nemohli dostať vôbec do spánku, to nehovorím o odpoľudňajšom spánku malých detí. Ľudia ho chodili upozorńovať a odpoveď od pána Daniela bola: ja si môžem robiť čo chcem a buchol dverami, a ako by sa mu to páčilo keby z každého bytu bolo počuť takéto hlasné hranie a chodí do práce. Povedzme si keby jedna rodina biela bývala medzi 11timi bytmi rómskeho pôvodu, čo by spravili tej rodine, myslím, že prinajmenšom dobili a prinajhoršom aj zabili, tak to je, a to je rasizmus na bielych, a prečo pán Daniel v článku zabudol napísať ako si pekne na bytovke spolunažíval so všetkými rodinami na bytovke, ako sa opekalo, chlastalo, ako jedna mamička bola so svojim synom zvoniť u ich bytu a volať von ich syna, aby sa išli pekne hrať a dostala zápornú odpoveď, x krát bol pán Daniel zavolaný aj s rodinou na opekačku a podobné akcie, lenže odmietal, všetci pána Daniela a ich rodinu brali a berú ako ostatných, akonáhle začal pán Daniel vyhrávať vzťahy sa narušili vzhľadom na arogantné chovanie pána Daniela a kto tu je utláčaný, komu sa narušuje domovský kľud,predsa bielym obyvateľom bytovky, kde pán Daniel býva i s ďaľšou rómskou rodinou o ktorej sa nedávno vyjadril, že všetko čo sa dialo na bytovke mu robili oni, lebo vždy boli prví, čo mu ohlásili, čo sa stalo, čo mu urobili, priznal to a povedal, že vydedukoval, že to robili oni, takže kde je pravda, treba sa prísť spýtať do Unína ľudí a pozrieť aj na druhú stránku mince.

   Odstrániť
 5. Ťažký život obyvateľov bytovky v obci Unín.
  Toto je pre zmenu môj príbeh a príbeh ďaľších obyvateľov bytovky v obci Unín.
  V roku 2009 sme sa nasťahovali do nájomnej bytovky v obci Unín. Pár mesiacov bolo všetko relatívne v pohode, dokonca sme si robili spoločné akcie na ktorých sa zúčastňovali všedci obyvateľia bytovky. Bohužiaľ však jedného krásneho dňa prišlo k tomu, že boli rozrezané šnúrky a pre obyvateľov bytovky nastalo "PEKLO NA ZEMI". Začali sa neoprávnené obviňovania, ohovárania, rozoštvávania a podobné aktivity ktoré mali jedného pôvodcu. Následne na to si dotyčný nájomník doniesol do 12 b.j. klávesy a učil sa na nich hrať, samozrejme potreboval publikum, tak sme si na tých "ľúbozvučných tónoch" cibrili svoj hudobný sluch, čo bolo zvlášť príjemné po nočnej zmene. Podľa dotyčného to bolo : "šak já vám ukážu" . No čo, prežili sme. Klávesy sa jedného krásneho dňa pokazili, ticho tu zrovna nebolo, ale čo už, temperament je temperament a čo sa deje za zatvorenými dverami, nieje náš problém. A tak zanedlho tu boli nové varhany, šak načo spať po nočnej, či po práci? Načo je komu kľud? A ten istý kolobeh tu je opäť. Celá obec sa baví na bytovke a všedci nám ticho závidia...Baviť sa o slušnosti? ja myslím, že keď bývam v dome kde je ďaľších 12 rodín z malými deťmi, mal by som sa prispôsobiť, a nie aby sa 12 rodín prispôsobovalo mne, nemyslíte? a diskriminácia? chce sa mi smiať. Vážená pani Kmeťová, nič proti Vám, prídte sem bývať! možno Vám ako rómke to vadiť nebude, ale my čo chodíme do práce, máme nárok na pokoj a kľud v bytoch za ktoré pravidelne platíme nie práve nízke nájomné, nemyslíte?

