Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Snažíme sa

Snažíme sa žiť ako ľudia
Som z toho nervózny, keď čítam v médiách, ako ponižujú Rómov, ako mediálne tlačia ľuďom do hláv stereotyp, že Rómovia sú leniví, kradnú a nezabudnime na slávny výrok "Rómovia majú veľa detí, aby brali čo najviac sociálnej dávky"... A samozrejme, že tá sociálna dávka musí byť aspoň 1000 eur, niekedy sa aj zasmejem, ako tomu môže niekto veriť...
Ale predsa nemôžme presvedčiť národ, ktorý pomáhal Hitlerovi zbierať Rómov ako "smetie"...
Ako spomínal môj dedo, Slováci stáli a pozerali ako berú Rómov, vtedy ešte Cigánov a hádzali kameňmi, kričali "berte ich Cigánov"...


Lenže na pravdu, ktorá je okolo nás každý deň sa nepozerá nikto, pravdaže Rómovia museli vycestovať do zahraničia, len aby žily ako ľudia.
Lenže čo sa stalo?!! Rómovia začali pracovať a myslím tým tisícky Rómov. Čo im neponúkol vlastný štát dali im iní.
Zdravotnú starostlivosť, sociálnu istotu, vzdelávania a pomoc z každej strany a stačí len byť zamestnaný a neplatí to len pre Rómov, ale pre každého kto chce pracovať a nebojí sa žiť ako človek.
A píšem o vlastnej skúsenosti... Už ako 19 ročný mladík som sa vybral do Anglicka pracovať, lebo som vedel a mal dosť skúseností, že na Slovensku nie je budúcnosť pre Róma.
A teraz mám 30 a stále som tu, no akurát sedím v poschodovom autobuse v centre Londína a snažím sa dostať do práce cez zápchu. Lenže to už nie je pravda, my sme leniví podľa Slovákov.
Podľa mňa Slováci nechcú umožniť Rómom žiť ako ľudia, lebo sa boja, že sa vyšplhajú hore rebríčkom.
No ako môže ponúknuť, alebo zabezpečiť prácu Rómom Slovensko, keď nemá prácu pre vlastných, veď to Slovensko je už skoro prázdne, každý pokradol čo sa dalo a teraz už len z poslednej kvapky sa snaží každý prežiť.
A tí čo majú vďaka nejakému šťastiu prácu, teraz pracujú na štát, aby sa neprepadol do krízy, v ktorej už dávno je...!!!
No predstavte si tie tisícky Rómov, ktorí pracujú v zahraničí a prispievajú na štát, aký by to bol prínos pre Slovensko, ak by prispievali doma, aká je to strata.
Lenže ja osobne by som na Slovensku nezaplatil daň ani cent, radšej budem platiť dane tu v UK. Mne Slovensko nepomohlo nijakým spôsobom.
Snažíme sa žiť ako ľudia každý deň bez rozdielu veku, rasy, či postavenia, nie je to o kritizovaní individuála, alebo o podnecovaní násilia a hnevu voči Slovensku, je to o smutnej realite, ktorú prežíva každý z nás každý deň, čím skôr si uvedomíme, že ťaháme všetci za jeden povraz, aj keď za ten kratší koniec, tým skôr môžeme niečo zmeniť.
Zmeniť to, že niekto bude sedieť na stoličke vo vláde s platom, ktorý by uživil dve rodiny.
Všetci sme len "bábkami na nitkách", za ktoré ťahá ten istý človek, a tí páni poslanci, každý jeden vie, že Slovensko sa rúca do diery, z ktorej sa ťažko dostať, a preto sa ešte snažia naplniť si vrecká pokiaľ sa dá na úrok občanov. A samozrejme, že vina sa zrúti na Rómov, lebo oni sú tí, ktorí rozkradli celý štát a oni bránia Slovensku k prosperite...
Je to do neba volajúce klamstvo a špina...
Lenže nech nezabúdajú, že sme všetci len ľudia, či Róm, či neróm, a nenecháme sa "ťahať za nos" naveky...Roman Csiszar    

Nájdeš nás aj  na facebooku : https://www.facebook.com/redakcia1


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Opatrovateľka, či parazit?

V takmer každej rodine to príde, nastane dilema, čo so svojimi zostarnutými rodičmi, ktorí sa už sotva vládzu o seba postarať. A stalo sa to aj mne. Som najmladšia, slobodná, tak akosi automaticky táto povinnosť postarať sa o svojich rodičov pripadla mne. Teda vlastne iba o mamu, lebo otec zomrel pred takmer desiatimi rokmi. Odvtedy som sa vlastne snažila všemožne nejako to vykryť, len aby som nemusela ostať doma z práce. 
Každý deň som dochádzala do práce 45km, čo znamenalo byť z domu celý deň, no bola som rada, že vôbec nejakú prácu mám a hlavne mi tolerovali to, že keď náhodou bolo mame zle, to znamená, že som v noci musela volať záchranku a keď ju nevzali do nemocnice, musela som ostať pri nej a v práci som si musela vziať voľno. Neskôr cez deň mi s mamou pomáhala sestra, bola aspoň pri nej a ja som mohla ako – tak pokojne byť v práci, aj keď som niekedy prebdela celú noc, keď sa mama necítila dobre. Zo stresov som bola aj ja často chorá, minimálne dvakrát do roka ma trápil zápal…

Rasistická teória, ktorou sa riadi Mazurek, Kotleba a celá ĽSNS

Po tom čo som si vypočul debatu Mazureka a ďalších v relácii Politicky nekorektne s Milanom Mazurekom a Tomášom Jancom (Kulturblog - 20. 12. 2019). Kde Mazurek vysvetľuje rasovú teóriu, vysvetľuje ako sa ľudia navzájom od seba odlišujú na základe rasy. Akú telesnú konštrukciu má napr. biely človek od černocha alebo iného príslušníka etnika, alebo stavbu lebky, alebo dokonca veľkosť mozgu, som si uvedomil, že títo ľudia sú viac nebezpeční ako si vôbec myslíme a zároveň som začal uvažovať, akú hodnotu mám ako človek v našej spoločnosti, som menejcenný pretože som príslušníkom iného etnika s inou stavbou tela, farby pokožky, hnedých očí a čiernych vlasov? Rasizmus vysvetlený v priamom prenose!!! 

Človek sa delí na rasy a to som nikdy ani nepopieral. Delíme sa nielen podľa farby pokožky, ale aj fyzicky, mentálne, kultúrne a samozrejme k nášmu vývoju prispieva aj prostredie, v ktorom žijeme. 

Biologické atribúty – rasy ľudí sa delia podľa biologických znakov ako tvar lebky, rast vlasov, farb…