Preskočiť na hlavný obsah

Translate

"Politický guláš" s Kotlebom v zákulisí... Bude nakoniec Kotleba vo Vláde ??

Posledné dni sú plné nervozity a zároveň očakávania ako dopadnú rokovania o zostavení vlády. My Rómovia sme plní otázok, bude Marián Kotleba aj súčasťou vlády??! Bude sedieť v parlamente??! Rozpustí Generálna prokuratúra zločineckú stranu Mariana Kotlebu??! Otázky, na ktoré zatiaľ nemáme odpovede...
Nemohol som si nevšimnúť niektoré reakcie politikov... Jedna strana tvrdí, že s Kotlebom nikdy!!! Druhá strana, ako napríklad Boris Kollár tvrdí, že S Kotlebom do vlády nie, ale je jeho povinnosťou rešpektovať vôľu občanov, ktorí volili Mariána Kotlebu a sadnúť si s ním za rokovací stôl. Neviem, nejak my myslenie Borisa Kollára nedáva zmysel, tak do vlády s Kotlebom nie, ale za rokovací stôl si chce s ním sadnúť a o čom chce s ním potom rokovať, o "fialkách"...??!

Nemali by sme zabudnúť na jednú dôležitú vec a to je rétorika, s ktorou Boris Kollár išiel do parlamentných volieb, jeho facebook bol plný názorov, ktoré v niektorých prípadoch môžem označiť, že boli na hranici rasizmu, to že niesli v sebe predsudky o tom snáď nemusím ani písať. Dovolím si preto, bez akýchkoľvek okolkov napísať, že v niektorých názoroch s Mariánom Kotlebom by našli spoločnú reč, aj možnú spoluprácu...

Viete milí priatelia, som toho názoru, že si netreba mazať med okolo úst. Situácia v politike je na oko nepriehľadná, no zase až tak nepriehľadná nie je, dokonca je v niektorých výrokoch politikov až príliš priehľadná... Marián Kotleba a jeho strana tu nie je jeden, ani dva roky a netreba zabudnúť, že okrem strany Mariána Kotlebu sú tu minimálne štyri podobné strany s podobným programom, rétorikou, ako aj s filozofiou, ktorá sa prikláňa k myšlienkam nacizmu, teórie čistej rasy proti židovskými a rómskymi názormi. Tieto strany tu reálne existujú a ich prívrženci fungujú, no nie len to, tieto strany sú štedro finančne dotované zo strany obdivovateľov, prívržencov, ale aj vplyvných osôb, keby to tak nebolo, tieto strany by tu nemohli existovať... Dnes my Rómovia, ale aj slušní občania tejto spoločnosti, voláme po rozpustení strany Mariána Kotlebu. Bol dokonca prijatý antidiskriminačný zákon, ktorý by mal práve takéto niečo eliminovať v našej spoločnosti, no nestalo sa tak, naopak v parlamente máme nacistov!

S Kotlebom nikdy do vlády a však pán Sulík za SaS nemá problém posadiť sa s Mariánom Kotlebom za jeden stôl a dať mu určité právomoci v súvislosti s úradom splnomocnenca vlády pre rómske komunity. Iní politici sú pohoršení, že náš pán prezident republiky Andrej Kiska, ako jediný a slušný človek a politik, si zachoval svoju tvár a Mariána Kotlebu nepozval na rokovanie, a ako cez média sa vyjadril, nesadne si s človekom za jeden stôl, ktorý sa prikláňa k myšlienkam fašizmu, potiera svojím postojom význam Slovenského Národného Povstania, v ktorom bojovali Slováci, a nesmieme zabudnúť, aj naši Rómovia. Stredopravá vláda, ktorá by mala vzniknúť s politických strán SaS. OľaNo, Most Hid, Sme rodina za asistencie Siete sa nevedia dohodnúť. Sas a Sulík sa nechal počuť, že sa mu niečo nepáči, teda nevedia sa dohodnúť. Marián Kotleba a jeho strana získala 14 kresiel a tak sa kľudne môže stať pri našich demokraticky zmýšľajúcich predstaviteľoch, pokiaľ na žiadosti mnohých občanov tejto krajiny Generálna prokuratúra zločineckú stranu Mariána Kotlebu nerozpustí a tým nevyvolá nové parlamentné voľby, že do vlády zasadne aj Marián Kotleba, pokiaľ sa naši predstavitelia nebudú vedieť dohodnúť.

