Preskočiť na hlavný obsah

Pollák urobil z ľudí otrokov !

Práce pre ľudí je dosť, myslí si Pollák, keď niektorí starostovia namietajú, že nemajú dostatok práce pre nezamestnaných ľudí v Hmotnej núdzi. Samozrejme že má pravdu, otrockej práce je vždy dosť. Nedávno som sama riadením osudu rozšírila rady nezamestnaných a tak som sa v priestoroch Úradu práce stretla s ľuďmi, ktorých sa slávna Rómska reforma bytostne dotýka.

Kde všade pracujú ľudia za 60eur mesačne? Prvá ktorá sa mi posťažovala bola moja bývalá kolegyňa, pracuje na zbernom dvore v Technických službách (smetiari). Má viac ako 50 rokov, takmer rok si nemôže zohnať prácu. Na zberný dvor musí chodiť pešo takmer 3 km, dopravu si dovoliť nemôže. Najskôr ju dali robiť pri pás na triedenie, ale po dvoch dňoch hrabania sa v domovom odpade, obrovskom smrade z ktorého ju neustále napínalo na zvracanie, sa nad ňou zľutovali a tak vonku do vedra zbiera sklo, aj keď prší, či praží slnko, nesmie prestať zbierať a vláčiť ťažké vedrá.Ďalší ľudia pracujú na cintorínoch, starajú sa o čistotu sídlisk, o mestskú zeleň. O toto sa kedysi starali komunálne služby, pod ktoré spadajú aj zberné dvory. No odkedy pán Pollák s pýchou uviedol do praxe svoj reformný Rómsky zákon, ktorý sa vlastne netýka iba Rómov, ale všetkých nezamestnaných , ktorí sú poberateľmi dávky v Hmotnej núdzi a sú vedení na Úrade práce dlhšie ako pol roka, prišli ľudia v komunálnych službách o prácu, aby uvoľnili miesta Pollákovým otrokom!

Je to hanba, že ľudí, ktorí sú už dosť potrestaní tým, že musia živoriť z pár eur, tento štát ešte využíva na otrockú prácu. Na 400tisíc nezamestnaných je nejakých 20tisíc voľných pracovných miest a kto za to môže, ľudia? Za tento stav môže táto neschopná vláda a politici ktorí nie sú schopní s tým nič robiť!

Vážený pán Pollák, dajte týmto svojim otrokom aspoň minimálnu mzdu, aby sa aspoň cítili ako ľudia, lebo verím tomu, že ak sa tento ľud konečne zobudí a začne čistiť chliev zvaný parlament, vy budete medzi prvými ktorých postavia k múru pred popravčiu čatu, aj s vaším šéfom Kaliňákom !


Helena Kmeťová

Komentáre

 1. To je velka pravda, kazdy pohar raz pretecie. Gadzovci sa tesili, ze Ciganom uberu z davok a pozenu ich robit skoro zadarmo, ale tyka s to aj ich, je nacase sa spojit proti tomu Kalinakovmu sasovi , ktory plni ich prikazy. To nie je iba z jeho tupej hlavy. Oni rozkradaju milony a robotnici maju ist zametat ulice, aby sa vratilo do statnej kasy to, co oni rozkradli. V Cechach za Vpp dostavaju minimalnu mzdu, u nas za otrocinu desat hodin denne vo fabrike. Vyzenme ich konecne od valovov, lebo nas budu pomaly bicovat ako otrokov a budu sa nam vyskierat do tvare tito kriminalnici a mafiani.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pán Polkák stímto návrhom nezískal medzi cgánmi autoritu naopak získal nenavisť.
   Zachviku to bude v americkych filmoch budeme mať okresky geta a male deti budu kradnuť a ludia sa nebudu mocť pohybovat s okresku do okresku lebo tu budu vladnuť gangy politici a policajti...

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…