Odmena za nákup na ZľavaDňa

utorok 8. októbra 2013

Snažíme sa

Snažíme sa žiť ako ľudia
Som z toho nervózny, keď čítam v médiách, ako ponižujú Rómov, ako mediálne tlačia ľuďom do hláv stereotyp, že Rómovia sú leniví, kradnú a nezabudnime na slávny výrok "Rómovia majú veľa detí, aby brali čo najviac sociálnej dávky"... A samozrejme, že tá sociálna dávka musí byť aspoň 1000 eur, niekedy sa aj zasmejem, ako tomu môže niekto veriť...
Ale predsa nemôžme presvedčiť národ, ktorý pomáhal Hitlerovi zbierať Rómov ako "smetie"...
Ako spomínal môj dedo, Slováci stáli a pozerali ako berú Rómov, vtedy ešte Cigánov a hádzali kameňmi, kričali "berte ich Cigánov"...


Lenže na pravdu, ktorá je okolo nás každý deň sa nepozerá nikto, pravdaže Rómovia museli vycestovať do zahraničia, len aby žily ako ľudia.
Lenže čo sa stalo?!! Rómovia začali pracovať a myslím tým tisícky Rómov. Čo im neponúkol vlastný štát dali im iní.
Zdravotnú starostlivosť, sociálnu istotu, vzdelávania a pomoc z každej strany a stačí len byť zamestnaný a neplatí to len pre Rómov, ale pre každého kto chce pracovať a nebojí sa žiť ako človek.
A píšem o vlastnej skúsenosti... Už ako 19 ročný mladík som sa vybral do Anglicka pracovať, lebo som vedel a mal dosť skúseností, že na Slovensku nie je budúcnosť pre Róma.
A teraz mám 30 a stále som tu, no akurát sedím v poschodovom autobuse v centre Londína a snažím sa dostať do práce cez zápchu. Lenže to už nie je pravda, my sme leniví podľa Slovákov.
Podľa mňa Slováci nechcú umožniť Rómom žiť ako ľudia, lebo sa boja, že sa vyšplhajú hore rebríčkom.
No ako môže ponúknuť, alebo zabezpečiť prácu Rómom Slovensko, keď nemá prácu pre vlastných, veď to Slovensko je už skoro prázdne, každý pokradol čo sa dalo a teraz už len z poslednej kvapky sa snaží každý prežiť.
A tí čo majú vďaka nejakému šťastiu prácu, teraz pracujú na štát, aby sa neprepadol do krízy, v ktorej už dávno je...!!!
No predstavte si tie tisícky Rómov, ktorí pracujú v zahraničí a prispievajú na štát, aký by to bol prínos pre Slovensko, ak by prispievali doma, aká je to strata.
Lenže ja osobne by som na Slovensku nezaplatil daň ani cent, radšej budem platiť dane tu v UK. Mne Slovensko nepomohlo nijakým spôsobom.
Snažíme sa žiť ako ľudia každý deň bez rozdielu veku, rasy, či postavenia, nie je to o kritizovaní individuála, alebo o podnecovaní násilia a hnevu voči Slovensku, je to o smutnej realite, ktorú prežíva každý z nás každý deň, čím skôr si uvedomíme, že ťaháme všetci za jeden povraz, aj keď za ten kratší koniec, tým skôr môžeme niečo zmeniť.
Zmeniť to, že niekto bude sedieť na stoličke vo vláde s platom, ktorý by uživil dve rodiny.
Všetci sme len "bábkami na nitkách", za ktoré ťahá ten istý človek, a tí páni poslanci, každý jeden vie, že Slovensko sa rúca do diery, z ktorej sa ťažko dostať, a preto sa ešte snažia naplniť si vrecká pokiaľ sa dá na úrok občanov. A samozrejme, že vina sa zrúti na Rómov, lebo oni sú tí, ktorí rozkradli celý štát a oni bránia Slovensku k prosperite...
Je to do neba volajúce klamstvo a špina...
Lenže nech nezabúdajú, že sme všetci len ľudia, či Róm, či neróm, a nenecháme sa "ťahať za nos" naveky...Roman Csiszar    

Nájdeš nás aj  na facebooku : https://www.facebook.com/redakcia1


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...