Preskočiť na hlavný obsah

Hľadá sa Zem kráľa Miroslava!?

Prepáčte, že som tak smelá v čase dočasného - uzavretého prímeria, keďže máme teraz henten mier, teda rozumej tým hon na  prezidentské kreslo. Dúfam, že sa nám dostane aspoň sladkej odmeny a že zvíťazí najlepší. A keď k tomu pridajú ohňostroj, poviem vám to bude dačo. Snáď by sa patrilo aspoň nám naivným, čo očakávame zmŕtvychvstanie spravodlivých a uvrhnutie do pekiel rozkrádačov krajiny, aspoň predviesť to nejaké divadielko. Zaplátať nám, vychradnutým občanom aspoň na krátky čas tie boliestky a utíšiť naše vzlykanie po dokonalej a spravodlivej krajine.


Neviem, či mám nejaké preferencie -  ja, ktorá sa nerozumiem tejto vede, ako profesionálne oblbnúť občana natoľko, že už ani nevie, ako sa volá a čím je a odkiaľ pochádza. Presne tak treba byť študovaný a hlavne byť v obraze, aby sme neboli zahanbení, zaostalosťou.

Z mojej mladosti si ešte pamätám Milana Kňažka. Ako herec to bol sympaťák, potom som ho videla na tribúne, ako sa ujíma slova v „89“ a nahlas a zrozumiteľne hovorí “ utvorte koridor”. Totiž stávalo sa, že niekto odpadol z tej radosti, ako sa bude mať dobre, prílišné emócie sa nevyplácajú.

Potom si pamätám hneď potom, ako naši vyhrali, na múdre rozhodnutie Jána Čarnogurského, pozvať k nám do krajiny zahraničných investorov. Ešteže bol vtedy „ on“. Prišli aj k nám do fabriky, postupne vymizli prevádzkové oddelenia a naše pekné kancelárie sa až tak zapáčili týmto investorom, že ich prenajímajú dodnes, ak nepomreli. Naša produkcia nebola potrebná, máme predsa čínsku lacnú výrobu. Nevadí, že púšťa farba, že materiály zapáchajú a spôsobujú alergie. V praxi to znamená iba dva páry topánok v cene nad 100€ som musela vyhodiť, pre hrozný zápach.  Ale kto vie možno len potrebujem školenie,  v chápaní dnešnej prosperujúcej ekonómie.

Z toľkých kandidátov sa mi až hlava točí a keď som videla „jeho“ meno medzi uchádzačmi, prišlo mi hneď zle, to, že ho dodnes nikto neodvolal, "pre jeho zásluhy"  nechápem. Podľa mňa, uvažujú všetci rovnako, ako ja. Bojíme sa reagovať lebo nemáme prednosť ovládať umenie oblbovania národa a tak ho radšej nebudem menovať. Pre istotu. (Kto uhádne jeho meno s ním strávi celučičký víkend, len vy dvaja za odmenu!) 

Nikto iný ma zvlášť nezaujal, až....
Len tak letmo som prebehla očami stránku na Social network Heleny Mezenskej. To by mohlo byť ono. Celonárodné ponorenie našich sŕdc do slnečnej energie lásky a porozumenia a spojením sa v jedno telo a dušu. „Ako v rozprávke O pyšnej princeznej“.
A kto pracuje, musí sa mať tak dobre, ako v Zemi kráľa Miroslava a preto sa ruší zákaz spevu a znížia sa dane“.

Už vidím, ako si podávame ruky, my všetci občania, biely, Rómovia, Maďari, iné menšiny a spoločne odstránime neduhy tejto krajiny. Závisť, nenávisť, zlodejstvo, klamstvo, bankové špekulácie, odstránime zdieranie robotníkov a nastolíme 8 – hod. pracovný čas. Naplníme košíky dôchodcov, zabezpečíme prácu všetkým bez rozdielu pleti a veku. Konečne sa dočkám, že v obchodoch, v priehradkách na pošte, v bankách, na polícií, na úradoch, na školách a v reštauráciach, no proste všade, kde doteraz chýbala, bude pracovať rómska , šikovná mládež. Teším sa, že títo ľudia dostanú možnosť využiť svoje vzdelanie a verte mi, pribúdajú.

