Odmena za nákup na ZľavaDňa

utorok 9. júla 2013

Rasizmus naopak..Nerob druhým to, čo nechceš aby robili tebe...toto je moje krédo, ktorého sa snažím držať a myslím, že sa mi to aj celkom darí.
A toto krédo mi prišlo na rozum, keď som nedávno na Facebooku narazila ne jednu skupinu. Rómsku skupinu. Jej názov je ... nie, nepoviem ho, lebo nechcem týmto ľuďom, čo toto vytvorili, robiť reklamu a rozhodla som sa, že túto skupinu nahlásim za rasizmus tak, ako to robím pri podobných skupinách, ak patria našim bielym spoluobyvateľom. Čo ma na tejto skupine tak naštvalo? Najskôr jej názov, lebo už ten názov zaváňa rasizmom a potom som sa dostala k obsahu, lebo je to otvorená skupina. Mám medzi priateľmi veľa Rómov na Facebooku a čo ma v prvom rade potešilo, že žiadny z nich nie je členom, aj keď skupina existuje už nejakých 10 mesiacov, možno aj dlhšie. No napriek tomu, že moji priatelia nie sú členmi, skupina má aj tak skoro 600 ľudí. 


Ľudí...nazvať ich ľuďmi, alebo urážam tým všetkých normálnych ľudí?

Zloženie členov je zarážajúce, veková kategória povedala by som, od nejakých 15 rokov, do možno 30 rokov, ale podľa fotografií najviac členov tvorí veková kategória 15 až 20 rokov. Väčšinou dievčatá, chlapcov málo. Slečny s našpúlenými perami, v sexi pózach vidím aj pri fotkách ku komentárom a statusom na nástenke skupiny a tam...no posúďte sami...:-denska uteryy mi cagani tesme se gadze rano vztavaj do prace ahahaha
. Gadže Sou Gadže Poj...t Je Mřimo Do Huby Abi Vas Tak Natahol Wy Zmrdi Je...e Do Vas A Do Ty HolEK Nejwic Namyšleni Jen Fajniho Čuraka Černyho Vam Dat Abi Ste Ho Drželi Jak Mkrofon W Super Starrr !!!!!
. My sme Cigáni Stýloví My Strách Z Niceho Ne Máme !!! Na Nás Jen Bile Tváře Koukaj._
Ale Cigána Nikdo Ne Bude Mit Můžete se Opičit Ale Je Vám To Na Nic My Sme Prostě
NAGAAAZZZ :) Vy Ste Prostě
Made Fuck , Fake Obcané :D ???
-Gadze,gadze po...e hlavy my jsme ten styl cerna sila v nas je tak at se gadzo nikdy do nas ne..be bo dostane facky jak kunda pak klacky gadzice do ricy nadavaj na cigany a samy by chtely ochutnat poradnou cernou hadicy do jejich bilich pi.. tak gadzo vypadni odcat pryc nebudes mit nikdy na nas mi jsme ten styl my sme ten zivot cerna sila tady na zivo.
-Jáááj Ty Gadže Jen Gnedliky Jim Dát !!!!!! Ty Holky Mrsky Nadawj Na Cigany Ale Pela Cigansky Chtej Poořad !!!!!!! Pudou Macery
 

Tak to je iba malá ukážka toho, čo som tam našla, snažila som sa vulgarizmy mazať, ale je ich tam toľko, že by som vlastne nemala čo kopírovať. Toto väčšinou píšu dievčatá na nástenku. Pozriete sa na fotografiu, vidíte pekné dievčatko, čo by nemuselo mať v hlave iba krmivo pre oslov, ale tak to vyzerá, že iné v tých hlavách nemajú. 


Pýtam sa, k čomu to vychovávame našu mládež? K nenávisti? Prečo miesto týchto hlúpostí, čo tu deti vypisujú, radšej neštudujú ( vidíte ten pravopis) a nesnažia sa tým našim bielym spoluobčanom radšej ukázať inak, že sme rovnocenní ľudia. Čo robia rodičia týchto detí? Nevyhovárajme sa teraz na chudobu. Ak má niekto na internet, ak má niekto na značkový mobil, ktorý vidieť na fotografiách, keď sa tieto slečny fotia proti zrkadlu, ak má niekto na značkové oblečenie, kvalitného kaderníka, tak asi na tom nebude až tak zle, ale asi záleží na prioritách tej - ktorej rodiny. 

