Preskočiť na hlavný obsah

Nemôžeme mať všetko, aj keby sme chceli...

Tak túto vetu si opakujem snáď od útleho detstva. Ruku na srdce priatelia, kto z nás by netúžil byť niekto iný. Kto netúžil byť zaľúbený až po uši, prežiť lásku, ktorá by nám obrátila zem hore nohami. Potom, ako nám roky ubiehali, tak sme zase snívali o lepšom postavení v tejto spoločnosti, mať inú prácu ako máme teraz, mať kopu detí, byť uznaní za našu prácu, či mať jednoducho šťastie v živote.

Moja generácia je na prahu stredného veku... Tak čo, ako hodnotíte svoj život??! Niekto vidí zmysel svojho života vo svojich deťoch. Iný zase také šťastie nemali a nevedia čo je vidieť svoje dieťa rásť, smiať sa s ním, či plakať. Sú ľudia, ktorí tak vidia zmysel života v práci, pokiaľ vás tá práca baví... Až 90 percent ľudí vykonáva prácu, o ktorej nesnívali ani v tom najútlejšom veku svojho života.  A tak sa moja generácia stratila vo svojich snoch, už nedokáže snívať, žije tak trošku ten svoj život "pobabraný"....

Neraz sa aj ja prichytím ako lamentujem, takto som predsa nechcel žiť, svoj život som si predstavoval inak, no čo už mi pomôže lamentovanie...  A tak som začal premýšľať ako vlastne žijem, a ako žijú ľudia okolo mňa, nechcem filozofovať, ani znieť premúdrelo, ale prosím, zamyslite sa spolu so mnou aj vy priatelia.

Koľko z nás chcelo prežiť vo svojom živote lásku, ktorá by obrátila zem hore nohami...  

Zapozerajte sa na tieto fotografie, čo vidíte? Ja vidím utrpenie, strach a smrť, ani jedno s týchto detí svoju chorobu neprežilo. My sme aspoň prežili detstvo, hrali sa vonku, prežili školské lásky a aspoň na chvíľku sme sa na tento svet pozerali s nádejou. Čo majú povedať tieto choré deti na tento život, ktorý si určite takto nepredstavovali, mali by poznať ako sa dá zahrať na kapitána a zlodejov, hrať sa, pocítiť prvé bozky, namiesto toho pocítili bozk smrti...
Chceli sme lepšiu prácu, prácu čo by nás bavila, chceli sme byť uznaný za svoju prácu  

Čím to je, čím to je, že rieka do mora sa vlieva a ten čo nevie spievať spieva. Čím to je, čím to je
že mladí netúžia byť múdri, a ženy ukryté sú v púdri. Možno zlodej a možno mních, spísal knihu kníh,
čo raz a navždy vysvetlí, prečo sú veci tak jak sú život má chuť zápasu,
a človek ním len preletí. Čím to je, čím to je, že Mesiac so Slnkom sa strieda,
na Zemi blahobyt a bieda. Čím to je, čím to je že neúspešní chcú byť z krvi
tých, čo úspešne sú prví. Možno zlodej a možno mních,
spísal knihu kníh, čo raz a navždy vysvetlí,prečo sú veci tak ak sú,
život má chuť zápasu, a človek ním len preletí.... 

Mám rád text piesne "Čím to je", lebo práve aj my si dávame často krát túto istú otázku, lepšie by som to vyjadriť nevedel...  Viac ako 30 miliónov detí v 21. storočí pozná už od útleho detstva čo je ťažká práca, a ich detstvo sa nenávratne stráca v čase, ktorý im nik už nevráti. 
 
Nech je to akokoľvek, život má naozaj chuť zápasu. Človek je nespokojný zo všetkým, vadí nám počasie, vadí nám aké máme zamestnanie, vadí nám vlastne všetko, no spýtali sme sa tých, ktorí naozaj s tým životom zápasia, ako by sa oni pozreli na náš život čo žijeme. Jasne chápem vás, kto by sa nechcel mať lepšie, každý má svoj sen, svoju túžbu, ale buďme radi aj za to málo čo máme... Aj keď vždy v nás bude chrobák, ktorý nám hovorí, keby, keby čo ... Sú ľudia, ktorí životom preplávajú, ako ryby vo vode a sú ľudia čo aj keby sa na hlavu postavili, nič sa v ich živote výrazne nezmení... Neviem, mojím článkom som nechcel mudrovať, ale patrím k tej skupine ľudí čo si myslia že aj keby som sa na hlavu postavil, tak sa vlastne nič nestane... Každý z nás po niečom túži. jedny by chceli byť krajší, iný štíhlejší, tam zase sú ľudia, ktorí túžia po uznaní, a iní zase by chceli prácu, ktorá by ich naplnila. Sú ľudia, ktorí túžia po láske, iní zase túžia po bohatstve, no a sú tu ľudia, ktorých nik nevidí, ako prosia o zdravie, strechu nad hlavou, či ešte jeden deň života naviac...  Zamyslite sa priatelia...
                                                                                                    Jozef Kmeťo  

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…