Odmena za nákup na ZľavaDňa

štvrtok 9. apríla 2015

Vážený národ slovenský,

Vážený národ slovenský,

dovoľte mi aj keď oneskorene o deň, kedy majú Rómovia na celom svete sviatok , Vám srdečne poďakovať  za Vašu obetavú a systematickú prácu pre blaho Rómov nielen na Slovensku ,ale dokonca aj v zahraničí. Viem Vám blaho rómskeho národa nedá spávať ,a umárate sa nad tým ako nám pomôcť dňom i nocou, ale verte ,že Vaša pomoc je naozaj efektívna.  Neuvedomujete si , aký ste nám dali Vašou obetavosťou pocit výnimočnosti uvediem pár príkladov. Každý národ vkladá do svojich detí veľký potenciál , ale čo ste pre nás urobili Vy , to neurobil naozaj nikto :

1) ak naše deti začnú chodiť húfne do školy , VY uvedomelí ľudia z majority , prehlásite všetky Vaše deti z danej školy do školy vzdialenej aj 15 km. Boh Vám zachovaj také nádherné zvyky viete čo to znamená pre naše deti ,keď majú celú školu pre seba. Ďakujeme.

2)ak naše deti idú  na zápis pre elementárne vzdávanie VY už viete ,že im chcete uľahčiť tých 9 rokov v školskom systéme, a urobíte všetko preto , aby sa dostali do špeciálnej školy. Máte pravdu v 9 ročníku čítať šlabikár je paráda. Chúďatka Vaše ratolesti  toľko sa musia učiť ,a tie naše nemusia nič. Bože taká hanba sa čudujem ,že Vám za to Vaše deti doma nenadávajú , že pre rómske ste tak veľa urobili. Ďakujeme.

3)slzy sa mi tisnú do očí ,keď musím toto napísať ,tak Vám záleží na tom aby deti z marginalizovaných rómskych komunít nemali na nohách otlaky ,že  ste im postavili školy priamo v osade. Ďakujeme

4) vždy keď  vidím ako nemáte čas mať čas a našim Rómom , ste ho dali toľko , zjedol by som si srdce od šťastia.  Vždy keď Róm zavolá o prácu Vy tak krásne poviete ,že práce nie je, a už nám darujete čas.  Bože Slováci nebláznite a nerozdajte čas len tak !! Čas sú peniaze a Vy ich len tak rozhadzujete.  Dávate nám za prácu neuveriteľnú mzdu 62 euro , taký peniaz, a Vy ste nám ho dali aj v čase hospodárskej krízy. Ale keď tak chcete nech je po Vašom . Ďakujeme.

5)vždy keď nastúpia Rómovia do autobusu , alebo vlaku pozeráte sa nich cez prsty čo je pekné, niektorý dokonca odvrátia tvár a veľa z Vás ľudí z majority si k nám ani nesadne. No ste dobre vychovaní keď postojíte , a nám sa to páči ´. Ďakujeme.

6)tak veľmi Vám na nás záleží ,že nás všade strážite v obchodoch , na pošte, v nemocnici skrátka všade , ale stále nechápem čím sme s to zaslúžili , že si o nás robíte také starosti. Ďakujeme.

7) policajti nás chodia trénovať bojové umenia až k nám domov to ,že im robíme figurantov stále taja a mne je to úprimne ľúto. Veď prečo sa hanbia , že s nami tak obetavo spolupracujú. Ďakujeme.
Milí priatelia , Slováci ak ste to dočítali až sem tak očakávajte ,že sa Vám budem hlásiť z tohto blogu pravidelne , a zámerne som nevyčerpal všetky príklady. Rómovia dúfam a verím , že ste sa zasmiali , lebo proti veľkému zlu sa dá bojovať iba veľkým duchom a humorom.

Ačhen Devleha Váš Romano Borat.

2 komentáre:

  1. Romano Borat tak si mi spríjemnil neskorí večer ze od smiechu som plakal super

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Veľmi trefný článok pán Borat, len dodatok prosím, všetko sa to deje za účasti teraz pri moci vládnucich Rómov a ich prisluhovačov.Držím Vám palce a píšte, píšte.Teším sa na nový príspevok od Vás.

    OdpovedaťOdstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...