Preskočiť na hlavný obsah

Dar bijal miro nipos - Strach o moj narod

Adadžives mange phendžom hoj irinav člankos andre miri dajikani čib bijl soste ?...... Nadžanav sar amaro nipos o roma pal adi luma dikhen pre ada so pes kerel andre ala dživesa pre slocačiko či andre aver thema. Bud rodav the ginav so pes kerel akana bijo emigranta. Kijo 1.septembros  kana has svetos Ustava SR daranľom. Phenen  peske  korkore  bijal  soste  so ada čhavo daral sem nane sostar te daral sam andre EU. No me  duminav hoj nane tumen čačipen soske ? Irinav  tumenge čačipen darav pes amare nipostar so amenca  avela  či  avaha mek kadaj darav hoj avela aver PORAJMOS dikhen so keren o nacisti dzan pro droma a sikaven jon hine mek ade avkes sar phendas o Eduard Chmelar " o nacisti namule on dživen the akana  naphenenas ani varekana hoj murdarena le nipen ale hoj žužarena o nalačipen Phenel činde 21.st šaj en o roma či o emigranti. So hin pre oda hoj sam andre EU kana imar the andre EU hine o manuša so  pes vičinen NACISTI -FAŠISTI ajso jek manuš pes  kamel te dochudel andre vlada SR kijo volbi pre aver berš o Marian Kotleba. Le nipenge solacharel hoj žužarela e Slovačiko phuv olendar so nafaj dživen so kiden o love hijaba. Leskere nipi so hine paš leste vakeren andre jek video palo emigranta ale the pal amende palo roma  hoj so pes nadochudľas pašo komunisti  šaj dochuden akana te vaš lenge o nipi volbinena. Vakeren vašo Del palikeren peske av  hašardo Ježiš Kristus ko bud kerel nafaj pre  Slovačiko on phenen hoj amen o  Róma a mekneveder o emigranta so hin čačo bijal soste sam čore, nadžanas peske te  arakhel  buťi ,amare čhave nane visikade,nane len sikľarde bijal soste ? Phučla pestar  manuš korkoro soske ? Sam furt  pro agor na aviľas imar oja ora kaj te phenas imar avka nakamas te dživel ! Romale uščen a masoven andre kandrutňakeri luludi tumaro thagaris- kralis mi avel solgašis savorenge nakampek jak  pre amende  te  bašon o gore sar  rukone  the  kaj te  užaren sar  ruva kana šaj chučen pre amende dikhen so keren amare čhavenca thoven andro siklared  len jekhetane  ča kaj tenadžanen amare čhave buter  a bijal soste ? Kaj  te  phenen  amen  hin lengere čavenca baro problemos a  amare  čhave   hine  pre  jek  than  nauľahas  mištes  kaj te avel   he maškar amende siklarde, obdikhle abo  čhave  so  by   zaterdžonas  amare  hakaj- práva  ? ..... Ča   hoj  na   bo  andre  slovačiko le gorenge kadava mišto šaj  phenen  hin  amen problemos amen kamas ada romano problemos tedocirdel ko agor ča musaj amen  teden buter  love a kaj džan ola  love! O love džan  andre  dojek sera  ča na kijo roma. Oja ora imar hini ade  predal amende. Romale upre aven džas savore jehetane bo darav hoj avava  musaj te gilavel tumenge adi  gilori sar imar ela nasikDnes som si povedal, že napíšem článok v mojom materinskom jazyku, kvôli čomu...?? Neviem ako sa naši ľudia Rómovia pozerajú na to čo sa v poslednom období deje na Slovensku, či v iných krajinách. Veľa hľadám a čítam, čo sa robí kvôli emigrantom... K 1. septembru, keď bol štátny sviatok Ústava SK, tak som sa zľakol... hovorite si čoho sa boji tento chlapec? Ved nie je sa čoho báť, veď sme v EU. Ja si myslím, že nemáte pravdu, prečo? Píšem vám pravdu, bojím sa o náš národ, čo s nami bude, či tu vôbec budeme, bojím sa, že bude ďalší holokaust... Pozrite sa čo robia nacisti, ukazujú že sú tu, tak ako hovori Eduard Chmelár "Nacisti nezomreli, ale žijú aj teraz, ani v minulosti nehovorili, že vyvraždia ľudí, ale že vyčistia zlo. Židia 21.storočia môžu byť Rómovia, či emigranti..."
Čo je na tom, že sme v EU, keď už aj tam sú nacisti. Takýto jeden človek sa chce dostať do vlády SR. Marian Kotleba vo voľbách o rok ľuďom sľubuje, že vyčistí Slovenskú zem od tých, ktorí sú asociáli... Jeho prívrženci v jednom vidia hovoria o emigrantoch o Rómoch, že to čo sa nedosiahlo počas komunizmu môžu dosiahnuť teraz, keď prídu k voľbám a budú ich voliť. Hovoria v mene Boha, zdravia si buď pochválený Ježiš Kristus... Kto robí najviac zla na Slovensku??! Táto skupina hovori, že mi Rómovia a  najnovšie emigranti, čo je na tom pravdy?  Prečo sme my Rómovia chudobný, nevieme si nájsť prácu, naše deti nie sú vyštudované, nemajú stredné, či vysoké školy. Pýtal sa niekto sám seba, prečo to tak je, prečo sme neustále na okraji tejto spoločnosti?? Neprišla už tá hodina, aby sme si povedali už dosť takto nechceme žiť! Rómovia vstávajte, nespite ako šípkova Ruženka, váš  kráľ nech je sluhom všetkým je potrebne aby na nás táto spoločnosť neustále  brechala ako psi a čakali ako supy, kedy budú môcť na nás skočiť? Pozrite čo robia s našimi deťmi, dávajú ich spolu do tried a škôl len, aby nevedeli viac a aby mohli neustále hovoriť s ich deťmi, máme veľký problém, ale naše deti sú stále na rovnakom mieste nebolo by dobré, aby boli aj medzi nami učitelia, lekári, či právnici. Lenže nie! Lebo na Slovensku tejto spoločnosti to vyhovuje, môžu sa stále vyhovárať, my máme problém a chceme tento rómsky problém dotiahnuť do úspešného konca, len nám musíte dať viac peňazí. Peniaze idú do každej strany, len nie k Rómom... tá hodina je tu pre nás. Rómovia vstaňme, poďme spoločne, lebo sa bojím, že budem nútený zaspievať vám túto pieseň, čo bude už neskoro...


