Preskočiť na hlavný obsah

Ohováranie a životný štýl alias telenovela?


Dali by ste si jazýček? Ďakujem, toto jedlo nemusím, nenachádza sa v mojom obľúbenom jedálničku! Avšak je niečo iné, keď mi ho pripraví šéfkuchár reštaurácie a naservíruje mi túto pochúťku na pekne ozdobenom podnose, nuž neodolám. Na výber sú nám neodolateľné recepty a názvami tohto pokrmu: Bravčový jazyk s chrenovou omáčkou alebo na smotane; Údený hovädzí jazyk a Svokrin jazyk. 

A čo hovoríte na „Údený hovädzí jazyk s tortilkou a zemiakovým knedlíčkom na polníčkovom“; Údený hovädzí jazyk v šošovici; Údený jazyk s cícerovým pyré a ružičkovým kelom; Varený jahňací jazyk s jablkovým chrenom a horčicou. Na samý koniec, Vyprážaný bravčový jazyk v syrovo-pivnom cestíčku a špenátovými listami. Tak, čo zbiehajú sa vám slinky? Dumáte, aké sú užitočné živočíchy, neodoláme použiť na jedálnom lístku aj ich jazyk, všetko sa nám zíde k osohu. 

Vegetariáni, čítajte ďalej, moja úvaha je o inom a týka sa aj vás!

A čo ľudský jazyk? Zásluhou ústnej dutiny, s pomocou jazyka a zubov, môžeme vychutnávať a rozoznávať jedlo, nehovoriac o nose, ktorý jasne dáva signál, kde a čo sa varí?! Dostali sme do vienka, umenie komunikácie, dokážeme spievať, recitovať, tvoriť. Naše končatiny sú schopné produktívnych krásnych vecí, sme jednoducho jedineční tvorovia.

Jazyk a naše umenie reči sa využíva aj inak a to dosť hojne, k ohováraniu! Pamätajte, ak ste členom – členkou ohováračského klubu, vždy príďte na čas lebo sa stanete terčom prepierania práve vy. Kto chýba ten sa vezie, až to sviští. Ale ani vaša taktická účasť, vám neprinesie rešpekt, totiž len zistite, že sa na vás jedného dňa pozerajú vo vašom klube a vo vašom okolí divne, inak ako včera! Stalo sa vám, že ste pozvali susedku, inak veľmi milú pani na kávu a vaša budúca existencia sa stala pre vás peklom. Odniesla si z vášho domu, aj to čo nemáte a nedáte nikomu....Poviete si mrcha jedna, čo narobím idem ďalej. Ale nie je to tak, ako chcete a dúfate, nebudete mať pokoj nikdy, jedine že sa im pritrafí do rany ich nový terč obete. Na dedine, v malom meste, v práci: „Taká u nás obyčaj, prádlo blížneho svojho prepieraj“!

Slovensko holduje v populárnej zábave zamiešať sa do života iných. Vráťme sa do pamäte do čias socializmu, ako sa mnohým hodilo udávanie. Bývala som u jednej staršej pani v podnájme. Jej muž už nebol medzi živými, podľahol chorobe z dôsledku „nútených prác“ v rudných baniach. Poslali ho tam komunisti, bol to uznávaný odborník, známi až v zahraničí. Stačilo tak málo, aby mu odňali jeho zajtrajšok. Niekto, závistlivec, kolega v práci ho udal, že chodí do kostola. A tak letel, kozmickou rýchlosťou, najprv mu dali robiť pomocné - robotnícke práce a nakoniec šup s ním do rudnej šachty.

A ani katolíci neboli lepší od komunistov a nemusím zájsť do doby inkvizície, kto sa odlišoval, stačilo tak málo a včerajšok sa pre mnohých stal nedosiahnuteľným. Čím viac si to obete želali, tým rýchlejšie sa rútil ich svet a nakoniec prišli o úctu, ak nie o holý život. Poviete si vtedajšia tmárska nevedomosť a zaslepenosť! Skutočne?

Aj dnes sme nevedomí, v tomto storočí, kde počítačová technika nechýba v domácnostiach, v továrňach nahrádzajú človeka roboty? Máme plné ústa pokroku a všemocnej techniky, ale koniec koncov vždy skĺzneme k holdovaniu lži, zákernosti, ohováraniu a prekrúteniu právd. Keď zlodej kričí chyťte zlodeja, je úplne bohovské alebo alkoholik smejúc sa na plné ústa, ukazuje na vás prstom: Ty ale ľúbiš piť, čo? Keď si občas dáte pohárik? Je to tak, čo tomu ožranovi budete vysvetľovať, nemalo by to cenu!

Tak čo má vlastne cenu, niekam patriť?! Ak chýbaš je zle, ak nechýbaš nevyhneš sa tvojmu osudu. Ako má žiť a správať sa v tomto vyťaženom svete, kto nechce a nemá potrebu ohovárať, posudzovať, klamať, predvádzať sa, využívať kohokoľvek a čokoľvek a byť skorumpovaní!

Poznáte situáciu, v práci medzi kolegami, ide sa na prestávku a vy ste nefajčiar? Možno raz si poviete idem s nimi veď čo, ale potom to nevydržíte lebo neznesiete cigaretový dym a tak je na vás rozhodnutie: Buď začnete fajčiť a súhlasne, vdychujete škodlivú látku aj vy, alebo sa rozhodnete ušetriť vaše zdravie a pocítite, na vlastnej koži efekt „byť len v zálohe“.

Možno bude vhodnejšie nás nahradiť robotmi, tie by sa nezaoberali ničím iným okrem plnenia svojich povinností, sú naprogramovaní a hotovo. Takže ohováraním a znevažovaním by sa nezaoberali určite ? Alebo sa mýlim?????
Blanka di Carbini

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Budú Kotlebovci zabíjať ľudí?

Skôr než si odpovieme na túto otázku, mali by sme si vlastne definovať, čo je fašizmus a ako prejavuje v ĽSNS Mariána Kotlebu   

5 dôvodov, prečo sú kotlebovci fašisti.
(podľa Jakuba Drábika)

1. Fašizmus je forma radikálneho nacionalizmu snažiaca sa o „očistu“ národa, ktorý je podľa fašistov v kríze. Takto nám dnešný stav prezentujú aj kotlebovci: „zvrátenosti v médiách“, „degenerovaná spoločnosť“, „paraziti“, „kríza“ a podobne. Svet sa rúti do záhuby a len oni vedia, ako ho zachrániť 

2. Fašizmus potrebuje nepriateľa, ktorého môže obviniť z problémov národa, démonizovať ho a nakoniec národ od neho „očistiť“. Strach zároveň mobilizuje masy – u kotlebovcov sú to ako vnútorní (Rómovia, Židia, Maďari, skorumpovaní politici), tak vonkajší (utečenci, islam) nepriatelia. 
3. Fašisti tvrdia, že moderná kultúra je dekadentná a zvrátená a chcú ju nahradiť tou „pravou“ národnou. Prejavy kotlebovcov i ich program je plný „dekadentného moderného umenia“ a „nízkou úrovňou kultúry“. Preto Kotleba zatvá…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…