Preskočiť na hlavný obsah

Z priateľa sa stava nepriateľ

Kto je priateľ ? Priateľ je ten ktorému úplne dôverujem, ktorí vie podržať pochopiť priateľa v najťažších situáciach nášho života. V poslednom čase sa zamýšľam nad slovom priateľstvo. Keď máme problém a potrebujeme sa vážne rozprava a počuť názor od nášho priateľa ako to vníma on danú situáciu ktorá vás trápi, obrátite sa na neho, niekdy priateľ je viac ako váš brat, o tom som sa už viac krát presvedčil, ale nečakal niečo čo prehodnotí môj pohlad na priateľstvo.

Určite sa ma opýtate ako vnímam priateľstvo, priateľstvo nieje len o tom aby som sa posťažoval keď mi je ťažko. je to aj o tom, že s priateľom trávim čas ktorí je príjemný nám obom. Som mladý 28 ročný muž a tak samozrejme, sú to diskotéky, rôzne oslavy, či len také posedenia, veď o tom je aj život... Priateľstvo je však veľmi tenký ľad, zrazu sa môže stať že "tvoj priateľ  je  tvoj nepriateľ." A práve tento fakt som zistil na vlastnej koži...

Pýtam sa sám seba, prečo mam mnoho priateľov ktorím slepo verím !?? Každý z nás ma vo svojom živote 13 komnatu, je komnata o ktorej viete len vy a keď máte dobrého priateľa, tak ja on, myslíte si že navždy 13 komnata ostanete zavretá, no v mojom prípade neostala zavretá aj keby som si to z celého srdca prial...  Moju 13 komnatu otvorili práve tí o ktorých som si myslel, sú  moji priatelia...


Môj život nieje štetcom maliara obrazu namaľovaný, narodil som sa a vyrástol v osade, život chlapca v osade vôbec nieje jednoduchý a prežijete  veci ktoré ukryjete v dospelosti v 13 komnate, zamknete ju, a nechcete ju nikdy viac otvoriť.

O tých o ktorých som si myslel že sú moji priatelia, moju komnatu otvorili a mne spôsobili bolesť môjho srdca. Pocítil som sklamanie, nárek môjho srdca, mojej duše. Cítil som ako sa mi zrak zalial slzami, pýtam sa prečo ? Je to preto lebo som slepo veril že moja 13 komnata ostane zavretá ?

Nedávno som oslávil svoje narodeniny, od mojich priateľov som dostal veľký darček, pekne zabalený, samozrejme že mi preletelo množstvo myšlienok, čo tam asi môže byť...  Keď som darček rozbalil, ostal som v šoku, v tom dobre zabalenom darčeku bola jedna jediná fotka, fotka môjho otca. Fotka otca s ktorým sa spája moje najťažšie obdobie môjho života, života chlapca ktorý poznal len krik, nenávisť, zlobu, šikanovanie a bitku... A ešte jedno, príbeh 13 komnaty môjho života o ktorom vedeli práve moji akože priatelia...

Po oslave som si sadol do mojej izby, premýšľal som, prečo, prečo práve takýto darček, prečo práve darček ktorý mi spôsobil bolesť, prečo darček ktorý pootvoril v mojom srdci 13 komnatu ktorú som tak dobre zamkol pred svetom.  Myslel som si že mám dobrých priateľov, myslel som si že okolo mňa sú ľudia ktorí by mi nespôsobili bolesť, nesnažili sa v mojich spomienkach oživiť najťažšie okamihy môjho života.

Bol večer, ľahol som si do postele, premýšľal nad pravým priateľstvom, nenašiel som odpoveď, možno raz tú odpoveď nájdem ale jedno viem už teraz. Moji akože priatelia na mňa vytiahli svoju trofej, boli na pár minút hrdinovia, smiech v ich očiach a škodoradostná radosť im na chvíľku hriala ich falošné srdcia, čo už taký je život povedal klaun a zo slzami v očiach si namaľoval úsmev na tvár... Nezmením to, a nezmením ani moju 13 komnatu, ktorú by som najradšej zamkol a stratil od nej kľuč a lebo by som ho hodil do modrého oceána, aby nikto ho už nikdy nenašiel... Viem však jedno, už si budem dávať pozor komu čo poviem, ale priatelia ruku na srdce, ako môžem ukryť kľuč od 13 komnaty v osade kde žijem, každý ma tu pozná a každému som len na smiech.  Prosím Boha aby mi dal krídla aby som vyletel do výšky modrého neba, snáď raz pochopím tajomstvo pravého priateľstva, lebo pravé priateľstvo je ako drahokam ktorý treba ukryť pred svetom aby falošný priatelia vám ho neukradli....

                                                                                                                          Štefan Dreveňak

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…