Odmena za nákup na ZľavaDňa

piatok 29. augusta 2014

Slovensko oslavuje 70 výročie SNP a pritom ticho toleruje prejavy fašizmu....

Urobil som si práve kávičku, sadol si za môj počítač, pustil naše rómske rádio R1 a začal som premýšľať o dnešnom 65 výročí SNP. Položil som si otázku, čo vlastne tento pamätný deň spred 70 rokov, ktorý sa odohral v auguste 1944 znemená pre túto spoločnosť. Čo znamená tento deň v ktorom povstali proti fašizmu Slováci, Rusi ale aj naši Rómovia, načo táto spoločnosť akosi pozabudla. Povstali aj iný proti útlaku fašizmu, ktorý utláčal ľud, prenasledoval Židov a Rómov a tých ktorí nezapadali do jednej z teórii o čistej krvi, či nesúhlasili s politikou ktorú razil Hitler a jeho verný "psy"   Neviem, ale mám pocit že tento pamätný deň pre túto spoločnosť znamená len toľko, že sa teší že je volný deň a môže rodinka isť napríklad von do prírody, keby tento deň nesúvisel s volným dňom, asi by nikoho obzvlášť tento deň nezaujal, až na pár výnimiek.

Dnešná doba je ako by bola robená cez kopirák tej minulej, tak sa raz pre vysielanie rádia R1 vyjadrila blogerka Helena Kmeťova. A mala pravdu, ako ďalej dodala, v doba keď sa k moci dostal v Nemecku Hitler, bola to doba veľmi podobná tejto. Nacionalistické hlasy v Nemecku silneli, silnel aj hrubý odpor voči židovskému ale aj rómskemu obyvateľstvu. Bola to doba kedy sa vtedajšej majorite ťažko žilo, v období nástupu Hitlera k moci, vrcholila hospodárka kríza 30 rokov... Nezamestnanosť, bieda a ťažko si zohnať prácu... Majoritné obyvateľstvo malo toho dosť a vinníka si hneď aj vtedajšia spoločnosť našla, boli to Židia, ktorí vlastnili obchody, obchodovali na trhoch a finančných burzách, spoločnosť ich vtedy vinila že práve oni môžu za finančnú krízu 30 rokov, že oni môžu zato že teraz nemajú prácu a žijú v biede...  Nálada obyvateľstva tej doby samozrejme prihrávala do kariet nacionalistickým stranám, ktoré verejne hlásali nenávisť voči židovskému obyvateľstvu, samozrejme nezabudli aj na inú vrstvu obyvateľov, nás Rómov...  Do tohoto chaosu v polovici 30 rokov vstupuje muž menom Hitler, jeho oduševnelé prejavy o národnej hrdosti, o čistote krvi, a odkazu árijskéj rasy sfanatizovali celý národ, kam to viedlo vieme, alebo teda mali by sme vedieť všetci...

