Preskočiť na hlavný obsah

Teror, alebo odplata??!

Milý čitateľ, v poslednej dobe som si osobne, či na sociálnej sieti fb od niektorých vyslúžil, že ja ako Róm sa mám hanbiť preto v akom národe som sa narodil, a že by som sa mal ospravedlniť všetkým Slovákom za to, čo urobila "cigánska čvarga". Mnohokrát je nám Rómom vyčítané, že nerobíme nič, iba kradneme, vraždíme a neustále napádame túto spoločnosť, ale najlepším argumentom Slovákov je, že my sedíme doma a oni musia pracovať na "cigánsku podporu". Zamýšľam sa nad tým, ako môže byť človek tak hlúpy, ani mi Rómovia nie sme bez hriechu, chcem poukázať na to čo je a čo nie je  pravda, ale samozrejme nebudem nikoho presviedčať. Práca a Róm cudzí pojem??! Nie, vôbec nie!!! Mnoho ľudí, si povie, kto chce pracovať tak prácu si nájde, alebo kto zamestná "cigána", ktorý nemá ani základné vzdelanie?! No, niečo na tom pravdy je, ale už v minulosti, ako aj v dnešnej dobe sú aj vzdelaní Rómovia. Kto zamestná "cigána", ktorý môže niečo ukradnúť z firmy, alebo okradne kolegov? Ja keď vidím kde ponúkajú vhodnú pracovnú príležitosť, tak sa vždy ozvem telefonicky a   informujem sa, či je táto pozícia aktuálna. Jasne povedia, príďte na firmu, podpíšeme zmluvu a máte novú prácu, ale akonáhle dôjdem a vidia, že som Róm, aj napriek tomu, že mám SŠ s maturitou, tak povedia bohužiaľ, ale je to už obsadené, alebo som sa dokonca stretol aj s tým, že povedia "cigánov nepotrebujeme"... Kladiem si preto otázku a pýtam sa samého seba, čo táto spoločnosť vlastne chce??! Neprispôsobím sa, je zle... Prispôsobím sa, žijem normálnym životom, tiež je zle... Mnohokrát to nechápem, no ale čo už...??? Táto spoločnosť nadáva, že sa nerieši rómska problematika, ale na druhej strane polovica politikov sa tvári, že je to v poriadku, len teda sú menšie výkyvy, a tá druhá polovica zase naopak, že tu je problém s Rómami, no a tak sme opäť v začarovanom kruhu, a to isté dookola, "obrana" Slovákov "špiny cigánske smradľavé, vy sem nepatríte, ale do plynu"... Prečo?!! Azda môže Róm za to, že už ako malé dieťa sa narodil v chudobe a rómskym rodičom??! Položme si otázku, prečo je to tak, alebo si skúste naštudovať Perzekúciu slovenských Rómov 1939-1945. Rómom násilím vzali všetko, ako napr. domy v mestách, dobytok, šperky, či iné cennosti a samozrejme čoho sa museli vzdať, bola ich identita a jazyk, preto dnes väčšia časť Rómov ani neovláda svoj staromaterinský jazyk. Tu začalo všetko, čo vy hrdí Slováci nazývate "cigánskym problémom"! Pýtam sa, kto je na vine??! No, "cigán" určite nie! Čudujete sa čo za hlúposť trepem??? Takto ste náš Rómsky národ utláčali dlhé roky, a vy sa teraz čudujete, prečo je rómske obyvateľstvo v tak žalostnom stave, a prečo je s ním podľa vašich slov vlastne problém??! No niet sa čomu... To nie je mysliteľné, aby boli Rómovia neustále terorizovaní zo strany "roduverných Slovákov"...

"Ako do hory voláš, tak sa z hory sa ozýva..."  


Štefan Dreveňák

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kto je vlastne Róm, ktorý sa vo videu priznáva, že bude voliť Kotlebu?!

V poslednom čase sa na sociálnej sieti objavili videa malého drobného mužíka v spoločnosti priaznivcov ĽSNS, ktorý odkazuje, že bude voliť Ľudovú stranu Naše Slovensko a hovorí aj o tom, že sa hanbí za asociálov, ktorí aj jemu robia hanbu. Ďalej odkazuje všetkým, aby na ĽSNS neútočili a zobudili sa.

Kto je muž z videa? 

Je to Miroslav Didiaš, skrachovanec, ktorý to nikam v živote nedotiahol, ako k metle a k lopate. V nedávnej minulosti sa snažil na seba upozorniť tým, že pár krát vystúpil v reality show "Čo na to Mojsejovci", v ktorej vystupoval ako ich obdivovateľ a na plné ústa hovoril o sebe, že je gay, má za sebou veľmi pestrý sexuálny život, a že sa za to nehanbí, ani za to, že je cigán. 
Je to človek, ktorý vie využiť každú možnosť ako na seba upozorniť. Predpokladám, že jeho riťka toho hodne aj zažila a jedno obdobie než zaparkoval pri metle a lopate, bola jeho riťka hlavným nástrojom obživy.  Škoda, že tej inteligencie sa mu moc nedostalo, ale ani šarmu, pretože ak by m…

Norbert Hmilansky: Idiot, herec, youtuber, zlodej, alebo onanista na "fejzbuku"?

Sociálne siete sú pre mnohých z nás doslova centrom života. Pomáhajú nám byť v kontakte s priateľmi a známymi, môžu byť nápomocné aj pri našej práci, sledujeme cez ne najnovšie správy. Vďaka sociálnym sietiam sa vieme rýchlo navzájom informovať, ale aj rozhnevať, či dokonca sa navzájom ovplyvniť. 

A teraz dovoľte, budem hovoriť, alebo skôr písať, sám za seba. S mojím názorom nemusíte a môžete súhlasiť, je to môj vlastný pohľad a nikomu ho nevnucujem. Mám 46 rokov a celý môj život robím, a žijem ako väčšina ľudí. Mne nikto nepostavil byt a nikto mi nič nedal zadarmo. Na všetko čo mám som si musel sám zarobiť. Keď nebudem pracovať, nebudem mať na lieky, nájom, či jedlo. 
Sloboda slova, či názoru je tu aj preto, že nám umožňuje nahlas si povedať svoj názor a  "fejzbuk" jeden z prostriedkov kde ten svoj názor môžeme povedať. To je aj prípad Norberta Hmilanského. 
Ja mu jeho názor neberiem, ale pýtam sa, kto mu dal právo hovoriť za všetkých Rómov? Ja som mu ten mandát, aby hovoril z…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…