Odmena za nákup na ZľavaDňa

utorok 3. septembra 2013

Pravda pravdúca

             Asi každý človek sa počas svojho života zamýšľal nad tým, čo je pravda, čomu má veriť a hlavne komu.  Ja osobne pravdu vnímam ako fakt, skutočnosť a istotu. Je pre mňa veľmi vzácna a dôležitá. No v dnešnej dobe, plnej klamstva, podvodu a ilúzií, ktoré sa ľuďom ponúkajú, je pravda pre niektorých len relatívny pojem, ktorý sa dá upraviť podľa toho, ako to konkrétna situácia vyžaduje.  Nie vážení, nič nepreháňam, ani si  nevymýšľam, je to pravda pravdúca!
Denne sme zaplavení  veľkým množstvom „pravdivých“ informácií, ktoré vychádzajú z úst pánov politikov, o ktorých sa len málokto odváži pochybovať. Veď odzneli z úst veľaváženej elity národa, od ktorej sa očakáva, že nebude verejnosť zavádzať a naopak, bude ju vždy pravdivo informovať. Majú predsa v rukách politickú moc, a teda aj zodpovedajúcu dôveru nás voličov. Do týchto rúk občania vložili všetky svoje nádeje, veď ako inak v demokracii zmeníme svoje životy, ak nie cez svojich volených zástupcov? Problém je, že pravda je relatívny pojem. Čo hovorí o pravde encyklopédia? Pravda je zhoda medzi obsahom nejakého tvrdenia a skutočnosťou. Akou „pravdou“ nás kŕmia naši mocipáni? Tvrdenie ministra vnútra Róberta Kaliňáka – „V Moldave nad Bodvou policajná akcia prebehla štandardne v súlade so zákonom a zásah bol adekvátny,  polícia nijak nepochybila.

Policajný zásah bol pátracou akciou, ktorá bola údajne naplánovaná. Toto konštatovanie  je skôr výsmechom pravdy než jej prezentáciou. Ako je teda možné, že polícia neurobila žiadny videozáznam, ktorý by vyvrátil akékoľvek špekulácie o zásahu kukláčov ako to bežne robí pri raziách oveľa menšieho rozsahu? Myslím si, že tu nedošlo k zlyhaniu ľudského faktora, ale o jasný zámer – kým niet priameho dôkazu, ide len tvrdenie hodnovernej polície proti obyčajným cigáňom z osady.  Ministerská kontrola tvrdí, že nikto po zásahu polície nepotreboval lekárske ošetrenie a donucovacie prostriedky boli vykonané len na mužoch.  Modré “klobásky“  a rôzne zranenia na telách dobitých detí a dospelých Rómov  (ako aj ich výpovede) však svedčia o niečom inom.  A toto je skutočnosť: 

Video so svedeckými výpoveďami

Rómovia z Moldavy nad Bodvou prišli do parlamentu, aby podali svoje svedecké výpovede, ale poslanci Smeru im nedovolili prehovoriť. Prečo nebol ich hlas dôležitý? Sú to len cigáni z osady, ktorých nikto nepotrebuje a nechce vypočuť?  Nikto ich tam nepozval, tak nech si ticho pekne sedia doma. 

Zaujíma ma, akým spôsobom prebehla ministerská kontrola a ako dospela k vyhodnoteným záverom, keď nevypočula samotných Rómov a neurobila zoznam dôkazov? Ministra vnútra nezaujíma  ani správa ombudsmanky Jany Dubovcovej, ktorá poukázala na porušovanie práv Rómov.  Podľa jej zistenia muži zákona vstúpili do domov, pričom nemali žiadne povolenie. Ombudsmanka mala problémy dostať sa k vyšetrovaciemu spisu.  Ministerstvo vnútra si nemôže dovoliť spochybniť prácu policajných zložiek,  a preto pán Kaliňák verejnú ochrankyňu práv vyzval, aby nerobila politiku, ale aby sa starala o práva obyčajných ľudí. Politiku však robí pán Kaliňák a verejná ochrankyňa práv si len zodpovedne robí svoju prácu! Na Slovensku nie je úrad, ktorý by nezávisle kontroloval prácu polície, ktorá mimochodom stále nevie jasne a jednoznačne vysvetliť  pátraciu akciu v Moldave nad Bodvou. Aká je to nezaujatosť vyšetrovacej komisie, keď policajtov vyšetrujú policajti? Kto skutočne verí, že policajní vyšetrovatelia  objektívne vyšetria pochybenia svojich kolegov? Vrana vrane oko nevykole!!! Toto sme vedeli už ako malé deti a toto platí aj o objektívnosti komisie ministerstva vnútra. Róbert Kaliňák má na hlave maslo, a preto sa radšej snaží túto policajnú špinu zamietnuť pod svoj ministerský koberec. Ombudsmanka našla v sebe dostatok odvahy veci pomenovať pravým menom. Preto sa jej ušlo ministerskej kritiky. No všetkých, ktorí s ministrom súhlasia sa pýtam: „ Akú má ombudsmanka motiváciu, aby klamala v prospech Rómov?“ -  Žiadnu!!! Ombudsmanka našla v sebe odvahu postaviť sa rasizmu. Od zástupcov vlády sa jej za to dostane len kritiky. Rovnako na známky rasizmu v tejto kauze upozornila aj europoslankyňa Monika Beňová Flašíková, len pán minister vnútra to vidí úplne inak. Ako je možné, že sám minister vnútra sa nesnažil túto záležitosť skutočne objektívne vyriešiť? Odpoveď je jednoduchá. Lebo on sám je ako minister vnútra priamo zodpovedný za policajné násilie v Moldave nad Bodvou. Celú záležitosť  vyšetroval aj vládny splnomocnenec pre Rómov Peter Pollák, ale nikde som nečítala jeho stanovisko, či zistené závery. Bohužiaľ aj Peter Pollák je len politik závislý od svojich mocipánov. Bude mať táto kauza ešte nejaké dozvuky, alebo nám postačí pravda, ktorá ministerstvu vnútra vyhovuje?  Obávam sa, že spravodlivosti nebude zadosť učinené a pravda ostane len relatívnym pojmom, ktorá sa zamietne pod koberec a v konečnom dôsledku aj tak nikoho nezaujíma...

                                                                       
 Adrica 
Nájdeš nás aj  na facebooku : https://www.facebook.com/redakcia1
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...