Odmena za nákup na ZľavaDňa

utorok 28. apríla 2015

Najdôležitejšia vec

Najdôležitejšia vec, na ktorú sa počas života musíte sústrediť, je strach. Strach je všade. Zdá sa mi, akoby sa celá planéta vzbúrila a každý sa bojí všetkého a všetkých. Médiá sa odjakživa zameriavajú na strach a hľadajú dôvody, aby sa ľudia báli. Je však naozaj zaujímavé, že ak médiá nesledujete, nemáte toľko obáv. Strach vás zastaví, len ak mu to dovolíte. Nehovorím, že máte zadržať dych a postaviť sa proti idúcemu vlaku, či autobusu. Chcem len, aby ste sa pozreli do svojho vnútra, či nemáte strach aj z malej zmeny. Mnohí ľudia sa nechcú zmeniť, pretože sa cítia pohodlne tam kde sú. Poobzerajú sa okolo a ich momentálny stav sa im zdá v najlepšom poriadku. Je to bezpečné. Môžem mať dlhy, nemusím mať rád svoju prácu, môžem byť vo vzťahu, ktorý mi nič nedáva, alebo mať rôzne iné problémy, ale tak to má byť, pretože to je to, čo poznám. Je načase sa trochu prebrať, aj keď to nie je veľmi pohodlné, a vziať si od života viac. Strach vás môže zabrzdiť. Strach mnoho ľudí naozaj zastaví. Počas môjho života som zistil, že existuje strach z úspechu aj strach zo zlyhania a niektorí ľudia trpia zároveň oboma druhmi tohto strachu. 

Vyzývam vás, aby ste sa odvážili urobiť vo svojom živote niečo významné. Zamerajte sa na to, čo naozaj chcete. Môžete stáť pred výzvou urobiť niečo, čo ste ešte nikdy neurobili, ale to neznamená, že by ste sa toho mali zľaknúť. Nepríjemný pocit, ktorý vznikol, pramení iba z toho, že máte urobiť niečo nové. Nie je to signál, že máte prestať, ani signál, že sa máte oddať strachu. 500 rokov sústavne Rómov prenasledujú, naše dejiny sú plné smútku, smrti a beznádeje, napichovali nás na koly, poľovali na nás ako na zvery, zabíjali nás len tak pre radosť, ale my sme tu stále. Ten strach, ktorý máme, nie je našim nepriateľom, je to náš motor, ten ktorý tento národ musí hnať dopredu. My sa nemáme čoho báť, keď sme dokázali toto všetko prežiť. Hlavu hore Rómovia, čo nám môžu zobrať ? Urobia z nás chudobných, keď my chudobní sme, zoberú nám prácu keď ju nemáme, budú nás učiť čo je to smútok, keď mi ho poznáme. Nám už nemôže nikto nič, lebo my nemáme čo stratiť. Verte, že teraz gadžov zatriaslo... Keby tieto slová napísal raklo je to v poriadku, ale keď to píše Róm tak už je to posolstvo. Začnime si Rómovia  veriť , verme v seba a zmeníme svet. Nikto z nás nie  je viac ani menej vždy, budeme Rómovia. Nechcite byť nasilu gadžami, lebo  gadžov si ani slzami, ani úsmevom nekúpite oni budú vždy gadžovia, a my Rómovia.  Už je čas aby, sme naše hlasy dali iba rómskej strane, lebo nech by mali Rómovia na kandidátke hocijakej gadžovskej strany aj Ježiška, vždy bude musieť pískať iba ako oni rozkážu. Do volieb je ešte ďaleko, ale verte,že Vám budú sľubovať všetko na svete za Váš hlas , radšej nedať hlas nikomu, ako len bábkam z Rómov na kandidátkach gadžovských strán. Už prešla doba, že nás mali za sprostých cigáňov, je čas zobrať godi do ruky, a začať sa podľa toho chovať.

Ačhen Devleha Romano Borat

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...