600 ľudí, to už je riadna vzorka národa, prevažne českého, teda česko-rómskeho. Vulgarizmy, pravopis na úrovni detí z druhej triedy základnej školy, ale zabalené všetko v peknom obale.
Veľmi by ma zaujímalo, čo na to rodičia týchto prevažne detí a mladých ľudí. Je nenávisť k majorite tá správna cesta ktorou sa vybrať? Môžeme sa čudovať , že tieto deti po skončení školy majú problém uplatniť sa, keď sa vedia sotva podpísať? Slečna, ktorá je síce tip – top upravená, krásna, ale stačí že otvorí ústa a už každý vidí iba to seno čo má v hlave miesto mozgu. Nevie sa slušne vyjadrovať, nevie ako sa medzi ľuďmi chovať...
K čomu to vedieme deti? Že každý, kto pracuje je na posmech? Aj ja som robila od 17 tich rokov, popri práci študovala, odrobila som dohromady skoro 25 rokov a som preto na posmech? Alebo to iba tí ,,gádže,, sú na posmech? Čudujeme sa potom, že nám nadávajú, že musia na nás robiť? Ja sa veru nečudujem, keď vidím, k čomu Rómovia vedú deti...


Situácia v Čechách je teraz riadne napätá, neustále napádanie na jednej aj druhej strane, pouličné bitky, búranie zdevastovaných domov po Rómskych obyvateľoch, toto všetko stupňuje nechuť a nenávisť na jednej aj druhej strane. 
Ale..budeme takto žiť do nekonečna? Začnime od našich detí, dbajme na to, aby aspoň riadne chodili do škôl, študovali, našli si nejaké primeranejšie záujmy ako prispievanie vulgárnymi príspevkami do primitívnych diskusií, či skupín.


 Ano viem, veľa bielych mladých sa chová podobne a čítam tiež tie komentáre k článkom, z ktorých sa mi dvíha žalúdok, ale musíme si brať vo všetkom z nich príklad? Ak niečo od nich máme preberať, tak iba to dobré, čo nás niekam posunie ďalej a nie zatlačí do bahna.


Staň sa naším fanúšikom na facebooku : https://www.facebook.com/redakcia1
Helena Kmeťová.19 komentárov:

 1. Tak túto stránku poznám aj ja, po prečítaní komentárov,som bola zhrozená,ako sa tieto deti vyjadrujú a smejú sa z tých,čo pracujú.Niektorí si povedia možno,však to robia aj bieli,ale máš pravdu,prečo by to mali robiť naše rómske deti,ktoré robia hanbu a dávajú zámienku bielym,aby ich nenávideli a mali za budúcich dobrovoľne nezamestnaných-slovom gádža: zneužívačov dávok.Ano,nech sa rodičia viac venujú týmto deťom,nech študujú, ale niekedy mám dojem,že to počujú doma práve od svojich rodičov.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Dobrý článok a v podstate súhlasím so všetkým. Určite nenávisť nikam nevedie. Teda vedie, ale iba k ďalšej nenávisti až útokom a násiliu. No priznám sa, že na druhej strane chápem aj opačný rasizmus zo strany Rómov smerom k majorite. Je to ako hodený bumerang, ktorý sa majorite iba vracia. Určite s tým nesúhlasím, nie je to správne, ani dobré...ale ani sa až tak veľmi tomu nečudujem.
  S čím nesúhlasím a zároveň čo ma hnevá je fakt, že Rómovia musia takmer vždy a všade dokazovať svoju kvalitu, schopnosť, snahu a odbornosť aj 10x viac, než nerómovia, len aby dosiahli to, že sa na nich už nebudú pozerať zhora. Očakávať za to úctu a ocenenie je už priveľa, niekedy až utópia. Toto má byť motivácia??
  Adriana Š.  OdpovedaťOdstrániť
 3. Plně svámi souhlasím,je to hnus mi nadáváme ne gadže a naše děti jsou eště horší,samozřejmně je to vychovou apřitom rodiče mají dost času na výchvu ,když nejsou zamněstnaní,mněli by se věnovat dětem ,kam ,chodi ským se stýka,co dělaji ,za naší doby nas ktomu vedli a vychovavali ,jak jsem nebyl doma v 7 večer a nemněl sem ukoly tak sem dostal domací vězení a žaddnou televizi nic jenom učivo do školy,všecko se odvíjí od rodiču,více kontroly je potřeba,hezký den vám přeji pí.Kmetová

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ked vidim tvoj pravopis, na tvoju vychovu si tvoji rodicia asi tiez nenasli dost casu...

   Odstrániť
  2. Anonymný, ako vidieť,aj ty patríš k tým síce vzdelaným,ktorí nerobia chyby v pravopise, ale to nemá nič spoločné s chovaním a inteligenciou človeka.Poznám veľa vysokoškolských vzdelaných, ktorí rozumom a slušnosťou dosahujú IQ húpacieho koníka.Napríklad taký roduverný "vzdelaný " Slovák Ján Slota, ktorý má úroveň krčmového, no ani neviem,ako to mám nazvať.

   Odstrániť
 4. Dobrý článok, nemám čo dodať.Niky.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Aspoň niekto píše objektívne a nezastáva sa "svojich" za každých okolností.Takto objektívne by mali písať aj tí,ktorí sa považujú za profesionálov a znevažujú vašu redakciu,ktorá má čoraz viac fanúšikov, čo im zjavne prekáža. Z.T.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Velmi dobře napsano.Souhlasim na 100%.Pavel

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Hlúposť nepozná farbu pleti, ani rasu vyskytuje sa všade a medzi všetkými národmi. Rómovia nie sú žiadnou výnimkou!!! No možno by bolo dobré porovnať si koľko členov má táto skupina na FB 600??? Nuž ja som videl rasistické skupiny Slovákov či Čechov kde bolo 60 tisíc ľudí!!! Samozrejme, že súhlasím s autorkou v tom, že by sme naše deti mali vychovávať inak a neodpovedať na hlúposť ešte väčšou hlúposťou...