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Biely človek chodí do práce zo mzdy sa mu kráti jeho výplata -za jeho čas poctivo vydreté peniažky - si rómovia kupujú pivečko a cigaretky- v deň sociálnych dávok. Mne napríklad tento Róm v obci ani jeho manželka neprekáža-ale počula som všetkých susedov na bytovke aké je to s nimi k nevydržaniu lebo on si doma vyhráva celé dne na plné pecky na elektronickom klavíri ako by bol nejaký hudobný skladatel. Ruší to obyvatelov bytovky na ktorej bývajú. Mne neprekáža Róm ako človek,mne prekáža Róm ako poberateľ sociálnej dávky príživník na mzde bieleho... Podla mna by sa Slováci mali spamätať lebo sú diskriminovaný menšinou.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pán Daniel píše pekne o svojej žene a synovi, ale všetci v Uníne vedia, ako ťažko pri ňom jeho žena žije, čo si vypočuje urážok, nadávok, kriku od svojho muža a jeho rodiny a o ostatnom ani nehovorím, a ako nadáva svojmu synovi, že je dement a podobné výrazy až na zaplakanie a ako zlyhal pri výchove svojho syna.

   Odstrániť
 8. Daniel je rasista a arogantny hlupak ! nikde tu necitam ze tu na bytovke byva este jedna ciganska rodina a opytaj si ich pani blogerko jake sme hyeny, opytaj sa jej rodicu sestry a synovca jak sa tazko zije v unine. to by ale pokazilo ten tvuj spatny obraz o unine a o nas co mosime znasat arogantne chovani tehoto individua.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Pán Daniel zabudol napísať koľko vyfajčí za deň krabičiek cigariet aj dve krabičky za deň, povedzme si, ktorí z nás pracujúcich si dovolí vyfajčiť dve krabičky denne a ak nie je na cigaretky posiela kradnúť svoju ženu do miestneho obchodu, ktorá matka by sa nehanbila za svoju dcéru, keby takto dopadla. Pani Kmeťova keby ste pána Daniela poznali bližšie, čo je to za človeka, že zničil život dievčaťu, ktoré keby malo kam ísť, malo sa kam vrátiť ku svojej rodine, tak určite uteká, lenže dobre vie, že čo by jej rodina pána Daniela dorobili, tak tíško počúva, robí čo je povedia. Pozrite si na you tube Slepé lásky, kde je vidno, že dievča bolo psychicky týrané zo strany pána Daniela, dievča dieťa nechcelo, bálo sa, lenže pán Daniel sa vyhrážal, že keď ho nechá, tak si niečo spraví. Treba si najskôr počúvnuť aj názor iných a nie hneď naletieť takémuto človeku.

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Tento komentár bol odstránený správcom blogu.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jednoducho nezvládli výchovu syna a chceli zodpovednosť hodiť na miestne učiteľky, miestna škôlka im vyšla v ústretí, ale potvrdilo sa, o čom rozpráva celá dedina. Jeho syn má zákaz pohybu v miestnom obchode, lebo sa nevedel chovať a jeho žena pod tlakom Daniela chodí kradnúť do obchodu, preto je riadne sledovaná. Prídite sa pani Kmeťová pozrieť a spýtať sa miestnych a dokonca aj rómov v obci aký názor majú na pána Daniela, ktorý všade chodí a špiní poctivých ľudí, dokonca chcel zarábať aj na svojom slepom chlapcovi na ktorého chcel brať dôchodok a svoju slepú ženu vysiela pracovať, aby mu zarábala na cigarety a oblečenie, sám chodí ako geroj a jeho žena chodí naozaj ako tá najposlednejšia chuderka. Ľutujem jeho ženu, ale bohužiaľ nemá na výber, jeho rodina by ju zlinčovala, povedzte mi pani Kmeťová čo je to za charakter človeka, ktorý má svoju ženu, ktorú necháva obrábať svojim bratom, čo to je za hyenu, to je hyena.

   Odstrániť
 11. Slepý: Bol som svedkom ako príslušník mestskej polície v meste Holíč na Silvestra v noci asi pred 22mi rokmi zastrelil matku dvoch malých detí. Podotýkam, išlo o Rómku. ... zrazu sa mu rozsvietilo a bol svedkom a videl že je rómka

  OdpovedaťOdstrániť
 12. zo susedskych sporov ste tu mila pani kmetova urobili rasisticky problem. to je take romske!!! opytajte sa pani polakovej ktora je tiez romka a zije na tej istej bytovke v tej istej obci ake ma ona skusenosti s tymto individuom a ake ma skusenosti s tymi" hyenami" co tam ziju.

