Preskočiť na hlavný obsah

Peter Pollák si kupuje Rómov za guláš

Peter Pollák "spasiteľ" Rómov, alebo len lacné kupovanie rómskych hlasov v osadách?

ilustračné foto
Nedá mi nereagovať na politiku Petra Polláka ako takú, ktorá nie je vôbec transparentná z môjho hľadiska a mám na to viacero dôvodov. Medzi prvým je nedávny rozhovor pre SME Romovia kde Peter Pollák povedal: „Keď som nastúpil do úradu, bol som zhrozený. Peniaze, ktoré mali pomáhať Slovensku riešiť rómsku problematiku, sa často využili na nepodstatné veci."
Tu je pre mňa ten kameň úrazu. Ja sa pýtam, prečo až teraz pred koncom svojho postu ťahá starú vec tesne pred voľbami??! Túto záležitosť mal riešiť hneď na začiatok a oboznámiť verejnosť čo sa vlastné dialo na úrade splnomocnenca, a nie pred koncom kraľovania. Je to taká typická gádžovská politika, hrať sa na niečo čo v skutočnosti nie je. Ďalšia taká vec čo mne vadí, sú spevy okolo modulových škôl a komunitných centier. Nie raz sa pán Peter Pollák vyjadril, že Rómovia si ani neuvedomujú čo majú v osadách, ako keby to bolo zlato, ktoré ma nevyčísliteľnú hodnotu. No to teda má nevyčísliteľnú hodnotu a to je segregácia a izolácia Rómov od tejto spoločnosti. 


Dovolím si tvrdiť, že to nie je prioritou stavať modulové školy, ale napríklad využiť školy, ktoré zívajú prázdnotou, alebo sú na tom tak, že musia školy zatvárať. Peniaze namiesto stavania modulových škôl by sa dali využiť napr. u takého školského autobusu, niečo napríklad ako funguje v susednom Poľsku, kde deti majú vlastnú dopravu. Ale vrátim sa k predvolebným mítingom Petra Polláka, ktorý sám tvrdil vo videu, že Rómovia by sa nemali dávať kupovať za guláš,víno, či 5 eur, no ale v poslednom období máme možnosť vidieť, že samotný Peter Pollák robí to, od čoho odhováral Rómov. Nezdá sa vám to pokrytecké??! Využíva rôzne veriace spoločenstvá, či Rómov z osád na svoje propagandy špinavým spôsobom, sladké reči, ako chce zmeniť súčasný stav Rómov žijúcich v osadách, kde nie sú základné potreby ako je voda, kanalizácia, či sociálne zariadenia, ale namiesto toho sú sladké reči, či miska gulášu a čo ďalej? Ďalej sa len píska... Vie sa, že z postu splnomocnenca nemal skoro žiadnu právomoc, ale ako poslanec Národnej rady mal možnosť presadiť to, čo teraz glorifikuje a čo robil? Ja si dovolím tvrdiť, že skoro nič. Mal som možnosť pozerať online parlamentné zasadnutia, keď sa hlasovalo a rečnilo v pléne NR SR a sedel tam tíško ako päť peňazí a hladkal ego iných strán, či ministrov, len aby sa na neho nepohnevali, že cigán skáče. No pán Pollák mohol skákať, je v nezávislej strane a predsa žijeme v slobodnej krajine, kde je sloboda prejavu. Dovolím si tvrdiť, že mohol aj častejšie vystúpiť v pléne a zahlasovať, len k tomu nedošlo, napríklad keď nezahlasoval za novelizáciu antidiskriminačného zákona, vyhovoril sa na to, že nebol koncentrovaný. No ako by aj mohol, keď ho v pléne viac zaujímal mobil, ako to o čom sa malo hlasovať??!
Preto sa verejne pýtam pán Peter Pollák, prečo "vodu kážete a víno pijete"??? Teda Rómov odhovárate, aby sa nedali kupovať za guláš, ale vy ich kupujete... Sľuby charakteru musíme docieliť a dostať Rómov do parlamentu, prečo práve Vás, keď podlo kupujete Rómov za misku gulášu? 
Čo ste urobil tak výnimočné, že by Vás Rómovia zvolili späť? Hádam jedna z odpovedí nebude modulové školy, či komunitné centrá, to počujeme 3 roky... 

