Preskočiť na hlavný obsah

Rómska "inteligencia" v šoku... prezidentský palác "v rukách" Andreja Kisku

Tak... a stalo sa čo nikto neočakával, predovšetkým z radov vládnucej strany Smer SD. Tento šok neočakávali nielen v smere, ale aj niektorí naši rómsky predstavitelia, ktorí sa do role predstaviteľov Rómov na Slovensku vlastne "delegovali" sami. Čo sa vlastne stalo? V druhom kole prezidentských volieb zvíťazil, o 413 224 hlasov viac, nezávislý kandidát  Andrej Kiska, a tak vyradil Róberta Fica. Reakcie politológov, novinárov, či zahraničia boli jasné, koniec vlády jednej strany...  Samotné hlasovanie občanov Slovenska prekvapilo aj "smerákov", dá sa vlastne povedať, že Smer SD dostala riadny kopanec od občanov, že môžem kľudne napísať, je predzvesťou pádu vlády Róberta Fica, či už "dovládne", alebo v dôsledku spoločenských zmien, ktoré všetci očakávame, príde k predčasnému pádu jeho vlády.

Samozrejme, všetci vieme, že právomoci prezidenta sú u nás veľmi malé, a majú skôr reprezentačné účely, napriek tomu by sme nemali zabudnúť, že aj napriek malým právomociam prezidenta Slovenskej republiky, môže prezident poriadne zamiešať karty slovenskej politiky, a to sa práve čaká od novej hlavy Slovenska, pána Andreja Kisku. Napríklad v spoločnosti sa čaká, tak ako sa včera zmienili v správach TN, ako dopadne nové vymenovanie generálneho prokurátora, a či Štefan Harabin, súčasný generálny prokurátor, dostane konečne červenú od nového prezidenta, no však môže sa stať, že Smer a Róbert Fico využije čas nástupu nového prezidenta do funkcie a prezident Ivan Gašparovič vymenuje nového generálneho prokurátora z radov strany Smer. Určite sa čaká aj na ďalšie kauzy, aj na to, ako sa k nim postaví nový prezident Andrej Kiska.


No karty môže nový prezident zamiešať aj v Rómskej politike, ak sa teda dá vôbec o rómskej politike písať... Preto som na začiatku napísal, že víťazstvo Andreja Kisku prekvapilo aj našich rómskych "predstaviteľov", ktorí z celej sily po sociálnej sieti agitovali pre víťazstvo Róberta Fica, toho Fica,ktorý dovolil, aby sa neonacistický blbec Marián Kotleba ujal moci v banskobystrickom kraji. Naši predstavitelia sú tak prorómsky, že napriek tomuto faktu, sa prikláňali k strane Smer SD. Dokonca, niektorí sa dostali tak ďaleko, že za Róberta Fica išli agitovať medzi Rómov predovšetkým v osadách, či na Košickom Luniku IX. Napriek ich úsiliu však zvíťazil Andrej Kiska, a to znamená poriadny škrt cez ich rozpočet. Totiž víťazstvo Andreja Kisku môže ovplyvniť budúce postavenie splnomocnenca pre rómske komunity, či ich ďalšie finančné rezervy, ktoré mali vďaka Smeru a Róbertovi Ficovi poriadne zabezpečené.

Kristína Magdolénová, šéfka Rómskej tlačovej agentúry /MECEM/  v 80. a 90. rokov podpriemerná redaktorka hospodárových novín sa v 90. rokoch chytila novej príležitosti a začala sa ako pijavica priživovať na Rómskej žurnalistke, ktorá vtedy začala u nás štartovať. Najprv sa zúčastnila ako "rektorka" kurzov pre nových budúcich rómskych novinárov, aby sa neskôr aj zo svojím manželom ujala moci nad už existujúcou Rómskou Tlačovou Agentúrou, s ktorou sa dnes snaží ovládnuť rómsky mediálny trh na Slovensku. Tak práve táto pani sa necháva počuť na sociálnej sieti facebooku myšlienkami, že prezident na Slovensku nemá veľké právomoci, a že Andrej Kiska vystupuje v úlohe premiéra, doslova je cítiť ako je nespokojná, že zvíťazil Andrej Kiska, a nie Róbert Fico. Snaží sa poukazovať na právomoci prezidenta SR, a ako by samú seba presviedčala, že napriek malým právomociam prezidenta SR nemôže Andrej Kiska poriadne zamiešať zo slovenskou politikou, spoločenským vnímaním, čo v konečnom dôsledku môže ohroziť jej postavenie a nielen jej postavenie v tejto spoločnosti, alebo rómsky mediálny trh.