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Vážení obyvatelia obce Unín, nechám tu tento článok ešte do zajtrajšieho dňa, aby ste si mohli prečítať moje vyjadrenie a potom ho zmažem a pán Daniel už na našom blogu nedostane možnosť šíriť svoje bludy.
  Chcem sa Vám všetkým ospravedlniť za môj nepodložený komentár a za to, že som Vás nazvala hyenami. Je to len moja chyba, že som si nezistila aká je pravda a vyjadrovala sa k tomu. Snažím sa vo svojich článkoch byť vždy objektívna, ale tu som zlyhala a preto sa Vám ešte raz ospravedlňujem. Je možné, že Vaše komentáre ma budú inšpirovať k tomu, aká je skutočne pravda s tou našou ,,diskrimináciou,, za čo Vám ďakujem. Vyjadrenie a ospravedlnenie som poslala aj starostovi Vašej obce, takže si ho budete môcť prečítať, keď ho pán starosta zverejní. Helena Kmeťová

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Milá pani Kmeťová za seba som veľmi rád, že ste sa vyjadrili k tomuto článku a staviate sa za nás bielych, všetci, čo tu písali určite nie sú rasisti, rómov berú ako ostatných občanov Unína, naozaj býva tu rodina Poláková a to je čo povedať, to sú rómovia, biely by im mohli závidieť, ako sa starajú o seba, postihnuté dievčatko, sú to ľudia, ktorým sa môžme klaňať a máme ich radi, sú to naši kamaráti a vôbec nehľadíme, či sú rómovia, sú to tak pracovití ľudia, vychovaní, a je svinstvo, že pán Daniel takto špiní poctivých ľudí, nikto proti nemu nikdy nič nemal, až keď sa začal chovať. Myslím, že obec Unín a obyvatelia v Uníne nie sú rasisti, a ak niektorí sú určite to nedávajú pociťovať rómskym občanom Unína. Pán starosta vyšiel v ústretí obidvom rómskym rodinám, namiesto nich by tam mohol bývať druhý z Unína, lebo žiadostí bolo neúrekom, lenže chcel im pomôcť a takto dopadol, na starostovom mieste, normálne by som mu nepredĺžila zmluvu a podala trestné oznámenie,pretože pán Daniel pošpinil celú obec. Pani Kmeťová ešte jedna prozbička, prosím Vás za všetkých aby ste to nevymazávali, nech si ľudia prečítajú, aké svinstvá o nás popísal a ešte raz ďakujem za všetkých, že ste sa vyjadrili k danej problematike. Spravodlivosť ešte nevyhynula.

   Odstrániť
  2. Porozprávam sa ešte s našim šéfredaktorom, ak bude súhlasiť, tak to tu necháme. Ja ďakujem vám, za to, že sa všetci vyjadrujete k osobe pána Daniela a neposudzujete podľa neho nás všetkých ostatných, ako tomu býva v iných diskusiách. Vidím, že ste vo vašej obci skutočne slušní ľudia a chyba je skutočne v pánovi Danielovi a jeho prístupe k životu.

   Odstrániť
 14. Starostovi sa netreba ospravedlňovať, ten má na tom taktiež svoj podiel, ospravedlniť sa treba obyčajným občanon, ktorí toto individum trpia.

  OdpovedaťOdstrániť
 15. jasne chudatka romovia diskriminovanie prave nami hyenami, dovolte nech sa zasmejem, stale si niekto bude zastavat romov ale nikto bielych ked znemprijemnuju romovia zivot nam vid pripad Dobrovodskeho z Malaciek, vdaka nim sa musel vystahovat z domu, a to tu nebudem rozpravat co robili oni jemu, takze rozrezane topanky su len detsky zart, tak sa spametajte co tu pisete a koho si tu zastavate, treba sa spytat aj druhej strany ako to bolo, lebo potom pisat komentar k niecomu o com neviete vsetko je dost trapne! uz mam dost zastavania si romov maju v dnesnom svete take vyhody a penaye od statu o ktorých mne ako bielej ani nesniva, kto mi da zadarmo najomny byt a mojim detom obedy v skole za 1euro, sa uvedomte mila pani

  OdpovedaťOdstrániť
 16. .... už bolo napísané všetko....pochybujem o profesionalite pani redaktorky a slepote pána Daniela. ... a občania Unína??? za všetko može starosta, tým sa končí každý problém. Bolo by dobré keby si každý najprv pozametal pred svojím domom.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. profesionálne sa redaktorka zachovala, ospravedlnila sa, takže možno v budúcnosti, ak bude riešiť podobný problém, vypočuje si aj druhú stranu
   starosta má svojích starostí dosť, keby mal riešiť každú našu žabomyšiu vojnu, tak asi skončí v blázinci.nech si každý túto funkciu vyskúša, potom môže kritizovať.

