Odmena za nákup na ZľavaDňa

piatok 24. apríla 2015

Peter Polák odstupuje !!! Vy ste tomu uverili ? To si len robil srandu z voličov....


"Som opozičný poslanec a zároveň splnomocnenec vlády. Je to nezvyklá situácia a ja som funkciu splnomocnenca pre rómske komunity prijal preto, lebo som vedel, že je to príležitosť konečne dať tejto téme pozornosť, ktorú si zaslúži. O to som sa počas svojho pôsobenia snažil.
Za posledné dva roky prišli viaceré chvíle, kedy som zvažoval svoje odstúpenie z funkcie, pretože som odsudzoval nezodpovedné správanie voči Slovensku. Vždy ale doteraz prevážilo moje odhodlanie dokončiť začatú prácu.
Dnes pohár trpezlivosti pretiekol. Spôsob akým sa Smer-SD postavil ku kauze Váhostav a k ožobráčeniu slovenských živnostníkov nedokážem ignorovať. Namiesto prijatia zodpovednosti a riešenia problému sa rozhodli hádzať vinu na iných, len aby odviedli pozornosť od skutočných vinníkov. Neviem ostať v tejto chvíli nečinný. Preto som sa rozhodol, že ak k odvolaniu podpredsedu parlamentu naozaj dôjde, na protest odstúpim z funkcie splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity a za rómsku vec budem ďalej bojovať z poslaneckých lavíc."

Vy ste tomu uverili !?? Nie, nebojte sa to sa len pána Poláka zmocnila slabá chvíľka, on totiž veľmi dobre vie, že teplé miestečko a dobrý plat je viac ako armáda nespokojných Rómov. Ale zase musím uznať že ako politik vie ako na ľudí, ako zamávať z ich citmi, no darmo "čavo" dobre si to odkukal od gádžov ako sa správne má chovať politik v dobe krízy. A možno si ani nemusel odkukať, si pokrivený ako paragraf, no zatiaľ čo paragraf symbolizuje zákon, ty symbolizuješ ako sa správne strkať do zadku a to tak hlboko že už aj myšlienky máš tam...   

Izolátor , tak ho ja nazývam. Jeho reformy niesu v konečnom dôsledku nič iné ako dôkladné izolovanie našich ľudí a na ich úkor zabezpečenia si teplých miest a dosť dlhú kariéru všetkých ktorí sa na tomto probléme priživujú a vďaka nemu žijú život, ktorí by inak nikdy nežili.... Nebudem sa tu rozpisovať, každý kto pozná Polákove kroky, vie o čom píšem. 

16 apríla sa Poláka zmocnila slabá chvíľka, ešte že k odvolaniu podpredsedu parlamentu neprišlo, neborák by musel splniť svoj sľub :D Takto je to zase náš starý dobrý vritolez Peter Polák a kto náhodou protestuje proti môjmu článku, nech sa páči, vyveste si ho na stenu.... 


Jozef Kmeťo 

3 komentáre:

