Odmena za nákup na ZľavaDňa

štvrtok 15. mája 2014

Pollák urobil z ľudí otrokov !

Práce pre ľudí je dosť, myslí si Pollák, keď niektorí starostovia namietajú, že nemajú dostatok práce pre nezamestnaných ľudí v Hmotnej núdzi. Samozrejme že má pravdu, otrockej práce je vždy dosť. Nedávno som sama riadením osudu rozšírila rady nezamestnaných a tak som sa v priestoroch Úradu práce stretla s ľuďmi, ktorých sa slávna Rómska reforma bytostne dotýka.

Kde všade pracujú ľudia za 60eur mesačne? Prvá ktorá sa mi posťažovala bola moja bývalá kolegyňa, pracuje na zbernom dvore v Technických službách (smetiari). Má viac ako 50 rokov, takmer rok si nemôže zohnať prácu. Na zberný dvor musí chodiť pešo takmer 3 km, dopravu si dovoliť nemôže. Najskôr ju dali robiť pri pás na triedenie, ale po dvoch dňoch hrabania sa v domovom odpade, obrovskom smrade z ktorého ju neustále napínalo na zvracanie, sa nad ňou zľutovali a tak vonku do vedra zbiera sklo, aj keď prší, či praží slnko, nesmie prestať zbierať a vláčiť ťažké vedrá.Ďalší ľudia pracujú na cintorínoch, starajú sa o čistotu sídlisk, o mestskú zeleň. O toto sa kedysi starali komunálne služby, pod ktoré spadajú aj zberné dvory. No odkedy pán Pollák s pýchou uviedol do praxe svoj reformný Rómsky zákon, ktorý sa vlastne netýka iba Rómov, ale všetkých nezamestnaných , ktorí sú poberateľmi dávky v Hmotnej núdzi a sú vedení na Úrade práce dlhšie ako pol roka, prišli ľudia v komunálnych službách o prácu, aby uvoľnili miesta Pollákovým otrokom!

Je to hanba, že ľudí, ktorí sú už dosť potrestaní tým, že musia živoriť z pár eur, tento štát ešte využíva na otrockú prácu. Na 400tisíc nezamestnaných je nejakých 20tisíc voľných pracovných miest a kto za to môže, ľudia? Za tento stav môže táto neschopná vláda a politici ktorí nie sú schopní s tým nič robiť!

Vážený pán Pollák, dajte týmto svojim otrokom aspoň minimálnu mzdu, aby sa aspoň cítili ako ľudia, lebo verím tomu, že ak sa tento ľud konečne zobudí a začne čistiť chliev zvaný parlament, vy budete medzi prvými ktorých postavia k múru pred popravčiu čatu, aj s vaším šéfom Kaliňákom !


Helena Kmeťová

3 komentáre:

 1. To je velka pravda, kazdy pohar raz pretecie. Gadzovci sa tesili, ze Ciganom uberu z davok a pozenu ich robit skoro zadarmo, ale tyka s to aj ich, je nacase sa spojit proti tomu Kalinakovmu sasovi , ktory plni ich prikazy. To nie je iba z jeho tupej hlavy. Oni rozkradaju milony a robotnici maju ist zametat ulice, aby sa vratilo do statnej kasy to, co oni rozkradli. V Cechach za Vpp dostavaju minimalnu mzdu, u nas za otrocinu desat hodin denne vo fabrike. Vyzenme ich konecne od valovov, lebo nas budu pomaly bicovat ako otrokov a budu sa nam vyskierat do tvare tito kriminalnici a mafiani.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pán Polkák stímto návrhom nezískal medzi cgánmi autoritu naopak získal nenavisť.
   Zachviku to bude v americkych filmoch budeme mať okresky geta a male deti budu kradnuť a ludia sa nebudu mocť pohybovat s okresku do okresku lebo tu budu vladnuť gangy politici a policajti...

   Odstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...