   Odstrániť
  2. Prečo nedá možnosť, aby si tu funkciu vyskúša niekto druhý? Stačilo aby nekandidoval, a v bytovke by neboli cigáni. Nech radšej v tom blázinci skončí a bude pokoj.

   Odstrániť
 17. Pani Kmeťová, pripájam sa k prípevku, ktorý píše o nezmazávaní tohto článku. Hoci zo všetkými príspevkami niesom úplne stotožnená, každý má právo na svoj názor.
  Naozaj úprimne ďakujem, že ste nám dala priestor na vyjadrenie.

  OdpovedaťOdstrániť
 18. ... keby bola profesionálka tak si najprv vypočuje druhú stranu a potom napíše, že sa osparavedlnila je pekné . . po takej lavíne akú spustila sa inak nedalo.

  OdpovedaťOdstrániť
 19. pani kmetova vazim si ako ste sa k tomu postavili. obyvatel bytovky v unine

  OdpovedaťOdstrániť
 20. Netreba hádzať vinu na starostu, každý občan má nárok na život a bývanie hocikde, či je to róm alebo biely, prečo pán Daniel nadáva na starostu, veď starosta mu pomohol, keď bol pán Daniel prakticky bezdomovec a teraz o ňom píše takéto bludy, všetko si zavinil sám svojim arogantným chovaním, je to sebec, lebo myslí iba na svoje blaho a druhý nech aj na hlavu skáče: Proste robil si a robí na bytovke čo chce a vďaka tomu sa dostal do konfliktu a teraz hádže špinu na všetkých. Verím tomu, že teraz po takomto trapase, čo si pán Daniel spôsobil, už sa ukľudní a bude naďalej v kľude spolunažívať s ostatnými spolubývajúcimi susedmi. Zdravím ostatných obyvateľov bytovky, konečne sme sa mohli aj mi niekde do sveta vyjadriť ako to všetko naozaj je, aké ťažké je spolunažívanie s pánom Danielom.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nikto nehádže vinu na starostu, ale raz je náš starosta, berie nemalé peniaze, nech sa stará.

   Odstrániť
  2. Súhlasím, starosta je od slova starať sa.

   Odstrániť
  3. Ja si starostu nezastávam, ale každí má možnosť ísť kandidovať a skúsiť si, čo to obnáša, každí vidí iba čo za to berie, ale to je aj v iných zamestnaniach, či je to hasič, učiteľka, sestrička, každí si povie, že nič nerobia a za čo chcú zvýšiť platy, lenže kto robí jednu z týchto funkcií dobre vie, čo to obnáša a za aké peniaze za akú almužnu to vykonáva.Pán Daniel nemal písať čo písal, v prvom rade nemal sa dostať svojim chovaním do konfliktu s ostatnými občanmi bytovky a bolo by všetko v poriadku, nikto by potom nepísal, že starosta ubytoval v bytovke róma, róm je tiež občan a má právo na žitie a bývanie, lenže starosta išiel do toho s tým, že je to slušný občan, nebol rasista, preto mu umožnil bývanie a pomohol mu, lenže kto mohol vedieť, že sa bude chovať ako sa chová, teraz na starostovom mieste, by som mu vypovedala nájomnú zmluvu a podala trestné oznámenie a má poptákoch. Starosta mu podal pomocnú ruku a on sa mu takto odplatil, teraz by mu to mal odplatiť on, porušil a porušoval domovský poriadok, svojim chovaním rušil kľud, dávno mal byť vyhodený a mal dostať šancu s bývaním druhý, ktorý si to zaslúži viacej. On svoju šancu už stratil.

