Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Registračná pokladňa na každej fare

Dnes som sa rozhodol po dlhom čase Vám, milí čitatelia, doniesť niečo nové... registračne pokladne na každom farskom úrade...
Začiatkom tohto mesiaca média priniesli tlačovú správu o 18 cirkvách na Slovensku, ako si polepšila v minulom roku, keď som zdieľal tento článok, tak som virtuálne dostal vynadané od môjho kamaráta, prečo o tom nenapíšem článok, no nemal som na to odvahu hneď vtedy, ale rozhodol som sa až teraz. Viem, že je to neskoro, mesiac od tlačovej správy, ktorá bola, ale prečo nie, nikdy nieje neskoro reagovať na niečo a dať do toho vlastný pohlaď a názor na danú vec. Problém, ktorý v poslednej dobe tak rezonuje Slovenskom, je finančná  situácia, nedostatok pracovných miest a dane. V roku 2014 si prilepšila najviac Rímskokatolícka cirkev, dostali o pol milióna viac ako ostatné cirkvi na Slovensku.
No ale poberiem sa od médií k vlastnému postoju a názoru na tieto fakty. Keď som si prečítal tlačové správy, tak ma napadla prvá a základná vec, s ktorou som sa neraz stretol na farskom úrade. Prečo registračná pokladňa na fare? Čo tým vlastne chcem povedať? Predstavte si, narodí sa vám dieťa, potrebujete ho pokrstiľ, alebo nebodaj niekoho pochovať, tak nielen to, že človek je zaneprázdnený všelijakou administráciou, ale ako prvé, na farskom úrade si od vás vypýtajú nemalé peniaze za úkon, ktorý vykoná kňaz. Moje skúsenosti s farským úradom boli otrasné, keď nám zomrel strýko, ktorý bol bezdetný, takže pohreb sme zabezpečovali my, aj napriek tomu, že sme boli v nemalej finančnej zlej situácii. Každý vie čo obnáša pohreb, nie len administrácia po úradoch, ale aj vybaviť pohreb, farára a ostatné veci, ale najkrajšie bolo, keď som bol na farskom úrade, asi na to nikdy nezabudnem, keď daná pracovníčka mi povedala, či mám peniaze a ja, že no niečo mám, a ona mi povedala, áno, tak si pripravte 35 eur, ja som myslel, že umriem, tak som jej povedal,  že si prosím bloček o tom, že som zaplatil, no daná osôbka sa na mňa pozrela s údivom, štýlom, či mi šibe a dala mi to aj patrične najavo. Tak preto sa zamýšľam, a tu je môj postoj k daným peniazom zo štátneho rozpočtu, kde nemalý obnos peňazí získala Rímskokatolícka cirkev, prečo platiť v obchodoch a veď zoberme si tovar len tak a hotovo. Som za to, že ak máme rovnaké práva a povinnosti, tak prečo cirkev nemá povinnosť odvádzať daň za dané úkony??! Veď im platíme nemalé peniaze za krst, sobáš, či pohreb. Možno vás to zaráža, že takto som sa  otvorene rozhodol písať... Ja kresťan a takto píšem??! Uvedomte si ľudia jednu a základnú vec... Práca na čierno je nezákonná, tak prečo podporujeme prácu na čierno v cirkvi??! Veď je to hriech, či sa mýlim???  A navyše neodvádza sa daň takto stáročia??!

Cirkev manipuluje s ľuďmi a s celým svetom...!!!  Svetu vládne cirkev!!!

V mene Boha sa všetko riadi z poza okrúhleho stola...! Tých, ktorí si za prvú a druhú svetovú vojnu za nepokoje v iných krajinách, kde sa bojuje v mene Boha, veď aj za prvého prezidenta Slovenskej republiky Jozefa Tisa sa bojovalo za Boha a za národ, čo malo za následok genocídu Rómov a Židov. Necháme sa ďalej zotročovať tými, ktorí si sedia vo svojich "tichých izbičkách" a rozhodujú za nás??! Peniaze sa im stali "Bohom", ktorý vládne svetom!

Ja som toho názoru, aby každý farský úrad, ktorý vyberá od ľudí nemalé peniaze, aby tam bola registračná pokladňa, a aby sa odvádzali dane aj z týchto úradov... Čo vy na to? Poviete si, no tebe asi šibe naozaj, veď to dávame z nezištnej lásky k Bohu! No, ak je to láska k Bohu, tak prečo sa to stáva povinnosťou, že človek musí platiť za krst, sobáš, pohreb, či zádušnú sv. omšu??! Je to dobrovoľné, však len s tým, že neverejne veriacich cirkev prinútila a vlastne aj akože nepriamo núti platiť tieto nemalé poplatky. Ak sú tvojim  Bohom peniaze, tak potom nemôže slúžiť Bohu a mamone. Včera som vyšiel na jeden kopec, na ktorý som mal perfektný výhľad a pýtal som sa samého Boha, ako sme zaplatili mi Bohu za túto krásu?!  No nijako... Tak nechápem potom, prečo tí, ktorí zastupujú Ježiša Krista tu na zemi, stanovili si nejaké poplatky, veď to má byť dobrovoľné a nie nepriamo nútiť človeka k takýmto platbám. Dostanú nemalé financie zo štátneho rozpočtu, a ešte im musí človek platiť, aby sa mali lepšie, vozili na drahých autách, kupovali si drahé značkové oblečenie a človek môže "zahynúť hladom a smädom".
To sa netýka len katolíckej cirkvi, ale aj všelijakých spoločenstiev na Slovensku, ktoré vznikajú v Rómskych osadách, kde každú nedeľu musia dať desiatok, veď to nie je nič, však??! Veď to dávam Bohu...
No milý čitateľ, mýliš sa...
Dajte cisárovi, čo je cisárove, a Bohu, čo je Božie...


Štefan Dreveňak  

Komentáre

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rádio Roma a Romata skončili v osade, aké je však pozadie?

Aktuality.sk vydali minulý týždeň článok "Rómske rádio zobralo dotácie za 190-tisíc eur, skončilo prepísané v osade." Pred dvoma rokmi som prostredníctvom Sme.sk a Redakcie R1 publikoval článok "Rádio ROMA  A ROMATA, projekty za viac ako 200 tisíc € končia..." Hneď ako som článok publikoval, dotknuté osoby sa ma prostredníctvom svojich právnikov snažili zatlačiť do kúta. Po porade s právnikom sa mi podarilo nátlak zo strany dotknutých osôb umierniť za odplatu, že články stiahnem, a nebudem o nich písať... Napriek tomu som však články uverejnil 

Projekty rádia Roma a Rómskej tlačovej agentúry Romata sa ma osobne dotýkali. Veril som, že projekty za ktorými stál Ján Konček, Milan Nemček, budú projekty ktoré dokážu vytvoriť tvorivé prostredie ako pre rómskych novinárov tak aj pre blogerov. Malo to byť prvé rómske rádio na Slovensku, ktoré by vysielalo v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a v Prahe. Rómska tlačová agentúra Romata zase mala združovať rómskych novinárov…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…