Prečo takéto zmätky pri zostavovaní vlády? No a prečo by nemali byť. Zahraničné reakcie ukazujú prstom na Slovensko, ako na krajinu, kde nacizmus má zelenú a to nie je dobre, naši politicky predstavitelia si veľmi dobre uvedomujú, že keby Kotleba dostal viac, ako už žiaľ legitímne vo voľbách dostal, prídu možno aj o eurofondy, prišli by sankcie zo strany EU a to by bolo hlavne zlé pre ich vrecká a zahraničné kontá.... Kotleba má 14 hlasov, júúúj ako by sa hodili pri zostavení vlády, ale nemôžu, boja sa zahraničnej reakcie a v tom vidím aj ja našu relatívnu záchranu, záchranu nás Rómov. Lebo pred kamerami naši politici povedia s Kotlebom nie, ale za kamerou si podávajú ruky. Slovensko je plné predsudkov a rasizmu, päťtisícový pochod proti nacistom ešte nerobí Slovensko bezproblémovou krajinou kde nie je rasizmus a predsudky. Keby to bolo inak ako píšem, neútočili by na pána prezidenta len preto, že si nesadol s Kotlebom za jeden stôl. Keby to bolo inak ako píšem, už dávno by Marián Kotleba a jeho prívrženci sedeli v base... To sa však nestalo a prečo? Pretože v tichosti jeho politiku a politiku podobných strán ako je strana Mariána Kotlebu tolerujú. Prečo existuje stále takzvaný rómsky problém, máme tu viac ako 1000 osád, naozaj veríte, že keby im záležalo na ľuďoch v týchto osadách, že by sa to nevyriešilo? Ale prečo by sa to malo riešiť, keď s tohto žalostného stavu sa dá slušne profitovať a profituje sa nie len na strane majority, ale aj na strane nás Rómov. Milióny vynaložené na riešenie problému minority zmizli vo vreckách tých, ktorí bojujú akože za ľudské práva, práva za dôstojný život Rómov v osadách a podobné tláchaniny ... Každý 4 Slovák má v sebe predsudky, sociálny problém Rómov, ale aj zbytočné kriminalizovanie, ktoré prispelo k napätiu medzi majoritou a minoritou  tak dopomohlo Kotlebovi do parlamentu...


Jozef Kmeťo

Komentáre

 1. Zase nevedomosť!!!Aj keby GP rozpustila a zakázala Kotlebovú stranu,tak zvolení poslanci už v parlamente zostanú.Takže žiadne nové voľby by z toho aktu neboli.Prečo píšete o parlamentných pomeroch bez naštudovania základných pravidiel?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nemyslím si že nevedomosti, ako píše pán anonym, poslanci ostanú no bez filozofie ktorú reprezentujú a ešte jedno, môže prísť k predčasným voľbám na základe politickej dohody... Takže ste fajn študent...

   Odstrániť
  2. Poslanec nemôže byť stíhaný za výroky na pôde parlamentu,vo výboroch apod.Čo teda zabráni Kotlebovcom reprezentovať svoju filozófiu ty mudrlant.

   Odstrániť
  3. Áno v parlamente by zostali ako nezaradení poslanci a bez poslaneckého klubu, ak vieš čo to znamená a čo z toho pre nich vyplýva. Okrem toho by prišli o štátnu dotáciu pre politické strany, ktoré sa dostali do parlamentu / cca 7 miliónov Eur /. Ďalej áno, za výroky pri výkone funkcie poslanca prednesené v národnej rade alebo jej orgánoch nemožno trestne ani administratívne stíhať ani ho vziať do väzby, ale iba bez súhlasu národnej rady. Ak národná rada súhlas odoprie, trestné stíhanie alebo vzatie do väzby je počas trvania poslaneckého mandátu vylúčené. V takomto prípade počas ďalšieho výkonu poslaneckého mandátu premlčacia doba neplynie.To znamená, že ak imunitný a mandátový výbor dá súhlas na jeho stíhanie bude poslanec stíhaní. Druhá vec je, že premlčacia doba neplynie a teda po skončení jeho mandátu môže byť za svoje výroky stíhaný. Problémom môžu byť tiež vystúpenia poslanca na pôde parlamentu na adresu určitej firmy, ktorá ho môže žalovať, že ju tým poškodil. „Ak firma uspeje, poslanec a jeho vnuci sa nedostanú v živote z biedy. Takže si to preštudujte.

   Odstrániť
 2. Čoho sa bojíte Kotlebu? ze budete musieť ísť pracovať? :D Že zavrie politikov ktorý kradnú ?? :D Ze zruší sociálne dávky pre tých ktorým sa pracovať nechce? :D ... potom kto vlaste Vy ste a akú máte hodnotu pre túto spoločnosť?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Na Vašom mieste by som sa tiež bál, lebo asi zrejme prevádzkovateľ tejto stránky pracuje ako aj blogeri, ale keď Kotleba dostane viac príležitosti, Slovensko sa môže dostať do izolácie a myslím že viete čo by to znamenalo, keď nemáte ešte celkom vympletý mozog tak by som premýšľal...

   Odstrániť
  2. Ty pologramotný debil, ty vieš vôbec koľko bielych nepracuje a nechcú pracovať!!! A Rómovia sa práce neboja, len im ju treba dať nie len o tom hovoriť a potom sa uvidí. A ty si naozaj myslí, že Kotleba dá zavrieť politikov, ktorí podľa neho kradnú?! To si naozaj takí naivný. Veď Kotleba si z vás robí dobrý deň a cez vaše chudobné chrbty chce zbohatnúť!!! Uvidíme o 4 roky, ak nebudú predčasne voľby čo ten fašista urobí?!

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…