Dnešná doba je presne ako tá spred viac ako 70 rokov. Ekonomická kríza siahla do peňaženiek nás všetkých, nie len majoritného obyvateľstva. Nezamestnanosť, bieda, doba ktorej sa ťažko dá prežiť, keď to týchto kariet zamiešame vzrastajúce sa napätie medzi majoritou a minoritou, teda jednoducho povedané medzi "gádžami a cigánmi " o zábavu v tejto spoločnosti je postarané...  Z tejto zábavy samozrejme ťažia nacionalistické hlasy, dokonca do takej mieri že do kresla Banskobystrického župana si sadol taký malý " Hitler " Marian Kotleba, to je historickí precedens, kedy viac ako 65 rokov od konca druhej svetovej vojny a víťazstva nad fašizmom, zatiaľ len v regionálnych voľbách vyhral nacionalista ktorého myšlienky ako aj prejavy na verejnosti sú veľmi podobné fašistickej ideológii.  Tento historickí precedens sa neodohral iba u nás, podobne je to v Maďarku, v Česku, vo Francúzku a teraz aktuálne nacionalisti sa snažia prebrať moc aj na Ukrajine. Taký malý " Hitler" sa vynára po celej Európe... Európa to toleruje a štáty Európy tiež, tak ako aj naše Slovensko. Ľudia svoje problémy pomaly ale isto vkladajú do rúk ľudom ktorím nieje cudzia fašistická ideológia, myslia si že ich problémy prežitia vyriešia práve oni, pritom si neuvedomujú že keby títo ľudia sa dostali k moci, bola by tu ďalšia totalita, ktorá by sa neskôr dotkla ich samých, tí ktorí by neskôr prejavili odpor, by pocítili na vlastnom chrbte čo je totalita ľudí s fašistickou ideológiou... Slovenská spoločnosť je nespokojná s neriešením žalostného stavu Rómskeho obyvateľstva, hovorí, " cigánom sa nechce pracovať, lúpia, kradnú a sú záťažou našej spoločnosti ..." Položil som si otázku že či si táto spoločnosť uvedomuje že na Slovensku je vyše pol milióna nezamestnaných a nie sú to len Rómovia... Uvedomuje si táto spoločnosť že za posledných 20 rokov bolo Slovensko vytunelované, predané strategické podniky, známe sú miliardové daňové úniky, zničené fabriky ktoré zamestnávali tisícky ľudí, za týmto všetkým nestáli Rómovia, alebo to Rómovia boli vo vláde, to Rómovia sú "finančný žraloci " Nie !!! Táto "tolerantná" spoločnosť si to nielenže neuvedomuje, ona dokonca už aj za tieto "finančné tuneli " viní nás Rómov. Nie jeden krát som sa vyjadril že facebook / sociálna sieť/ je takým zrkadlom našej spoločnosti, lebo to čo si niektorí nedovolia povedať na verejnosti, povedia to na sociálnej sieti. A tak som sa dočítal okrem všetkých tích našich hriechov voči tejto spoločnosti, že my Rómovia môžeme zato že sa ku "kormidlu" vo vláde dostala SDKU, či Ficov Smer ...  Na Slovensku žije 5 miliónov ľudí, voliť môže približne 4/5 milióna občanov, ale voľby za kúsok klobásky podľa niektorých ovplyvnilo 450 tisíc Rómov... Každý normálny človek, zdravo uvažujúci si povie to nieje možné ani matematicky odôvodniť...


A tak sme sa dostali do začarovaného kruhu, spoločnosť všetky problémy zabalila do jedného celku, mohli by sme povedať do jedného klbka a teraz takými vypleštenými očami čaká na zázrak, volá po slušnom živote a celé to klbko problémov pomaly a iste vkladá do rúk ľudom ktorím nieje cudzia fašistická ideológia. Na facebooku vznikajú skupiny kde sa ľudia z nacionalistickým zmýšľaním, fašistickou ideológiou, ospevovanim prvého fašistického Slovenského štátu zgrupujú, tieto skupiny evidujú tisícky priaznivcov a Slovenské úrady to tolerujú...  Nedávna štúdia na ktorej sa podieľala Slovenská akadémia viet a štatistický úrad, zistila zaujímavú skutočnosť. Väčšia polovica mladých ľudí od 15 do 21 rokov sa prikláňa k extrémizmu, to je alarmujúci stav Slovenskej mládeže a kto zato môže, výchova ich rodičov. Už od útleho detstva svojím deťom vštepujú že "cigáň je zlý, žid je zlý, a všetko je zlé čo nieje akceptované v merítku tejto spoločnosti, potom sa však nečudujme výsledkom takéhoto štúdia...

Slovensko oslavuje 70 výročie SNP a pritom ticho toleruje prejavy fašizmu, násilia, a rasovej neznášanlivosti, ako príklad Vám uvediem človeka ktorý viac ako rok na sociálnej sieti / facebooku/ šíri čistý fašizmus, a rasovú neznášanlivosť. Už niekoľko mesiacov sa snažím na tohto človeka upozorniť, žiadal som ľudí na facebooku aby nahlasovali jeho profil, bezúspešne. Písal som pričom som posial skopírované obsahy ktoré vyzývali ku rasovej nenávisti, či oslave fašizmu do televízií, bez akejkoľvek reakcie. Jeho materiáli som poslal aj na políciu, bez reakcie....

