Odmena za nákup na ZľavaDňa

utorok 10. septembra 2013

Koniec cigánskym výhodám. . .

Obama chystá vojnu proti Sýrii a médiá sa predháňajú v prinášaní správ o pokračujúcej kríze. Občan sa deň čo deň presviedča o tom, že dobre už vraj bolo a na lepšie zajtrajšky môžeme zabudnúť. V tejto atmosfére zanikla správa o príprave zákona o hmotnej núdzi.  Splnomocnenec  pre rómske komunity Peter Pollák sa teší, že konečne mu prejde zákon, ktorý naštartuje rómsku reformu.  Čarovné slovíčka „rómska reforma“  počúvame sprava, zľava v hojnej miere. No čo vlastne tá „rómska reforma“ je? Ako je možné, že o nejakom zákone sa diskutuje ako o opatrení pre Rómov? To už zákony budú platiť na etnickom princípe? Ja som si myslel, že zákon o hmotnej núdzi sa bude týkať všetkých ľudí v hmotnej núdzi. No asi som naivný, pretože od samotného premiéra až po posledného štamgasta štvrtej cenovej kategórie si všetci myslia, že pripravovaný zákon a jeho opatrenia sa budú týkať len „cigáňov“. Nespokojná majorita kričí treba robiť poriadok s „cigáňmi“. Mocipáni v strachu, aby frustrovaný a rozhnevaný dav nezačal premýšľať o skutočných vinníkoch, ktorí sú zodpovední za tento marazmus v ktorom žijeme sa poponáhľali predhodiť mu obetného baránka. Rýchlo sa pripraví rómska reforma, lebo za nezamestnanosť, hladové mzdy, korupciu, klientelizmus, nefungujúce zdravotníctvo, školstvo, za dôchodcov, ktorí sa stali žobrákmi môžu len a len a opäť „cigáni“. Splnomocnenec pripraví zákon o hmotnej núdzi tak, aby majorita mala pocit, že konečne sa ide robiť s cigáňmi poriadok. Zrušia sa aktivačné práce, ktoré sú mnohokrát pre tisíce rodín tým povestným rozdielom medzi každodenným hladovaním a prežitím. 

Vraj každý, kto poberá dávku v hmotnej núdzi si musí odpracovať minimálne 8h týždenne. „Slovensko nie je tak bohatá krajina, aby rozdávala peniaze práceschopným ľuďom zadarmo.“ Vyjadril sa splnomocnenec. Absolútne s ním súhlasím!!! No jedným dychom musím dodať, že zobrať ľuďom aktivačný príspevok a nechať ich živoriť zo základnej dávky v hmotnej núdzi nie je riešením!!! Každý by si mal na svoj chlieb každodenný zarobiť. Zájdem ešte ďalej,  podľa mňa ten kto nepracuje nech neje. Lenže ak chceme oddeliť zrno od pliev, treba dať ľuďom reálnu šancu pracovať a potom sa jasne ukáže kto chce a kto nie. Toto opatrenie je výstrelom naslepo do prázdna. Sociálne odkázaní ľudia budú mať ešte menej a tí ktorí nepracovali ani pracovať nebudú. Prečo? Lebo nikto nebude chcieť týchto problémových ľudí. Kto sa s nimi bude každý deň trápiť, hádať a mať problémy? Nikto. Obce a mestá si na tieto práce vyberú tých istých ľudí, ktorí pracovali cez aktivačné práce. 

