Odmena za nákup na ZľavaDňa

štvrtok 11. februára 2016

Zlé životné podmienky v osade Mašličkovo pri Luniku IX. zobrali ďalší detský život !!!

Ako sme Vás už informovali 9.2 v utorok, prišlo v osade pri Luniku IX. v Mašličkove k ďalšej tragédii. Zomrelo tam iba 4 mesačné dieťa. Podľa našich zistení dieťa, chlapček, sa narodil predčasne 23 ročnej matke Milade G. V nevyhovujúcich podmienkach, ktoré vládnu v tejto osade zbitej z dosák, nebola šanca, aby chlapček prežil vysoko infekčné ochorenie Maningokokovú sepsu, čiže zápal mozgových blán. Ako sa nám ďalej podarilo zistiť, matka chlapčeka pri zhoršení zdravotného stavu údajne volala sanitku, tá však prišla až o dve hodiny neskôr. Pri prevoze do nemocnice, chlapček v náruči matky zomrel. 

Redakcia 1 sa snažila zistiť aj prípadný zásah terénnych sociálnych pracovníkov, alebo skôr zodpovednosť či nezodpovednosť v tomto prípade aj osvetových zdravotných pracovníkov, keďže ide o vysoko infekčné ochorenie, avšak sme sa nedopátrali k ničomu. Samozrejme sa tu vynárajú otázky, zatiaľ bez odpovedí, či bol chlapček pod drobnohľadom nielen lekárov, keďže sa jednalo o nedonosené dieťa, no predovšetkým osvetových zdravotných pracovníkov. I keď v tomto prípade musíme skonštatovať, že pri tak vysoko infekčnom ochorení by asi ťažko zabránili smrti dieťaťa. 

Mašličkovo je zakliate... 

V tejto osade zomreli žiaľ už tri deti... Pri požiari uhorelo jedno dieťa, druhé zomrelo následkom podchladenia, a tento prípad si vyžiadal smrť tretieho dieťatka. Mašličkovo pritom vzniklo dávno predtým, ako došlo k asanácii bytovky na sídlisku Lunik IX. Po asanácii sa do osady, prisťahovali aj rodiny, ktoré po zbúraní bytovky nemali kam isť. Tento neutešený stav sa snaží riešiť aj starosta Luniku IX. Marcel Šaňa. V telefonickom rozhovore nám povedal, že chce mestu predložiť plán riešenia tejto situácie a to tým, že by rád dostal obyvateľov Mašličkova späť na sídlisko, hľadá sa vhodný priestor na výstavbu nízkoštandartných obydlí. 


Jozef Kmeťo  

2 komentáre:

  1. Jak muzete takto reagovat ,ze by se tezko zabranilo smrti ditete. V kazde nemoci se musi bojovat aby clovek, dite prezilo. Lide z rakovinou a bojujou. jednoduse receno zdravotni pracovnici neplni svou praci jak by meli ,kdyz vedeli ze dite je nedonosene meli davat vetsi pozornost diteti...

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Na Slovensku pes dostane lepšiu zdravotnú staroslivosť ako rómske dieťa.!!!!

      Odstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...