Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Zatýkanie cigáňa

19.7.2010 bolo natočené video, ako policajti zatýkajú Róma na jednom sídlisku v Krompachoch. Video koluje na Youtube od toho dňa a videlo ho vyše 136 tisíc ľudí. O komentároch sa vyjadrovať radšej nechcem, lebo sú plné prejaveného rasizmu....

Niekoľko krát som si pozrel toto video, niekoľko krát som si pozrel jednotlivé sekvencie videa a prišiel som k tomuto názoru. Celé video začína ako policajti zastavili mladého muža a prikazujú mu nastúpiť do policajného vozu. Muž na videu kladie odpor a tak policajti použijú chmaty a chvaty, aby muža zaistili a tak ho donútili nastúpiť do policajného vozu.

Muž však aj na prekvapenie službukonajúcich policajtov kladie výrazný odpor, začína doslova "groteska" ako naložiť mladého muža do policajného vozu. Muž sa im niekoľko krát snaží utiecť, snaží sa domáhať spravodlivosti, kričí že on nič neurobil a nevie prečo mu policajti robia zle. Na videu je vidieť ako sa zastavuje staršia pani a mladý muž sa snaží pred policajtmi obhájiť, že nič zlé neurobil, je vidieť že sa snaží o svedectvo pani na videu. Nieje dobre vidieť ani počuť čo pani na videu rozpráva, ale zrejme nehovorí v prospech mladého muža, lebo podla gestikulácie pani na videu, je možné sa domnievať že  hovorí ako sa mladý muž potuloval po sídlisku, ponevieral sa okolo smetných košov, čo potvrdzuje aj nakoniec vyjadrenie mladého muža na videu, že niekde mal vozík s ktorým chcel niečo zobrať....  Muž sa bráni, nechce nastúpiť do vozu, policajti ho skúšajú naložiť zo zadu, odkiaľ im muž vypadne na zem. Policajt kričí " si normálny !!!" Vrátiš sa domov, len ťa  predvedieme aby si preukázal svoju totožnosť .....  A tu sa musím zastaviť !!!


Čo sa naozaj stalo ? Keď som si niekoľko krát pozrel toto video, viem si urobiť aký taký obraz čo sa vlastne stalo. Zrejme muža videli obyvatelia bytovky ako sa  poneviera po sídlisku, to sa im zdalo podozrivé a tak zavolali políciu, no a policajti muža zastavili a s určitosťou sa pýtali čo tam hľadá, čo tam robí a podobne... Pýtali si aj doklad totožnosti, mladý muž ale doklad totožnosti nemal pri sebe a tak sa rozhodli mladého muža predviesť na políciu....

Nič neobvyklé, normálna predvádzačka, no zrejme mladý muž mal strach, nie zrejme, ale určite, inak by nekládol taký silný odpor. Mňa však šokoval koniec videa. Mladého muža konečne naložia ako tak do policajného vozu, on však z druhej strany si otvorí dvere a uteká po ceste, keď tu zrazu asi 20 metrov od vozidla, mladého muža spacifikuje muž ktorého je potom vidieť na videu ako spolu s jedným policajtom muža vlečú po ceste, naložia ho do auta a odchádzajú.  Na videu je vidieť že mladý muž sa zrejme snažil dostať do vchodu bytovky, alebo prosil o pomoc, to čo sa tam stalo nieje dobre vidieť, je to ďaleko a sú tam kríky, ale ako som napísal muž / obyvateľ bytovky/ mladého muža musel silno udrieť, pretože potom na videu je vidieť ako mladý muž za prvé nekladie odpor a za druhé má zvesenú hlavu a doslova ho ťahajú po zemi. Dostal K.O !!!

A tu sa vynára otázka, prečo doposiaľ toto video nikto nevidel napríklad z Ministerstva vnútra z kontrolných aparátov, ako je možné že pri zásahu a snahe naložiť muža do policajného vozidla nakoniec asistuje civilista, ktorý pred zrakmi policajtov evidentne násilne / úderom/ spacifikuje muža. Na videu je vidieť zlyhanie službukonajúcich policajtov, ako aj neoprávnený zásah civilistu ktorí mal byť taktiež keď nie v ten deň, ale na druhý predvedený na policajný útvar... Názor už ponechám na Vás a na posúdenie, či táto obyčajná predvádzačka na policajný útvar bola fér, hlavne zo strany zasahujúceho civilistu... No čo, veď sa jednalo len o cigáňa že ???Jozef Kmeťo

Komentáre

  1. Kamarade, tomuto uz Kmeto bend nezahra, ale ani tym slovenskym chlapcom a dievcatam ktorych do nepricetnosti zmlatili a potom vlacili pozemi poriadkove sily v lete 2010 pri obcianskom proteste v Krompahoch proti romskej kriminalite a v sariskych michalanoch http://m.youtube.com/watch?v=qEiJHbxkXj8

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Vlastník je asi trocha nevzdelaný, aj cez mŕtvoly si zastáva rómsku komunitu ale mal by si uvedomiť že nieste až taký svätý a vačšina vecí na ktoré poukazuješ iba viac a viac ostatných utvrdzujú že rómovia (česť výnimkám) sú nevzdelané, špinavé, kolonizované potkany, ktoré ako kobylky ničia, žerú a strpčujú život všetkým ostatným tak si to uvedom skôr ako si niekoho zastaneš ako toho týpka na videu ktorý bol minimálne retardovaný podla vyjadrovania a komunikácie aj pod vplyvom... Chúďa ho zobrali lebo sa prechádzal... Jozef Kmeťo stratil objektivitu keď si poprvý krát nepriznal že sa môže občas mýliť. Dúfam že toto nezmažeš pretože ako sám presadzuješ mám právo mať tu svoj názor.

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Neslávne slávny "krutý" exekútor si vymáha peniaze od buka do buka, ako sa mu zachce... Robí to roky a nikto voči nemu nezakročí. Prečo??!

Polícia vyšetruje, či exekútor Rudolf Krutý neprekročil svoje právomoci a nezneužil právomoc verejného činiteľa.

Telefonáty z jeho čísel, resp. automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého, otravuje ľuďom niekoľkokrát dennodenne život, aj keď napr. svoj dlh už máte dávno splatený.

To je aj prípad pani Jany. Približne v polovici februára tohto roku pani Jane začal niekto vyvolávať z neznámych čísel. Na niektoré nestačila zareagovať a nedvihla ich. V iných jej zas automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého oznamoval, že má uhradiť exekúciu.

Keďže si bola vedomá toho, že žiadne dlžoby nikdy nemala a vždy všetko uhradila, tak tomu nevenovala pozornosť. Telefonáty od Krutého ale neprestávali.

„Neustále ma vyzývali k zaplateniu. Nikdy v živote som neprišla do styku s exekútormi, pretože vždy všetko platím načas. Na tomto si dávam záležať. Preto ma to najskôr začalo urážať, potom ma to začalo otravovať a postupom času som telefonáty začala vnímať ako hrubý nátlak,“ vysvetľuje Jana.

P…