Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Dokumentárny film Českej televízie Rómsky kráľ

Dokument zachytáva život rómov  v osade v obci Žehra na Slovenku. Bol natočený v rozmedzí rokoch 1991- 2008  Zachytáva život rómov v osade, ako aj život osadníka Gejzu Horvátha. Tento unikátny dokument vám milí čitatelia doporučujeme si pozrieť a názor si urobiť samy, Redakcia 1
------------------------------------------------------------------------------------------------------------Staň sa naším fanúšikom na facebooku : https://www.facebook.com/redakcia1 

Komentáre

 1. TOTO JE ZLÉ!! VY JE SICE PRESTEHUJETE DO BYTŮ ALE ZASE TVORITE JEN CIG. GETA!!MELI BY STE JE NASTEHOVAT MEZI (BÍLÍ) ABY SI ZNICH MOHLI BRÁT PRIKLAD ABY SE MOHLI MEZI NE ZAČLENIT A ABY POCHOPILI NORMÁLNÍ ZPŮSOB ŽIVOTA A ABY MEZI NE HLAVNE ZAPADLI !!! JAK JE TO MOŽNÝ ŽE V ČECHÁCH NEJSOU ROMSKÉ GETA??? JAK JE TO MOŽNÉ ŽE V ČECHÁCH ROMOVÉ NORMÁLNĚ STUDUJÍ MAJÍ MATURITU A NEKTEŘÍ DOKONCE I VYSOKOU ŠKOLU??? JAK JE TO MOŽNÝ ŽE V ČR ROMOVÉ NORMÁLNĚ BYDLI PLATÍ POPLATKY ZA BYDLENÍ A ZA ENERGIE??? TOTO JE CHYBA SLOVENSKEJ REPUBLIKY !!!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pane, trošku brzdite. Rozptyl cigáňov (za tým účelom ktorý navrhujete vy) vyskúšali už bolševici a efekt toho bol podobný ako keď metastázuje rakovina. Uvedomte si konečne, že my vás medzi sebou nechceme. My sa nerodíme na svet za tým účelom, aby sme vás scivilizovali. To musíte urobiť sami, nikto iný to za vás nespraví.
   V čechách nie sú cigánske getá? To myslíte vážne? Prídite sa pozreť do Plzne a ukážem vám ich hneď niekoľko. A netrepte že cigáni v čechách platia za bývanie, platí to za nich v drvivej väčšine štát.
   SitňaN

   Odstrániť
  2. je to pravda ze na slovensku take moznosty a tolerancie niesu pre romou ako v GB pretoze v anglycku romovia vedia zyt medzy majoritou ale slovaci si nechcu pripustit ze aj romovia su spolocenski a vedia sa spravat medzi majoritou a anglicki ludia nerobia rasismus nenadavaju lebo sami vidia ze sa da su slusni zyju tak ako oni hm ale slovaci len vedia ponizovat a zamestnanie vobec neprypustia k telu aby sa zamesnali ale tuna v GB ano pripustia a mile rad zamesnaju len nech vidia ze su aktyvni tagze si berte priklad vazeni slovaci nic zlom ale pomali vsetci pojdu romovia za kvalitne byvanie a spolu zytie medzi majorytou aby mali aj deti vsetkeho dost nejak na slovensku ako sa vravi doma je doma to je pravda, ale ked clovek potrebuje pre svoje deti len to dobre tak musi ist prec a zyt ako sa da, europa je otvorena a kazdy sa moze roshodnut slobodne ako kde chce zyt,takze je to moj nazor a kazdemu prajem vela uspechou zdravia ako aj na slovensku aj v europe...   Odstrániť
 2. ada caco le romen hyn ze pre slovaciko naden len ajso dzyvipen sar ande angoliko ma but roma gele pale slovaciko ande europa bo hyn len sa,, napr, lace khera sukar dzyvipen le caladoha keren buca zaroden pocinkeren sa peske ale pre slovaciko phares sikra hyn ada len caco is on dikhen ze o roma nakeren nic dzanen te dzyvel cak te dinehas len pardonos he pre SK sar pale EU ale sako saj dzal palo laco dzyvipen me som parno goro ale caco hyyn le romen ze dzan avry palo svetos bo nakeren nisave rozdeli maskar lende avry sar pre SK.. ROMALE ACEN DEVLEHA LACI BACH TUMENGE HE SASTYPEN SAVORENGE PRE EUROPA....

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Verte, sitňan, že ja by som aj milionársku daň platila, len akosi princíp rovnosti nefunguje a nikdy nebude. Asi sa tu na tomto svete máme len niečo naučiť a hotovo. E.La.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. VY STE AKURAT TAK BANDA KOKOTOV A NIE ZIADNY KRALI, TO SI JAKO DOVOLITE POVEDAT TOTO? VY ŠPINY!!! BANDA STE JAK CELY TENTO BLOG, KLAMETE A KLAMETE A TEN CO TO ZALOZIL TAK TEN NAJVIAC - A DOBRE! OSEREM VAS SETKYCH JAK STE!

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Neslávne slávny "krutý" exekútor si vymáha peniaze od buka do buka, ako sa mu zachce... Robí to roky a nikto voči nemu nezakročí. Prečo??!

Polícia vyšetruje, či exekútor Rudolf Krutý neprekročil svoje právomoci a nezneužil právomoc verejného činiteľa.

Telefonáty z jeho čísel, resp. automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého, otravuje ľuďom niekoľkokrát dennodenne život, aj keď napr. svoj dlh už máte dávno splatený.

To je aj prípad pani Jany. Približne v polovici februára tohto roku pani Jane začal niekto vyvolávať z neznámych čísel. Na niektoré nestačila zareagovať a nedvihla ich. V iných jej zas automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého oznamoval, že má uhradiť exekúciu.

Keďže si bola vedomá toho, že žiadne dlžoby nikdy nemala a vždy všetko uhradila, tak tomu nevenovala pozornosť. Telefonáty od Krutého ale neprestávali.

„Neustále ma vyzývali k zaplateniu. Nikdy v živote som neprišla do styku s exekútormi, pretože vždy všetko platím načas. Na tomto si dávam záležať. Preto ma to najskôr začalo urážať, potom ma to začalo otravovať a postupom času som telefonáty začala vnímať ako hrubý nátlak,“ vysvetľuje Jana.

P…