   Odstrániť
 21. Pani redaktorka prídite niekedy neohlásene a pozorujte okolie,porozprávajte sa o tom s inými obyvateľmi bytovky.
  Ďakujem

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Neoríde, kope za druhú stranu a preto to vôbec uverejnila!

   Odstrániť
 22. Velice neobjektivny clanek. Skuste si treba chodit do skoli v Štefanove, nejsu zly len bili, ale cerny. Nemlove o tem ze skupinka romov dobila chlapka do krevi,policajti nezashli, proslo im to. Ci je bili alebo cerny to je jedno. Ked je clovek vymeteny a choa sa jak k*k*t, Nedocital sem clanek cely, ale urcite to na svete neni tak ze bili utlacuju cernych.

  OdpovedaťOdstrániť
 23. Každý ste dostali možnosť vyjadriť sa, je moja chyba, že som sa zamiešala do tohto sporu, ale to je asi tak všetko. Mohli ste sa vyjadriť oficiálne, ale neurobili ste to, všetci ste sa vyjadrili anonymne, na rozdiel od pána Daniela. je na čitateľoch, komu uveria.

  OdpovedaťOdstrániť
 24. Pani Kmeťová anonymne sme sa vyjadrili preto, lebo nechceme mať rozbité držky od jeho bratov, veď mali sme možnosť ich poznať keď robili na bytovke poriadok a lietali od nich aj facky, ktoré dostala osoba, ktorá za nič vôbec nemohla, lebo ak dá facku alebo dobije niekoho róm, tak sa mu nič nestane, bol som svedkom x prípadov dobitia bieleho, dokonca som aj svedčil na polícií za ťažké ublíženie a nič z toho rómovia nemali, takisto keď sme boli nútení zavolať na jeho brata policajtov,nič z toho nikto nemal. Takže preto tá anonymita. Ale pán Daniel sa sťažuje po celej republike, raz je to markíza, raz jojka, raz váša stránka, facebook, uvidíme čo bude ďalej, ale potomto si na seba ušil dobrý bič v Uníne skončil u ľudí, je toho celá dedina, dokonca článok sa bude aj vytláčať a vystaví sa na rôzne miesta, nech vedia ako sme dopadli s týmto človekom, ktorého sme mali za kamaráta. Každí je strojcom svojho života, a pán Daniel práve týmto článkom sa odpísal v Uníne.

  OdpovedaťOdstrániť
 25. Dobrý Den vážený občania obci Unín.No som zhrozívo prekvapení ,ako ste teraz popisalí p.Miroslava Daniela. Mám tu čest poznat p.Daniela osobne,ták možem si zdovolit sa vyjadrit jeho osobe. No prvný rade by som chcel poevdat ,že nikdy by má nenapadlo ,ako možu bit ludia taký nespravodlivý,ale som rád,že sa ukázalí prvom svetle aspon je vidno ,že obci Unín sú občania ,ták tiež rasisti a premavá tam rasismus ! Ako som povedal poznam p.Daniela osobne možem povedat ,že je to človek a nie zviera ako podaktorí ho tadý opisuju ! Já možem povedat ,že p.Miroslava Daniela poznam ,už niekolko rokov,ták si zdvovolujem povedat,že je to bezproblemový človek ,otec a milujuci manžel.Nakolko je p,Daniel hendikepovany je nevidiací možem ujist niekrorích ,že žije ako normalní človek. Má ženu a jednho krásného snynčeka bývá sám snimi a žije len pre nich miluju svoju rodinu.Neviem prečo ludia v obci Unín jeho meno,ták špinia, nikdy by sa p.Daniel nedopustil niečoho takého ponižujucieho, ako je tadý ludia opisuju a ty som si istý milí prialelia.Zrážajú ma ,také klamstva prčo zneho robia kriminalnika ,ako možu napist ,že je nasilník a neprisposobivi? Ako možu napisat ,že ju obrabaju jeho bratrtia ,len toklo romovia nejsu biely ,že spavaju dcerami,setrami mama zo synom otec z dceru brat zo sestrou a napod,,, ták ,že to u romou nieje zyvkom !p.Miroslav Daniel je človek velkym srdcom je: sebestačný,sebevedomý ,inteligetný, prisposobivi a hrdy na svoju ženu a synčka sú všetko čo má v život ,ták ,že nevíem ,ako ste mohly napísat také nechutné klamstvá.Len tolko,že ludia v Uníe sú asi rasisti a sú stoho neštasní,preto,lebo vida ,že ich láska z jeho ženou velká krásná a hlavne uprimná vysledo je ich lásky jejich krásný synček.Tákže by som , chcel povedat tolko , Len by si mal káždý uvedomit a zamysliet sa nad sebou sámím a potom, až na ostatních kolem seba,lebo ak nezmeníš sám seba, ták nikdy nemožeš zmenit ostatnich kolem seba. Vp.Daniel netreba reagovat na negatívné veci , lebo to oni chcu ludia ,ták prosím vás nechod te v ustreti dakujem Váš kamrád Emil