Štefan Dreveňak

Komentáre

  1. 1,Bloger asi si to prehnal s liekmi , o aký národ sa bojíš o Rómsky ? čo si ty vajda alebo čo My sa bojíme o teba že ti zase preskakuje .
    2, Pokiaľ ja viem na Slovensku sú školy zdarma ako / mš ,zš sou alebo vš/ možnosť vzdelať je samozrejme ak chcú. je veľa vzdelaný Rómov či ?
    3,bloger v tvojom podaní si tuto pieseň potupil inak máš talent

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…

Ivan Hriczko: Prečo som sa rozhodol odstúpiť z kandidatúry strany Vlasť

"Do parlamentných volieb som vstupoval s čistými úmyslami. Mojou ambíciou bolo, aby Rómovia na Slovensku mali svoje zastúpenie v parlamente. Chcel som stáť na strane pravdy a pomáhať občanom v mnohých dôležitých oblastiach nášho života, upozorniť na problémy nás Rómov. Od začiatku som hovoril, že sa zachovám zodpovedne, a nikdy som toto vyhlásenie nemusel korigovať. Dal som svoje slovo ľuďom, ktorí mi verili a ich dôveru som nechcel nikdy sklamať. Urobil som maximum pre tieto parlamentné voľby a bol som ochotný urobiť všetko, aby som Rómov do parlamentu dostal. pretože moje predstavy o riešení rómskej problematiky a postavení rómskej menšiny na Slovensku sú očividne rozdielne so stranou Vlasť. Rozhodol som sa odstúpiť z kandidatúry. Chcem sa poďakovať za podporu všetkým priaznivcom a podporovateľom. V prvom rade svojej manželke a môjmu synovi. Vyjadrujem nahlas, verejne a jednoznačne, že nesúhlasím aby mňa a vás označovali za parazita tejto spoločnosti, nechcem aby nás označovali…