Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Vážený národ slovenský,

Vážený národ slovenský,

dovoľte mi aj keď oneskorene o deň, kedy majú Rómovia na celom svete sviatok , Vám srdečne poďakovať  za Vašu obetavú a systematickú prácu pre blaho Rómov nielen na Slovensku ,ale dokonca aj v zahraničí. Viem Vám blaho rómskeho národa nedá spávať ,a umárate sa nad tým ako nám pomôcť dňom i nocou, ale verte ,že Vaša pomoc je naozaj efektívna.  Neuvedomujete si , aký ste nám dali Vašou obetavosťou pocit výnimočnosti uvediem pár príkladov. Každý národ vkladá do svojich detí veľký potenciál , ale čo ste pre nás urobili Vy , to neurobil naozaj nikto :

1) ak naše deti začnú chodiť húfne do školy , VY uvedomelí ľudia z majority , prehlásite všetky Vaše deti z danej školy do školy vzdialenej aj 15 km. Boh Vám zachovaj také nádherné zvyky viete čo to znamená pre naše deti ,keď majú celú školu pre seba. Ďakujeme.

2)ak naše deti idú  na zápis pre elementárne vzdávanie VY už viete ,že im chcete uľahčiť tých 9 rokov v školskom systéme, a urobíte všetko preto , aby sa dostali do špeciálnej školy. Máte pravdu v 9 ročníku čítať šlabikár je paráda. Chúďatka Vaše ratolesti  toľko sa musia učiť ,a tie naše nemusia nič. Bože taká hanba sa čudujem ,že Vám za to Vaše deti doma nenadávajú , že pre rómske ste tak veľa urobili. Ďakujeme.

3)slzy sa mi tisnú do očí ,keď musím toto napísať ,tak Vám záleží na tom aby deti z marginalizovaných rómskych komunít nemali na nohách otlaky ,že  ste im postavili školy priamo v osade. Ďakujeme

4) vždy keď  vidím ako nemáte čas mať čas a našim Rómom , ste ho dali toľko , zjedol by som si srdce od šťastia.  Vždy keď Róm zavolá o prácu Vy tak krásne poviete ,že práce nie je, a už nám darujete čas.  Bože Slováci nebláznite a nerozdajte čas len tak !! Čas sú peniaze a Vy ich len tak rozhadzujete.  Dávate nám za prácu neuveriteľnú mzdu 62 euro , taký peniaz, a Vy ste nám ho dali aj v čase hospodárskej krízy. Ale keď tak chcete nech je po Vašom . Ďakujeme.

5)vždy keď nastúpia Rómovia do autobusu , alebo vlaku pozeráte sa nich cez prsty čo je pekné, niektorý dokonca odvrátia tvár a veľa z Vás ľudí z majority si k nám ani nesadne. No ste dobre vychovaní keď postojíte , a nám sa to páči ´. Ďakujeme.

6)tak veľmi Vám na nás záleží ,že nás všade strážite v obchodoch , na pošte, v nemocnici skrátka všade , ale stále nechápem čím sme s to zaslúžili , že si o nás robíte také starosti. Ďakujeme.

7) policajti nás chodia trénovať bojové umenia až k nám domov to ,že im robíme figurantov stále taja a mne je to úprimne ľúto. Veď prečo sa hanbia , že s nami tak obetavo spolupracujú. Ďakujeme.
Milí priatelia , Slováci ak ste to dočítali až sem tak očakávajte ,že sa Vám budem hlásiť z tohto blogu pravidelne , a zámerne som nevyčerpal všetky príklady. Rómovia dúfam a verím , že ste sa zasmiali , lebo proti veľkému zlu sa dá bojovať iba veľkým duchom a humorom.

Ačhen Devleha Váš Romano Borat.

Komentáre

  1. Romano Borat tak si mi spríjemnil neskorí večer ze od smiechu som plakal super

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Veľmi trefný článok pán Borat, len dodatok prosím, všetko sa to deje za účasti teraz pri moci vládnucich Rómov a ich prisluhovačov.Držím Vám palce a píšte, píšte.Teším sa na nový príspevok od Vás.

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Opatrovateľka, či parazit?

V takmer každej rodine to príde, nastane dilema, čo so svojimi zostarnutými rodičmi, ktorí sa už sotva vládzu o seba postarať. A stalo sa to aj mne. Som najmladšia, slobodná, tak akosi automaticky táto povinnosť postarať sa o svojich rodičov pripadla mne. Teda vlastne iba o mamu, lebo otec zomrel pred takmer desiatimi rokmi. Odvtedy som sa vlastne snažila všemožne nejako to vykryť, len aby som nemusela ostať doma z práce. 
Každý deň som dochádzala do práce 45km, čo znamenalo byť z domu celý deň, no bola som rada, že vôbec nejakú prácu mám a hlavne mi tolerovali to, že keď náhodou bolo mame zle, to znamená, že som v noci musela volať záchranku a keď ju nevzali do nemocnice, musela som ostať pri nej a v práci som si musela vziať voľno. Neskôr cez deň mi s mamou pomáhala sestra, bola aspoň pri nej a ja som mohla ako – tak pokojne byť v práci, aj keď som niekedy prebdela celú noc, keď sa mama necítila dobre. Zo stresov som bola aj ja často chorá, minimálne dvakrát do roka ma trápil zápal…

Rasistická teória, ktorou sa riadi Mazurek, Kotleba a celá ĽSNS

Po tom čo som si vypočul debatu Mazureka a ďalších v relácii Politicky nekorektne s Milanom Mazurekom a Tomášom Jancom (Kulturblog - 20. 12. 2019). Kde Mazurek vysvetľuje rasovú teóriu, vysvetľuje ako sa ľudia navzájom od seba odlišujú na základe rasy. Akú telesnú konštrukciu má napr. biely človek od černocha alebo iného príslušníka etnika, alebo stavbu lebky, alebo dokonca veľkosť mozgu, som si uvedomil, že títo ľudia sú viac nebezpeční ako si vôbec myslíme a zároveň som začal uvažovať, akú hodnotu mám ako človek v našej spoločnosti, som menejcenný pretože som príslušníkom iného etnika s inou stavbou tela, farby pokožky, hnedých očí a čiernych vlasov? Rasizmus vysvetlený v priamom prenose!!! 

Človek sa delí na rasy a to som nikdy ani nepopieral. Delíme sa nielen podľa farby pokožky, ale aj fyzicky, mentálne, kultúrne a samozrejme k nášmu vývoju prispieva aj prostredie, v ktorom žijeme. 

Biologické atribúty – rasy ľudí sa delia podľa biologických znakov ako tvar lebky, rast vlasov, farb…