Odmena za nákup na ZľavaDňa

štvrtok 13. novembra 2014

Obesený starosta z Lunika IX obchodník s drogami, zlodej, úžerník ...
Nebohý starosta Dionýz Slepčík čelil počas života obvineniu z obchodovania s drogami a na súde bol ako doma.  
Samovražda starostu košického Luníka IX Dionýza Slepčíka vyvolala nebývalé emócie medzi miestnymi. Zatiaľ čo jedni za tridsaťdeväťročným rómskym funkcionárom plačú a velebia ho, iní pripomínajú, že až taký rovný chlap nebol.
„Baži si privyrábal, ako sa dalo. Mal drahé auto dobre sa obliekal aj dosť pil. Dával aj drogy,“ tvrdí jeden z domácich, no odmieta povedať viac. Keď ho obklopia obyvatelia Luníka IX, očividne zasiahnutí správou o starostovom úmrtí, rýchlo sa stiahne a kričí, že to bolo dávno. A začne nebohého starostu vynášať do neba.
Na dôvažok mu to však nedá a pripomenie, že on veru takmer dvojtisícový plat nedostane. „Aj v base bol, aj tak bol na úradovni,“ dodáva ďalší anonymný obyvateľ neslávne známeho sídliska. Zrejme naráža na rok 2012, keď Slepčík skončil vo vyšetrovacej väzbe pre podozrenie, že obchodoval s pervitínom.

Rodinne založený
Najbližšia rodina. Synovu smrť najťažšie niesla jeho mama (vpravo)

Pri nebohom starostovi sa vraj našli aj listy na rozlúčku „Veľmi sa ospravedlňoval svojim blízkym, vraj to urobil iba pre nich a pre ich dobro,“ tvrdí jeden z domácich. Viac však nechce prezradiť. V rómskej komunite platí - čo sa medzi nami upečie, to sa aj zje. Rómovia nemajú radi, keď sa medzi nich pletie niekto cudzí a strká nos do osobných záležitostí.
Na otázku, čo mohlo viesť starostu k samovražde, všetci krčia plecami. Nevedia, prečo si siahol na život, veď je to obrovský hriech. Navyše, opäť kandidoval. „Bol si istý, že vyhrá. Žil iba pre svoju mladú rodinu,“ dozvedáme sa z útržkov viet.
Dionýz Slepčík nebýval s oficiálnou manželkou a dcérou Carmen. Obe od neho odišli do Anglicka, keď sa prevalilo, že má mladú priateľku Katarínu. Zaľúbenci mali spolu dve deti - dvojročného syna a ročnú dcéru.
Obesený starosta Lunika IX: Dionýz odišiel kúpiť sunar, viac sa nevrátil, otázka znie pomohol mu niekto ??? Prečo by sa vybral kúpiť súnár a .... 

Pletky s drogami

Dnes sa možno iba dohadovať, či chcel Slepčík chrániť svojich blízkych pred veriteľmi, alebo nejakými inými ľuďmi z drogovej mafie. Fakt je, že starosta Luníka IX čelil podozreniu, že na sídlisku predával pervitín. V roku 2012 Slepčíka zadržala polícia v rámci protidrogovej razie a putoval na necelé štyri mesiace do vyšetrovacej väzby. Oficiálne preto, aby nepokračoval v trestnej činnosti.
Súdu napokon stačil písomný prísľub, že nebude drogy ani predávať, ani konzumovať, a pustil ho na slobodu. Hoci sa starosta dušoval, že je nevinný, policajné vyšetrovanie pokračovalo.
Slepčík podľa polície kupoval pervitín od Gustáva na rôznych miestach v Košiciach. Drogy údajne sám konzumoval predával iným záujemcom na Luníku IX. S Gustávom tiež vraj zvádzali a podnecovali iných na konzumovanie drog. Polícia zaistila u Gustáva takmer dva gramy metamfetamínu, z ktorého by sa podľa jej odhadov dalo pripraviť až 142 jednorazových dávok drogy.
Konzumáciu drog na sídlisku potvrdzujú aj miestni. Nik sa síce otvorene nepriznáva, no takmer každý ukazuje na suseda alebo kamaráta. Najlacnejší je toluén, ktorý čuchajú už deti. Handričky namočené v riedidle sa dajú kúpiť za pár drobných.

