Preskočiť na hlavný obsah

Najdôležitejšia vec

Najdôležitejšia vec, na ktorú sa počas života musíte sústrediť, je strach. Strach je všade. Zdá sa mi, akoby sa celá planéta vzbúrila a každý sa bojí všetkého a všetkých. Médiá sa odjakživa zameriavajú na strach a hľadajú dôvody, aby sa ľudia báli. Je však naozaj zaujímavé, že ak médiá nesledujete, nemáte toľko obáv. Strach vás zastaví, len ak mu to dovolíte. Nehovorím, že máte zadržať dych a postaviť sa proti idúcemu vlaku, či autobusu. Chcem len, aby ste sa pozreli do svojho vnútra, či nemáte strach aj z malej zmeny. Mnohí ľudia sa nechcú zmeniť, pretože sa cítia pohodlne tam kde sú. Poobzerajú sa okolo a ich momentálny stav sa im zdá v najlepšom poriadku. Je to bezpečné. Môžem mať dlhy, nemusím mať rád svoju prácu, môžem byť vo vzťahu, ktorý mi nič nedáva, alebo mať rôzne iné problémy, ale tak to má byť, pretože to je to, čo poznám. Je načase sa trochu prebrať, aj keď to nie je veľmi pohodlné, a vziať si od života viac. Strach vás môže zabrzdiť. Strach mnoho ľudí naozaj zastaví. Počas môjho života som zistil, že existuje strach z úspechu aj strach zo zlyhania a niektorí ľudia trpia zároveň oboma druhmi tohto strachu. 

Vyzývam vás, aby ste sa odvážili urobiť vo svojom živote niečo významné. Zamerajte sa na to, čo naozaj chcete. Môžete stáť pred výzvou urobiť niečo, čo ste ešte nikdy neurobili, ale to neznamená, že by ste sa toho mali zľaknúť. Nepríjemný pocit, ktorý vznikol, pramení iba z toho, že máte urobiť niečo nové. Nie je to signál, že máte prestať, ani signál, že sa máte oddať strachu. 500 rokov sústavne Rómov prenasledujú, naše dejiny sú plné smútku, smrti a beznádeje, napichovali nás na koly, poľovali na nás ako na zvery, zabíjali nás len tak pre radosť, ale my sme tu stále. Ten strach, ktorý máme, nie je našim nepriateľom, je to náš motor, ten ktorý tento národ musí hnať dopredu. My sa nemáme čoho báť, keď sme dokázali toto všetko prežiť. Hlavu hore Rómovia, čo nám môžu zobrať ? Urobia z nás chudobných, keď my chudobní sme, zoberú nám prácu keď ju nemáme, budú nás učiť čo je to smútok, keď mi ho poznáme. Nám už nemôže nikto nič, lebo my nemáme čo stratiť. Verte, že teraz gadžov zatriaslo... Keby tieto slová napísal raklo je to v poriadku, ale keď to píše Róm tak už je to posolstvo. Začnime si Rómovia  veriť , verme v seba a zmeníme svet. Nikto z nás nie  je viac ani menej vždy, budeme Rómovia. Nechcite byť nasilu gadžami, lebo  gadžov si ani slzami, ani úsmevom nekúpite oni budú vždy gadžovia, a my Rómovia.  Už je čas aby, sme naše hlasy dali iba rómskej strane, lebo nech by mali Rómovia na kandidátke hocijakej gadžovskej strany aj Ježiška, vždy bude musieť pískať iba ako oni rozkážu. Do volieb je ešte ďaleko, ale verte,že Vám budú sľubovať všetko na svete za Váš hlas , radšej nedať hlas nikomu, ako len bábkam z Rómov na kandidátkach gadžovských strán. Už prešla doba, že nás mali za sprostých cigáňov, je čas zobrať godi do ruky, a začať sa podľa toho chovať.

Ačhen Devleha Romano Borat

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…