Na záver to asi uzavriem takto... Nemyslím si, že by Rómov mal zastupovať človek, ktorý nevie byť maximálne koncentrovaný na svoju prácu, viem, že zase bude veľa rečí okolo mojej osoby, ale ako sa hovorí na východe "Co na šerdcu, to na jazyku..." 

 


Štefan Dreveňák 


Komentáre

 1. Ja bi som mu hlas nedal´, jeto zbunik,a roby veci len pre svoj prospech, a mal by codit po osadách a a pozriet sa ako žiju a pomahat tim ktory sa snažia, a ne chodit len na plesy,vet to ukazuje ako sa zabava a na romoch kašle.nič zle ale premna skončil ,pan peter polak, jedine dole z funkcie prenho,

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pán bloger
   1,cigánom žiaden cigán nebude dobrý
   2,riešenie cigánskej otázky nie je len za každú cenu poukazovať akým sú diskriminovaným etnikom
   3,nič len kritizuješ všetkých prácu ale riešenia neponúkaš

   Odstrániť
  2. Prečo by mal bloger ponúkať riešenia, nato sú tu iní ktorí by mali ponúknuť riešenia. Bloger len napísal svoj názor, to aj novinári by mali ponúkať riešenia keď o niečom informujú ??? Asi ste nepochopili o čom je blogovanie

   Odstrániť
 2. Pán bloger vie vymenovať toľko vecí,ktoré by mal urobiť pán Pollák.Až má človek pocit,že pán bloger robil splnomocnenca a všetky tie veci robil,na rozdiel od pána Polláka.Reálne sa však vie,že pán bloger neuspel ako uchádzač o pomocnú pracovnú pozíciu v žiadnom konkurze,ktorého sa zúčastnil.Samozrejme výberová komisia nebola schopná doceniť prednosti a kvality tohto neúspešného uchádzača.Preto je teraz celý svet zlý a nespravodlivý.Pán Pollák toho urobil pre Rómov veľmi veľa.Oveľa viac ako ktokoľvek iný v tomto štáte.Mnoho Rómov to pocítilo priamo ,mnoho nepriamo,preto má pán Pollák podporu absolútnej väčšiny Rómov a začína získavať priaznivcov aj z radov majority.Toto prskanie nepodstatného človiečika na tom nič nezmení.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. čítal som viacero článkov od tzv. blogera v každom článku nachádza na každého chybu / asistentov učiteľa ,soc. a trených pracovníkov a samozrejme kňazov salezianou. Inak je dobrý písaní petícii proti nim doposiaľ písal na každého jedného. Bloger ak tak ho môžem nazvať je nevyzretá osobnosť ,ktorá ma dokonca asi sama zo sebou problém.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. 1, ak máš vedomosť že p.pollak si kupuje hlási cigánov tak podaj trestne oznámenie
  2, p.pollak si roby kampaň ktorá je normalizačná ak je tam pivo alebo guláš zdarma nič na tom nieje aj ostatne politické strany tak robia.
  3, ja na pollakom mieste podám na teba tresne oznámenie za ohováranie a osočovanie

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Všimol som si že voči Drevenakovi vedie vojnu sociálny pracovník len nechápem jedno prečo sa dani pán Jozef Adamuščin nepodpíše sp:....................... L.Kvočka

   Odstrániť
 5. ... že nebol koncentrovaný, keď bolo treba hlasovať za antidiskriminačný zákon. Nebol náhodou opitý? Každý vie, kto ho pozná, že Peto Pollák je notorický alkoholik a namiesto toho, aby vystúpil v pléne a navrhol nejaké zmeny zákonov, ktoré by pomohli chudobe, tak väčšinou času, ak je v parlamente presedí v "Parlamentke" v parlamentnej reštaurácií. Okrem toho štyri roky prepieral peniaze v Jarovniciach a iných obciach s rómskymi starostami. Čo sa týka kontajnerových škôl, tak štyri bľachy za 200 000,-Eur. Čistý biznis. A mohol by som pokračovať. A tohoto človeka chcete voliť?!

  OdpovedaťOdstrániť
 6. 1,ak mate takéto informácie o prepieraní peniazi a máte o tom vedomosť vaša občianska povinnosť je oznámiť to prislušnim organom. inak je tom iba ohováranie Osočovanie či ?

  2,nechápem tu píšete o p. pllakovi aký je .... a zároveň ho podporujete na fb pán bloger duť ste mimo ako stále alebo mate rozdvojenú osobnosť.

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…