Bezproblémový

Starosta okrem obvinení z drogovej trestnej činnosti zápasil aj s ďalšími problémami. Hovorí sa o čiernej práci v Anglicku, kde strávil v minulosti zhruba osem rokov. Na Ostrovoch sa vraj finančne postavil na nohy a mnohým Rómom tam dohodil prácu. Zlé jazyky však tvrdia, že nie vždy v súlade s dobrými mravmi.
„Najímal si chudobných Rómov a používal ich ako biele kone. Za jedlo a strechu nad hlavou museli preňho pracovať. Zobral im pasy, rodné listy i karty na pobyt,“ tvrdí na internete anonym. Starostu tiež obviňuje, že víťazstvo v komunálnych voľbách si zaistil kupovaním hlasov. Cena za jeden vraj bola desať eur. Objavili sa dokonca i reči o úžere.
Pre poriadok treba dodať, že Slepčík nikdy nebol obvinený v súvislosti s prácou na čierno ani úžerou. Náš zdroj z polície však potvrdil, že „všetky informácie, tak ako aj drogová trestná činnosť, sa podrobne preverujú“. Rodina považuje obvinenia za výmysly.
„V Anglicku Rómom pomáhal. Samozrejme, že sa naňho hnevali tí, čo sa flákali, nechceli chodiť do roboty. Ako im mal vybaviť bývanie zadarmo? Nikdy nikoho nezneužíval ani nevyužíval. Sú to iba ohovárania,“ stojí si za nebohým starostom jeho kamarát.
Blízki tvrdia, že ak aj mal problémy, nehovoril o nich. Zároveň pripúšťajú, že v poslednom čase bol utiahnutý a zdal sa utrápený. Nebohý Dionýz Slepčík bol v minulosti dvakrát súdne trestaný. V roku 1992 za krádež v spolupáchateľstve, v roku 2001 za porušovanie domovej slobody. Oba tresty mu zahladili, a tak mohol ako bezúhonný občan kandidovať na starostu.
Naposledy pred súdom vysvetľoval, prečo neoprávnene užíval byt na Podjavorinskej ulici na Luníku IX v rokoch 2006 až 2011 a prečo za jeho užívanie neplatil. Na nájomnom a nedoplatkoch dlhoval viac ako 4-tisíc eur.
Na Okresom súde Košice II čelil obžalobe z prečinu neoprávneného zásahu do práva k domu, bytu alebo nebytovému priestoru. Ani v tomto prípade nepadol právoplatný rozsudok. Smrťou sa však končia všetky Slepčíkove obvinenia i žaloby.   
Starostu z košického Lunika IX odprevadilo na večnosť päťsto ľudí  
V sobotu mal starosta Dionýz Slepčík obhajovať svoju starostovskú stoličku. Namiesto toho ho v stredu napoludnie pochovali.

Na košickom verejnom cintoríne sa na dvanástu hodinu zhromaždilo asi 500 Rómov. Prišli sa rozlúčiť so svojím starostom, ktorý si šesť dní predtým siahol na život.
Za Bažim, ako všetci zosnulého starostu prezývali,  plakali bez rozdielu muži, ženy i deti.
Slepčíkova matka sa na Slovensko vrátila z Anglicka. Práve jej lúčenie so synom patrilo k najemotívnejším. „Ach, Ježííš. Baži, srdce moje, láska moja,“ vzlykala srdcervúco.
Slepčíkov otec na synov pohreb prísť nemohol. Pre zdravotné ťažkosti leží v anglickej nemocnici.  

