Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Pollák urobil z ľudí otrokov !

Práce pre ľudí je dosť, myslí si Pollák, keď niektorí starostovia namietajú, že nemajú dostatok práce pre nezamestnaných ľudí v Hmotnej núdzi. Samozrejme že má pravdu, otrockej práce je vždy dosť. Nedávno som sama riadením osudu rozšírila rady nezamestnaných a tak som sa v priestoroch Úradu práce stretla s ľuďmi, ktorých sa slávna Rómska reforma bytostne dotýka.

Kde všade pracujú ľudia za 60eur mesačne? Prvá ktorá sa mi posťažovala bola moja bývalá kolegyňa, pracuje na zbernom dvore v Technických službách (smetiari). Má viac ako 50 rokov, takmer rok si nemôže zohnať prácu. Na zberný dvor musí chodiť pešo takmer 3 km, dopravu si dovoliť nemôže. Najskôr ju dali robiť pri pás na triedenie, ale po dvoch dňoch hrabania sa v domovom odpade, obrovskom smrade z ktorého ju neustále napínalo na zvracanie, sa nad ňou zľutovali a tak vonku do vedra zbiera sklo, aj keď prší, či praží slnko, nesmie prestať zbierať a vláčiť ťažké vedrá.Ďalší ľudia pracujú na cintorínoch, starajú sa o čistotu sídlisk, o mestskú zeleň. O toto sa kedysi starali komunálne služby, pod ktoré spadajú aj zberné dvory. No odkedy pán Pollák s pýchou uviedol do praxe svoj reformný Rómsky zákon, ktorý sa vlastne netýka iba Rómov, ale všetkých nezamestnaných , ktorí sú poberateľmi dávky v Hmotnej núdzi a sú vedení na Úrade práce dlhšie ako pol roka, prišli ľudia v komunálnych službách o prácu, aby uvoľnili miesta Pollákovým otrokom!

Je to hanba, že ľudí, ktorí sú už dosť potrestaní tým, že musia živoriť z pár eur, tento štát ešte využíva na otrockú prácu. Na 400tisíc nezamestnaných je nejakých 20tisíc voľných pracovných miest a kto za to môže, ľudia? Za tento stav môže táto neschopná vláda a politici ktorí nie sú schopní s tým nič robiť!

Vážený pán Pollák, dajte týmto svojim otrokom aspoň minimálnu mzdu, aby sa aspoň cítili ako ľudia, lebo verím tomu, že ak sa tento ľud konečne zobudí a začne čistiť chliev zvaný parlament, vy budete medzi prvými ktorých postavia k múru pred popravčiu čatu, aj s vaším šéfom Kaliňákom !


Helena Kmeťová

Komentáre

 1. To je velka pravda, kazdy pohar raz pretecie. Gadzovci sa tesili, ze Ciganom uberu z davok a pozenu ich robit skoro zadarmo, ale tyka s to aj ich, je nacase sa spojit proti tomu Kalinakovmu sasovi , ktory plni ich prikazy. To nie je iba z jeho tupej hlavy. Oni rozkradaju milony a robotnici maju ist zametat ulice, aby sa vratilo do statnej kasy to, co oni rozkradli. V Cechach za Vpp dostavaju minimalnu mzdu, u nas za otrocinu desat hodin denne vo fabrike. Vyzenme ich konecne od valovov, lebo nas budu pomaly bicovat ako otrokov a budu sa nam vyskierat do tvare tito kriminalnici a mafiani.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pán Polkák stímto návrhom nezískal medzi cgánmi autoritu naopak získal nenavisť.
   Zachviku to bude v americkych filmoch budeme mať okresky geta a male deti budu kradnuť a ludia sa nebudu mocť pohybovat s okresku do okresku lebo tu budu vladnuť gangy politici a policajti...

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rádio Roma a Romata skončili v osade, aké je však pozadie?

Aktuality.sk vydali minulý týždeň článok "Rómske rádio zobralo dotácie za 190-tisíc eur, skončilo prepísané v osade." Pred dvoma rokmi som prostredníctvom Sme.sk a Redakcie R1 publikoval článok "Rádio ROMA  A ROMATA, projekty za viac ako 200 tisíc € končia..." Hneď ako som článok publikoval, dotknuté osoby sa ma prostredníctvom svojich právnikov snažili zatlačiť do kúta. Po porade s právnikom sa mi podarilo nátlak zo strany dotknutých osôb umierniť za odplatu, že články stiahnem, a nebudem o nich písať... Napriek tomu som však články uverejnil 

Projekty rádia Roma a Rómskej tlačovej agentúry Romata sa ma osobne dotýkali. Veril som, že projekty za ktorými stál Ján Konček, Milan Nemček, budú projekty ktoré dokážu vytvoriť tvorivé prostredie ako pre rómskych novinárov tak aj pre blogerov. Malo to byť prvé rómske rádio na Slovensku, ktoré by vysielalo v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a v Prahe. Rómska tlačová agentúra Romata zase mala združovať rómskych novinárov…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…