Neviem si predstaviť ako dokážu samosprávy dať prácu cca 300 000 poberateľom sociálnych dávok. A tak sa opäť budeme točiť v bludnom kruhu z ktorého cestu von vlastne ani kompetentní nehľadajú. Verejnosť bude opäť nespokojná a nenávisť voči Rómom bude rásť. Profitovať budú z toho neonacisti, ktorých je na Slovensku stále viac a viac. Nespokojná majorita si musí nájsť vinníka za svoje pobabrané životy, za zničené sny o „malom Švajčiarsku“ pod Tatrami. Hromozvodom budú opäť cigáni. Vraj cigáni majú neuveriteľné výhody, dostávajú všetko zadarmo, neplatia v lekárňach, žijú zo sociálok, ktoré sú vyššie, ako priemerný plat. „Cigánčatám“ štát platí za to, že chodia do školy,  slovenské deti musia chodiť zadarmo. „Cigáňom“ sa jednoducho na Slovensku žije ako vo vatičke a to všetko za drinu slovenských rúk.  Takto premýšľa drvivá väčšina Slovákov. Pritom si asi nikto z týchto ľudí neuvedomuje, že akýkoľvek zákon neplatí len pre jednu etnickú skupinu. Príspevok na školskú dochádzku sa vypláca všetkým deťom v hmotnej núdzi, čiže aj deťom z majority, ktorých rodičia poberajú dávku v hmotnej núdzi. A takto by som mohol pokračovať, všetky príspevky sa vyplácajú na základe toho či je občan v hmotnej núdzi nie na etnickom princípe!!! Najviac ma zaujíma prečo všetci tí krikľúni, ktorí tvrdia, že cigáni majú neuveriteľné výhody si to s nimi nevymenia? Prečo? Veď je to jednoduché. Stačí vyhlásiť, že ste Róm a máte zabezpečený skvelý život, ktorý tak veľmi závidíte „cigáňom“. Ibaže by to bola rasistická megahlúposť. Tí ktorí majú autá, domy, byty, tí ktorí chodia na dovolenky k moru a na lyžovačky závidia cigáňom sociálne dávky. Čo im tak vehementne závidia? Hlad, biedu a život bez perspektívy? No nikto z nich si ani náhodou nepozrie skutočnú výšku dávky v hmotnej núdzi. Prečo tak neurobia? Veď stačí pár krát kliknúť vo vašom compe a budete v obraze. Lenže asi jednoduchšie je tupo nenávidieť. Riešenia sú jednoduché. Štát musí prísť s novým programom práce pre všetkých ľudí. Táto krajina potrebuje NEW DEAL, ak to nedokážeme, nikdy sa nič nezmení. Nenávisť bude rásť a nacisti budú naberať na sile až sa jedného dňa prebudíme v krajine, kde vyrastú nové koncentračné tábory a oblohu bude „krášliť“ dym z ľudských tiel. Toto chceme???


                                        Braňo Olah 


Nájdeš nás aj  na facebooku : https://www.facebook.com/redakcia1

12 komentárov:

 1. Vase slova nase video http://www.youtube.com/watch?v=HBv9kf09_CE

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Otázky pre Braňa Oláha:
  1. Prečo je slovo cigán v úvodzovkách a slovo róm nie? Veď práve slovo róm slovník slovenského jazyka nepozná...
  2. Občanov, ktorí platia dane a nemajú bývanie sú desaťtisíce a nikto im byt nepodaruje. Cigánom, ktorý bývanie majú a sami si ho zničili štát/obec byt daruje. Prečo?
  3. Pomer cigán vs. slovák je cca 1:10. Sú aj prepady, znásilnenia, vraždy, krádeže cigán vs. slovák 1:10?
  4. Moje dieťa dostalo od psychologičky odporúčanie, začať školskú dochádzku nultým ročníkom. Žiadna škola v BA nultý ročník pre deti neotvárala. Viete prečo?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. 1. Slovo Róm slovník slovenského jazyka pozná!!! Slovo cigáň je nesprávne pomenovanie Rómov, ktoré má pre mnohých Rómov pejoratívny "nádych".
   2.Ak chcete byty zadarmo treba sa len prihlásiť k rómskej národnosti a o váš skvelý život je postarané, tak len do toho uvidíte ako sa vám bude skvele žiť.
   3. Neviem aký je pomer ani čo sa týka obyvateľov ani čo sa týka kriminality. No počuli ste už o tom, že čím horšie je sociálne prostredie tým viac kriminality sa v takomto prostredí pácha? No a otázka aj pre vás viete mi napísať pomer Slováci vs Rómovia čo sa týka páchania, korupcie, tunelovania, rozkrádania štátneho majetku (tendre), klientelizmu, daňových podvodov, organizovaného zločinu???
   4. Tejto otázke nerozumiem, asi preto, že rodičia a školy o nulté ročníky nemajú záujem, aj keď asi by sa našlo dosť detí ako to vaše, ktoré by nultý ročník potrebovali. Prečo ho neotvoria? Možno preto, že si myslia, že nulté ročníky sú iba pre "cigáňov"?