Lúčil sa  kráľ aj splnomocnenec 


Slepčík sa obesil vo veku 39  rokov v stredu minulý týždeň. Našli ho vo výmenníku na rómskom sídlisku, kde žil s družkou Katarínou a dvomi deťmi. 
S exmanželkou má ešte jednu staršiu dcéru. Obe žijú v Anglicku.
Posledné zbohom mu prišli dať súrodenci, exmanželka, súčasná družka, deti, rómsky kráľ Róbert Botoš, rómsky splnomocnenec Peter Pollák a viacerí košickí starostovia.


Čo povedať na záver 

Čo povedať na záver? Len Boh a nebohý Slepčík vie prečo si zobral život obesením. No nedá mi, aby som nenapísal aj svoj vlastný pohľad na celý tento "tajomstvom" zahalený prípad aj svoj vlastný názor.  

Tak si to zhrňme... "Baži", ako ho všetci tak familiárne volali, bol obvinený z trestnej drogovej činnosti.  V roku 2012 Slepčíka zadržala polícia v rámci protidrogovej razie a putoval na necelé štyri mesiace do vyšetrovacej väzby. Oficiálne preto, aby nepokračoval v trestnej činnosti. Súdu napokon stačil písomný prísľub, že nebude drogy ani predávať, ani konzumovať, a pustil ho na slobodu. Hoci sa starosta dušoval, že je nevinný, policajné vyšetrovanie pokračovalo. Tu sa vynára otázka, ako je možné, že súdu stačil prísľub Slepčíka, že nebude obchodovať ani konzumovať drogy... Nemáte pocit, že za týmto vyriešením stál niekto kto ho možno aj v stredu oplakával na pohrebe ??! Slepčík si žil nad pomery starostu... Otázka z čoho pokrýval výdavky na jeho život ???  Nebohý Dionýz Slepčík bol v minulosti dvakrát súdne trestaný. V roku 1992 za krádež v spolupáchateľstve, v roku 2001 za porušovanie domovej slobody. Oba tresty mu zahladili, a tak mohol ako bezúhonný občan kandidovať na starostu.
Naposledy pred súdom vysvetľoval, prečo neoprávnene užíval byt na Podjavorinskej ulici na Luníku IX v rokoch 2006 až 2011 a prečo za jeho užívanie neplatil. Na nájomnom a nedoplatkoch dlhoval viac ako 4-tisíc eur. Na Okresom súde Košice II čelil obžalobe z prečinu neoprávneného zásahu do práva k domu, bytu, alebo nebytovému priestoru. Ani v tomto prípade nepadol právoplatný rozsudok. Smrťou sa však končia všetky Slepčíkove obvinenia i žaloby. Áno, tým sa jeho obvinenia a žaloby končia, avšak je tu otázka, siahol si na život sám, alebo mu niekto pomohol, respektíve niekto by mu bol "pomohol" neskôr...??! To je už vec vyšetrovania...  Zlé jazyky tvrdia, že starosta okrem obvinení z drogovej trestnej činnosti zápasil aj s ďalšími problémami. Hovorí sa o čiernej práci v Anglicku, kde strávil v minulosti zhruba osem rokov. Na Ostrovoch sa vraj finančne postavil na nohy a mnohým Rómom tam dohodil prácu. Zlé jazyky však tvrdia, že nie vždy v súlade s dobrými mravmi Slepčík žil svoj život. Keď bol asi 8 rokov v Anglicku „najímal si chudobných Rómov a používal ich ako biele kone. Za jedlo a strechu nad hlavou museli preňho pracovať. Zobral im pasy, rodné listy i karty na pobyt,“ tvrdí na internete anonym. Starostu tiež obviňuje, že víťazstvo v komunálnych voľbách si zaistil kupovaním hlasov. Cena za jeden vraj bola desať eur. Objavili sa dokonca i reči o úžere. Viete priatelia bez vetra sa ani lístok nepohne, nemyslíte... Len tak si Slepčík na život nesiahol... Možno svojím už krajným činom, že si siahol na život sa chcel vyhnúť niečomu horšiemu, čo by aj tak nakoniec možno viedlo k smrti a pre istou chcel tak uchrániť aj svoju rodinu. No Slepčík mal poriadne za ušami a to viedlo k tomu, že si siahol na život...  