Preskočiť na hlavný obsah

9. máj deň víťazstva nad fašizmom... Naozaj je fašizmus mŕtvy??!

Dnes je deň pokoja, je štátny sviatok, pripomíname si deň víťazstva nad fašizmom. Naozaj je fašizmus v našej zemi mŕtvy??? Niekoľko krát som si pri takýchto príležitostiach položil túto otázku, odpoveď je pre mňa viac ako jasná a myslím si, že pre každého človeka, ktorý vníma dnešné dni doma a vo svete, že fašizmus nie je vôbec mŕtvy, naopak zas a zas je počuť jeho nenávistný krik skrývajúci sa pod rúškom vlastenectva...

Vlastencom môže byť každý človek, ktorý miluje svoju zem, považuje ju za svoj domov, v tejto zemi sú pochovaní jeho predkovia, tak ako ostatných... Dnes by sa malo vlastenectvo prejavovať zdravým pohľadom 21. storočia, ktoré je charakteristické úctou iným národom v spoločenstve iných národov s prejavenou láskou ku svojej zemi a ľudí v nej žijúcich bez rozdielu rasy, či vierovyznania, alebo politického presvedčenia, pokiaľ jeho presvedčenie nepotláča práva iného jedinca na život, slobodu prejavu, či jeho existencie vôbec tu žiť, pracovať, vzdelávať sa, či neskôr s právom byť raz v jeho zemi pochovaný.
 

Novodobý prejav vlastenectva

Nacionalizmus je už o niečo inom, prejavuje sa výhradnou až chorobnou láskou k svojmu národu, rase s neschopnosťou takého jedinca prejaviť úctu inému národu, nehovoriac o tom, že by prejavil úctu človeku charakterizujúceho inú kultúru, či príslušníkovi inej národnostnej skupine, napríklad Rómom, či Židom a podobne. Nacionalista sa dnes hlási zväčša odkazu fašizmu, tu na Slovensku sa hlásia odkazu prvého fašistického Slovenského štátu z rokoch 1939-1945. Niektorí dokonca popierajú existenciu koncentračných táborov, alebo popierajú holokaust ako sa o ňom hovorí. Iní by zase holokaust zase privítali a radi by ním obšťastnili ľudí z rómskeho rodu, či Židov.

Nacionalizmus = Rasizmus... Ľudia s chorobnou láskou k svojmu národu a rase sú zväčša čistí rasisti vyznávajúci len vlastnú rasu, dostali sa vo svojom chorobnom zmýšľaní tak ďaleko, že svoju slovanskú národnosť prirovnávaniu ku árijskej rase, čo sa už rovná k odkazu nacizmu, pretože nacizmus kládol dôraz na árijskú rasu a v mene nej sa dopustil tých najhroznejších zverstiev, ktoré sa človek počas druhej svetovej vojny na človeku dopustil.


Od predsudkov k rasizmu je už len krôčik. No žiaľ, ako ukázala jedna štúdia na Slovensku, mladí ľudia do 20 rokov sa hlásia k extrémizmu... Zväčša to začína predsudkami, ako napríklad, keď už od rodičov deti počúvajú nehraj sa z cigánom, keď budeš zlý unesú ťa cigáni a podobne... To dieťa v tomto duchu vyrastá, a keď vyrastie, ani poriadne nevie prečo, ale jednoducho nemá rado cigánov. Ak potom neskôr spozná ľudí, ako je Slovenská pospolitosť, prívržencov Kotlebu, jeho smerovanie je jasné, uverí, že len jeho rasa je ta naj a je z neho dokonalý "nácek". V práci sa predsudky prejavujú tým, že už na svojho rómskeho kolegu pozeráme skrz prsty, najlepšie mu dáme pocítiť, že tu nie je vítaný, vyštveme ho... "keď chceš psa biť, palicu si vždy nájdeš", alebo jednoducho celý čas mu znepríjemňujeme jeho pôsobenie na pracovisku. To čo sa deje na niektorých pracoviskách, môžem napísať, sa deje v celej tejto spoločnosti. Keď vidíme Róma, už si chytíme poriadne tašku, v autobuse sa od neho odtiahneme, alebo keď nás pustí si sadnúť v električke, tak si jednoducho nesadneme... V obchode po vstupe Róma do predajne sú všetky kamery nasmerované na neho, čo na tom, že vedľa v uličke žena nerómka dobre oblečená práve kradne drahú kozmetiku, v obchode je cigán treba dať pozor... A takto by som mohol pokračovať...


