Preskočiť na hlavný obsah

Snažíme sa

Snažíme sa žiť ako ľudia
Som z toho nervózny, keď čítam v médiách, ako ponižujú Rómov, ako mediálne tlačia ľuďom do hláv stereotyp, že Rómovia sú leniví, kradnú a nezabudnime na slávny výrok "Rómovia majú veľa detí, aby brali čo najviac sociálnej dávky"... A samozrejme, že tá sociálna dávka musí byť aspoň 1000 eur, niekedy sa aj zasmejem, ako tomu môže niekto veriť...
Ale predsa nemôžme presvedčiť národ, ktorý pomáhal Hitlerovi zbierať Rómov ako "smetie"...
Ako spomínal môj dedo, Slováci stáli a pozerali ako berú Rómov, vtedy ešte Cigánov a hádzali kameňmi, kričali "berte ich Cigánov"...


Lenže na pravdu, ktorá je okolo nás každý deň sa nepozerá nikto, pravdaže Rómovia museli vycestovať do zahraničia, len aby žily ako ľudia.
Lenže čo sa stalo?!! Rómovia začali pracovať a myslím tým tisícky Rómov. Čo im neponúkol vlastný štát dali im iní.
Zdravotnú starostlivosť, sociálnu istotu, vzdelávania a pomoc z každej strany a stačí len byť zamestnaný a neplatí to len pre Rómov, ale pre každého kto chce pracovať a nebojí sa žiť ako človek.
A píšem o vlastnej skúsenosti... Už ako 19 ročný mladík som sa vybral do Anglicka pracovať, lebo som vedel a mal dosť skúseností, že na Slovensku nie je budúcnosť pre Róma.
A teraz mám 30 a stále som tu, no akurát sedím v poschodovom autobuse v centre Londína a snažím sa dostať do práce cez zápchu. Lenže to už nie je pravda, my sme leniví podľa Slovákov.
Podľa mňa Slováci nechcú umožniť Rómom žiť ako ľudia, lebo sa boja, že sa vyšplhajú hore rebríčkom.
No ako môže ponúknuť, alebo zabezpečiť prácu Rómom Slovensko, keď nemá prácu pre vlastných, veď to Slovensko je už skoro prázdne, každý pokradol čo sa dalo a teraz už len z poslednej kvapky sa snaží každý prežiť.
A tí čo majú vďaka nejakému šťastiu prácu, teraz pracujú na štát, aby sa neprepadol do krízy, v ktorej už dávno je...!!!
No predstavte si tie tisícky Rómov, ktorí pracujú v zahraničí a prispievajú na štát, aký by to bol prínos pre Slovensko, ak by prispievali doma, aká je to strata.
Lenže ja osobne by som na Slovensku nezaplatil daň ani cent, radšej budem platiť dane tu v UK. Mne Slovensko nepomohlo nijakým spôsobom.
Snažíme sa žiť ako ľudia každý deň bez rozdielu veku, rasy, či postavenia, nie je to o kritizovaní individuála, alebo o podnecovaní násilia a hnevu voči Slovensku, je to o smutnej realite, ktorú prežíva každý z nás každý deň, čím skôr si uvedomíme, že ťaháme všetci za jeden povraz, aj keď za ten kratší koniec, tým skôr môžeme niečo zmeniť.
Zmeniť to, že niekto bude sedieť na stoličke vo vláde s platom, ktorý by uživil dve rodiny.
Všetci sme len "bábkami na nitkách", za ktoré ťahá ten istý človek, a tí páni poslanci, každý jeden vie, že Slovensko sa rúca do diery, z ktorej sa ťažko dostať, a preto sa ešte snažia naplniť si vrecká pokiaľ sa dá na úrok občanov. A samozrejme, že vina sa zrúti na Rómov, lebo oni sú tí, ktorí rozkradli celý štát a oni bránia Slovensku k prosperite...
Je to do neba volajúce klamstvo a špina...
Lenže nech nezabúdajú, že sme všetci len ľudia, či Róm, či neróm, a nenecháme sa "ťahať za nos" naveky...Roman Csiszar    

Nájdeš nás aj  na facebooku : https://www.facebook.com/redakcia1


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…

Ivan Hriczko: Prečo som sa rozhodol odstúpiť z kandidatúry strany Vlasť

"Do parlamentných volieb som vstupoval s čistými úmyslami. Mojou ambíciou bolo, aby Rómovia na Slovensku mali svoje zastúpenie v parlamente. Chcel som stáť na strane pravdy a pomáhať občanom v mnohých dôležitých oblastiach nášho života, upozorniť na problémy nás Rómov. Od začiatku som hovoril, že sa zachovám zodpovedne, a nikdy som toto vyhlásenie nemusel korigovať. Dal som svoje slovo ľuďom, ktorí mi verili a ich dôveru som nechcel nikdy sklamať. Urobil som maximum pre tieto parlamentné voľby a bol som ochotný urobiť všetko, aby som Rómov do parlamentu dostal. pretože moje predstavy o riešení rómskej problematiky a postavení rómskej menšiny na Slovensku sú očividne rozdielne so stranou Vlasť. Rozhodol som sa odstúpiť z kandidatúry. Chcem sa poďakovať za podporu všetkým priaznivcom a podporovateľom. V prvom rade svojej manželke a môjmu synovi. Vyjadrujem nahlas, verejne a jednoznačne, že nesúhlasím aby mňa a vás označovali za parazita tejto spoločnosti, nechcem aby nás označovali…