 Akú spoločnú pieseň zvolíme „ v Zemi kráľa Miroslava“

Hymna „Nad tatrou sa blýska“ sa mi zdá príliš bojovne naladená, skôr sa hodí na iné príležitosti. „Cigánský plač“ je pieseň clivá a ťahavá a zase všetci nebudú rozumieť slovám. Zišla by sa pieseň, ktorá nás spojí a ktorej porozumejú všetci. Mohla by to byť tá známa a populárna pieseň, ktorú by sme si všetci pospevovali nielen pri práci, ale aj po.

Tak povediac je to „Óda na priateľstvo medzi bielymi a rómskymi ďetmi“.
Keď nemôžme zmeniť našu budúcnosť, zmeňme aspoň budúcnosť našich detí. Túžime po prosperujúcej a šťastnej krajine, s tým, že šliapeme po právach tých, ktorých údajne sa bojíme pre ich výzor, už od útleho detstva.

A tak sa pýtam, aký bude nový "Slovenský Prezident"?

Bude naďalej vládnuť tejto zemi, starý nevládny kráľ, ktorý si nechá radiť od zlých radcov alebo nám pomôže v nešťastí Pyšná princezná?! Teda konečne nebude už pyšná a vezme si za muža toho šikovného kráľa Miroslava a my mnohí si už nebudeme musieť odskočiť zaspievať inam!!!!

Blanka di Carbini 

Komentáre

 1. Super článok.Ale úprimne, nám Rómom zo môže byť ukradnuté, kto bude prezident, pred voľbami nás majú všetci radi, ako jednu rodinu, ale po voľbách nás chcú vysťahovať do Indie, tí primitívnejší nás posielajú do plynu,lebo im kazíme percento nezamestnanosti, ktoré podľa nich, bez nás by bolo skoro na nule. Škoda,že sa nenašiel ani jeden rómsky kandidát, to by im padol hrebienok, ak by vyhral náš -Róm. Pôjdem voliť, ale iba preto,aby Fico dostal čo najmenej hlasov,každý hlas,ktorý pôjde mimo neho je dobrý. Treba ho prevalcovať, a je jedno,kto vyhrá, Ale tento protirómsky štváč by mal dostať od Rómov po "hube " . Inak sa stane Kaliňák- ktorý schválil a odobril útok na Rómov v Moldave, premiérom. Dúfam,že sa im to nepodarí,ale to by museli ísť Rómovia do volieb ,a ukázať im, že ešte nezabudli.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veď práve, písala som tento príspevok s ironickým nadhľadom a prax poznáme na vlastnej koži, na koži blízkých, zlé správy sa šíria rýchlo.

   Odstrániť
 2. "Na rohu ulice vrah o morálce káže
  Před vraty věznice se procházejí stráže
  Z vojenských pancířů vstříc černý nápis hlásá
  že prvním z rytířů je veličenstvo Kat .........
  Byl hrozný tento stát když musel jsi se dívat
  jak zakázali psát a zakázali zpívat
  a bylo jim to málo
  Poručili dětem modlit se
  jak si přálo veličenstvo Kat"

  Vzorom pre Slovensko - krajinu chudákov by mal byť skôr najchudobnejší prezident sveta:

  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/amerika/nejchudsi-prezident-sveta-zije-na-statku-s-trinohym-psem_252443.html#.Uq-HkdLuLfL

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Úžasne skromný a jednoduchý človek, ale bohužiaľ málokto z vyvolených by chcel nasledovať jeho šľapaje. A priznajme si potom peniaze kazia charakter, veľa krát, keď sa dostane chudobný k veľkým peniazom....to dopadne s ním hrozne, teda dotyčný si to nemyslí, len jeho okolie.