Nech je to akokoľvek, či už nový prezident pán Andrej Kiska zamieša karty slovenskej politiky, či spoločenským vnímaním, alebo ostane všetko po starom, jedno je isté, je to dobrá správa pre Slovensko, že "Stalinizmus" a vláda jednej strany je víťazstvom Andreja Kisku zažehnaná, a s touto myšlienkou súhlasí aj zahraničie... Tak na zdravie pán prezident...!


Jozef Kmeťo  

Komentáre

 1. Dobre napisane, pravdivo, gratulujem.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Paraziti sa najdú všade.

  Pokiaľ ide o tie prezidentské voľby - už dlhodobo rozmýšľam o tom, čo konkrétne dobrého pre mňa, ako celkom obyčajného človeka, urobil Róbert Fico za tých 6 rokov jeho pôsobenia na poste predsedu vlády SR.

  Alebo čo dobrého urobil pre chudobných Rómov a pre chudobných Nerómov?

  Nech rozmýšľam ako rozmýšľam na nič také, čo by mňa po dobu jeho panovania potešilo, uľahčilo a spríjemnilo život som zatiaľ skutočne neprišiel.

  Ale tých nepríjemných opatrení, ktoré mi život skomplikovali, znepríjemnili, zdražili, mohol by som vymenovať dosť veľa / výpalnícke poplatky za bezcenné cenné papiere; znovuzavedenie výpalníckeho poplatku pre RTVS; zákon o povinnom čipovaní havkáčov, ktorý po vytiahnutí peniazí z vrecák ich majiteľov Ficovláda zrušila, ale škodu, ktorú týmto zákonom ľuďom spôsobili im leží u zadku; zavedenie otrokárskych prác pre chudobných; zavedenie balíka, či súboru úžerníckych opatrení spočívajúcich v jednorazovom úžerníckom zvýšení rôznych stávajúcich poplatkov, či zavedením nových úžerníckych poplatkov; úžerníctvo za parkovanie motorových vozidiel; úžernícke mýto, ktoré v konečnom dôsledku aj tak zaplatí občan, antimaďarský zákon,.../

  Podčiarknuté, rozhodnuté: ANDREJ KISKA NA HRAD! TO JE ONO!

  A viem si celkom dobre predstaviť aj oveľa oveľa lepšie využitie týchto nemalých peňazí vynaložených na túto neférovú a nehanebnú prezidentskú antikampaň zameranú na dehonestáciu prezidentského kandidáta Andreja Kisku, a to na sociálne účely pre tých, ktorým sa na Slovensku v neototalitných časoch dlhodobo nádherne dlho dobre nedarí a najmä pre tých,ktorí na Slovensku nemajú ani len strechu nad hlavou a žijú v podmienkach horších ako zvierata. A na „slovenskom dvore“, hladošov je dnes more:
  "ReCyklo...." z BLOG.SME.SK: http://sjekel.blog.sme.sk/c/223563/ReCyklo.html
  "Chcete ma....??" z BLOG.SME.SK: http://sjekel.blog.sme.sk/c/246052/Chcete-ma.html

  OdpovedaťOdstrániť
 3. V celku dobre som sa pobavil na:"Napríklad v spoločnosti sa čaká, tak ako sa včera zmienili v správach TN, ako dopadne nové vymenovanie generálneho prokurátora, a či Štefan Harabin, súčasný generálny prokurátor, dostane konečne červenú od nového prezidenta, no však môže sa stať, že Smer a Róbert Fico využije čas nástupu nového prezidenta do funkcie a prezident Ivan Gašparovič vymenuje nového generálneho prokurátora z radov strany Smer."

  Jozef, skôr ako niečo napíšete, tak si preštudujte príslušnú legislatívu. Napr. ústavu a zákon č. 153/2001 Z.z.o prokuratúre. Tam sa dozviete, že generálny prokurátor je volený na najviac na dve 7 ročné obdobia. (§ 7 ods. 2 zákona č. 153/2001 Z.z.) Takže Ficov kamoš z práva Čižnár prežije aspoň o rok úžerníka Kisku v úrade!
  2, Harabín môže byť zvolený Čižnárov návrh v zmysle § 11 ods.2 zákona č. 153/2001 Z.z.) za sudcu ústavného súdu, resp. až za predsedu ústavného súdu.
  3, ak sa Smer spojí so 7-8 poslancami KDH, tak urobia také ústavne zmeny, že si Kiska ani hlasnejšie "neprdne" v Grasalkovičovom paláci, bez toho aby ho Kaliňákova polícia nestíhala za znečisťovanie ovzdušia. (smiech)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…