Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Rómska "inteligencia" v šoku... prezidentský palác "v rukách" Andreja Kisku

Tak... a stalo sa čo nikto neočakával, predovšetkým z radov vládnucej strany Smer SD. Tento šok neočakávali nielen v smere, ale aj niektorí naši rómsky predstavitelia, ktorí sa do role predstaviteľov Rómov na Slovensku vlastne "delegovali" sami. Čo sa vlastne stalo? V druhom kole prezidentských volieb zvíťazil, o 413 224 hlasov viac, nezávislý kandidát  Andrej Kiska, a tak vyradil Róberta Fica. Reakcie politológov, novinárov, či zahraničia boli jasné, koniec vlády jednej strany...  Samotné hlasovanie občanov Slovenska prekvapilo aj "smerákov", dá sa vlastne povedať, že Smer SD dostala riadny kopanec od občanov, že môžem kľudne napísať, je predzvesťou pádu vlády Róberta Fica, či už "dovládne", alebo v dôsledku spoločenských zmien, ktoré všetci očakávame, príde k predčasnému pádu jeho vlády.

Samozrejme, všetci vieme, že právomoci prezidenta sú u nás veľmi malé, a majú skôr reprezentačné účely, napriek tomu by sme nemali zabudnúť, že aj napriek malým právomociam prezidenta Slovenskej republiky, môže prezident poriadne zamiešať karty slovenskej politiky, a to sa práve čaká od novej hlavy Slovenska, pána Andreja Kisku. Napríklad v spoločnosti sa čaká, tak ako sa včera zmienili v správach TN, ako dopadne nové vymenovanie generálneho prokurátora, a či Štefan Harabin, súčasný generálny prokurátor, dostane konečne červenú od nového prezidenta, no však môže sa stať, že Smer a Róbert Fico využije čas nástupu nového prezidenta do funkcie a prezident Ivan Gašparovič vymenuje nového generálneho prokurátora z radov strany Smer. Určite sa čaká aj na ďalšie kauzy, aj na to, ako sa k nim postaví nový prezident Andrej Kiska.


No karty môže nový prezident zamiešať aj v Rómskej politike, ak sa teda dá vôbec o rómskej politike písať... Preto som na začiatku napísal, že víťazstvo Andreja Kisku prekvapilo aj našich rómskych "predstaviteľov", ktorí z celej sily po sociálnej sieti agitovali pre víťazstvo Róberta Fica, toho Fica,ktorý dovolil, aby sa neonacistický blbec Marián Kotleba ujal moci v banskobystrickom kraji. Naši predstavitelia sú tak prorómsky, že napriek tomuto faktu, sa prikláňali k strane Smer SD. Dokonca, niektorí sa dostali tak ďaleko, že za Róberta Fica išli agitovať medzi Rómov predovšetkým v osadách, či na Košickom Luniku IX. Napriek ich úsiliu však zvíťazil Andrej Kiska, a to znamená poriadny škrt cez ich rozpočet. Totiž víťazstvo Andreja Kisku môže ovplyvniť budúce postavenie splnomocnenca pre rómske komunity, či ich ďalšie finančné rezervy, ktoré mali vďaka Smeru a Róbertovi Ficovi poriadne zabezpečené.

Kristína Magdolénová, šéfka Rómskej tlačovej agentúry /MECEM/  v 80. a 90. rokov podpriemerná redaktorka hospodárových novín sa v 90. rokoch chytila novej príležitosti a začala sa ako pijavica priživovať na Rómskej žurnalistke, ktorá vtedy začala u nás štartovať. Najprv sa zúčastnila ako "rektorka" kurzov pre nových budúcich rómskych novinárov, aby sa neskôr aj zo svojím manželom ujala moci nad už existujúcou Rómskou Tlačovou Agentúrou, s ktorou sa dnes snaží ovládnuť rómsky mediálny trh na Slovensku. Tak práve táto pani sa necháva počuť na sociálnej sieti facebooku myšlienkami, že prezident na Slovensku nemá veľké právomoci, a že Andrej Kiska vystupuje v úlohe premiéra, doslova je cítiť ako je nespokojná, že zvíťazil Andrej Kiska, a nie Róbert Fico. Snaží sa poukazovať na právomoci prezidenta SR, a ako by samú seba presviedčala, že napriek malým právomociam prezidenta SR nemôže Andrej Kiska poriadne zamiešať zo slovenskou politikou, spoločenským vnímaním, čo v konečnom dôsledku môže ohroziť jej postavenie a nielen jej postavenie v tejto spoločnosti, alebo rómsky mediálny trh.