Mám z celého prípadu zmiešané pocity, na pohrebe sa objaví "kráľ" Róbert I., otázka prečo, to bol Slepčík tak dobrý priateľ "kráľa" Roberta??! Pri korunovácii jeho veličenstva "kráľa" Roberta polícia zaistila jedného z pozvaných hostí, ktorý bol podozrivý s obchodovania s drogami. Záver si urobte sami milí čitatelia. Na jeho pohrebe sa objavil aj splnomocnenec vlády Peter Polák, pri jeho mene musím spomenúť jedno meno, Jozef Červenák, poradca splnomocnenca, pri jeho kancelárii sa vedie kráľovská nadácia Roberta I, zaujímavá zhoda náhod, že??! Prepáčte, že sa tak vyjadrím, ale kriminálne živly kandidujú do obecných zastupiteľstiev, sú z nich starostovia, poslanci a členovia rómskych politických, či iných strán. Ruka ruku myje, a my sa na to iba pozeráme. Zrejme "kráľ" Robert I. a splnomocnenec Peter Polák vedia prečo prišli na pohreb Slepčíka, nakoniec Slepčík  nepatril k tým starostom, o ktorom by sa písalo, či inak hovorilo, ako len v súvislosti s kriminálnou činnosťou...   
Čerešnička na torte 
Lunik IX chce po voľbách viesť trestaný exstarosta 
Najproblémovejšiemu sídlisku na Slovensku chce šéfovať trestaný exstarosta, syn bývalého starostu, exposlanec mesta a kandidát z bilbordu. KOŠICE. Potom, čo sa desať dní pred komunálnymi voľbami obesil starosta Dionýz Slepčík (Strana rómskej únie na Slovensku), ostali štyria kandidáti na prvého muža Lunika IX.No takmer už boli len traja, lebo ďalší, exstarosta Jozef Pepo Šana (nezávislý) sa najprv písomne vzdal.Podľa informácií Korzára však pre procesné nedostatky, nejasné okolnosti a Pepovo následné vyjadrenie, že sa ničoho nevzdáva, odstúpenie komisia neakceptovala. „Bolo to len nedorozumenie,“ tvrdí Šana. Odmieta, že mal vypité, keď vzdanie sa podpisoval. „Bol som iba prechladený.“ Pepo: Už žiadna basa Šana sľubuje ľuďom, ako nám povedal: „Elektriku, svetlá, čistotu, zamestnať policajtov, detský deň, Mikuláša, sociálne veci a záškoláctvo.“ Tvrdí, že spomedzi všetkých kandidátov on najviac chodí medzi ľudí a po samovražde Slepčíka má najväčšie šance. „Ja viem, že hej.“
Milí priatelia, nemáte niekedy pocit že sa hanbíte že ste Rómovia ? Ja ten pocit mám vždy pri takýchto prípadoch kde jedna sviňa z válovu odíde a druhá sa k válovu chystá... 

Jozef Kmeťo  
Zdroj Korzár.sme 

2 komentáre:

  1. No všetko v prípade Slepčika je podozrivé a všetko sa toči okolo peniazoch. Mam dosť takých to ľudí ktorí sa hrajú na veľkých Rómov !!!

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Domnienky, fámy, pravdu z tamtoho prostredia sa nik nedozvie. A starosta sa išiel asi PánBožka spýtať, čo robiť s biedou Luníka.... Čo ma irituje najviac zo správy o pohrebe, je rozopnuté sako pána kráľa. On nevie, že je to vrcholne neslušné? To je spoločensky neprípustné. Mal by byť o tom poučený. Prosím jeho protokolistov, aby urobili nápravu. E.La.

    OdpovedaťOdstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...