 1. Vážený pán Kmeťo, darmo sa snažíte pravdu napísať rómskemu národu, nepočuje, nevidí a žiaľ je mu všetko jedno.Za nás národ hovoria predajní Romáci podporovaní práve týmto Cigánom, ktorý by nemal byť na pozícii splnomocnenca, pretože jeho morálne právo skončilo oslavou bitky Rómov v" rómsky deň", kedy mal tento neohrozený sladko vraviaci Cigán verejne odstúpiť a odsúdiť konanie policajtov.Namiesto toho sme sa dožili hymny v podaní Cigánskych diablov, ktorí z hymny urobili srandistickú skladbu, parodiu ako sa nemá hrať hymna!Obdivujem všetkých prítomných, že ostali stáť, lebo keby som tam bol, tak zakričím, že tak, takto nie! Vystúpenie samohrajkových muzikantov, ktorí pri všetkej úcte môžu hrať na zábavách a o due "rušičiek"Sarkoziová verzus Sarkoziova ani nevravím, toto bol výstup elity rómskeho národa? Že Vám nebola hanba po programe absolvovať honosnú recepciu a robiť sa nemými, slepými.Ale tých, ktorí tam boli nebolí život biednych Rómov vo svojich vreckách majú dosť a veru strážia si svojho doborodinca, ktorý však nedáva peniaze zo svojh vrecka,ale zo štátneho,ale všade kde príde ako ON pomáha.A skutočne pomáha, čoraz viac Rómov je bez strechy nad hlavou, bez zamestnania, deti sa učia segregovane, zdravotný stav tejto chudoby je biedny.O iných faktoroch ani nepíšem,ale asi by to ani organizácie, ktoré majú na marazmus poukazovať nepochopili.Je ľahké sa priživovať na rómskej téme, bohatnúť a veru bohatých už je fúra a bolo by dobre, keby tí zaslepenci, ktorí organizovali otvorený list za podporu namysleného Polláka boli kontrolovaní štátom, pretože v žiadnej spoločnosti neexistuje podporovať niekoho, ktorý nie je odvolaný.Pán Pollák za Váhostav ste sa postavil a čo tak za svoje svedomie, ako žijú ľudia na Luníku, Smyžanoch, v Źiari nad Hronom a v ďalších lokalitách kde v tomto storočí nie je prístup k vode, ľudia nemajú elektriku, ako sa môžete pozerať do zrkadla.Vlastne môžete, kto nemá tvár sa ani nevidí.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Check by som si Vás všetkých mudrlantov predstaviť na pozícii splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity. Vynikajúco sa to všetkým komentuje z domu, kde nemusíte prijímať žiadne dôležité rozhodnutia, ktoré môžu ovplyvniť život mnohých ľudí. Nepoznám človeka, ktorému by na Rómoch záležalo viac. Prosím analyzujte si kroky, ktoré splnomocnenec a jeho úrad realizujú. Pozrite si, čo pre všetkých Rómov pripravili na nasledujúcich 5 rokov. Do 150 miest a obcí, kde je situácia Rómov najhoršia budú musieť starostovia zaviesť vodu, kanalizáciu, postaviť cesty, a mnohými inými aktivitami zlepšiť život. Čo má splnomocnenec vlády z toho, že pomôže tomu, aby v osadách bola zavedená pitná voda? Nemá z toho nič. Je to jeho povinnosť a on to tak aj berie. Sedieť si doma za počítačom a kritizovať bola odjakživa najjednoduchšia aktivita. Ale chcel by som vás všetkých vidieť na miestach ľudí, ktorí v štátnej a verejnej správe sa snažia niečo urobiť a dosahujú reálne úspechy a výsledky. Napriek tlakom z každej strany, napriek buzerácii zo strany byrokracie štátneho aparátu a napriek odporu samotných Rómov, ktorí nevidia ďalšie kroky a očakávané výsledky.
  Čo sa týka oslavy dňa Rómov, ani mne sa hymna v podaní cigánskych diablov nepáčila, dokonca ani splnomocnencovi. Ale keď píšete o honosnej recepcii, tak bohapusto klamete, lebo žiadna nebola. A splnomocnenec po koncerte trávil čas s rodinou. Lebo pri jeho práci má na rodinu času veľmi málo. Ale to nikdy nepocopia ľudia, ktorí na takejto stoličke nesedeli. Ja som presvedčený o tom, že keby ste boli na jeho "teplom miestečku" ako ste to nazvali, tak by vám z tej zodpovednosti poriadne prebehol mráz po chrbte.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A mimochodom, ten "dobrý plat" ako píšete, pán Kmeťo, splnomocnenec vlády každý mesiac daruje na dobročinné účely... Skúste si overiť fakty, predtým, ako niečo napíšete.

   Odstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...