Nech je to akokoľvek, či už nový prezident pán Andrej Kiska zamieša karty slovenskej politiky, či spoločenským vnímaním, alebo ostane všetko po starom, jedno je isté, je to dobrá správa pre Slovensko, že "Stalinizmus" a vláda jednej strany je víťazstvom Andreja Kisku zažehnaná, a s touto myšlienkou súhlasí aj zahraničie... Tak na zdravie pán prezident...!


Jozef Kmeťo  

Komentáre

 1. Dobre napisane, pravdivo, gratulujem.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Paraziti sa najdú všade.

  Pokiaľ ide o tie prezidentské voľby - už dlhodobo rozmýšľam o tom, čo konkrétne dobrého pre mňa, ako celkom obyčajného človeka, urobil Róbert Fico za tých 6 rokov jeho pôsobenia na poste predsedu vlády SR.

  Alebo čo dobrého urobil pre chudobných Rómov a pre chudobných Nerómov?

  Nech rozmýšľam ako rozmýšľam na nič také, čo by mňa po dobu jeho panovania potešilo, uľahčilo a spríjemnilo život som zatiaľ skutočne neprišiel.

  Ale tých nepríjemných opatrení, ktoré mi život skomplikovali, znepríjemnili, zdražili, mohol by som vymenovať dosť veľa / výpalnícke poplatky za bezcenné cenné papiere; znovuzavedenie výpalníckeho poplatku pre RTVS; zákon o povinnom čipovaní havkáčov, ktorý po vytiahnutí peniazí z vrecák ich majiteľov Ficovláda zrušila, ale škodu, ktorú týmto zákonom ľuďom spôsobili im leží u zadku; zavedenie otrokárskych prác pre chudobných; zavedenie balíka, či súboru úžerníckych opatrení spočívajúcich v jednorazovom úžerníckom zvýšení rôznych stávajúcich poplatkov, či zavedením nových úžerníckych poplatkov; úžerníctvo za parkovanie motorových vozidiel; úžernícke mýto, ktoré v konečnom dôsledku aj tak zaplatí občan, antimaďarský zákon,.../

  Podčiarknuté, rozhodnuté: ANDREJ KISKA NA HRAD! TO JE ONO!

  A viem si celkom dobre predstaviť aj oveľa oveľa lepšie využitie týchto nemalých peňazí vynaložených na túto neférovú a nehanebnú prezidentskú antikampaň zameranú na dehonestáciu prezidentského kandidáta Andreja Kisku, a to na sociálne účely pre tých, ktorým sa na Slovensku v neototalitných časoch dlhodobo nádherne dlho dobre nedarí a najmä pre tých,ktorí na Slovensku nemajú ani len strechu nad hlavou a žijú v podmienkach horších ako zvierata. A na „slovenskom dvore“, hladošov je dnes more:
  "ReCyklo...." z BLOG.SME.SK: http://sjekel.blog.sme.sk/c/223563/ReCyklo.html
  "Chcete ma....??" z BLOG.SME.SK: http://sjekel.blog.sme.sk/c/246052/Chcete-ma.html

  OdpovedaťOdstrániť
 3. V celku dobre som sa pobavil na:"Napríklad v spoločnosti sa čaká, tak ako sa včera zmienili v správach TN, ako dopadne nové vymenovanie generálneho prokurátora, a či Štefan Harabin, súčasný generálny prokurátor, dostane konečne červenú od nového prezidenta, no však môže sa stať, že Smer a Róbert Fico využije čas nástupu nového prezidenta do funkcie a prezident Ivan Gašparovič vymenuje nového generálneho prokurátora z radov strany Smer."