   Odstrániť
  2. Odjakživa sa u nás používalo slovo cigáň! Predstavujem si pod tým cigáňov, ktorí kedysi pracovali a inak sa správali.Nebudem sa učiť žiadne nové názvy.A niektorí žijú tak, že si nezaslúžia ani pomenovanie cigáň,ale asociálna spodina, čo nepatrí medzi ľudí!

   Odstrániť
 3. Otázky pre Braňa Oláha:

  Článok má niekoľko zásadných chýb!

  Tak táto sprostosť ma vytočila do nepríčetnosti!

  "Vraj každý, kto poberá dávku v hmotnej núdzi si musí odpracovať minimálne 8h týždenne. „Slovensko nie je tak bohatá krajina, aby rozdávala peniaze práceschopným ľuďom zadarmo.“ Vyjadril sa splnomocnenec. Absolútne s ním súhlasím!!!

  Pán Oláh to vám asi preskočilo?
  Fico tu s Pollákom likviduje sociálny štát a vy s tým absolútne súhlasíte!
  Ak táto lumparina Ficovským zlodejom prejde, tak aj študenti, invalidi, matky na materských,... budú odrábať sociálne dávky! S asi tiež absolútne súhlasíte???

  Ďalšia sprostosť!
  " Riešenia sú jednoduché. Štát musí prísť s novým programom práce pre všetkých ľudí. Táto krajina potrebuje NEW DEAL, ak to nedokážeme, nikdy sa nič nezmení.

  Toto je čo za sprostosť?
  New deal bol Rousweltov plán na konjunktúru krízou a chamtivou buržoáziou zničeného hospodárstva!
  Prečo by sme mali z našich daní a odvodov budovať kapitalizmus? Kapitalizmus treba zničiť aj s hegemonostickými Smer exkomunistami!


  Takže:
  ad 1, treba posilniť sociálny štát a Fica vyraziť s jeho pseudo istotami! Keď nežiadate valorizáciu sociálok, tak si odrobíte aj tie!
  ad2, žiaden new deal! Ale vyhnať smeráckych parazitov z vládnych kresiel a úradov!
  ad 3, Fico flagrantne porušuje Ústavu SR (Článok 35/3) a Dohovor o základných ľudských právach! (článok 4) zavádzaním otrockých nútených prác A vy s tým idiotský absolútne súhlasite???

  Zavedenie nútených prác je v príkrom rozpore s Dohovorom o základných ľudských právach, kde sa v článku č. 4 výslovne nútené práce zakazujú. Ani jeden bod ani náznakom nespĺňa zavedenie nútených prác, lebo sa nejedná:
  1, o odpracovanie trestu (ak človek, ktorý nemá prácu rovno nie je zločincom?)
  2, vojenská služba (pri profesionálnej armáde bez komentára)
  3, stav núdze, živelné pohromy, ohrozujúce životy ... (tak to pôjdeme vtedy makať všetci)!
  4, súčasť bežných občianskych povinnosti (asi to ryšavý opičiak sem bude chcieť napasovať) Lenže pod bežnými občianskymi povinnosťami sa rozhodne nemôže myslieť diskriminácia znevýhodnenej časti obyvateľstva v krajnej núdzi...

  Ak to Smeru prejde, tak môžeme očakávať prinútenie odrobiť si aj sociálne štipendium u študentov, invalidných dôchodkov, alebo materských sociálnych príspevkov...
  V podstate ide o demontáž sociálneho štátu paradoxne socialistami.
  Predsa sociálna dávka nemôže by ZÁSLUHOVÁ a fakultatívna.

  Keď si tak čítam Ústavu SR, tak ma občas chytajú záchvaty smiechu. :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

  Napr. Článok 35:
  (3) Občania majú právo na prácu. Štát v primeranom rozsahu hmotne zabezpečuje občanov, ktorí nie z vlastnej viny nemôžu toto právo vykonávať. Podmienky ustanoví zákon.