Rudolf Steigauf  
Prvoradým momentom a motívom pre boj nie je víťazstvo alebo porážka. Týmto motívom je pravda, spravodlivosť a právo. Keď mám pravdu, pustím sa do boja, či vyhrám alebo prehrám. Verím vo víťazstvo, lebo viem, že mám pravdu. I keby niekto bol pochyboval o tom, či vo svojom boji máme pravdu alebo nie, posledné udalosti každého z nás presvedčili, že pravdu máme. Všetci nám popierajú právo na život, právo na samostatný národný štát, len Nemec to uznáva a podporuje nás v tomto boji. Preto ak Veľkonemecká ríša uznáva a podporuje naše nároky a našu pravdu, pôjdeme s ňou a zvíťazíme alebo aspoň čestne padneme. (Jozef Tiso, 8. december 1944) 


...RODUVERNÍ SLOVÁCI !
prestaňte konečne ponížene skláňať svoje hlavy a buďte už konečne národom hrdým a postavte sa spoločne za svoje práva ! Postavte sa spoločne proti nepriateľom !
volám na Vás, RODUVERNÍ SLOVÁCI !
nie na ľudí iba s občianstvom slovenským !
NENECHAJME UŽ NIKOHO VOZIŤ SA PO NAŠICH CHRBTOCH !

1.Cigáň ti môže vynadať do bielych kuriev.Teba sa potom nikto nezastane, pretože sa to považuje za ich prirodzený prejav. Ale nedaj bože, aby to bolo naopak. Obžalujú ťa z rasizmu.
2.Cigáň má právo na rovnakú zdravotnú starostlivosť ako ty. To, že do zdravotnej pokladnice pravdepodobne nikdy neprispel je fakt, ktorý je ovšem veľmi "rasistický", a preto to radšej nikde nehovor.
3.Cigáň má právo tvoju vlasť ohovárať v zahraničí a má potom právo sa vrátiť a žiadať u nás znovu podporu.
4. Cigáň má právo získať byt len na základe svojej farebnej odlišnosti. Vôbec nezáleží na tom, že na taký byt iní čakajú dlhý čas a musia zaň zaplatiť.
5.Cigáň má právo na teba zaútočiť so zbraňou v ruke ,bez strachu z obvinení z rasistického útoku. V prípade tvojho útoku na cigáňa, máš smolu, že to - div sa svete - neplatí naopak. Budeš trestaný za napadnutie, ba čo viac - za rasistický útok.
6. Cigáň má právo zneužívať náš sociálny systém. Pokiaľ to ale už preháňa a my to už nebudeme tolerovať, má cigáň právo žalovať našu republiku v zahraničí, ktoré mu potom v jeho "isto neodškriepiteľnom" práve vyhovie. V konečnom dôsledku mu to potom aj tak zaplatíš len ty.
7.Cigáň má právo (ostatní majú povinnosť) chodiť do školy a má právo rušiť tvojho potomka, čím vlastne znehodnocuje kvalitu výuky. Pokiaľ sa cigáň nič nenaučí, je to chybou výukového programu a nie jeho.
8. Cigáň má právo na neobmedzený počet potomkov. Ty máš povinnosť uhradiť mu jeho finančné náklady na ich tzv. "výchovu", a to aj v prípade, že ty sám nemáš dostatok prostriedkov na svou vlastnú rodinu.
9.Cigáň má právo demolovať čokoľvek, dokonca i to, čo mu nepatrí. Ty máš povinnosť uviesť všetko do pôvodného stavu, a to za tvoje peniaze. Pokusy o obranu sa nezlučujú s právami cigáňov na kľudný, slušný a dôstojný život v našej zemi.
10. Cigáň má právo na dôchodok v rovnakej výške, ako máš ty. To, že si Ty celý život pracoval, ťa neospravedlňuje.
11.Cigáň má právo na zverejnenie pozitívnych informácií o jeho etniku. V prípade pokusov o zverejnenie negatívnych informácií o cigáňoch, má právo cenzúry.
12. Cigáň má právo na utajenie informácií, ktoré by verejnosti prezradili skutočné náklady na ich vydržiavanie na Slovensku. Položky "má dať - dal" z tohoto pohľadu nie sú obľúbenou témou cigánskych zastupiteľov a hovorcov.
13. Cigáň má právo požiadať o dotácie na projekty rozvoja cigánskej kultúry a na rôzne cigánske spolky. Štát má potom povinnosť im vyhovieť aj keď sa zjavne jedná o podvod.
14.Cigáň má právo na svoje práva aj v prípade, že to obmedzuje práva necigánskeho obyvateľstva.
15. Cigáň má právo poznať svoje práva. Cigáň nemá povinnosť poznať svoje povinnosti.
 