  Jozef, skôr ako niečo napíšete, tak si preštudujte príslušnú legislatívu. Napr. ústavu a zákon č. 153/2001 Z.z.o prokuratúre. Tam sa dozviete, že generálny prokurátor je volený na najviac na dve 7 ročné obdobia. (§ 7 ods. 2 zákona č. 153/2001 Z.z.) Takže Ficov kamoš z práva Čižnár prežije aspoň o rok úžerníka Kisku v úrade!
  2, Harabín môže byť zvolený Čižnárov návrh v zmysle § 11 ods.2 zákona č. 153/2001 Z.z.) za sudcu ústavného súdu, resp. až za predsedu ústavného súdu.
  3, ak sa Smer spojí so 7-8 poslancami KDH, tak urobia také ústavne zmeny, že si Kiska ani hlasnejšie "neprdne" v Grasalkovičovom paláci, bez toho aby ho Kaliňákova polícia nestíhala za znečisťovanie ovzdušia. (smiech)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rádio Roma a Romata skončili v osade, aké je však pozadie?

Aktuality.sk vydali minulý týždeň článok "Rómske rádio zobralo dotácie za 190-tisíc eur, skončilo prepísané v osade." Pred dvoma rokmi som prostredníctvom Sme.sk a Redakcie R1 publikoval článok "Rádio ROMA  A ROMATA, projekty za viac ako 200 tisíc € končia..." Hneď ako som článok publikoval, dotknuté osoby sa ma prostredníctvom svojich právnikov snažili zatlačiť do kúta. Po porade s právnikom sa mi podarilo nátlak zo strany dotknutých osôb umierniť za odplatu, že články stiahnem, a nebudem o nich písať... Napriek tomu som však články uverejnil 

Projekty rádia Roma a Rómskej tlačovej agentúry Romata sa ma osobne dotýkali. Veril som, že projekty za ktorými stál Ján Konček, Milan Nemček, budú projekty ktoré dokážu vytvoriť tvorivé prostredie ako pre rómskych novinárov tak aj pre blogerov. Malo to byť prvé rómske rádio na Slovensku, ktoré by vysielalo v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a v Prahe. Rómska tlačová agentúra Romata zase mala združovať rómskych novinárov…

Rovnosť nadovšetko

Koľkokrát zbili policajti bezdôvodne Róma? Koľko detí prichádza o šance na únik z osady, kvôli tomu, že ho zaradia do „špeciálnej školy“ len preto, že nevedia po slovensky? Nie, sú tak zaraďované na základne sociálneho aspektu.  Musíme posielať armádu aby robila korona-testy? Prečo ju posielame? Prečo musia ľudia pracujúci na integračných programoch v osadách bojovať o granty, len aby si mohli robiť svoju prácu? Chýba nám empatia. Sme leniví pochopiť kultúrne rozdiely. Vidíme dôsledky, odmietame vidieť dôvody.
V obchode si všetci všímajú iba nekupujúceho Róma, pracoval som v obchode prakticky celý život, a záchyty Rómov som ja osobne nezažil, a to som pracoval vo veľkom hypermarkete. Najviac záchytov bolo u nerómov a to dokonca u takých u ktorých by ste to ani nepovedali. Napriek tomu však sledovaní v obchode sú najviac Rómovia a ich deti! 
A čo prípady kedy boli bité Rómske deti, doteraz tieto prípady neboli riadne vyšetrené, prípad detí v Krompachoch nikto nevie ako dopadol. Z  fackuj…

Opatrovateľka, či parazit?

V takmer každej rodine to príde, nastane dilema, čo so svojimi zostarnutými rodičmi, ktorí sa už sotva vládzu o seba postarať. A stalo sa to aj mne. Som najmladšia, slobodná, tak akosi automaticky táto povinnosť postarať sa o svojich rodičov pripadla mne. Teda vlastne iba o mamu, lebo otec zomrel pred takmer desiatimi rokmi. Odvtedy som sa vlastne snažila všemožne nejako to vykryť, len aby som nemusela ostať doma z práce. 
Každý deň som dochádzala do práce 45km, čo znamenalo byť z domu celý deň, no bola som rada, že vôbec nejakú prácu mám a hlavne mi tolerovali to, že keď náhodou bolo mame zle, to znamená, že som v noci musela volať záchranku a keď ju nevzali do nemocnice, musela som ostať pri nej a v práci som si musela vziať voľno. Neskôr cez deň mi s mamou pomáhala sestra, bola aspoň pri nej a ja som mohla ako – tak pokojne byť v práci, aj keď som niekedy prebdela celú noc, keď sa mama necítila dobre. Zo stresov som bola aj ja často chorá, minimálne dvakrát do roka ma trápil zápal…