  (4) Zákon môže ustanoviť odchylnú úpravu práv uvedených v odsekoch 1 až 3 pre cudzincov.

  ----------------------
  To Fico s Richterom a Pollákom chcú z ÚoZ v hmotnej núdzi urobiť cudzincov aj v krajine v ktorej sa narodili?

  Ján Segeč

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pán Segeč vytrhli ste moje slová z kontextu tak ako vám to vyhovovalo!!! Prečo ste si po vete Absolútne súhlasím neprečítali aj toto. "No jedným dychom musím dodať, že zobrať ľuďom aktivačný príspevok a nechať ich živoriť zo základnej dávky v hmotnej núdzi nie je riešením!!! Každý by si mal na svoj chlieb každodenný zarobiť. Zájdem ešte ďalej, podľa mňa ten kto nepracuje nech neje. Lenže ak chceme oddeliť zrno od pliev, treba dať ľuďom reálnu šancu pracovať a potom sa jasne ukáže kto chce a kto nie. Toto opatrenie je výstrelom naslepo do prázdna. Sociálne odkázaní ľudia budú mať ešte menej a tí ktorí nepracovali ani pracovať nebudú." A k tomu NEW DEAL, viete v akom stave sa nachádza táto krajina a bez NEW DEAL sa asi ťažko pohneme dopredu aj u nás je hospodárstvo zničené krízou, tak ako bolo to v USA v čase kedy najlepší prezident v dejinách USA F.D. Roosewelt prišiel s týmto plánom obnovy. Oháňate sa silnými slovami, ako sprostosť a pritom sám ste absolútne mimo. Ja poznám Ústavu SR a viem, že právo na prácu je len na papieri a všetky tie naše práva majú nižšiu cenu než papier na ktorom sú vytlačené. Ústava je zdrap papiera v rukách oligarchie. No a tejto krajine nevládnu politici, ale J and T a Penta!!! Aktivačné práce sú len atrapa práce a sociálny systém je skôr antisociálny!!! Takže treba čítať všetko rozmýšľať a potom reagovať!!!

   Odstrániť
 4. Pán Oláh naštudujte si aj článok 18 Ústavy SR!

  (1) Nikoho nemožno poslať na nútené práce alebo nútené služby.

  (2) Ustanovenie odseku 1 sa nevzťahuje na

  a) práce ukladané podľa zákona osobám vo výkone trestu odňatia slobody alebo osobám vykonávajúcim iný trest, nahrádzajúci trest odňatia slobody,
  b) vojenskú službu alebo inú službu ustanovenú zákonom namiesto povinnej vojenskej služby,
  c) službu vyžadovanú na základe zákona v prípade živelných pohrôm, nehôd alebo iného nebezpečenstva, ktoré ohrozuje životy, zdravie alebo značné majetkové hodnoty,
  d) konanie uložené zákonom na ochranu života, zdravia alebo práv iných.
  e) menšie obecné služby na základe zákona.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja neobhajujem povinnosť pracovať za sociálne dávky!!! Dávky by sa mali zrušiť a každý by si mal na svoj chlieb každodenný zarobiť. Nič by nebolo zadarmo a zavreli by sa tým ústa všetkým tým, ktorí tvrdia, že cigáni nechcú robiť. Zrno by sa oddelilo od pliev ale to som už písal v článku takže buď ste môj článok nečítali, alebo ste ho nepochopili v obidvoch prípadoch je to len a len vaša chyba!!!

   Odstrániť
 5. Bez irónie - páči sa mi článok. Rezonuje presne tam kde koho čo omína. Dobré v niečom, iritujúce v niečom. To iritujúce už nemám potrebu pomenovávať, a to dobré nechcem zakríknuť.
  A aby som napísala o niečom hmotnom - tak myslím , že podľa Ú SR ods. 2/ písm. e/ - bude oponentom dostatočne zdôvodnené zásluhovanie dávky. E.LA.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. E.LA. bez irónie ďakujem za reakciu. Nemusíme vo všetkom spolu súhlasiť, ale každopádne môžeme o tom normálne a slušne diskutovať.

   Odstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...