...Nemci až do vojnovej záplavy na jeseň 1944 nikdy vojensky neokupovali územie Slovenskej republiky ( nevraždili, neznásilňovali, neokrádali - na rozdiel od " osloboditeľov - partizánov "), iba si vyhradili právo držať svoje vojenské jednotky v úzkom " ochrannom pásme " pri slovensko - nemeckých hraniciach na základe medzištátnej dohody so Slovenským štátom............dnes aj neporovnateľne silnejšie štáty trpia na svojom území celé divízie armád cudzích spriatelených veľmocí a nikto z toho nevyvádza ako dôsledok, že tým stratili svoju suverenitu, prípadne, že sú iba " bábkovými štátmi "........suverenita Slovenskej republiky bola trochu obmedzená, ale ostávalo jej vždy toľko, koľko Slovákom stačilo, aby sa cítili a boli uznávaní za subjekt v medzinárodných vzťahoch a aby si vo vnútri svojho štátu spravovali svoje záležitosti podľa svojich vlastných národných potrieb a tradícií.....................
........je historickým faktom, že od čias Svätopluka nikdy pred tým a ani doteraz nemal slovenský národ viac štátnej suverenity, než práve v období 1939 - 1945.....táto suverenita bola priamym dôsledkom historického aktu slovenského snemu zo 14. marca 1939...........................................
.......slovenská štátnosť obnovená 14. marca 1939, trvala iba krátkych 6 rokov, zmietli ju vojnové víchrice konečnej fázy II. svetovej vojny ....nik sa nepýtal slovenského národa, ani jeho legálnych predstaviteľov, či sa chcú zrieknuť svojej štátnosti...víťazné mocnosti nadiktovali, že Slovensko sa stane časťou Československého štátu....Je toho ešte viac na ukážku stačí ak si pozriete jeho profil 
Rudolf Steigauf  Musím sa pýtať kde sú kompetentné úrady, ktoré by takéhoto človeka zastavili, kde sú úradu aby zastavili nie len jeho, ale aj jemu podobných ľudí. Právom sa potom vynára otázka, prečo Slovensko oslavuje výročie SNP, či deň víťazstva nad fašizmom, mne to pripadne tragikomické keď Slovensko toleruje takéto prejavy.... 

Čo sa to stalo, pýtam sa čo sa stalo, že spoločnosť po viac ako 65 rokoch sa prikláňa myšlienke extrémizmu, myšlienke fašizmu, dokonca niektorí jedinci k myšlienke čistej krvi, alebo nedokončenej práce v koncentračných táboroch. 

Mal by som nejakým spôsobom ukončiť tento môj článok, no nenachádzam nato vhodnú vetu a preto my len ostáva veriť že napokon predsa len zvíťazí zdravý rozum, a nezopakuje sa tragédia spred 65 rokoch, možno dnes v inej podobe. Ale ako pozerám na tento svet a to čo sa deje, moje presvedčenie v zdraví rozum sa zmenšuje.... 


Jozef Kmeťo  
2 komentáre:

  1. same bludy a klamstva,romský bloger ako inak-ked romský vyrastkovia zabijajú dôchodcov,ked ludia sa nemôžu kvoli agresivným skupinkam romov slobodne pohybovat,ked susedia romov su neznesitelné terorizovaný-do vlastných radov sa romský bloger nepozrie,jasné za všetko možu zlý gadžovia-nuž ked rom nevie objektivne mysliet,sam sa zadeluje na stranu tých asocialov a potom nech sa nediví ani rasizmu-slušný človek odsudi asocialné a nasilné činy nech by ich pachal ktokolvek,slušný človek hlada objektívne pričiny a nie jednoduche manipulatívne šablony a je nehorazne drze prirovnavad spravanie židov a ich genocidu,k spravaniu romov a dovodom opodstatnenej nevraživosti-ak bude zákon uplatnovaný na všetkých rovnako,ak policia razne zakroči proti grazlom bez ohladu na ich etnicitu,rovnako ostatné organy moci,ak spravodlivost bude pre všetkých rovnaka,až romská inteligencia pochopí že netreba tlachat stereotypné bludy,ale treba širit osvetu a vidiet objektívny stav aj vo vlastnej komunite,vtedy sa otupi nenavist,lenže tu su obete draždene a obvinované a ludia draždený

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. No ja sa musím ohradiť voči tomuto komentáru, pisateľ článku nepopiera že sú problémy, len paralelne sa zamyslel nad dnešnou aj minulou dobou, a dal si otázku prečo by problémy mali riešiť extrémisti.... Vôbec Vám unikla myšlienka článku, takže Váš komentár nemá váhu.... Milada

      Odstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...