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ty Emil , v prvom rade sa nauč poriadne písať , v škole si sa toho asi veľa nenaučil

   Odstrániť
  2. Asi pravda sa špatne čítá čo ?

   Odstrániť
  3. Pán Daniel musí byť hrdý na svoju ženu, veď skáče a robí ako povie, pošle ju kradnúť do obchodu, pán Daniel keby bol prispôsobivý, tak nemá žiadny problém s obyvateľmi s bytovky, a nič čo tu ľudia píšu nie sú žiadne klamstvá, je možné aby zo všetkých obyvateľov mali ten istý názor, to všetci sú rasisti aj rómovia ostatní, čo tu bývajú, tiež ho ani cítiť nemôžu lebo je to jeden vyčuraný chrapuň. Ale veď bude za to akú špinu tu nakydal aj potrestaný na každého raz príde. A vďaka tomuto sú ľudia rasisti, veď sa nevedia niektorí vôbec chovať. Sťažovať a hubou mleť a pysky vypalovať to mu ide.

   Odstrániť
 26. Nie, nebojíte sa cigánov, bojíte sa trestného oznámenia, tak to je. Je mi ľúto, že som to ospravedlnenie vôbec písala. Pán Daniel dostane ešte príležitosť vyjadriť sa. Vytiahli ste tu toľko špiny, že mi to pripadá tak, že neustále stojíte za dverami pána Daniela a sledujete čo sa kde šuchne. Čo vás je do ich súkromia, ako si dovolujete zaťahovať do toho ešte aj malé dieťa? Mne to pripadá tak, že vy tým ľuďom závidíte ešte aj ich postihnutie...že vás hanba nefackuje...

  OdpovedaťOdstrániť
 27. Tento komentár bol odstránený správcom blogu.

  OdpovedaťOdstrániť
 28. Vážená pani Kmeťová, Vy píštete podľa toho ako sa vyspíte, alebo kam vietor tam plášť.Jeden deň sa kajáte a druhý deň to lutujete.
  Je pravda, že se v komentároch sa popísalo všeličo, ale nič to nemení na tom, že p. Daniel je naozaj problémový a arogantný človek. Ak nás má fackovať hanba, tak si do rady stúpnite aj Vy aby sa Vám teiež pár ušlo!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A bodaj by mu starosta dal výpovednú zmluvu,veď za toto ako pošpinil obec? Jedni sa budú snažiť obec reprezentovať a takéto individum bude kaziť meno obce, veď v Holíči ho tiež dobre poznajú. Tam by som ho vykopol odkiaľ prišiel z ulice, podáš mu pomocnú ruku a on takto, na ulicu s ním, nech ide. Nás hanba nefackuje, my sa nemáme za nič hanbiť iba za toto individum. Teraz budeme musieť mi obyvatelia pozvať markízu nech točí v priamom prenose, milujúceho manžela. Na smiech.

   Odstrániť
 29. Pani Kmeťová,
  svojím komentovaním tohto článku ste ukázali svoju neprofesionalitu.
  Emil je isto jeden z brarancov pána D. (súdim podľa pravopisu:))
  Ako už bolo napísané, v Uníne žijú aj iné rómske rodiny, o jednej som dlhú dobu ani nevedel,že tam bývajú. Rodina Polákovych je slušná rodina - rómska! rodina a sú to naši kamaráti.