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Brano Olah - tak pekne si zacal, a tak blbo si skoncil :-(

  Inak dakujem za pekny clanok

  OdpovedaťOdstrániť
 9. No ja sa vobec necudujem, ich rodicia nepracuju a nikdy v zivote nepracovali, rovnako su na tom ich incestne zdegenerovane deti odchovane na toluene. Okradaju stat aj spoluobcanov co tvoria hodnoty, su horsi ako rakovina a v takom duchu s nimi treba nakladat....

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Nemam facebook takze neviem o aku skupinu ide, ale zaujimalo by ma - podal niekto navrh na zrusenie skupiny a trestne oznamenie na jej spravcu?
  Ak podobne veci pisu bieli o ciganoch tak sa na to do 24 hodin za masivnej podpory vsetkych mainstreamovych medii vrhne polovica UOOZ.
  Alebo bude zase platit dvojity meter pretoze nasa "dyskriminovana" mensina moze vsetko?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. vidieť,že nemáš facebook,inak by si vedela, že existujú rasistické stránky,ktoré nikto nezrušil,aj napriek tomu,že ich ix ľudí ohlásilo správcovi.Obsahujú perly typu :"Cigáni do plynu,Hittlera na nich, Cigánkam rezať maternice, čierna zberba,vystrieľať ich aj s deťmi....." Je to stránka Sloboda slova, ktorá sa zaoberá výlučne rasizmom,proti Rómom,vedená Kotlebom, ktorý si takto zdvíha svoje podpriemerné IQ, podporované jemu podobným vypatlancom, ktorí majú v hlave granule.Z.T.

   Odstrániť
  2. Cigáni sú v Európe cca 600 rokov. Nik a nikdy ich nedokázal integrovať. Tu je každá snaha márna. Môj osobný názor je ten, že sa jedná o genetický odpad planéty Zem. Bohužiaľ, dokáže ich eliminovať iba násilie.

   Odstrániť
 11. S článkom súhlasím, aj keď si myslím, že ide len o pubertálnu pózu rádobyblack panters

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Cígáňov len strieľať do je najlepšie čo sa dá pre nich urobiť,lebo žiadna prevýchova neexistuje,keď ich rodičia aj starí rodičia sú takí istí,tak kto ich má vychávávať,tých pár normálnych cigáňov dieru do sveta neurobia,ale tým držím palce.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Takých neprevychovateľných tvojich súkmeňovcov máš plné basy.Už sa vy "bieli " prestaňte hrať,že vy všetci ste pracovití ,slušní,vôbec,ale vôbec nekradnete,ak by som žila v zahraničí,a nepoznala Slovákov,no,možno by som tomu uverila,ale keďže som sa tu narodila a vyrastala,poznám veľmi dobre mentalitu Slovákov,česť výnimkám,tým držím palce, tak viem,že čo nie je priviazané,ukradnete,a to nehovorím o vašich "bielych " politikoch,ktorí vám už ukradli aj vlastný názor, a potom máte myslenie také,aké ho máte .Strieľať Cigánov,to bola výsada fašistov cez vojnu,ale akosi vám uchádza,alebo ste vtedy neboli v škole,že Hittler chcel vykynožiť slovenskú rasu ako takú, s výnimkou zopár exemplárov na plodenie blondiakov.Ostatní by skončili vo vyhladzovacích táboroch.A nielen to,on chcel strieľať aj postihnutých,či už mentálne,alebo telesne.Tak si už nerobte pred svetom hanbu s jeho výrokmi,je to smiešne a trápne. Z.T.

   Odstrániť
 13. http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/ctete-pohled-prerostl-v-surovy-utok-20130617.html

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Ti cigana z vychodu republiky keby Hitler chcel znicit Slovensky lud uz davno nejsme na mape never sionistickym klamstvam co su napisane v ucebniciach je tam iba to co sionistom vyhovuje preco sa neucia nase deti o vyvrazdocani milionov palestincanov a preco sa neucia o ukrajinskej blokade kde na smrt sionisticky bolsevici vyhladovat 10 milionov ukrajincov preco sa nehovori pred koncom druhej svetovej vojny o brutalite americkych jednotiek ktore za ziva upalili statisice ludi v Drazdanoch a preco Norimbersky proces nebol pozvani ani jeden zid ako svedok ktory prezil holokaust preco je popieranie holokaustu trestne ked ho prezilo veoa zidov a vedia ze to tak bolo co skryvaju a boja sa pravdy Na Straz

  OdpovedaťOdstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...