Odmena za nákup na ZľavaDňa

utorok 25. novembra 2014

Keď nezbiješ, nemiluješ !!!

Týranie žien patrí po krádežiach bicyklov k druhým najmenej hláseným trestným činom, tvrdí odborníčka.

Už som vedela, že je zle, že dnes sa bitke nevyhnem, znovu ma udrel, tentoraz trafil oko, hlava mi takmer odletela a oči mi od bolesti zaliali slzy,“ opisuje tradičný príbeh týrania žien v osadách na svojom blogu aktivistka Ingrid Kosová zo Zvolena.
Pomoci týraným Rómkam z osád sa venuje šesť rokov, príbeh 32-­ročnej Jany nie je pre ňu ničím výnimočným.
„Facka sa považuje za normálnu vec, ženy to nevnímajú ako násilie,“ vraví Kosová, zakladateľka občianskeho združenia Quo Vadis, najčastejší spôsob poníženia rómskych žien v segregovaných komunitách.
Polícia sa tento týždeň výrazne zamerala na prevenciu proti týraniu žien, robia rôzne akcie v školách na Slovensku.
Utorok bol Medzinárodným dňom boja proti násiliu páchanému na ženách.
Zatiaľ čo vo väčšinovej spoločnosti sa odhaduje, že týraná je každá piata žena, u Rómok z osád to je každá druhá. Uvádza to správa o diskriminácii žien na Slovensku, ktorú v lete prerokovala vláda. 


To je iba jedna časť života v osade ukrytá pred našimi zrakmi. Život v osadách skrýva ďaleko viac. Úžera, incest, alkoholizmus, drogy, fetovanie dokonca už u malých deti či hlad, bieda, choroba, a smrť nedôstojných podmienkach 21 storočia v krajine kde si hovoríme že sme stred Európy a patríme medzi krajiny západu... 


Jozef Kmeťo
Zdroj: Romovia.sme  

1 komentár:

  1. Pani Kosová, prosím, napíšte všetkým ,ktorí čítali tento článok, koľkým konkrétnym ženám(s menom a lokalitou) ste pomohli ak viete, že sa to deje v osadách, získavate granty aj na základe takýchto článkov len aby ste robili stretnutia, konferencie, nemerateľné štatistiky,ale kde je tá týraná konkrétna žena? Asi viem, zoberiete ju na výlet do BA a ona povie svoj príbeh a naspäť sa vracia k tyranovi,žiaľ, takto sa míňajú peniažky na ženy v osadách.Amajorita sa potom na tieto výkriky pozerá asi takto: Čo riešite, ved ronska žena je na bitku zvyknutá a po nej nasleduje udobrenie, láska. Škoda, že ženy v osadách nečítajú takéto články a ešte väčšia škoda, že nerozumejú, že pod rúškom ich ťažkých osudov sa schvaľujú projekty.Marazmus.

    OdpovedaťOdstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...