  Súhlasím s názorom, pánovi Danihelovi nepredĺžiť zmluvu a nech sa odsťahuje, keď mu je v Uníne tak zle.  OdpovedaťOdstrániť
 30. pani kmetova vezmite si tohto milujuceho otca a manzela a vyborneho suseda dom a nam dajte pokoj. sused pana daniela
  velmi rychle ste sa vy aj vasa redakcia otriasli

  OdpovedaťOdstrániť
 31. tak tet vam neco reknu vy byle mrdky zdechnite a bude mit klid nidky a nikdo vas už nidky nebud otravaovat haa at vas veme guta a dobre ma když to vem to dela podivejte se mate štesti že tam byva sam kdy by sme tam bydleli aspon 100 rodin tak teprve by ste zažili peklo na zemi vy rakoviny zdechli bily

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Keby sme mi biele nidky zdochli, začo by ste vy čierne huby žili. Robíte hanbu celému národu, vysťahovať vás všetkých na jeden ostrov a tam sa párte množte, lebo róm je raz rómom a zostane nim, lebo to máte v krvi, tú vašu mentalitu priblblú. Negramoti ste, a tatko vzniká tá nenávisť, za všetko si môžte sami, neviete sa s ľuďmi normálne inteligentne baviť. Ale príde aj na Daniela, donekonečna nebude vyhulovať tie pysky v Uníne. A róm sa nezapre, vy nám bielym nečaháte ani po členky, v prvom rade ak niečo píšete, tak zájdite na preškolenie na slovenský jazyk a písanie, lebo zbytočne sa strapňujete a dávate najavo vašu nízku inteligenciu. Všetci dobre vieme vrátane aj ostatných rómskych rodín čo je pán Daniel za chrapúńa, vie to aj jeho žena, lenže bohužiaľ pre ňu, nemala naletieť takému negramotovi.
   Urážajte si bielych ako chcete, lenže v živote nám nebudete čahať ani po členky. A keď je niekto rakovina, aby sa ti nestalo, že ju dostaneš, čo ten článok písal.

   Odstrániť
 32. Takže celé to zhrňme :

  Keď bolo p. Danielovím cielom zosmiešniť sa a poukázať na problémy svojej rodiny ,potom sa mu to podarilo na 110 percent.
  Pani novinárka sa chcela zviditelniť vymysleným príbehom , bez toho že by poznala aktérov a overila si realitu .Ukázala vám že vkľude môže mať každý deň na veci iný názor. Nič nové v novinárskych kruhoch.
  V jednu chvílu som od nej očakával článok z názvom „Ťažký život obyvatelov bytovky s neprispôsobivím susedom“,ale ten už netreba, lebo veľa bolo už napísané
  Starosta zistil že na ľudovom porekadle „Pre dobrotu na žebrotu“ sa skrýva kus ľudovej pravdy a
  “hyeny z bytovky“ sa mohli konečne anonymne zplna-hrdla vyžalovať.
  Určite nie všetko čo je v diskusii pod článkom je pravda ,ale jedno pravda je priatelia:
  Urobte si čas a prejdite sa hocikedy po ulici pri bytovke a neminie vás silné kvílenie “UMELCA“ s doprovodom varhán a predstavte si ako sa asi cítia tie “hyeny a ich malé hyenky“ keď majú denne tieto šanzóny počúvať . Vskutku je to na tabletku.

  OdpovedaťOdstrániť
 33. Každý človek má svoje práva a povinnosti. Žiaľ na tunajšej bytovke je pánu "Carusovi" pojem POVINNOSTI neznámy. Svoje PRAVA si vyložil svojským spôsobom a preto je všetko tak, ako to je! Svoju lenivosť, ľahostajnosť a arogantnosť nazval pojmom RASIZMUS. Ľudia, ktorí sa starajú, pracujú, pomáhajú a zveľaďujú svoje okolie sú nazvaný HYENAMI. DISKRIMINACIA je pojem za ktorý sa len schováva, veď aj hendykepovaní ľudia a ľudia odlišnej farby pleti by mali dodržiavať určité zásady morálneho života i domový poriadok. Nie je tomu tak, vážení čitatelia?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. 100% sa stotožňujem s týmto názorom

   Odstrániť
 34. Miro,Miro-kdo by ťa nepoznau, draho by ťa zapuaciu!