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Nevera u Šarköziovcov z Cigánskych diablov

V partii Cigánskych diablov v týchto dňoch dujú poriadne vetriská. Podľa informácií Nového Času je na pretrase nevera a intrigy. Zdroj Nového Času tvrdí, že manželka Ernesta Šarköziho Silvia má mať až podozrivo blízko k prvému huslistovi Štefanovi Banyákovi, ktorý má s manželkou Katkou dvoch synov.


Podľa Silvie Šarköziovej ide však o výmysel, ktorý má jej rodine uškodiť.„Nie, nie je to pravda,“ vyhlásila Silvia, no pripustila, že práve v domácnosti u Banyákovcov nebolo vždy všetko s kostolným poriadkom a v ich domácnosti plnej hádok sa riešili otázky nevery. „Dôvodom ich hádok mala byť nevera Banyákovej manželky Katky,“ vyjadrila sa opatrne Silvia Šarköziová. Podľa jej slov práve Banyák upodozrieval svoju manželku z nevery. „Ja neriešim, či to bola alebo nebola pravda, ja sa do ich manželstva absolútne nestarám ani nechcem. Mňa sa to netýka,“povedala Šarköziová.


Nevera, alebo len novinárska kačica?

Jeden z komentárov ma však doslova šokoval: "Reálne, Sylvia je krásna žena a Ernest…

Zborov : Video ktoré zachytáva ako policajti bijú Rómov v osade, zachytáva scénu ako z hororu, kde policajti bijú ľudí hlava nehlava...

***RTVS má k dispozícii video, na ktorom policajti bijú obuškami Rómov v osade*** Video, ktoré sa podarilo získať European Roma Rights Centre (Centrum pre práva Rómov), zachytáva scénu v Zborove, okres Bardejov, keď podvečer 16. apríla 2017 privolali policajnú hliadku pre šarvátku medzi Rómami. Niekoľko policajtov sa zaháňa obuškami aj na deti, jeden z nich surovo sotí do staršej ženy, ktorá stojí pokojne bokom a zrazí ju na zem. Policajti sa na videu opakovane zaháňajú na ľudí, ktorí nekladú žiaden aktívny odpor. Rómovia tvrdia, že zásah si natočili viacerí, zachovalo sa však len toto jediné video. Pracovníkom Centra pre práva Rómov povedali, že večer po zásahu sa totiž policajti vrátili a donútili ich ostatné videá z telefónov vymazať. Video sme ukázali aj policajnému prezidentovi Tiborovi Gašparovi. „Viaceré z tých zákrokov sa mi zdajú zjavne neprimerané. Na môj podnet som video preposlal na policajnú inšpekciu, ktorá okamžite začne konanie, aby sa celý zásah vyšetril,“ povedal ná…

Kráľ rómskych piesní Kamil Polakovič z City Boys z Trnavy zase oklamal ľudí, zobral zálohu a neprišiel hrať...

Kto z nás by nepoznal Kamila, úžasného speváka, hudobníka, skladateľa rómskych piesní. Právom sa označuje za kráľa rómskych piesní. No to je jeho jedna stránka, druhú stránku jeho života len málo Rómov pozná a tí čo mali možnosť Kamila spoznať aj inak mi určite dajú za pravdu...


Tvrdí, že jej pokazil najkrajší deň v živote. Renáta Čonková (36) z Kokavy nad Rimavicou (okr. Poltár) si plánovala svoju svadbu mesiace dopredu, chcela, aby bola dokonalá.

Klasický scenár, ktorý Kamil urobil vo svojom živote nie jedenkrát, zobral zálohu, dohodol sa termín kedy príde hrať a v deň termínu Kamila nikde... To bol prípad aj Renáty Čonkovej.

Ešte vo februári oslovila kráľa rómskych piesní Polakoviča. „Dohodli sme sa, že vystúpi so svojou kapelou za honorár 1 000 eur. Päťsto som mu poslala dopredu ako zálohu. Navyše, sľúbil mi, že nám zloží svadobnú pieseň, tak som mu dala ďalších 260 eur,“ vysvetľuje Čonková.