Prejav úcty hlavy štátu, signál pre ostatných od nášho prezidenta, že fašizmus musí dostať u nás červenú... 

Mali by sme si teda tento pamätný deň pripomínať???  Áno mali, pokiaľ takí ľudia ako je pán prezident Andrej Kiska dá hlbokú úctu účastníkovi odboja proti fašizmu, je to jasný signál, že v tejto krajine by sa raz a navždy mala dať červená ľuďom, v ktorých vrie krv nenávisti. A pre tých, ktorí si myslia, že majú rovnejšiu chrbticu ako iní, odkazujem, nie nemáte!!!
Voda, slnko, zem je tu pre všetkých. Možno Vaši dedovia bojovali proti fašizmu, aby nakoniec ich vnuci fašizmus nosili vo svojom srdci... "musia sa v hrobe obracať "...Jozef Kmeťo

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Kto je vlastne Róm, ktorý sa vo videu priznáva, že bude voliť Kotlebu?!

V poslednom čase sa na sociálnej sieti objavili videa malého drobného mužíka v spoločnosti priaznivcov ĽSNS, ktorý odkazuje, že bude voliť Ľudovú stranu Naše Slovensko a hovorí aj o tom, že sa hanbí za asociálov, ktorí aj jemu robia hanbu. Ďalej odkazuje všetkým, aby na ĽSNS neútočili a zobudili sa.

Kto je muž z videa? 

Je to Miroslav Didiaš, skrachovanec, ktorý to nikam v živote nedotiahol, ako k metle a k lopate. V nedávnej minulosti sa snažil na seba upozorniť tým, že pár krát vystúpil v reality show "Čo na to Mojsejovci", v ktorej vystupoval ako ich obdivovateľ a na plné ústa hovoril o sebe, že je gay, má za sebou veľmi pestrý sexuálny život, a že sa za to nehanbí, ani za to, že je cigán. 
Je to človek, ktorý vie využiť každú možnosť ako na seba upozorniť. Predpokladám, že jeho riťka toho hodne aj zažila a jedno obdobie než zaparkoval pri metle a lopate, bola jeho riťka hlavným nástrojom obživy.  Škoda, že tej inteligencie sa mu moc nedostalo, ale ani šarmu, pretože ak by m…

Norbert Hmilansky: Idiot, herec, youtuber, zlodej, alebo onanista na "fejzbuku"?

Sociálne siete sú pre mnohých z nás doslova centrom života. Pomáhajú nám byť v kontakte s priateľmi a známymi, môžu byť nápomocné aj pri našej práci, sledujeme cez ne najnovšie správy. Vďaka sociálnym sietiam sa vieme rýchlo navzájom informovať, ale aj rozhnevať, či dokonca sa navzájom ovplyvniť. 

A teraz dovoľte, budem hovoriť, alebo skôr písať, sám za seba. S mojím názorom nemusíte a môžete súhlasiť, je to môj vlastný pohľad a nikomu ho nevnucujem. Mám 46 rokov a celý môj život robím, a žijem ako väčšina ľudí. Mne nikto nepostavil byt a nikto mi nič nedal zadarmo. Na všetko čo mám som si musel sám zarobiť. Keď nebudem pracovať, nebudem mať na lieky, nájom, či jedlo. 
Sloboda slova, či názoru je tu aj preto, že nám umožňuje nahlas si povedať svoj názor a  "fejzbuk" jeden z prostriedkov kde ten svoj názor môžeme povedať. To je aj prípad Norberta Hmilanského. 
Ja mu jeho názor neberiem, ale pýtam sa, kto mu dal právo hovoriť za všetkých Rómov? Ja som mu ten mandát, aby hovoril z…