  OdpovedaťOdstrániť
 35. Podľa môjho názoru p. Emil=p. Daniel osobne.
  Ak teda je tak strašne obmedzovaný a ukrivdený, nech sa odsťahuje. Verím, že takého dokonalého suseda, vzorného otca a manžela všade privítajú s otvorenou náručou.
  Pani redaktorka, nikto za dverami p. Daniela nesnorí a nenačúva-NEMUSÍ!, lebo p. Daniel svojím hlasným barytonom prerazí tenké steny našej bytovky, takže akoby sedel u nás doma.
  Prídite neohlásene, pekne si posedte pred domom na lavičke, stačí chvíľočku, nemusíte dlho čakať a uvidíte.
  Prídte aj k p. Polákovej, a uvidíte rozdiel...problém je akorát v tom, že p. Poláková žije usporiadaným životom, príkladne sa stará o deti svojej sestry a ťažko postihnuté dievčatko, ktoré je úžasné a robí vďaka nej obrovské pokroky. Napriek jej ťažkému hendikepu je to úžasný človiečik. Prečo nemá problémy aj ona?

  OdpovedaťOdstrániť
 36. U nás na sídlisku prebehlo a aj sa stále deje tá istá situácia ako v Uníne - a s nerómom. Otravuje život? Rieši rodina, susedia,samospráva, policajti, súdy, lekári. Je to manio-depresia. Mám smolu, že som bola jeho spolužiačka? Ten človiečik dokáže vrieskať na mňa cez celý autobus - ty py...cigánska, vyfa....., potom mi prinesie kvety od feťakov zo záhradky. Ako sa zachovať? Poraďte mi. E.La.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nezávidím Vám túto situáciu, rozdiel je v tom, že Váš sused je naozaj psychicky chorý a ako píšete,má aj diagnózu maniodepresiu. Je to zlé a asi okrem hospitalizácie dotyčného sa s tým nič robiť nedá. Problém je, že ak je svojprávny, s hospitalizáciou musí súhlasiť. Jedinou cestou je teda zbavenie svojprávnosti=beh na dlhú trať.
   p. Daniel, okrem svojho zrakového handicapu je psychicky zdravý,taže obyvateľia toho domu nezmôžu nič. Okrem porušenia domového poriadku a problémom so spolunažívaním, zlých susedských vsťahov nieje žiadna právna páka.

   Odstrániť
 37. Vážený priatelia, ak vás tak môžem nazvať, neviem či nemáte inú prácu v obci Unin ako neustále sa navážať do mojej redaktorky Heleny Kmeťovej, a nášho blogera pána Daniela. Socializmus už skončil aby si si dovolili niekoho potierať za to že vyjadril svoj vlastný názor, pocity.... Tak isto asi vám všetkým ušlo, že článok je dielom pána Daniela a už by bolo na čase prestať za tento článok napadať Helenu Kmeťovu!!!! Helena Kmeťova len sprostredkovala článok a publikovala za pána Daniela, pretože on je nevidiaci a nevedel by sa orientovať admine Redakcie 1. Dovolte na záver aby som vám pripomenul, že som dal možnosť oficiálne reagovať pánovi Palkovičovi, čo on odmietol, prepáčte ale vaše anonymne reakcie nepovažujem za relevantnú odpoveď na články pána Daniela. Tak isto musím podotknúť že vaše reakcie sú prízemné, neslušné a plné vulgarizmu čo ukazuje že pán Daniel to až tak zo svojimi článkami neprehnal, pretože ak dokážete popísať a neslušne vstúpiť do súkromia pána Daniela, čo potom dokážete na živo.... Asi s tými "hyenami" to nebolo až tak prehnané, lebo zatiaľ sa tak chováte a celému svetu to svojimi komentárami aj dokazujete !!!!! S pozdravom Jozef Kmeťo šéfredaktor redakcie 1

  OdpovedaťOdstrániť
 38. Dobrý deň
  Veľmi vám ďakujem za váš záujem o moje reklamy!
  Som finančný konzultant skupina súkromných investorov.
  Moje finančné partnerov by chcel investovať v oblastiach pod všeobecného nehnuteľností, hotelov, priemyslu, financovanie projektov, ktoré sú menej pravdepodobné, že cez vaše vzťahy a vaše tajné.
  Sme otvorení dialógu a nadchádzajúce návrhy z vašej strany.
  munhoz.vagner64@gmail.com
  Aj pre vás.

  OdpovedaťOdstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...